czy moge kleik ryzowy mieszac z woda a nie z mlekiem (pomimo iz na opakowaniu pisze dodaj mleko?) jesli tak to czy proporcje mam zachowac takie same jak bym mieszala z mlekiem?
Oczywiście że możesz. Proporcje na opakowaniu sa orientacyjne, sypiesz na oko po prostu do uzyskania zadowalającej cie konsystencji, tak do mleka jak i do wody. -- http://lilypie.com https://lilypie.com/pic/090428/S3eN.jpghttps://m1.lilypie.com/h50vp2/.png
Dziewczyny jestem zielona w tych kaszkach, kleikach... Proszę doradźcie co lepsze kleik kukurydziany czy ryżowy. Kupujecie gotowy czy pichcicie same? -- https://www.suwaczki.com/ https://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73arjlax7c.png
Witam! Jeśli Dziecko ma tendencję do zaparć, to raczej kukurydziany. Jeśli nie to ryżowy będzie równie dobry, jak kukurydziany :o)mamy jeszcze do dyspozycji kaszkę jaglaną. Pozdrawiam Joanna Czerwińska
to moze jest ten skok rozwojowy i ze rosnie i potrzebuje wiecej jedzenia wiec zrobilam jej wczoraj 150 ml mleka+ 3 plaskie lyzeczki kleiku ryzowego i razem to wyszlo 180ml mieszanki i zjadla wszytsko i chciala jeszcze to jej jeszcze dorobilam i w sumie na noc zjadla 230 ml mieszanki :-) bardzo
batutko to super! że ania tak ładnie ci zjadła kleik:-D no i najważniejsze że ci tak ładnie teraz śpi w nocy, myśle że ona ci się budziła bo faktycznie była głoda ona ci wogóle dużo je, no napewno dużo więcej niż mi misia
dziewczyny pytanko...moja corka ma 12 tyg za tydzien rowne 3 miesiace-moja mama mi mowila ze od 3 m mozna zaczac dodawac kleik ryzowy do ostatniego jedzenie-chociaz ze spaniem w nocy problemow moja corcia nie ma spi do okolo 6-7 ,w CB mowili ze kleik podawac od 4 m czyli od 16 tyg ,kiedy wy
ja zaczelam dawac kaszke ryzowa po 4 miesiacu, ale tylko dlatego, ze moja corka budzi sie w nocy co godzine-dwie. po kaszce spi pierwsze 4 godziny bez przerwy. skoro Twoja corka spi dobrze, to mysle, ze wprowadzanie kaszki nie bardzo ma sens. do 6 miesiaca dziecku naprawde wystarczy tylko Tw
moja corka skonczy za tydzien 3 miesiace,karmie butelka i zastanawiam sie od kiedy mozna podawac kleik ryzowy do ostatnieo karmienia i w jakich ilosicach z gory dziekuje -- paulien suzanne 11.12.2007
no to jeszzce bym z miesiąc poczekała :) i delikatnie najpierw po miarce i obserwować reakcję czy nie ma zaparć miarkę tak na porcjję mleka u mnie to by było w tym wieku ok 120 ml -- mamo miałam dzis potrójne deja vu....
czy konieczne jest w 7 mies. podawanie kleików dodawanych do mleka niemowlakowi, który b. dobrze przybiera na wadze i ma b. dobry apetyt? kierujemy się schematem żywieniowym wg pediatrów. Podajemy rownież kaszkę na mleku nastepnym oraz kaszkę manna jako ekspozycja na gluten.
Witam! Jesli maluch zjada kaszkę bezglutenowa na mm i ma dodawany do zupki gluten w dawce ekspozycyjnej to jest OK. Przy pulchnych bobasach kaszka nie musi byc podawana codziennie:) Pozdrawiam
Witam. Karmię Alę ściąganym mlekiem. Czy mogę podawać jej kleik do każdej porcji? Jeśli nie to jak często? -- Ala 25.09.2007 Mikołaj 11.08.1997 Ala
Możesz, ale czy jest taka potrzeba? Jeśli córcia prawidłowo przybiera, to w ogóle nie ma konieczności podawania kleików i kaszek, to duża dawka węglowodanów. A kleik (ryżowy?) ma właściwości zapierające, uważaj więc na zatwardzenie. -- Anielka (25.10.2005), Antek (01
ILE POSIŁKÓW MLECZNYCH MOŻNA ZAGĘŚCIĆ KLEIKIEM U 6 MIESIĘCZNEGO DZIECKA. Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ. POZDRAWIAM.
Dwa trzy a nawet wszystkie ryzykując głównie zaparciem oraz ewentualnie przekarmieniem.
Pani doktor.ostatnio było parę postów o wprowadzaniu nowości po 4 miesiący zycia.W wiekszości z nich przeczytałam o zagęszczaniu wieczornego mleka kaszką.Mój synek tez za parę dni kończy 4 miesiące i myślałam o dodawaniu do mleka na wieczór nie kaszki a kleiku kukurydzianego.Czy mozna
Witam, mozna wybrać albo kleik albo kaszkę - w zależności od decyzji rodziców. Zageszczenie porcji wieczornych jest niekiedy czynnikiem przedłużającym nocny sen,na czym wielu osobom bardzo zależy. I kaszki i jabłko są do wprowadzenia w 5 miesiącu zycia. Kolejnośc nie ma istotnego
kupiłam kleik ryżowy po 4 m-cu które się robi na mleku początkowym czy mogę go zrobić na mleku następnym czyli po 6 m-cu? Jest jakaś różnica?
nie ma różnicy z jakim mm,ale uważaj na ryżowy,bo powoduje zaparcia u dzieci z problemami "brzuszkowymi". -- https://www.suwaczki.com/ https://www.suwaczki.com/tickers/tb73k6nlmcxwimyz.png