przestały wystarczać do zabezpieczenia skrzyni biegów przed tymi drganiami. W związku z tym opracowano nowy system tłumienia drgań, koła dwumasowe. Połączone systemem sprężyn dwie części koła zamachowego wytłumiają drgania wału korbowego w dużo większym zakresie niż tłumiki drgań w tarczach sprzęgłowych
Obejrzałem, któś sie napracował i efekt fajny :) Ciekawe, że pewne silniki nie potrzebuja takich wynalazków, inne wręcz sie dopraszają :) -- Moralnośc upada gdy ceny idą w górę /A. Mleczko/ Forum Automobil Automobil
jakie wpada silnik, kiedy obroty są za niskie w stosunku do prędkości jazdy. Oczywiste jest że wtedy się po prostu zużywa szybciej. Dlatego olewam totalnie te zalecenie i trzymam nieco wyższe obroty. Natomiast stosuję od dawna hamowanie silnikiem. M.
W skrocie piszac, zadaniem tego ustrojstwa jest wyrownowazenie drgan silnika. Uszkodzenie jest kosztowne, bo wymiana jak i samo kolko dwumasowe do tanich nie naleza. Notorycznie padajacy element w wielu wspolczesnych dieslach, glownie francuskich (np HDI), zaraz po skonczeniu gwarancji :). We
Co to wogóle jest za stwór i jakie sa objawy że "toto" jest uszkodzone.
moto.allegro.pl/item613418835_kolo_dwumasowe_ford_mondeo_2_0_tddi_tdci_115_130.html
Czy moge zamontowac dwumas z ze Stilo JTD 115 KM do Marei 110 KM jezeli nie to czy wiecie dlaczego?? dzieki za porady Pytam bo niby silnik ten sam a moment obr. w Stilo jest wiekszy czyli dwumas powinien byc teoretycznie wytrzymalszy dlatego zastanawim się na wymianę od Stilo...
: 1 koło zamachowe dwumasowe komplet śrub do koła zamachowego dwumasowego wysprzęglik hydrauliczny sprzęgła - 5-cio biegowa skrzynia biegów MTX75 1 tarcza 1 docisk Przeznaczenie: skrzynia biegów 5-biegowa MTX75 do roku prod.: 2008-01 ZASTOSOWANIE : FORD FOCUS C-MAX 1.8 TDCi (2005
Co mam zrobić ? Focus 2.0 z 1999, pierwsza rejestracja w 2000, chwilę po przeglądzie 75 tyś rozpadł się wałek napinacza paska rozrządu, w konsekwencji masakra silnika. Samochód oczywiście po gwarancji, zalecana przez producenta wymiana paska po 5 latach albo 115 tyś. Przedstawiciel
ptaszek50 napisał: > Co mam zrobić ? > Focus 2.0 z 1999, pierwsza rejestracja w 2000, chwilę po przeglądzie 75 tyś > rozpadł się wałek napinacza paska rozrządu, w konsekwencji masakra silnika. > Samochód oczywiście po gwarancji, zalecana przez producenta wymiana paska po
Witam Zaznaczam ze jestem totalnym laikiem jesli chodzi o samochody Nigdy mnie to nie interesowalo i moze to byl blad... Pomozecie? Mam pewien problem Jechalem ktoregos dnia gdy nagle zapalila mi sie kontrolka ze nie ma oleju w silniku, zajechalem odrazu na stacje, zalalem olej
jak bym miał wydać prawie 61K na benzyniaka focusa silver 100KM, to bym poszedł do citroena i wydał tyle samo na C4 1.6 HDi. mam ten silnik w focusie, jest OK, ale jak go kupowałem, C4 było tańsze o 1500 PLN - dziś różnica jest ok 7K (w C4 metalic jest w cenie) i cytryna wygrywa w cuglach
Ford focus ma w ofercie silniki 1.6: 1. duratec 100 KM 2. duratec Ti-VCT 115 KM czym one się różnią (oprócz mocy), który jest "pewniejszy", sprawdzony, po prostu który wybrać ? Dzięki za pomoc.
Witam mam pytanie do użytkowników nowych Fordów Fiesta z zapytaniem jaki model silnika wybrać: - 1.25 Duratec 16V 1242 cm3 4 cylindry w ukł. rzędowym / elektroniczny wtrysk paliwa i elektroniczny układ sterowania pracą silnika / elektroniczny zapłon bezrozdzielaczowy z czujnikiem
ja bym wzial ten 1.3 8V. Nisko moment obrotowy. Mniej problemow z ruszaniem ;) i spalanie ciut mniejsze niz w 1.4. -- 171Nm@2500, 90kW@5500 jane14: Zimowe opony to nieco wieksze zużycie paliwa, hałas, ale jednak zdecydowanie lepsza przyczepność praktycznie w każdych warunkach nawet przy +15.