Obserwując różne pary mam wrażenie iż w wiekszości jesteśmy lepszymi partnerami jak małżonkami . Partnerzy wiecej wysiłku wkładają w pielęgnowanie swoich związków . Małżeństwo natomiast powoduje iż nam się wydaje ,że ten nasz związek jest już na zawsze a ponieważ na zawsze, to nie ma potrzeby
Partnerzy wiecej wysiłku wkładają w pielęgnowanie swoich związków . > Małżeństwo natomiast powoduje iż nam się wydaje ,że ten nasz związek jest już n > a > zawsze a ponieważ na zawsze, to nie ma potrzeby o niego dbać No mojemu chlopu jakos sie wydaje, ze to juz na zawse
Czy lepiej żyć "na kocią łapę" czy zawarcie związku małżeńskiego daje poczucie bezpieczeństwa? Po co ludzie się żenią? Czy potrzebują dokumentu potwierdzającego ich miłość? Czy ma to być ( w szczególności dla kobiety i dzieci) gwarancja,że mężczyzna ich nie zostawi?
kurtyzana24 napisała: > Czy lepiej żyć "na kocią łapę" czy zawarcie związku > małżeńskiego daje > poczucie bezpieczeństwa? Po co ludzie się żenią? Bardzo ciekawy temat. Poczekam z odpowiedzią, aż forum zmieni tytuł np. na "od lat 18" (bez ograniczeń górnych). Bo związki
No właśnie - co mi da małżeństwo ? Od prawie piętnastu lat jesteśmy sobie z moim facetem bez ślubu, mieszkamy razem, teraz sobie budujemy dom i wszystko jest super (dzieci wspólnych nie mamy, ja mam córkę z byłego małżeństwa). Kiedyś on chciał ślubu, ale ja się nie paliłam, więc tak się
Gość portalu: Agniecha napisał(a): > Cieszę się, że nie jestem osamotniona... Życzę wszystkim, żeby uwierzyli, a > szczególnie moim rodzicom. > Pozdrowionka U mnie powoli rodzina się nawrace. Uwierzyli moi bracia, co w szczególnie przypadku najmłodzego zakrawa na cud. Został ty
akceptacją społeczeństwa. Okazuje się jednak, że to nie jedyne konsekwencje braku magicznego papierka z USC. www.dziennik.pl/kobieta/emocje/article344781/Malzenstwo_czy_konkubinat_.html
Recepty na udany zwiazek nie ma.I czy bedzie on poswiadczony urzędowym papierkiem czy nie -wszystko zalezy od ludzi którzy go tworzą.Decyzja należy do nich.Nie powinno im sie utrudniać jesli nie chcą isc przed obliczeu rzędnika czy ksiedza.
Polecam!!!"Wygląda na to, że Francuzi odkryli wady małżeństwa i ochoczo wybierają luźniejszą formę związku. PACS bowiem łatwo się zawiera i łatwo rozwiązuje. Wystarczy oświadczenie jednej strony, że zrywa umowę. Różnice między zarejestrowanym konkubinatem, związkiem partnerskim i PACS-em są
https://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/gc/kf/9vux/UiP3I8zDHls12AWLmB.jpg
Mam wrażenie, że w dobie łatwych, szybkich i akceptowanych społecznie rozwodów stopień trwałości konkubinatów i związków zalegalizowanych zaczyna być podobny. Choć nadal prym wiodą związki legalne. Jako czynnik spajający związek na wieki wieków wymieniłabym raczej dzieci, nie sakrament czy
Ciekawa za to jest sytuacja na zachodzie zepsutej Europy ;-))Mieszkam w na wskroś laickim kraju, gdzie notowania małżeństwa jako sakramentu czy instytucji są teoretycznie żadne. Jednak widzę co się dzieje na około. Pomimo postępującej laicyzacji, nadal jest spory odsetek młodych mężczyzn, którzy
Nie daję szansy dłużej niż rok pozostawania w tym układzie. Przecież PiS to rzadko spotykany beton.Taki niespotykany beton jak Panowie Kaczyńscy nie wróży niczego dobrego. Będzie jeden wielki kociokwik.Żeby nie było wątpliwości, nie jestem fanem PO.Ale jako ekonomista popieram program gospodar
Czy konkubinat jest faktycznie konkurencyjny dla małżeństwa i rodziny, czy oznacza ich kryzys lub zmierzch? Chyba nie. Wręcz przeciwnie, dostosowanie się np. młodych osób w trakcie studiów, tzw. "dogranie się" jest bardzo dobre - moim zdaniem. Inaczej sprawa ma się z konkubinatem
Debaty w parlamencie na temat MAŁŻEŃSTW homoseksualnych nigdy nie było i raczej nie będzie. Chodzi o związek partnerski. To tak na marginesie. Ja nie mam nic przeciwko ani takim związkom, ani wychowywaniu dzieci przez pary homoseksualne. I to tyle, jeśli chodzi o ten temat.
kobiety które mają mężów często nie mają szans na przyjęcie dziecka do przedszkola, te kobiety zaś które zyją w konkubinatach mają pierszeństwo w przyjęciu dziecka do przdszkola bo oficjalnie sa samotnymi matkami. Czy to nie jest parodia i zaprzeczenie polityki prorodzinnej? Dodatkowo
niestety w konkubinatach dziecimaja mniejsze szanse na szczęśliwe dzieciństwo czy w ogóle na przeżycie o czym dowodzą ostatnie przypadki skatowanych dzieci w takich własnie konkubinatach