nei ma potrzeby notariusza, wystarczy upowaznienie na pismie szpital zapytal sąd bo albo nie dostal odpowiedzi od synow, albo oni odmowili z pacjentce cos zagrazalo
z notariuszem w mojej asyscie. Praca zespołowa trwała trzy dni aż dokument zawierał wszystko co było do przewidzenis. I wtopa: bank podważył bo brakowało nazwy banku i numeru konta mocodawczyni. Nie wystarczyło określenie "wszystkie konta bankowe", Więc tak, można się przejechać na szczególe
Dla dwoch corek.;) Druga urodzila sie w pazdzierniku 2008. Wiem, ze on zyje. Ale wszystkie sprawy byly zalatwiane zaocznie. Na zadna sie nie stawil. A sporo ich bylo. Alimentacyjne, pare rozwodowych, o pozbawienie praw. Potem.u notariusza zrzekl sie wszystkiego.na rzecz mojego meza - aby mogl
marta.graca napisała: > A jak mąż odmówi, to co? > No tutaj, póki co, mąż się zgadza, tylko biedaczek nie może dotrzeć, gdzie trzeba. Więc umówić, powiedzieć " choć, Zenek, idziemy kupić ziemniaki I kapustę " a po drodze wjechać do notariusza " o, zapomniałam Ci powiedzieć
> nie liczyłabym na to, że pan nawet siłą zaciągnięty do notariusza zgodzi się na przepisanie mieszkania na nią Możliwe, ale wtedy będzie musiał jawnym tekstem odmówić. Sytuację "niby się zgadza, ale od roku przeciąga sprawę, zawsze coś staje na drodze" się w ten sposób zakończy. Facetowi
kase notariuszowi, odstrzege PESEL i wio. Odstrzezenie zarzyczyl sobie notariusz. Ale, ale! WRONG AGAIN!!!! Sroda 10 rano odpalam laptoka,loguje sie do Citi. Wyslalismy SMS do autoryzacji. A gdzie SMS? Ano, w tlustej dupie zbrodniarza Trumpa, bo ZADNE SMS NIE PRZYCHODZA JUZ WIECEJ Z ZAGRANICY
U mnie dzisiaj 27 w szczycie - lubię. Zmarzłam za to przy lodówach w Lidlu, ale oszczędziłam 207zł - jestem w tym coraz lepsza. Na obiad świnina po azjatycku z ryżem. Proszę o czary wiatrowe na poniedziałek bardzo wczesnym rankiem - mamy w południe notariusza, fajnie byłoby popływać przed.
U mnie bylo dokladnie tak samo: (byly) maz podjal decyzje, a potem nie zrobil doslownie NIC zeby te decyzje zrealizowac. Ja zorganizowalam adwokatow, notariusza (bo to we Francji, wiec inna procedura), podzial majatku, sprzedaz mieszkania, nawet rozmowe z dzieckiem przeprowadzilam ja. On tylko raz
U nas temat rozwodu też się gdzieś tam przewijał i przewija, i zadawałam sobie te same pytania co ty! Zawsze wychodziło mi jednak, że może być dobrze, a nawet lepiej niż było :) Mój mąż się nie rozwiedzie m in dlatego, że ja nie zorganizuję prawników, notariuszy, itp. No i tak…
Piszę o sytuacji, gdyby zrobił darowiznę dla Ziuty do jej majątku osobistego. Jesli do wspólnego - to wtedy nie trzeba nic zgłaszac. Do osobistego - trzeba. Rozszerzenie współwłasności (mieszkanie) - notariusz.
A nie wiem co tam jest w tytule przelewu - jeśli darowizna na konkretny cel, to Miecio może zakupić mieszkanie i wtedy rozszerzyć współwłasność (tu notariusz). Jeśli przelew bez celu w tytule (i bez stosownej umowy) to Miecio może wykonać kolejny przelew do Ciebie, a Ty składasz deklarację do US
Jezeli to do mnie (tak mi sie wydaje na pierszy rzut oka w drzewko 😁) - jestesmy w UK (on jest w Szkocji), zarejestrowal to na uniwersytecie, ktoremu chce przekazac swoje zwloki. Notariusz nie byl potrzebny. -- Light travels faster than sound - that's why some people appear bright until you
Musi byc oświadczenie notarialne. Nie mozna oddac czyichś zwłok po śmierci. Mozna oddać tylko samego siebie, pierwej taką wole złożywszy na pismie u notariusza
wyciągać dokumentów po znajomości z innej gminy (kuzynki matki, nota bene tam pracją i w dobrej wierze wydały), notariusz lekko uniosła brew, widać było że zauważyła dziwność tej sprawy, no ale klepnęła (byliśmy generalnie zgodni). ludziom na starość odbija i nic z tym się nie da zrobić, można tylko
, odbył się akt notarialny. Na którym nie byłam, upoważniłam notarialnie mojego adwokata do tej czynności. A i tak musiałam przylecieć na jeden dzień do mojego notariusza, gdyż notariusz wybrany przez moją matkę, zażyczył sobie dopisania 5 słów w notarialnym upoważnieniu. Moja notariusz powiedziała, że to
majątek przed podziałem. Warto jak najszybciej udać się do notariusza i ustanowić rozdzielność majątkową. Wystąpić sądu o zabezpieczenie potrzeb żony i dziecka (postanowienie o zabezpieczeniu potrzeb rodziny, zobowiązujące partnera do comiesięcznego łożenia na utrzymanie) a później w czasie rozwodu o