676 wyników w czasie 95 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Prudential...

Na tym zdjęciu Prudential "oberwał" z ciężkiego kalibru: www.pacwashmetrodiv.org/projects/warsaw44/images/prudential.jpg - jest zresztą cała seria zdjęc przedstawiająca ten tragiczny moment

Niebotyczny Prudential

eksperymentalnej stacji telewizyjnej. Parter zajmowały biura tow. ubezpieczeniowego Prudential, wyżej znajdowały się luksusowe apartamenty. Pierwotnie Prudential miał prostą, surową formę. Nocą był iluminowany. Socrealistyczne detale i ornamenty dodano już po wojnie, zniekształcając wygląd elewacji. Czy

Prudential

Tym razem kilka porównań ze zdjęciami ze strony www.muzeum.warszawa1939.pl/strona.php?kod=315

Prudential (początek wątku)

jakby taki mini PKIN

Re: Prudential

szkoda że wszystko przerwała II wojna światowa i komuna:( ciekaw jestem jak teraz by wyglądała Warszawa:(Krakus

Prudential (początek wątku)

Dzisiejsza zapowiedź w GS, że inwestor z Siedlec bedzie cos kombinował z Hotelem Warszawy wzbudza czujność. uważam, że nie powinno się przekształcać obecnej fasady tego budynku. Po pierwsze powrót do czystej przedwojennej formy nie jest juz mołziwy, pod drugie mamay tu jedyny chyba w Warszawi

Re: Prudential

Zgadzam się z Kibortem. Dodam jeszcze, że wnętrza własciiwie nie są socrealistyczne, tylko przypominaja stylistyka lata 30. - hol wejsciowy , restauracja, to najwartościowsze, oczywiście tego luksusu i przepychu co przed wojną nie ma. Pomysł przywracania wyglądu do przedwojenengo jest ryzykown

Remont Prudentialu

Lustrzane spojrzenie na remontowany Prudential.

Biedny Prudential

Jak raz dostają od bohaterów, raz od terrorystów. Założę się, że następnym razem zbudują sobie parterowe pawilony.

Re: Biedny Prudential

Katolicyzm to terroryzm.

Prudential - na bis

Pocztówka z lat 30-tych anonsuje "drapacz chmur". Ja wolę niebotyk : ) Przy okazji - piękne auto wjechało w kadr.

Re: Prudential - na bis

> Pocztówka z lat 30-tych anonsuje "drapacz chmur". Ja wolę niebotyk : ) Ja tam wolę swojskie "wieżowiec" :) Swoją drogą to z utęsknieniem czekam, gdy powstanie w Warszawie 400-metrorwy budynek (dla porównania - Pałac Kultury ma ok. 240 metrów, licząc z iglicą). -- pon., 16-10-2006 Forum: Warszawa - galeria Wątek: Re: Prudential - na bis Autor: kazuyoshi78

Przebudowa Prudentialu wstrzymana (początek wątku)

Co tam modernizm, brońmy socrealu!

Re: Przebudowa Prudentialu wstrzymana

Nie. no znowu szkodliwa działalność SANY uchwycona na zdjęciu.

Prudential - remont stoi? (początek wątku)

Czy ktoś się orientuje, czy remont Prudentiala znowu stanął, czy co? Zdarli dach z niższej części, postawili zbrojenia do przybudówki od strony Świętokrzyskiej i tyle. Nie widzę żadnego ruchu na placu budowy, raptem jedna wywrotka się tam dzisiaj pojawiła. -- Alik, rzadki kot absurdystański "

Remont Prudentialu - szczegoly (początek wątku)

Przywrocenie przedwojennej szaty Prudentialowi jest juz chyba przesądzone. Konkurs wygrała pracownia Bulanda,Mucha w zeszłym tygodniu. Ma zniknąć kolumnada i schody od strony placu. Info jest pewne na 85%. Mam mieszane uczucia. Szkoda mi patyny czasu na budynku i porządnej kamiennej okładziny

Re: Remont Prudentialu - szczegoly

Uważam, iż przywracanie dawnego wyglądu jest nieuzasadnione w tym przypadku. (Oczywiście się za to nie obrażę) Jednak dla mnie to brzmi jak inwestorska akcja marketingowa - łatwiej nadać rozgłos takiej akcji niż zwykłemu czyszczeniu i remontom wewnątrz. Ostatecznie popieram pod warunkiem, iż

1 2 3 4 5 6