Mam pytanie czy jest możliwe odwołanie Rady Nadzorczej przed końcem kadencji rady oraz czy jest możliwe zakoń-czenie jej kadencji, zgodnie z uchwałą ewentualną walnego zgromadzenia spółdzielni mieszkaniowej.
prezesów. Tak stanowi Prawo spółdzielcze w tej kwestii. Uważam, że ważniejsze jest odwolanie rady nadzorczej bo to ten organ powinien kontrolować i nadzorować prace zarządu! Jeśli jest inaczej, a tak jest w większości spółdzielni mieszkaniowych, to zarząd robi praktycznie co chce. Zarząd różnymi
Witam Niedawno zostałem wybrany na członka Rady Nadorczej w Spółdzielni Mieszkaniowej. Na początku września odbędzie się pierwsze posiedzenie nowowybranej RN. Ponieważ nie mam doświadczenia w pracy w takim gremium zwracam się z prośbą do byłych i obecnych członków RN w SM o uwagi, sugestie
Bardzo dziękuję za wskazówki. Jeśli ktoś jeszcze może coś dodać, będę wdzięczny. Marek
W czerwcu br. w Zielonogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej wybrano nową Radę Nadzorczą. Po raz pierwszy dostały się do Rady osoby, których celem głównym jest dobro członków Spółdzielni a nie Zarządu. Już po 4 posiedzeniach Komisji Rewizyjnej Rady Nadzorczej w porządku obrad najbliższego posiedzenia
Sprawa usunięcia przełożona na posiedzenie w styczniu Rady Nadzorczej. Nieoczekiwanie obrona przyszła ze strony pana K. Dziękujemy. Pan Sz. spłodził kuriozalne pismo przeciw p. S.S. Wg niego Rada nie powinna kontrolować poczynań zarządu. Wprost odmawia prawa posiadania innych poglądów na różne
Robi się "gorąco" w największych wałbrzyskich Spółdzielniach Mieszkaniowych tj."Górnik" i "Podzamcze". Wielkimi krokami zbliżają się wybory Przedstawicieli na ZPCz no i oczywiście wybory do Rad Nadzorczych.
istnieje coś takigo jak wyżej wymieniona grupa, podejmująca wiele decyzji dotyczących różnych lokali mieszkalnych i handlowych. ostatnio przy aferze z czyszami na Krausego padło stwierdzenie jednego z członków, że oni i tak to wszystko robią w czynie społecznym ( ja to rozumiem - za darmo ) to
powinien ktoś z władz wyższych administracyjnie dobrać się do całego tematu i sprawdzić wątek o którym mowa.tak być nie powinno, że trwoni się pieniądze spółdzielców, ludzie i tak dużo płacą - za to że żyją i chcą mieszkać , a spółdzielnia prawie nic nie robi. to jest chory system - na
, wcale nie tania ani nie wygrywają innych przetargów). Przewodniczący rady nadzorczej jeździ autem służbowym tej firmy od robót budowlanych. Śmierdząca sprawa. Na pisma i wnioski spółdzielnia nie odpowiada. Za wydanie dokumentów na temat funduszu remontowego chce 1 zł za stronę (chce zarabiać na nas
A kiedy nastąpi dekomunizacja siedliska zlodziejstwa i kolesiostwa czyli zarządów i rad nadzorczych spółdzielni mieszkaniowych? Czy PiS tego nie widzi tylko dlatego, że wiceministrem budownictwa jest z ramienia tej partii Piotr Styczeń, były prezes spółdzielni Włókno w Gorzowie Wielkopolskim
Podobno rada nadzorcza spoldzilnii nic nie wie na temat tych rozliczen. Troche sie nie chce w to wierzyc a skoro to jest prawda to po kiego grzyba ta rada nadzorcza ? do brania kasy ?
CZY MOZE MI KTOS WYTLUMACZYC PO CO UCHWALA RADY NADZORCZEJ NR 8 ZAWISLA NA KLATKACH??? JEST ONA BEZ SENSU, WIEC PO CO NAM TO MIESZKANCOM DO WIADOMOSCI. SKORO ZARZAD MIAL JAKIES SPORY Z RADA TO NIECH TO SOBIE WYJASNIAJA WE WLASNYM GRONIE. A NIE ROBIA NAM METLIK W GLOWACH.
No i wypieprzyli - i zarząd i radę nadzorczą :-)))) Może będzie lepiej...
Kto jest przewodniczącym Rady nadzorczej Hutnika i jaki kontakt z tą osobą. Pilne.