gratuluje, ja jestem akurat tym przypadkiem gdzie skutki uboczne synactenu doprowadziły moje dziecko do stanu agonalnego,przekonałam się niestety na własnej skórze, że podawanie sterydów dzieciom wiotkim i leżącym to duże ryzyko,moja mała otarła się o śmierć, ale widziałam dzieci którym to bardzo po
Witam, moja 16-miesięczna córka ( Zespół Westa) od ponad 5 miesięcy jest na terapii sterydowej ( oprócz tego keppra 2 razy po 2,5 ml). Już po drugim zastrzyku nie obserwowaliśmy u niej żadnych napadów ( a miała nawet 500 skłonów dziennie). Od tego czasu występuje u niej spory rozwój, choć nadal o
Mam pytanie czy możne zrealizować Polską receptę na Litwie? Potrzebny jest lek o nazwie synacthen depot, który jest niedostępny w naszym kraju. Proszę o pomoc.
nie powinien mieć wpływu na odporność:)
czy synacthen podany w ciąży (w jednej na początku ok. 7-8 tydz, w drugiej pod koniec 34-35 tydz.)2 x 1/3 cm3 może mieć niekorzystny wpływ na odporność dziecka?
synacthen i 2 dawki powstrzymały chorobę. Dwa dni temu dałabym sobie głowę uciąć, że znowu się zaczyna. Ale jakoś symptomy zaostrzenia przycichły więc mam nadzieję, że to był fałszywy alarm. Wiem, że wymagam gruntownej konsultacji ginekologiczno - proktologicznej, ale chciałam spytać: - czy spotkała
Z związku z podejrzeniem u mnie guza na przysadce mózgowej ( ciagły problem ze zbyt wysoką prolatyną i nie możnością zajścia w ciąże) wykonali mi następujące wyniki ( mieszkam w Angli i przepraszam że wyniki są po angielsku ale nie potrafię ich przetłumaczyć) Short Synacthen test: Spm. Nos
ten lek Karoliny- to pamiętacie?- mój synacten:):)( a własciwie synacthen)- brałam identyczny- przez tego samego prof polecony- z konsultacji- tylko mój był nieodpłatny- szpital mi go pakował w pupę:).... Nie wspominam go mile- bo moje ciało nabierało wody- obrzęki...i miałam wielką
.........a dzisiaj się dowiedzialam...że po synactenie mogą wystąpic krwawienia...niby nie chciano mi psuć komfortu psychicznego- i nie poinformowano mnie....ale to powinny być plamienia- śladowe....a nie masywne wylewy.....:((((((((((
..Dostałam ulotkę w szpitalu- och i ach - jaki sympatyczny personel na Ujastku...... mam nadal obrzęki...bezsenność ...i troche kręci sie w głowie....ale mozna wytrzymac.... pozdrawiam:)
cześć, Jestem w 23 tygodniu ciąży i ze względu na twrdnienie macicy dostałam zastrzyk o nazwie synacthen. Czy któraś z Was wie coś więcej na temat tego leku i jego wpływu na dzidzi. Będę wdzięczna za wszelkie informacje.