Prosze o rade w sprawie ustawy o zmianie wieczystego uzytkowania na wlasne.O co tu chodzi?. Moja Mama wykupila juz dawno swoje spoldzielcze mieszkanie na wlasnosciowe. Podobno teraz wieczyste uzytkowanie nie jest akceptowane przez UE,i sa namowy wlascicieli na "wykupienie" gruntu. O co im
Spotkałam się ztym tematem w ub. tygodniu na innym forum. forum.gazeta.pl/forum/w,47253,102791247,102791247,Grunt_mi_chca_sprzedac.html-- Może otworzy się. Pozdrawiam h
Miasto nie sprzedaje swoich gruntów. Każde nowe osiedle to urz. w. Dojarka. Za to właśnie bawią się urzędasy (każdego dnia nowy) i dostają premie.
: najemcy ), chociaż dziennikarze nie powinni robić takich gaf. Jedyne ograniczenie jest takie, że będąc najemcą (w przypadku polfy - użytkownikiem wieczystym), a nie właścicielem dodatkowo musisz uiszczać opłatę na rzecz właściciela, oraz w bardzo rzadkich wypadkach taką umowę można wypowiedzieć, czyli
Użytkowanie wieczyste to złodziejski Komunistyczny patent - państwo samorząd albo inny totalitarny złdziej sprzeadeje "coś" pobiera pieniądze ale nie przekazuje prawa do tej rzeczy. Sprzedaje a nadal posiada - istne perpetum mobile. Samorządy które rządają od właścicieli "odszkodowań"??? to
To bandytyzm w majestacie prawa. Kto to widział dwa razy płacić za to samo, tym bardziej że za komuny nie można było inaczej kupić jak tylko na wieczyste użytkowanie tj. na 99 lat. Co za przewrotna nazwa "wieczyste" na 99 lat. Rodzice pokupawali kiedyś za ciężko zapracowane pieniądze, a
Konkretne pytanie - bo tu same bzdety. Działka to wieczyste, czy własność?
w tej okolicy to wszystko jest na użytkowaniu
Anguszu szanowny! Znowu muszę z Tobą polemizować. Czy wiesz, że na początku XX wieku wykupowało się "wieczyste" miejsca pochówku. Wystawiała je parafia, czy pan Kowalski może ich nie honorować? Mam takie dokumenty, ale dla świętego spokoju ponownie opłaciłem miejsce. A groby w Głównej Alei
Pani ALICJA TO CHYBA z Kancelarii Cmentarnej. I kasa idzie 'NA CMENTARNE POTRZEBY" I TO JAKA KASA!!!!!! a alejki takie ze miejscami nie ma jak przejsc, bo mozna nogi polamac, a drzewska takie ze tylko patrzec jak polamia nagrobki, a ono z uporem maniaka juz zajeli caly teren po lewej na wpros
Witam Wszystkich! Mam pytanie, czy ktoś może mi odpowiedzieć na pytanie jaka jest róznica między użytkowaniem wieczystym a dzierżawą wieczystą? Pytam bo znalazłem artkuł w którym: "Prawo użytkowania wieczystego (UW), nie zaś dzierżawy wieczystej, wieczystej dzierżawy czy też dzierżawy
Moim zdaniem od czasów hmm... rzymskich ;P nie istnieje coś takiego, jak dzierżawa wieczysta. To dawna nazwa, która wyszła z użycia. Jest albo dzierżawa albo użytkowanie wieczyste.
Witam Wszystkich! Mam pytanie, czy ktoś może mi odpowiedzieć na pytanie jaka jest róznica między użytkowaniem wieczystym a dzierżawą wieczystą? Pytam bo znalazłem artkuł w którym: "Prawo użytkowania wieczystego (UW), nie zaś dzierżawy wieczystej, wieczystej dzierżawy czy też dzierżawy
Ad wcześniejszy wpis o Ksiegach Wieczystych - Księgę Wieczystą (w tym ustanowienie hipoteki, dział IV księgi wieczystej) można założyć zarówno dla ograniczonego prawa rzeczowego - spółdzielczo-własnościowego prawa do lokalu, jak i odrębnej własności rozumianej jako: własność mieszkania i
Kupiłam w grudniu działkę,na początku stycznia był akt notarialny,a dziś otrzymałam wyrok Sądu o zał księgi wieczystej. Czyli nie jest to szybka procedura. A jak to wyglada w Wołominie?? Jak długo?? Kto się może dowiedzieć...
Płaci sie za prawa do uzytkowania wieczystego, czyli 99 lat, ale jak ktos juz dzierzawil, to nie bedzie 99 tylko mniej... to jest kwota, ktora placi jednorazowo nabywca - nie wiem jaka tu, a potem placi sie dzierżawe wieczysta i to ta kwote podano... Czyli Ikea zaplacila Hiszpanowi, kwote
Pan Hiszpan za czasow pana Jurczyka kupil prawa do uzytkowania wieczystego tego terenu placac miastu skromna sumke, a teraz odsprzedal te prawa! Ale to dokladniej wytlumaczylaby osoba, ktora wowczas byla w zarzadzie miasta od tego... bo nie wiem czy byl przetarg - chyba nie bylo? A
Mieszkam w wybudowanym domu na działce, której jestem wieczystym użytkownikiem (lubuskie)i mam pytanie: czy dzisiejsza ustawa dotyczy również mojego przypadku, bo tak do końca nie kumam. pozdrawiam
Ponawiam prośbę raz jeszcze, ma ktoś wiedzę na w/w temat, dziękuję ,pozdrawia.