Pierwszy raz bede leciala, sama z dwulatkiem bez meza, na slub brata. Musze miec jakas zgode meza na to zeby dziecko ze mna lecialo? Moga byc jakies problemy na lotnisku? Dodam jeszcze ze ja pozostalam z pewnych wzgledow przy swoim nazwisku po slubie a syn ma nazwisko ojca. -- http
Wez ze soba akt urodzenia bo moga pytac o niego żeby sprawdzić kim jestes dla dziecka. Jak wracalam z Polski w tym roku to celniczka pytala moja corke z kim leci, gdzie i do kogo.Jak była mniejsza to zawsze musiałam pokazywać akt urodzenia.
Pomóżcie, jakie dokumenty są potrzebne by pojechać do kraju z urodzonym dzieckiem w UK, gdzie co trzeba załatwić, narazie staramy się o polski pesel i wpis do paszportu, ale na to trzeba czekać. Jeśli ktoś wie co można załatwić szybciej; z góry dzięki
Potrzebny jest wpis do paszportu lub paszport. Byc moze szybciej wydaja paszport roczny (w kosulacie), ale taki mozesz dostac tylko wtedy, jesli juz zlozylas albo jednoczesnie zlozysz podanie o wpis do paszportu lub paszport dla dziecka. Dowiedz sie w konsulacie.
Mam pytanie, może ktoś z Was będzie mógł udzielić mi informacji... Jestem w trakcie rozwodu (początek), po rozwodzie chce wyjechać z dzieckiem (7 lat) za granice na stale. Będę starać się o wizę, mam duze szanse, ale duzym problemem moze byc brak wymaganej zgody ojca dziecka na wyjazd
, gdzie ojciec przebywa jeśli dziecko ma wyrobiony paszport, do samego wyjazdu nie potrzebujesz zgody męża, po prostu bierzesz dziecko, i jedziesz dziecko, jak ma własny paszport, może jechać również bez towarzystwa rodziców (sam, z babcią, z klasą na wycieczkę itp.) przyznany przez sąd opieka
moje ddziecko ma obywatelstwo polskie i amerykanskie , do polski wjechalismy na jej amerykankim paszporcie , czy mozemy miec jakes klopoty przy wyjezdzie ? bo ponoc obywatel polski powinien sie poslugiwac polskim dokumentem , czy to prawda
Nie jestem pewna, ale Amerykanin (czyli twoje dziecko) moze byc w Polsce bez wizy chyba do 3 m-cy, potem musi zalatwic sobie wize, a jesli jej nie bedzie mialo, to przy wylocie urzednik moze sie czepic i wtedy bedziesz musiala uiscici oplate w wysokosci oplaty za wize juz na lotnisku. To
Ilu z Was ma dośc wyzysku w Polsce i zamierza wyjechać. Ja osobiście zamierzam, powód: żenujące zarobki, brak perspektyw, gdzie: oczywiście Anglia
jestem w Angli i mimo zrobki lepsze jest tesknota za krajem,rodzina ale sprobowac zawsze mozna.powodzenia:)
trzyczwartelitra napisał: > PiS ma tez juz pewne tego objawy - np. coraz wiecej mlodych ludzi chce > wyjezdzac z Polski - bo jak widza co tu sie dzieje (co PiS zaczyna wyprawiac) > to im sie rzygac chce i wcale im sie nie dziwie. To jest oczywiscie problem, ktorego nie wolno
Może im o to chodzi żeby ci bardziej światli wyjechali i zostawili im ten kraj do własnej dyspozycji...
to jedyne mozliwe rozwiazanie dla tysiecy mlodych ludzi tam mieszkajacych !!!,jedyna szansa na poprawe swej egzystencji . Reszta zlodzieji chwali sobie kraj nad Wisla .
zlodzieje tez wyjezdzaja.
Po co? Zapraszam tutaj, sami zobaczcie ile się w kraju dzieje: zolc.blox.pl/html i pzdr
> miejsce np. ja bezrobotny magister z samiucenkiej stolicy gdzie zycie drogie > jak cholera a perspektyw coraz mniej, masz li ten kraj bida i bezrobociem > cuchnacy, znam wielu mgr, dr-ow, ktorzy juz teraz sa gotowi wyjechac zeby > dorabiac sie na zmywaku i meiszkac w basementach
Sa jacys polacy co wyjechali z polski ostatnio i im sie powiodlo finansowo duzo lepiej na emigracji niz w polsce ?
No niestety, ale jezeli wyladujesz/wyladowalas w Kanadzie moze cie dobic wszechobecna bieda i sciubienie grosza.