739 wyników w czasie 304 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: Zasobnik ciepłej wody

Nie mam zbiornika na ciepłą wodę, jest to bardzo uciążliwe latem (mieszkałam w domu, w którym taki zbiornik był, bardzo odradzam, w zasadzie trzeba wtedy mieć klimatyzację, ale o czym ty piszesz?

Re: Zasobnik ciepłej wody

Nie mam zbiornika na ciepłą wodę, jest to bardzo uciążliwe latem (mieszkałam w domu, w którym taki zbiornik był, bardzo odradzam, w zasadzie trzeba wtedy mieć klimatyzację, a to dodatkowa uciążliwość, szczególnie dla alergików). Może po prostu nie stójcie tyle czasu pod lecącą z prysznica wodą

zbiornik (początek wątku)

Mam prośbę o podanie poszczególnych kroków rozwiązania, podobnie jak w poprzednich zagadkach. Nad zbiornikiem są dwa krany - jeden z ciepłą, drugi z zimną wodą. "Ciepły" napełnia zbiornik w 8 minut, "zimny" w 6 minut. Pełny zbiornik opróżnia się równomiernie w ciągu 4 minut po wyjęciu korka z

Re: zbiornik

Gość portalu: Krzyś napisał(a): > Mam prośbę o podanie poszczególnych kroków rozwiązania, podobnie jak w > poprzednich zagadkach. > > Nad zbiornikiem są dwa krany - jeden z ciepłą, drugi z zimną wodą. "Ciepły" > napełnia zbiornik w 8 minut, "zimny" w 6 minut. Pełny

anoda do zasobnika ciepłej wody (początek wątku)

Witam Czy ktoś się orientuje czy za nieprzyjemny zapach ciepłej wody może być odpowiedzialna (jak sugeruje hydraulik) uszkodzona anoda w zbiorniku ciepłej wody. Woda jest ze studni głębinowej z filtrem jonitowym automatycznym na głowicy objętościowej (z wodomiarem) i zbiornikiem z solą

woda ciepła za darmo (początek wątku)

zadowolona z urządzenia bo jego działanie nie wymaga ani deczka energii elektrycznej, zbiornik mam na dachu więc woda spada pod własnym ciśnieniem a zimnej wystarcza takie ciśnienie jakie jest w sieci . I to wszystko, proste jak konstrukcja cepa.

Nie myjcie zębów ciepłą wodą

Jeśli chodzi o dwa krany to wyjaśnił mi to miejscowy znajomy. Wynika to z tego, że ciepła woda w starszych domach przechodzi przez otwarty zbiornik zlokalizowany zwykle możliwie wysoko (np na strychu). Generalnie nie jest uważana za czystą. Chodzi o to by ciepła woda nie mogła się dostać do

jakie dodatkowe źródło ciepłej wody (początek wątku)

tylko do c.w.u zainstalować zestaw solarny. Oczywiście w grę wchodziłaby wymiana zbiornika wody na większy i posiadający dwie wężownice. Obecnie mam ogrzewanie gazowe z piecem Vaillant i zbiornikiem 120l. przy czteroosobowej rodzinie. Proszę o radę głównie już używających podobne rozwiązania

Re: zbiorniki termalne na słowacji

Camping w Dunajskiej Stredzie, 6 basenów zz ciepłą wodą, czysto i tanio

Re: zbiorniki termalne na słowacji

jest też nowo otwarty Meander Park w Oravicach, to chyba najbliżej granicy polskiej. W skład parku wchodza 2 baseny, jeden z wodą ze zródeł geotermalnych, drugi ze "zwykłą" wodą ale również bardzo ciepłą. Jest sporo stanowisk z masażami wodnymi, także jaccuzi. Częściowo baseny są zadaszone

Re: Zbiornik do gromadzenia wody deszczowej.

folią.Wodę leję do niego ze studni, po dwóch dniach jest naprawdę ciepła. Zbiornik ustawiony jest na paletach ułozonych na prawie na wys 1m /w słońcu/. Umożliwia to wygodne lanie wody do wiaderka konewki lub przez specj. końcówkę podlaczenie jakiegoś węża. Zbiorniki takie w stelażu metalowum

Re: Zbiornik do gromadzenia wody deszczowej.

wodę tak jak u mnie do 18 m kosztują 350-1200 PLN, jak dla mnie to sporo za dużo na taką inwestycję. Woda deszczowa jest bezdyskusyjnie najlepsza dla każdej rośliny, to przecież sama natura dostarcza im takiej wody. Moje różaneczniki i azalie niestety niemają tak dobrze. Staram się podlewać

Re: Ile ciepłej wody na osobę?

Mamy podlicznik na ogródek. Średnio w sezonie letnim mamy na nim ok 12m3 i za tyle odliczają kanalizację. Jest to woda użyta do podlewania ogródka warzywnego, basen dzieci itp rzeczy. Samochody myjemy na myjni. Do podlewania ogrodu używamy deszczówki zbieranej w dawnym szambie, jest to o ile dobrze

Re: Pompa ciepła - ogrzewanie całego domu + woda.

Można wkopać, tylko takie zbiorniki są dużo droższe i wymagają pozwolenia na budowę. Można obudować pergolą i pnączem. Ja mam zbiornik 1m3 oleju w garażu, do tego kocioł olejowy. Raz na rok napełniam zbiornik, temperaturę ustawiam precyzyjnie na sterowniku, jest czysto, w miarę cicho, finito. W

Re: Pompa ciepła - ogrzewanie całego domu + woda.

Dlaczego olejowy nie? Gaz może być płynny, w zbiorniku. "Nie, zwykły kominek to nie jest rozwiązanie dobre, bo ja potrzebuję takie ogrzewanie, które przez 4 dni będzie się obsługiwać bez mojego udziału. A zimą nie mam ochoty na bujanie się z zamarzniętymi rurami." Szalona :) A drewno się będzie

1 2 3 4 5 6