Ja stosuje na obolały i sztywny kark, rozgrzewa, piecze, skóra w miejscu smarowania robi się czerwona. Dobrze jest np. na noc posmarowac i czymś owinąć, ja smaruje kark i śpię w szaliku... Efekt jest krótki ale trochę ulgi przynosi, chociaż nie wiem co lepsze ból karku czy ból spowodowany
Dzięki Margolcia - wypróbowałam, będę stosować. Tylko dlaczego bolą mnie gałki oczne, gdy nimi kręcę?
dobrze i choć mała płakała, krzyczała przy ćwiczeniach metodą Vojty, uspakajała że to ją nie boli, a jedynie powoduje poprawne ułożenie mięśni. Niedawno urodziłam drugą córeczkę, także mam zamiar pokazać ją pani Uli, żeby oceniła ją. Tak na wszelki wypadek. Nie martw się, u Ciebie także będzie
Witam, Czy ktoś się z tym spotkał? Nie wiem kiedy to robię, ale po całym skończonym dniu i mimowolnym napinaniu mięśni żuchwy wszystko mnie boli. Problem mam od dłuższego czasu z okresowymi, krótkimi przerwami. Ostatnio od 3 tygodni.. codziennie napinam mięśnie. Związku doszukuję się tu w
Też tak miałam. Po całym dniu zaciskania zębów, żeby się nie rozpłakać w czasie pracy, nie zacząć krzyczeć na środku ulicy, albo w tramwaju, bolała mnie głowa, szczęki, szyja, kark, ramiona. Często robiłam to świadomie, ale częściej łapałam się na tym, że mam tak zaciśnięte zęby, gdy ból
Jestem zaniepokojona pewnymi zachowaniami mojego 8 miesiecznego synka, u którego zauważyliśmy niedawno dziwne napięcia mięsni głownie twarzy i ściśnięte rączki.Minka nie wygląda wtedy zbyt pięknie, a żyłki na buźce bardzo się uwypuklają. Na początku myśleliśmy że to może jakieś wygłupy ale
jest trening relaksacyjny (np. Jacobsona), który można robić codziennie samemu w domu. Co do bólu szyi, to napięcie mięśni szyi powodujące ból jest bardzo częste zarówno w depresji, jak i w nerwicy. Mogą tutaj pomóc np. masaże, plastry rozgrzewające- zmniejszające napięcie mięśni (chociaż może
;), konieczność używania odpowiedniej grubości wkładek i ból bo dłuższym staniu lub chodzeniu (który nie przeszkadza mi robieniu kilku-kilometrowych wycieczek). -- Zapraszam do Aniołowa
jak np. podczas rozciągania - czuję takie napięcie w połączeniu z lekkim bólem (nie są to zakwasy bo nawet nic szczególnego nie robiłem w tym kierunku). Dodam, że jestem alergikiem i aktualnie nos mam zawalony, swędzi mnie podniebienie i lekko swędzą oczy. Co to może być? Z góry dzięki za pomoc.
Nie wiem czy to moda. Moje dziecko było rehabilitowane, i to z różnych powodów. Do neurologa poszłam kiedy to mi problem wydał się na tyle powazny, żeby coś z tym zrobić. Zgadzam się z jednym z powyższych postów, że nawet jesli to moda, to najlepsza jaka może się zdarzyć, bo dziecku to nie
Ja mam podobnie dlatego zawsze gdy mam kichnąć kucam albo staram się przynajniej usiąść by mięśnie nie byly tak napięte.To pomaga.Mala i Cudaczek 13tyg i 5dni.
Od ponad roku mam ból mięśni (bolą jakbym miał cały czas zakwasy) Borykam się z tym od ponad roku, chodziłem po lekarzach prywatnie i każdy rozkłada ręce. Czuję nieustanne napięcie mięśniowe. Są momenty gdzie stoję 30 min w kuchni robiąc obiad to muszę usiąść odpocząć, bo ból jest tak uciążliwy