151 wyników w czasie 70 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: Nietypowe zachowania lekarzy

Traczyca jest narządem endokrynologicznym. Dokładnie tak samo jak przytarczyce znajdujące się obok płatów tarczycy po obu stronach. Jeżeli szwankuje to można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że inne narządy produkujące hormony też. Tym samym zwarcamy uwagę na przysadkę mózgową ( prolaktyna) i

Re: hashimoto i nadczynność

masz problem z tarczycą czy z przysadką mózgową. Pytam bo przyjmując hormon tarczycy oznaczasz poziom hormonu przysadki. Ten sposób nigdy nie doprowadzi Cię do eutyreozy. Oznacz bez zązywania tabletki z hormonem T4, poziomy hormonów tarczycy FT4 i FT3 i wróć z wynikami. Na ich podstawie będzie

Re: Mgła mózgowa.

nadczynność czy tsh wlasnie 2) Obecnie dawka 50 nadal tsh spadło do 3 ( wow jak dla mnie) ale wolne hormony 39%. Niby źle nie jest ale zazwyczaj mam wyżej te hormony do nawet od 60 do nawet 120% normy a tsh stało na 5, 4 max 2 a teraz co hormony spadły tsh też. Be sensu. Przysadka sprawdzona ale chyba nie

Hashimoto/nadczynność? (początek wątku)

nadczynność tarczycy, a babcia gruczolaka przysadki mózgowej i wole guzkowe tarczycy.

Re: tarczyca - dziecko niskorosłe

lekarze patrzą tylko na jeden wyizolowany wynik np TSH hormonu przysadki mózgowej, który co prawda ma wpływ na wydzielanie hormonów przez tarczycę, ale często ten mechanizm zostaje całkowicie zaburzony w czasie brania syntetycznego hormonu, dlatego przy ustalaniu dawki bierze się pod uwagę Ft4 (jego wynik

Re: Badanie tarczycy- tutaj to modne...

wiarygodne." "TSH to badanie próbki krwi w celu oznaczenia tyreotropiny – hormonu przysadki mózgowej. Test jest bardzo czuły i ujawnia nawet bezobjawowe zaburzenia czynności tarczycy. Przy nadczynności gruczołu poziom TSH jest niski, przy niedoczynności – wysoki. Z surowicy krwi oznacza się również

Re: nadczynność w ciąży - ktoś się zna?

Witaj Hormony tarczycy masz podwyższone, trochę ponad normę : FT3 5,81 (norma 2,30-4,20) FT4 2,11 ( norma 0,89-1,76) a TSH - hormon przysadki mózgowej hamuje wydzielanie Ft4, stąd jego spadek. Na kiedy masz termin u endo? Dobrze byłoby iść z gotowymi wynikami od razu, za całym pakietem

Re: Czy już było? jak bylo, to ... sorry....

Gabuchna ma tyle wzrostu, ile jej akurat autorka w swej łaskawości przypisze. Urosnąć pięc centymetrów po siedemnastym roku życia to Gaba mogła, o ile miała zaburzenia objawiające się nadczynnością przysadki mózgowej i spowolnieniem kostnienia szkieletu. -- Wiedźma To jest bez sensu! To jest

Re: forumki Hashimotki

czyscicka napisała: > Nieprawda. Każdą ocenę pracy tarczycy oceniasz najpierw na podstawie TSH. Jeśli > stężenie TSH jest prawidłowe, z reguły nie trzeba wykonywać żadnych kolejnych > badań, wyjątkiem jest tutaj sytuacja kiedy masz np. gruczolaka przysadki mózgowej Chcesz

Re: forumki Hashimotki

. gruczolaka przysadki mózgowej lub jesteś w stanie na podstawie konkretnych objawów choroby przekonać lekarza, że masz niedoczynności lub nadczynności tarczycy mimo prawidłowego poziomu TSH. Wtedy lekarz zwykle bada hormony wolne, zleca usg inne dalsze badania.Musisz jednak pamiętać, że w niektórych

Re: Prośba o interpretacje wyników

taki: podwyższone TSH - to przysadka mózgowa wytwarza hormon chcąc pobudzić niedoczynną tarczycę do produkcji zbyt małej ilości hormonów, ale z kolei u Ciebie jest duża zwyżka. A jak się czujesz? Podobne wyniki można mieć w fazie zaostrzenia choroby, czyli w tzw rzucie, gdzie windują przeciwciała a

1 2 3 4 5 6