Mój czteroletni synek kilka razy obudził się w nocy krzycząc z bólu. Mówił , że bolą go nogi. Lekarka mówi , że to są bóle wzrostowe. Ja jednak się martwię. W dzień się nie skarży , ale ten nocny płacz był przerażający. Czy któraś mama spotkała się z czymś takim?
dla dzieci od 6 roku życia. Zobaczymy. Do tej pory bóle nie były takie straszne, więc nie stosowałam.
Chciałam zapytać czy wasze dzieci też budzą się w nocy z bólami nóżek? Mój Jasio budzi się i płacze że go nóżki bolą,ma trzy latka czy to mogą być bóle wzrostowe czy też jest to może objaw jakiejś choroby?
Moja córeczka również trzyletnia miewa czasem w nocy takie bóle. Lekarz stwierdził że to bóle wzrostowe. Ja będąc dzieckiem miałam to samo.
Witam! Mój niespełna 3 letni syn budzi sie czesto w nocy i płaczę. Mówi, że boli go noga. Ból trwa ok 15 minut i potem dziecko zasypia. Zdarzasie to nie codziennie, raz na tydzień. Miał robione badania krwi i jest oki. Prawdopodobnie to bóle wzrostowe. Jeśi Wasze pociechy cierpiał tak
hej! sama jestem mamą 3-latka, naszczęście jego to nie dotyczy,ale ja osobiście przeszłam przez ten problem. Są to rzeczywiście bóle wzrostowe, zaczęły się u mnie ok. 3 roku życia, byłam nawet hospitalizowana z tego powodu i lekarze nie podawali mi na to żadnych leków. Ból jest
, dopiero maść przeciwbólowa oraz syrop przeciwbólowy pomagały jej zasnac. Czesto zdaza się budzenie się w nocy i płakanie. Mówi wtedy ze bolą ja nogi i pokazuje na kolana. Bardzo proszę o pomoc, pediatrzy nic na to nie moga poradzic, twierdzą ze to sa bóle wzrostowe. Moge dodac ze moja mama opowiadała mi
Witam serdecznie, moja odpowiedź może już nie być dla Was aktualna po tak długim czasie,ale może skorzystają z mojego doświadczenia inni rodzice. Otóż u mojego wówczas 3-letniego dziecka także występowały wzrostowe bóle nóg i kolan. Od pediatry miałam zalecony masaż domowy. Niestety to nie było
pogodne, trzeba koniecznie zgłosić się do pediatry (szczególnie jeśli ból nasila się po dotknięciu nogi). „Dolegliwości te mogą być oznaką choroby reumatycznej, zakażenia kości, płaskostopia, a nawet nowotworu. Lekarz zbada malca i zleci badania: krwi (np. morfologię, OB) i rentgen nóżek. U dziecka
U nas to samo, syn często skarży się na ból stóp, rzadko kolan. Oprócz bóli wzrostowych ma płaskostopie i ortopedycznie stwierdzoną koślawość kolan , zmęczone po całym dniu stopy go bolą. Podawaj jej coś przeciwbólowego jak płacze.
Mam dziecko 2latka 7 mies i od jakiegos czasu ciagle nażeka ,że Ja nogi bolą co to może być?czy się martwić za wczasu? -- b3.lilypie.com/BIYNp1.png
Moja córka już ma 10 lat,ale od wczesnego dzieciństwa narzekała na nogi.Myślalam,że to bóle wzrostowe,ale zauważyłam,ze zaczynają ją boleć przeważnie,jak zaczyna się jakaś choroba lub w jej trakcie.Na te nogi poszła niejedna maść kamforowa.Zauważyłam też,że nogi jeszcze bardziej zaczynały
Moje 4 letnie dziecko od dłuższego czasu skarży się na bóle nóg. c Oprócz bóli nóg miewa też drętwienia stopy- często jak siedzi przy stole dłuższy czas , a nie siedzi z podkurczonymi nózkami a w normalnej pozycji, zaczyna się skarżyć na bóle stopy , schodzi podskakuje biega - prawie płacze
Jedyne co mogę zasugerować to udanie się z dzieckiem do lekarza. Może warto zrobic jakieś prześwietlenie, inne dodatkowe badania. To, że boli to oznaka, że coś się dzieje złego. Lepiej chuchać na zimne, niż później żałować, że się coś zaniedbało.
moja niemal pięcioletnia córka dziś rano (chwile po wstaniu) skarżyła się na ból obu nóg w okolicach piszczeli. ból minął po paru minutach, dziecko nie ma problemów z chodzeniem. 10 dni temu zachorowała - jednocześnie z siostrą - na wirus jelitowy (wg pediatry coś w typie adenowirusa), który
choruje nogi go nie bolą.Ból jest bardzo ostry.Jak sobie z nim poradzić? Syn jest dzieckiem wytrzymałym na bół, tego jednak nie wytrzymuje. Magda
Moi dwaj synowie mieli bóle wzrostowe - nie jesr to specyfika polska jak tu ktoś napisał, ponieważ pediatra podczas problemów ze starszym dzieckiem (dziś już 20latkiem)powiedził mi, ze w całej Europie i USA uznaje się istnienie takich bólów, ale w Polsce oficjalnie ich nie ma.Należy sprawdzić
Czy wasze dzieci skarża się na bóle nóg, kolan.... Zeszłej nocy syn obudził się w nocy o 2 i bardzo płakał. Po chwili uspokojenia wielkiej histerii zrozumiałam ze słów że boli go kolano. Kilka dni wcześniej narzekał na ból w łydkach nie mógł się poruszać. Dziś byłam u lekarza nie stwierdził
wzrostowy to naprawde powazna sprawa, dziecko cierpi, czasem jednak lekarz jak jest malo dociekliwy zwala zle samopoczucie dziecka na "bol wzrostowy" bo tak wygodniej, nie trzeba robic badan, wiadomo rosnie to boli - to nie jest normalne wg mnie. -- Fotoforum o Górach