jestem 6 tygodni po usunięciu nerki. miałam guza 56x42 mm . Mówiono różnie raz angiomyolipoma raz patologiczna zmiana . zaproponowano wycięcie guza ( 10 % pomyślności ) lub nerki. Zgodziłam się lecz nie udało się uratować nerki . Nie był to guz złośliwy. Teraz wracam do zdrowia i za dwa tygodnie
dorcia100 napisała: > jestem 6 tygodni po usunięciu nerki. miałam guza 56x42 mm . Mówiono różnie raz > angiomyolipoma raz patologiczna zmiana . zaproponowano wycięcie guza ( 10 % pom > yślności ) lub nerki. Zgodziłam się lecz nie udało się uratować nerki . Nie by > ł to
Blisko m-c temu miałam laparospkopię-usunięto jajnik z powodu potworniaka. Wszystko było ok, z tym że parę dni temu wystąpiła gorączka-blisko 38st. Bolą mnie wszystki stawy, mięśnie, jestem bardzo osłabiona, boli mnie w okolicy krzyża, nerek i ran po laparoskopii, ale tak trochę bardziej a już
tigerness.74 napisała: 62;-po co narażać pacjenta na ponowną operację w przypadku > usunięcia zmiany złośliwej. Rozumiesz coś z tego co napisałem? Wydaje mi się że nie bardzo. Cóż bowiem ma wspólnego "ponowna operacja w przypadku usunięcia zmiany zlośliwej" z logiką
nie powinna być skomplikowana a szansa na usunięcie samego guza bardzo duże. Co do zwolnienia, to zależy jak się będziesz czula po zabiegu, czy będą jakieś powikłania i jaką pracę wykonujesz. Sądzę, że zmieścisz się między 30 a 90 dniami...
U mojego synka wykryto wadę wrodzoną nerki prawej w 22 tyg. ciąży. Początkowo lekarze interesowali się torbielką korową w tej nerce. Po urodzeniu, synkowi wykonano szereg badań: badanie ogólne moczu, posiew moczu, USG ukł.moczowego, tomografię, CUM, urografię i renoscyntygrafię statyczną. Dwa
U mojego synka wykryto wadę wrodzoną nerki prawej w 22 tyg. ciąży. Początkowo lekarze interesowali się torbielką korową w tej nerce. Po urodzeniu, synkowi wykonano szereg badań: badanie ogólne moczu, posiew moczu, USG ukł.moczowego, tomografię, CUM, urografię i renoscyntygrafię statyczną. Dwa
badaanie usg wykazało wodonercze jednej nerki.Prawdopodobnie powikłanie po oeracji usunięcia macicy. Zrosty mogą uciskać moczowody, stąd zastój moczu. Diagnostyka troche potrwa, czekanie na leczenie też. Ciekawa jestem, co można już teraz zrobić dla ratowania nerki.
,że potem się częściej choruje, bo znam sporo ludzi, po wycięciu, gdyż jak sama się z tym męczyłam , to szukałam współtowarzyszy niedoli i wsród osob, które znam, tylko u jednej nastąpił jako powikłanie poperacyjne krwotok potem, ale to się do tematu za bardzo w tym momencie nie ma. Tak czy siak
i stosowanie nefroprotekcyjnej terapii (odpowiednia dieta i stosowanie leków) od samego początku choroby, bardzo dobra kontrola przebiegu tych chorób." Generalnie po usunięciu nerki należy człowieka traktować jak potencjalnie obciążonego.
; Ш stan po operacyjnym, instrumentalnym oraz aparatowym usunięciu kamieni z nerek i dróg moczowych; Ш przewlekła choroba gruczołu krokowego; Ш przewlekłe zapalenie śluzówki pęcherza moczowego. 2. Choroby przemiany materii: Ш cukrzyca; Ш skazy moczowe; Ш
Są różne sytuacje: Ze dwa lata temu mój kolega miał powikłania po usunięciu kamieni z nerek, jeden z odłamków ugrzązł w przewodzie i siku nie chcialo lecieć, a siusiakiem sączyła się krew. Jechał sam do szpitala swoim autkiem zznacznie powyzej dozwolonej predkości. W terenie zabudowanym