- pozytywny test owulacyjny, - w 11 dniu cyklu - 26 mm pęcherzyk + skok temperatury - od 15 dnia - duphaston (cały czas wyższe temperatury) - w 21 dniu cyklu - dwie torbiele określone jako czynnościowe - jedna prawie 5 cm. Druga jest mniejsza znacznie, ale rozmiarów konkretnych nie pamiętam, bo się
Ja miałam torbiel czynnościową, tzn. pojawiała sie i znikała. Mi pomógł castagnus, do tej pory mam swięty spokój!
torbiel prostą 44x40 mm. Czy jest możliwa torbiel czynnościowa (spowodowana hormonami) w tej sytuacji czyli sytuacji okołomenopauzalnej tj. czy to może być jeszcze pozostałość po nie pękniętym pęcherzyku? 2 lata miałam identyczną sytuacją też torbiel na tym samym lewym) jajniku, ale po ok. 2 m
Wygasanie funkcji jajnika oznacza, że pracuje mniej wydajnie, ale jednak pracuje. Czyli może to być coś czynnościowego. To po pierwsze. A po drugie jeśli lekarz z taką pewnością ocenił, że to torbiel prosta, to pewnie wie, co mówi i nic groźniejszego to nie jest. Czy masz zrobić Ca125
Moja torbiel miała 4 cm,z jej powodu wylądowałam w szpitalu,wysoka gorączka i okropny ból w dole brzucha.Torbiel była czynnościowa dostałam na nią duphaston, brałam go kilka miesięcy, potem zaczęłam pić zioła i znikła.
Jeśli to zwykła torbiel czynnościowa lekarz nie musiał wypisywać skierowania na marker.Jeśli ta torbiel ma takie wymiary jak opisywane przez Ciebie, to trzeba ją monitorować,ale usuwać chirurgicznie lub laparoskopowo niekoniecznie.Jest szansa że w kolejnych cyklach sama się wchłonie
Jej mama ma 62 lata, więc jest prawdopodobnie w menopauzie. Małe prawdopodobieństwo, by chodziło o torbiel czynnościową, czyli pęcherzykową, to dotyczy tylko kobiet jeszcze miesiączkujących. W tym wieku się raczej nie czeka, aż torbiel urośnie, albo się wchłonie w następnym cyklu, tylko prowadzi
. torbiele czynnościowe i często nawet samoistnie zanikają, jedynie jakaś tam mała część wymaga w ogóle leczenia, a jeszcze mniejsza jest zmianami nowotworowymi. U kobiet w menopuzie jest już trochę inaczej. Pytanie, czy u mamy torbiel jest nowa, pokazała się nagle, czy jest już tam dłużej i jest jakimś
może czynnościowa,po niepękniętym pcherzyku e owulacji,takie zazwyczaj same się wchłaniają
Co? I jak długo masz tak leżeć? Taka torbiel czynnościowa to się może wchłaniać 2-3 cykle...
nie piszesz, jak duża ta torbiel, jakiego pochodzenia. Być może to torbiel tzw.czynnościowa (powstała z przetrwałego pęcherzyka Graffa) i leczeniem farmakologicznym będzie stosowanie pigułek antykoncepcyjnych. U wielu kobiet taka kuracja jest skuteczna już po pierwszym cyklu i żadne wycinania nie
Najczęściej są to torbiele czynnościowe- i poddają się leczeniu farmakologicznemu ( na przykład hamując wydzielanie gonadotropin przez przysadkę)-np zastsowANIE pigułki antyjkoncepcyjnej lub niektórych leków progestgennych
b.jaga napisała: > Czy torbiel na jajniku jest grozna? Czy trzeba to likwidowac? Jak? Czy moze > uniemozliwic zajscie w ciaze lub ja skomplikowac? Może, ale nie musi. Większość torbieli to tzw. torbiele czynnościowe (np. powstają z niepękniętego jajeczka) i na ogół znikają same po
Dolegliwości bólowe mogą być efektem torbieli. Torbiel może też się wchłonąć. Wszystko zależy nie tylko od rozmiaru torbieli ale również od jej typu. Skoro zastosowano leczenie duphastonem to lekarz zidentyfikował ją prawdopodobnie jako torbiel prostą (czynnościową) czyli niepęknięty pęcherzyk
czeka mnie laparoskopia. W zeszłym roku tez miałam torbiel 4cm, ale sama znikła i nie okalala jajnika - podobno torbiel czynnościowa. Martwię sie, że z tego jajnika nie uwalnia sie jajeczko. Czy jeśli usuną mi ten jajnik, to drugi przejmie jego funkcje?? Czy jajeczkowanie bedzie każdego miesiąca