223 wyników w czasie 96 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Torbiele czynnościowe (początek wątku)

- pozytywny test owulacyjny, - w 11 dniu cyklu - 26 mm pęcherzyk + skok temperatury - od 15 dnia - duphaston (cały czas wyższe temperatury) - w 21 dniu cyklu - dwie torbiele określone jako czynnościowe - jedna prawie 5 cm. Druga jest mniejsza znacznie, ale rozmiarów konkretnych nie pamiętam, bo się

Re: Torbiel jajnika

Ja miałam torbiel czynnościową, tzn. pojawiała sie i znikała. Mi pomógł castagnus, do tej pory mam swięty spokój!

Torbiel czynnościowa w wieku okołomenopauzy? (początek wątku)

torbiel prostą 44x40 mm. Czy jest możliwa torbiel czynnościowa (spowodowana hormonami) w tej sytuacji czyli sytuacji okołomenopauzalnej tj. czy to może być jeszcze pozostałość po nie pękniętym pęcherzyku? 2 lata miałam identyczną sytuacją też torbiel na tym samym lewym) jajniku, ale po ok. 2 m

Re: Torbiel czynnościowa w wieku okołomenopauzy?

Wygasanie funkcji jajnika oznacza, że pracuje mniej wydajnie, ale jednak pracuje. Czyli może to być coś czynnościowego. To po pierwsze. A po drugie jeśli lekarz z taką pewnością ocenił, że to torbiel prosta, to pewnie wie, co mówi i nic groźniejszego to nie jest. Czy masz zrobić Ca125

Re: torbiel jajnika

Moja torbiel miała 4 cm,z jej powodu wylądowałam w szpitalu,wysoka gorączka i okropny ból w dole brzucha.Torbiel była czynnościowa dostałam na nią duphaston, brałam go kilka miesięcy, potem zaczęłam pić zioła i znikła.

Re: torbiel jajnika

Jeśli to zwykła torbiel czynnościowa lekarz nie musiał wypisywać skierowania na marker.Jeśli ta torbiel ma takie wymiary jak opisywane przez Ciebie, to trzeba ją monitorować,ale usuwać chirurgicznie lub laparoskopowo niekoniecznie.Jest szansa że w kolejnych cyklach sama się wchłonie

Re: Torbiel jajnika

Jej mama ma 62 lata, więc jest prawdopodobnie w menopauzie. Małe prawdopodobieństwo, by chodziło o torbiel czynnościową, czyli pęcherzykową, to dotyczy tylko kobiet jeszcze miesiączkujących. W tym wieku się raczej nie czeka, aż torbiel urośnie, albo się wchłonie w następnym cyklu, tylko prowadzi

Re: Torbiel jajnika

. torbiele czynnościowe i często nawet samoistnie zanikają, jedynie jakaś tam mała część wymaga w ogóle leczenia, a jeszcze mniejsza jest zmianami nowotworowymi. U kobiet w menopuzie jest już trochę inaczej. Pytanie, czy u mamy torbiel jest nowa, pokazała się nagle, czy jest już tam dłużej i jest jakimś

Re: torbiel na jajniku

może czynnościowa,po niepękniętym pcherzyku e owulacji,takie zazwyczaj same się wchłaniają

Re: Torbiel na jajniku

Co? I jak długo masz tak leżeć? Taka torbiel czynnościowa to się może wchłaniać 2-3 cykle...

Re: Torbiel na jajniku

nie piszesz, jak duża ta torbiel, jakiego pochodzenia. Być może to torbiel tzw.czynnościowa (powstała z przetrwałego pęcherzyka Graffa) i leczeniem farmakologicznym będzie stosowanie pigułek antykoncepcyjnych. U wielu kobiet taka kuracja jest skuteczna już po pierwszym cyklu i żadne wycinania nie

Re: torbiel na jajniku

Najczęściej są to torbiele czynnościowe- i poddają się leczeniu farmakologicznemu ( na przykład hamując wydzielanie gonadotropin przez przysadkę)-np zastsowANIE pigułki antyjkoncepcyjnej lub niektórych leków progestgennych

Re: torbiel na jajniku

b.jaga napisała: > Czy torbiel na jajniku jest grozna? Czy trzeba to likwidowac? Jak? Czy moze > uniemozliwic zajscie w ciaze lub ja skomplikowac? Może, ale nie musi. Większość torbieli to tzw. torbiele czynnościowe (np. powstają z niepękniętego jajeczka) i na ogół znikają same po

Re: Torbiel jajnika

Dolegliwości bólowe mogą być efektem torbieli. Torbiel może też się wchłonąć. Wszystko zależy nie tylko od rozmiaru torbieli ale również od jej typu. Skoro zastosowano leczenie duphastonem to lekarz zidentyfikował ją prawdopodobnie jako torbiel prostą (czynnościową) czyli niepęknięty pęcherzyk

Re: torbiel jajnika

czeka mnie laparoskopia. W zeszłym roku tez miałam torbiel 4cm, ale sama znikła i nie okalala jajnika - podobno torbiel czynnościowa. Martwię sie, że z tego jajnika nie uwalnia sie jajeczko. Czy jeśli usuną mi ten jajnik, to drugi przejmie jego funkcje?? Czy jajeczkowanie bedzie każdego miesiąca

1 2 3 4 5 6