Od czterech lat mam na działce dwie odmiany winogron (niestety nazwy nie pamiętam).Kupilem je od jakiegoś hodowcy.Na wiosnę odpowiednio (tak mi się wydaje) je przyciąłem, rosną aż za bardzo, ale mają razem około 10 kiści owoców (okloło 20 sadzonek zarosło ogrodzenie na długości 40 m
Za bardzo Ci nie pomogę ale opowiem o swoich. Mam jedną sadzonkę cztero-pięcioletnią. Posadziłem na południowej ścianie, koło tarasu właściwie dla odizolowania się od sąsiadów. Rosła powoli ale teraz rozrosła się niemożebnie. Rok temu po raz pierwszy zebrałem 4-5 niewielkich kiści. Myślałem że
Trafił mi się spory urodzaj winogron - mam i czarne i białe, całkiem smaczne. Co można z nich - poza winem - zrobić..? -- --------------- "Bo cukier rafinowany to cukier STĘŻONY!" by ggigus :-D
Galaretkę, kompot, dżem, chutney. -- Nie mam zamiaru chodzić gdzieś wcześniej , jeśli mogę się w tym miejscu znależć później.
W tym roku na wiosnę przycięłam winogron, dosyć mocno skróciłam pędy. Teraz jego przyrost jest większy niż zwykle. Liście są tak gęste, że obawiam się, czy owoce dostaną choć odrobinę światła. W związku z tym mam pytanie, czy mogę teraz przyciąć nadmiernie wybujałe pędy, czy to nie zaszkodzi
Obcięłam, bardzo dużo, a prawie nie widać... Nie wiem czy to dobrze, ale zobaczymy:) Dagmara Jeszcze się taaam żagiel bieli...
dostałam od teściowej pare kiści winogron z ich ogrodu, są to małe winogronka (taki gatunek) który mi nie smakuje, szkoda mi wyrzucić i tak sobie pomyślałąm czy np kompot można z nich ugotować? co z nimi zrobić?. Wdzięczna będę za podpowiedzi.
co niektórzy bardziej zapobiegawczy smakosze zamrozili w trakcie sezonu :D -- Dla wszystkich, którzy twierdzą, że zwierzeta nie mają świadomosci, ani uczuć. To my jesteśmy ślepi, żli i nieczuli na ból in
Tylko od tego kurzu na owocach mozna dostac alergii albo zle sie poczuc, roznie to bywa, z gruszkami to jest tak ze jak rosna przy drodze to sila rzeczy od spalin sa zatrute, i śliwki, ale niezawsze. Potem taki zchorowany czlowiek wraca do miasta a tam........soki w kartonach, panie, ktore kra
Czy w doniczce za oknem też mogą wyrosnąć poziomki?
Dostałam dość dużo ciemnych winogron, za dużo do zjedzenia. Coś musze z nich zrobić, bo sie popsują. Nie znam żadnych przepisów na winogrona, poradźcie. Acha, wino odpada z powodu braku warunków.
To zrób "Confitura de uvas" :) Ten przepis dostałam od Włoszki - pycha! 1 kg winogron 1/2 kg cukru 1. Umyć, osuszyć, następnie poodrywać grona. Jeśli starczy cierpliwości - usunąć pestki. Najlepiej spróbować spinaczem je wydłubać, żeby nie kroić gron. 2. Cukier rozpuścić w szerokim garnku
mógłby ktoś polecić jakąś naprawdę smaczną i słodką odmianę??? dostałam od swojej babci kilka sadzonek ale owoce tego winogronu są straszne kwaśne i małe... mam już "rusztowanie" po którym winogron miałby rosnąć, ale marzy mi się taki winogron który nie tylko będzie ładnie na tym
Polecam stronę www.winogrona.org
czy można robic jakies przetwory z wiongoron? tzn czy jakies dżemy albo cos??
wczoraj był taki wątek, P.
> Piszcie co jest nie tak. a może spróbuj nam powiedzieć CO ci się w tej fotce w ogóle podoba? -- That's not possible. (Jack Bauer, 24 season 7)
Witam, mam pytanie - moja córeczka ma prawie 8 miesięcy. Dziś podałam jej kawałeczki winogron obranych ze skórki i zjadła ze smakiem ale dopiero potem zastanowiłam się czy mogłam jej już je podać surowe a nie w postaci np. soczku. Mogłam?
Tak, jak najbardziej. Pozdrawiam. Agnieszka Leleń lekarz w Klinice Pediatrii i Żywienia IP Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie