343 wyników w czasie 95 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: Choroby płuc

Choroby płuc to rzeczywiście poważny temat. Ja miałem ostatnio problemy z zapaleniem oskrzeli i mogę powiedzieć, że wiele zależy od tego, jak szybko się zareaguje. Najważniejsze jest nie lekceważyć objawów takich jak uporczywy kaszel, duszności czy ból w klatce piersiowej. U mnie problem pojawił

Re: Kaszel bez goraczki u nastolatka

Nie lekceważ. Na tak łazilam rok temu, bo zero gorączki i samopoczucie OK, a przecież to tylko kaszel... Okazało się, że mam zapalenie płuc, jeden antybiotyk - nietrafiony, skierowanie do szpitala... Obyło się bez pobytu, kolejny lek zadziałał, ale mimo rehabilitacji zostały niewielkie zmiany w

Re: Senior wychodzi ze szpitala c.d.

Nie zarabiam 10k€, w tym problem zresztą, tata już byłby w prywatnym domu opieki... Tata leży w szpitalu ponieważ ledwo wyjdzie z jednej infekcji to wpada w kolejną. Dwa dni temu znów nastąpiło pogorszenie, trzecie zapalenie płuc. Leży na oddziale chorób wewnętrznych. Wiesz ja też chciałabym żeby

Re: Senior wychodzi ze szpitala. Jak to ogarnąć ?

alinalen napisała: > Załatw opiekunkę na całą dobe dla obojga w domu- odpłatnie . Niestety zapalenie > płuc to niedotlenienie , niedotleniony mózg to gorsza funkcja często już potem > nie wraca, podobnie układ ruchu . O ZOL nie jest tak łatwo nawet ze szpitala i

Re: Zespół Guillaina-Barrégo to choroba zapalna n

niepożądanych autoprzeciwciał i hamowania reakcji zapalnych . Pozostałe postępowanie determinowane jest stanem chorego i może obejmować m.in. sztuczną wentylację za pomocą respiratora, profilaktykę zakrzepicy żył głębokich i zapalenia płuc, działania mające zapobiec odleżynom, leczenie żywieniowe

Re: Śląski Ogród Zoologiczny

zranić, a mnie podać mu pokarm, jednak największymi przegranymi były moje palce, bo krwawiły, bolały i skończyło się tak, że przychodziłem do niego z palcami w bandażu. Ostatecznie żółwia udało się wyleczyć, a jeść nie chciał dlatego, że miał zapalenie płuc oraz niedobory witaminy A – całe szczęście, że

Re: Alzheimer - kiedy zgon?

nie chce współpracować przy rehabilitacji (pewnie tak było) i nie wróciła już do sprawności. Z wózka leciała też (trzeba było zabezpieczać), potem położyli ją do łózka, pojawiały się jakieś odleżyny, zapalenie płuc, szpital, sonda do karmienia, wypisano (przed świętami bez żadnego antybiotyku

Re: Wszystkie L4 80%. Dobry pomysł?

do umieralni, w której pampersy ( zwłaszcza, gdy nikt z rodziny się nie zainteresuje) są zmieniane dwa razy na dobę. Ma to ten plus, że sepsa i/lub zapalenie płuc szybciej dobije chorego. Spoleczeństwo nie jest aż tak zamożne. Choroba i opieka ( płatna) bardzo szybko topi nawet duże oszczędności. Nie

Re: Lekarz o mniemanej pandemii

obrazami z wybranych miejsc, gdzie kumulowano chorych, a nie prezentowano obrazów z pozostałej części systemu, który był niedociążony. O czym świadczą inne dane, które pan zebrał? Mamy do czynienia z zupełnie inną historią niż ta, która jest nam opowiadana. Spójrzmy np., ile przypadków zapalenia płuc

Re: Składać skargę czy nie?

Poruszasz kilka rzeczy. Zapalenie płuc, szczególnie na początku, może przebiegać bezobjawowo/skąpo objawowo i jest nie do wysłuchania. Może sie już coś zacząć dziać co widać w badaniach obrazowych, ale jeszcze nie słychać. Czy zatem każdego kandydata do szczepienia nalezy kierować na Rtg klatki

Składać skargę czy nie? (początek wątku)

), mały został przebadany przez naszą "ulubioną" lekarkę i dopuszczony do szczepienia, ale jeszcze tego samego dnia źle się czuł, jednak wzięłam to za objaw poszczepienny, następnego dnia było gorzej, a kolejnego dnia wylądowaliśmy w szpitalu z zapaleniem płuc! Spędziliśmy w szpitalu 6dni, na szczęście

1 2 3 4 5 6