Forum   1897

1897

(6 wyników)
  • Pola Negri, właściwie Barbara Apolonia Chałupiec (ur. 3 stycznia 1897 w Lipnie, zm. 1 sierpnia 1987 w San Antonio w Teksasie) – polska aktorka filmowa, międzynarodowa gwiazda kina niemego.
  • Dzięki Macieju za kolejna lekcję historii. Ponadto załączone archiwalne fotografie są niesamowite i przepięknym uzupełnieniem, całego materiału.
  • dlaczego, my Polacy, nic nie wiemy o takich ludziach. Uczą nas o brytyjskich zdobywcach Czarnego Lądu, Norwegach odkrywających bieguny, a nic o Polakach, którzy z pasji przecierali, nieprzetarte szlaki.
  • DZIEJE SLAZKA OZDOBIONE LICZNYMI OBRAZKAMI NAPISAL DR. FELIX KONECZNY. BYTOM G.-S. NAKLADEM I CZCIONKAMI WYDAWNICTWA "KATOLIKA". 1897. I. Wstep i ogolne pouczenie. W Imie Boze zabieram sie do pracy, azeby braciom Slazakom opisac przeszlosc ich ziemi, cieszac sie, ze ksiazka ta przejdzie przez tysiace rak uczciwych. Wysylam ja do pracowitego kraju, gdzie nikt nie wstydzi sie ciezkiej pracy w pocie czola, gdzie lud niema zwyczaju marnowac dnia, a co kto posiada, to ma z krwa...
  • oto nowy(?) model mediów... wiem.onet.pl/wiem/01006c.html Goebbels Joseph Paul (1897-1945) Goebbels Joseph Paul (1897-1945), polityk nazistowskich Niemiec. W 1921 uzyskał doktorat w dziedzinie filozofii na uniwersytecie w Heidelbergu. Od 1922 związany z ruchem nazistowskim (nazizm) jako dziennikarz i publicysta, od 1924 w NSDAP. W 1926 stanął na czele okręgu berlińskiego partii jako gauleiter Berlina. Posłem do Reichstagu został w 1928, w tym samym roku także szefem prop...
Pokaż wątki z forum:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się