Forum   elektrolity

elektrolity

(6 wyników)
  • Miewam deficyt elektrolitów. Obiawy ustępują po uzupełnieniu (K,Mg). Brak potasu b. -bolesne skurcze z przodu nóg. Brak magnezu -skurcze w stopach, dłoniach. Brak wapnia -nie wiem, ale miewam skurcze łydek -czy to nie jest brak wapnia ? Braki K, Mg i pewnie Ca występują wskutek dużej utraty płynów. W nocy wielokrotnie "sikam" z niewiadomych powodów (biorę hormon tarczycy), ale to osobna sprawa.
  • Muszę zrobić badanie poziomu magnezu, sodu i potasu. Czy muszę być na czczo?
  • Nocne poty sa spowodowane przez Candide lub pasozyty,nie odpowiednim odzywianiem,duzymi porciami jedzenia,poznym czasem spozywania posilkow.Jezeli obudzimy sie w nocy spoceni lub jest nam bardzo goraco.Wypijamy goraca wode z cytryna,jezeli to nie pomaga robimy lewatywe,lub wstajemy i idziemu na spacer,chodzenie wspomaga trawieniu.Ja staram sie nie spozywac zadnych posilkow po godzine 17,00,a rano wstaje wypoczety.
  • Potas(7)

    Nagłe omdlenie, wiotkie mięśnie, ciśnienie 80/50. Błyskawiczny transport do szpitala, kroplówka, badanie EKG nie wykazuje niczego złego, badanie krwi - stwierdzono znaczny niedobór potasu w organiźmie. Lekarz pierwszego kontaktu przepisał potas w tabletkach i koniec.... Jednak osoba nadal uskarża się na nienajlepsze samopoczucie. Wiek po 50. Przerważliwienie moje, czy też powinno się "uprosić" lekarza o bardziej szczegółowe badania szpitalne, etc? Proszę każdą informację.
  • Od trzech dni mam rozwolnienie, do tego mam chore nerki i w poniedziałek idę robić wyniki. Czy te wyniki nie będą zafałszowane przez to rozwolnienie? Mam do zrobienia mocznik, kreatynina, elektrolity, morfologia i mocz? Może ktoś wie? Proszę o odpowiedź. Gdzieś kiedyś czytałam że może być podwyższona kreatynina i obniżony poziom potasu czy to prawda?
  • Wczoraj z maluchem zjedliśmy sobie ekspresową zupkę Vifonu (takie z makaronem) i ok. północy dostałem bardzo silnej zgagi oraz strasznych mdłości. Dzisiaj rano córka dostała biegunki i wymiotów. Praktycznie cokolwiek połknie, natychmiast wymiotuje, choć w przeciwieństwie do mnie nie ma dreszczy i gorączki (może dla tego, że zjadła tej zupki zaledwie 3 łyżki). W aptece małej sprzedano Orsalit, ponoć lek przeciw wymiotny i uzupełniający elektrolit, ale po wypiciu kilku łyżek i tak go zw...
Pokaż wątki z forum:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się