Forum   absolwent prawa

absolwent prawa

(10 wyników)
  • Jak wiecie, 20 września 2008 odbyły sie egzaminy na aplikacje radcowska, adwokacka, notarialna. Dostało się średnio 11 procent. 11 procent z tych 13 tys. absolwentów prawa, którzyy przystępowali do egzaminu. Znaczy się reszta może się zutylizować. Niestety jest wśród tych ponad 10 tys. którym sie nie udalo w tym roku. Choć bardzo niewiele brakowało. Napiszcie, absolwenci, jak sobie radzicie, gdzie pracujecie, jakie macie pomysly na siebie i swoją przyszlosc.
  • Witam i pozdrawiam wszystkich absolwentów prawa! No właśnie, absolwentów i co dalej? Jest co najmniej kilka mozliwości co zrobić z tymi pięcioma [ a czasem więcej :)niż pięcioma ] latami studiów. Aplikacja czy szukanie pracy w zawodzie mniej lub bardziej "pokrewnym"? A może wyjechać z kraju? Zapraszam do dyskusji absolwentów prawa i wszystkich którzy uznają temat za ciekawy. tezet
  • Jestem tegorocznym absolwentem prawa. Podpowiedzcie proszę gdzie warto rozejrzeć się za pracą. Mam spory problem, ponieważ przy mojej "słabości genetycznej" ciężko będzie mi o pracę w kancelarii (przerabiałem to na studiach) a w przypadku niepowodzenia na egzaminie konkursowym na aplikację radcowską zostanę bez pracy. Z tąd też moja prośba o radę. Gdzie osoba o takim wykształceniu może szukać pracy? Od jakiegoś czasu szukam w Gazecie ofert pracy dla prawników na terenie mojego woj...
  • Niedługo kończę prawo i nie wiem, czy wracać do rodzinnego miasta (40 tys.mieszkańców). Czy ktoś z was ma takie doświadczenie? Czy lepiej nie oglądać się na rodzinę i wyjechać?
  • nie kazdy zostaje prawnikem czy sedzia..wiec gdzie moze jeszcze pracowac absolwet prawa? siakieś doświadczenia?
  • Witam! Jestem prawnikiem bezpośrednio po studiach i mam pytanie, jakie są możliwości rozwoju w stolicy. Jaka praca jest najlepsza dla początkującego prawnika, biorąc pod uwagę rozwój zawodowy, zarobki, zdobywanie doświadczenia. Czy najlepszym rozwiązaniem jest praca w dużej kancelarii prawnej, w administracji rządowej czy też w prywatnej firmie (spółce)? Proszę o opinie.
  • Bo ja bardzo! Skończyłam studia, na aplikację sie nie dostałam i teraz pracuję za 700 zl netto i żałuję, że wierzyłam, że bez układów da się coś zwojować.
  • jak po kazdych studiach mozna robić wszystko, a co robia absolwenci prawa??
Pokaż wątki z forum:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?