Forum   aktów notarialnych

aktów notarialnych

(16 wyników)
 • Witam. Zwracam się z następującym pytaniem: W której pozycji umieścić poniesione wydatki na akt notarialny? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam. Stephan
 • Czy to prawda ze aby skorzystac z duzej ulgi budowlanej trzeba nie tyle miec podpisaną zwykłą pisemną umowę ze Spółdzielnią czy deweloperem i poniesc koszty inwestycji (np. jakakolwiek wpłata na mieszkanie dokonana w roku 2000 lub 2001) ale miec podpisaną umowe w formie aktu notarialnego? Przy deweloerach akt notarialny jest konieczny a przy Społdzielniach?
 • notariusze - największe pijawy 3 RP! Monopol i zmowa cenowa tak się zwykło nazywać praktyki stosowane przez tę grupę zawodową.
 • Zgodnie z tym co mi wiadomo to ZADEN notariusz nie pobierze taksy mniejszej niz podane w artykule. Jest to wynikiem zmonopolizowania rynku, a proba wziecia oplaty nizszej niz maksymalne dopuszczalne kwoty traktowana jest jako "psucie rynku". Trzeba jakos temu zarazic...
 • Po uprzedniej analizie ofert banków, wstępnie postanowiliśmy wziąśc kredyt w Millenium Bank tylko, tam żeby cokolwiek rozpatrywać żądają takie dokumenty: akt notarialny (chyba odpis), wykaz z rejestru gruntów, odpis z księgi wieczystej może ktoś się orientuje ile to kosztuje? z góry dzięki pozdrawiam.
 • Mieszkanie zostało zakupione w trakcie trwania małżeństwa. Akt notarialny stoi jednak tylko na jedno z małżonków. Nie ma rozdzielności majątkowej. Pytanie: Czy do sprzedaży mieszkania muszą wstawić się u notariusza oboje z małżonków? Czy wystarczy tylko to, które widnieje na akcie notarialnym?
 • Witam, Podliczam ile kosztuje pieniędzy i czasu założenie spółki z o.o. Jeśli ktoś byłby w stanie mi pomóc- wyłabym wdzięczna. Zgłoszenie do sądu rejestrowego należy wykonać w ciągu pół roku od podpisania umowy. Do zapłacenia 1000zł + ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym- 500zł Pytanie: ile czeka się na decyzję? Od ręki czy po jakimś czasie? Pytanie: czy podczas zgłaszania są jeszcze jakieś inne koszty? Po REGON trzeba zgłosić się w ciągu 14 dni od otrzymania postanowi...
 • mam pytanie szykuje sie do odejscia ze spolki cywilnej sprawa byla by prosta bo wystraczy sie wykreslic w urzedach i zus oraz aneks do umowy spolki ale mam inny problem mianowicie spolka dorobila sie kilku spraw komorniczych oraz spraw sadowych i byc moze juz po moim wyjsciu beda kolejne i oto moje pytanie jak rozsadn ie wyjsc z takiej spolki i czy jest opcja zcedowania spraw komorniczych na inna osobe (wspolnika ktory pozostaje) i ew zabezpieczyc sie jakas umowa czy aktem na pr...
 • Mam takie prpblemik: Kupilem mieszkanie od developera, podpisalem normalna umowe przedwstepna. Odebralem mieszkanie - wykorzystalem reszte ulgi budowlanej na wykonczenie. Po zameldaowaniu i zasiedleniu wykonalem jeszcze pewne prace remontowe i te chcialbym odliczyc korzystajac z ulgi remontowej. Podczas skladania PIT w US dowiedzialem, sie jednak, ze nie moge odliczyc w ramach ulgi remontowej faktur, ktore podpisalem przed uzyskaniem aktu notarialnego. Pani w US twierdzi, ze aby od...
 • Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy umowa podpisana z deweloperem na zakup mieszkania, ale nie w formie aktu notarialnego, kwalifikuje się jako "tytuł prawny do zajmowanego lokalu" i wobec tego daje podstawy do wykorzystania ulgi remontowej za 2002? Właściwy akt notarialny przenoszący własność lokalu został podpisany kilka m-cy po dokonaniu zakupów "remontowych" i to już w 2003.
 • Mam prosbe, bo nie wiem czy moge wszystkie koszty poniesione z wykonczeniem mieszkania zaliczyc do ulgi budowlanej? Przydzial otrzymalam 21 kwietnia 2001, do chwili obecnej w mieszkaniu nikt nie jest zameldowany, czy brak meldunku jest rownoznaczny z NIEZASIELENIEM mieszkania?
 • Czy wśró tak wielu uczetsników tego Forum znajdzie się osoba, która potrafi mi wyjaśnić termin "czas zasiedlenia lokalu". Jest to pojecie związane z dużą ulgą budowlaną i pojęciem tym określa się czas do którego można wykonywć odliczenia związane z nowo nabytym mieszkaniem?? Co znaczy dokładnie to pojęcie, gdyz nie koniecznie wiąze się on z datą zameldowania w lokalu?????
 • Jezeli mam umowe przedwstepna (ktora nie jest zawarta w formie aktu notarialnego) datowana na 4 października 2005r., a umowe kupna zawarta w formie aktu notarialnego datowana na 1 grudnia 2005r. - To czy wydatki poniesione na wykonczenie tego mieszkania (faktury wystawione na 20 października 2005r.) moge odliczyc?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?