-
Ładnych parę lat temu mnie cofnęli
Lece teraz do Londynu i pojęcia nie mam jak to teraz jest przy przylocie-
sprawdzają paszport? (mam już nowy bez pitaszka;)
Czy może lepiej wziąć dowód osobisty?
Czy pytają się gdzie się jedzie i na jak długo?
No i czy pytają o kasę?
Czy mogą mnie cofnąĆ BO NIE MAM WYKUPIONEGO POWROTU I TYLKO 300 FUNCIAKÓW W
KIESZENI?
Czy posiadanie karty kredytowej może jakoś uspokoić celnika?
No i mam kontrakt na 2tyg okr próbny-czy to wystarczy? (tylko wydruk be...
-
Witajcie,
Chcialabym ponownie zwrocic sie do osob juz mieszkajacych w UK z kolejnym
pytaniem:)
Moje watpliwosci dotycza teraz sposobu wynajmu mieszkania. Troche sie
naczytalam na ten temat i szczerze mowiac mam dylemat od kogo lepiej wynajac
mieszkanie: od agencji czy bezposrednio od landlorda?
Pozwolcie, ze przedstawie swoje spostrzezenia:
-od landlorda-podobno taniej (to z plusow), ale zawsze moze byc minus taki,
ze spotka sie kogos nie fair-moze nie zwrocic kaucji, bedzie n...
-
szukam dziewczyny do pracy w Belgii w charakterze pomocy domowej. Praca
polega na sprzataniu, gotowaniu jak dziecko jest szkole - popoludniu okolo
15 wraca i trzeba sie nim zajac. Praca dla osoby z doswiadczeniem
(sprzatanie, opieka nad dzieckiem) najchetniej byla aupair. Rodzina bardzo
mila, pracowalam u nich 2 lata. Praca 6 dni w tyg. Koniecznie komunikatywnie
j.angielski i/lub j. francuski. Rodzina jest zainteresowana osoba ktora moze
podjac prace na minimum rok - dwa. Tak ja...
-
-
Czy ktoś wie jak najlepiej i najtaniej dosta się z Polski do Norwegii.
-
Mysle nad wyjazdem z Polski. Prosze o rade tych którzy pracowali w usa i uk
gdzie waszym zdaniem jest lepiej.
-
Zwracam się z pytaniem do osób znających realia rynku pracy w Londynie. Które
miesiące są nalepsze, by szukać pracy w stolicy Anglii??? Słyszałem (nie wiem
ile w tym prawdy), że najgorsze to czerwiec, lipiec i sierpień.
-
Jaka karte Sim zaraz po przyjezdzie do Londynu najlepiej kupic jaka jest
cena , gdzie mozna kupic i jakiej sumy sa doladowania . dzieki
-
Jak dojechać lub dolecieć najlepiej,najtaniej i najszybciej do miejscowości
LUTON koło Londynu w Anglii. Proszę o pilną odpowiedź.
-
Witam!!
W tym roku obroniłem licencjata z turystyki i zamierzam wyjechac do pracy za
granicę! najbardziej atrakcyjne wydają mi sie te 2 kraje! nie mam zbytniego
doświadczenia! pracowałem około 9 miesięcy w firmie reklamowej! no i troche
praktyk ze szkoły! jak radzicie szukac pracy bo biura troche kasy zdzierają??
jak wogole wygląda teraz rynek pracy w tych krajach bo chyba powoli
pracownicy sezonowi zaczynają wyjezdzac??
prosze o jak najwięcej informacji
-
tam wszyscy do pracy. Zalaczam pare danych statystycznych by was WSZYSTKICH
przekonac. Tam po prostu czekaj na Polakow i bardzo nas kochaja i chca
wszystkich dac, oczywiscie nie od razum Legie Honorowa!!
FRANCE
Population: 60.95m
GDP: £1.02 trillion
Gross national income (per capita): £14,107
Average GDP growth, 1993-2003: 2.3%
GDP growth in 2003: 0%
Foreign direct investment: £27.2bn
Inflation: 2.1%
Total exports: £2.18bn
Unemployment: 9.7%
Popula...
-
Tak mysle ze propozycja 15% liniowego przez PO to idealne rozwiazanie dla osob
ktorych osrodek interesow zyciowych jest w PL a ciezko pracują np w UK?
tak licze ze dochod z pracy na poziomie ok 6ł/h da w ciagu roku ok. 70000pln
brutto w przeliczeniu od tego jest 10500 podatku, a w uk od tej kwoty pobiora
zaliczki na ok 9000pln. czyli mogloby nie byc nawet dooplaty w pl (tam jakies
diety etc)
-
Bus czy samolot? Jestem z Koszalina wiec interesuja mnie jedynie przeloty ze
Szczecina, Gdanska lub Poznania. Kto wie ktore firmy maja loty z tych miast?
A moze bus, Jesli ktos z pomorza jechal, to moze mi podpowie ktora firma jest
najlepsza.
-
Mam pytanie a odpwiedz na nie moze zainteresowac rowniez innych- w jaki
sposob njprosciej( najtaniej i najszybciej) przeslac do Polski pieniadze z
anglli ( funty) jesli posli odbiorca nie ma walutowego konta w Polsce???pozdr.
-
moje przyjecie odpowiednio.Tj placa rowna lub 1/4 tego jak sie nazywam.
-
Witam. Mam problem, dlatego prosze o podpowiedzi. Czy jesli wysylacie
aplikacje o porace mailem, to dbacie o format.
Sa na ten temat rozne opinie. Co jest preferowane- doc czy pdf?
Czy mam takze zeskanowac swiadectwa- i w jakim formacie wyslac(ja wybralbym
jpg)
Prosze o pomoc
-
Wyjażdzam do Danii na kontrakt, w zwiazku z tym mam pytanie co powinienem
zabrac ze sobą z rzeczy osobistych i co można zabrac z zywności i ile.
Prosze o odpowiedź
-
piszcie ludziska
-
Czy przewożąc przez granice niemiecką i holenderską narzędzia budowlane mogę
mieć kłopoty?
-
Z przerażeniem śledzę posty dotyczące podatków. Chcę jechać do UK, ale
ponieważ po to byłby pierwszy raz, to nie wiem jak mi tam będzie i czy
zdecyduję się zostać dłużej. Bardzo chcę by się udało! Teraz nie wiem jak to
rozegrać by nie dac sie złupić US. Mam tu malutkie mieszkanie ( 36 m2)kupione
za krwawice z USA. Oczywiście nie chcę sprzedawać, bo to mój kąt, gdzie mogę
wrócić w razie gdyby coś nie wyszło. Co radzicie z tym fantem zrobić? Mam
nadzieję zaczepić się w UK na 2-3 lata, alb...