Forum   eksportu

eksportu

(180 wyników)
 • O boże! Prawdo podobnie będą znów mistrzem świata w eksporcie, choć zeszłego roku były Chiny lepsze, Te kolosalne summy są wypracowane również, z pomocą Polskich Inżynierów i pracowników. Dziwi tylko że Niemieckie zadłużenie w tym roku sięgać będzie 17 Miliardów, a w przyszłym roku wzrośnie zadłużenie do 24 Miliardów Euro.
 • Eksport do Słowacji wzrósł o ponad 50%. To oni chyba już i ziemniaki muszą importować, o polskiej kiełbasie nie wspominając. A tuskomatołkom tak do strefy euro się spieszyło.
 • Niemcy i ich bezwartościowe produkty nie są tyle warte. -- mr.knox zawsze niezorientowany.
 • Tak. A jaki procent tego eksportu jest fikcyjny, aby wyłudzić, albo przynajmniej odzyskać VAT? Odkąd zniesiono granice celne mamy do czynienia z największą aferą gospodarczą w historii, przy której afery spirytusowa i paliwowa, to "mały pikuś".
 • Może łaskawie wspomnicie o strukturze polskiego eksportu? Za eksport odpowiadają w 70% wielkie koncerny, Ople, Fiaty Fordy,Philipsy etc. Co będzie kiedy to przeniosą one produkcję na np. Ukrainę? Eksport to w 13% przemysł motoryzacykny w 6 % elektroniczny. Gwoli prawdy to żaden przemysł a prymitywny montaż produktów. Co będzie gdy stanie się to co opisałem powyżej? Eksport to w 13% sprzedaż surowców, złomu, miedzi etc. Co będzie gdy Chiny zwolnią? et. etc. Ano będzie to co już jest ...
 • "Rodzimi przedsiębiorcy konkurują na zagranicznych rynkach nie tylko jakością, lecz także ceną." No wlasnie cena .......... niedlugo okaze sie ze polska zywnosc bedzie mozna taniej kupic "za granica" niz w Polsce.
 • O jakim "eksporcie" bredzicie??? O "przerobie uszlachetniającym" wykonywanym przez polskich niewolników??? Oczywiście , że kurs złotego nie ma większego znaczenia dla VW, LG, Opla.Tylko czy ten eksport to POLSKI??? Powiedzcie gdzie są POLSCY mali i średni eksporterzy. WYBICI przez silną złotówkę.
 • W Olsztynie prześladują Niemców za pieniądze Niemieckiego podatnika. I tak sobie myślę czy to jest dobrze ?
 • Tak to jest, jak sie samemu nic wymyslic nie jest wstanie. Na razie Polska jest niczym innym jak manufaktura Europy. Technologicznie dalej europejskim zasciankiem, bez wlasnych produktow , ktore bezkonkurencyjne na rynkach swiatowych sa. Blyszyczy z takimi produktami jak Prince Polo, Krowki, czy krakowska kielbasa, a te nie zmniejsza deficytu handlowego.
 • Aby rozruszac eksport potrzeba czegoś więcej niż karłowaty premier z wicepremierami : gnomem, pajacem, frankensteinem i osłem.
 • "...zwiększają się szanse Chin na wyprzedzenie w tym roku Japonii i zostanie drugą co do wielkości gospodarką świata." Nie rozumiem tej wypowiedzi. Od lat mistrzem exportu sa Niemcy, i zostana poraz pierwszy w histori pokonani przez Chiny. Wczesniej juz dzielily sie te pierwsze dwa miejsca USA i Niemcy. W tym ze Niemcy byli wiele lat liderem bez NRD.
 • Przy takim kursie EUR/PLN za chwile nikt nie bedzie chcial kupowac polskich produktow bo sa po prostu za drogie. W PL import kwitnie bo oplaca sie kupowac zagranica. Produkcja rodzima spadnie i tyle bedziemy mieli ze wzrostu gospodarczego. Jak narazie napedzamy wzrost gospodarczy USA i Chin. Dotarlo?
 • Bardzo ciesze sie ze wzrostu w handlu z Rosja. Warto przypomniec, ze krolestwo Polskie bylo najbardziej rozwinieta (choc wciaz niedorozwinieta) czescia imperium rosyzjskiego. Powinnismy starac sie jak najwiecej tam sprzedawac i robic dalej takie inicjatywy jak np. ruch graniczny z obwodem kalingradzkim. Ekonomia jest wazniejsza niz polityka.
 • To nie polska tylko niemieckie firmy działające w Polsce uzależniają naszą gospodarke od exportu do siebie.
 • To niemożliwe. Przecież słabnący złoty może tylko zaszkodzić eksportowi. Tak w każdym razie wynika , z wypowiedzi "ekspertów" twierdzących swojego czasy , że wysoki kurs złotego pomaga tylko eksportowi? sic! sic!/. Tak tak nie zapomnę szanowni idioci polskie "ekonomysty", że kiedy eksporterzy darli włosy z głowy z powody silnej złotówki to wy swoimi mądrymi głosami UDOWADNIALIŚCIE, że nie ma to żadnego znaczenia bo eksport przecież rośnie!!!!! A tak poważnie to polski RODZIMY eks...
 • Chciałbym by to nie był odosobniony przypadek lecz trwała tendencja. Pamiętajmy, że każdy z nas też ma wpływ na to czy mamy deficyt w handlu zagranicznym. Ja o ile tylko to możliwe staram się kupować polskie produkty.
 • a moze by tak kilka przykladow produktow eksportowanych i importowanych? pieprzone bydlo propagandy sukcesu, spraw, spraw bombe atomowa na polske ludowa
 • Na razie? Nigdy nie szkodził! Przecież tak nas zapewnia tow. profesor Balcerowicz. Czy w końcu dekomunizacja odsunie go od władzy? forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=30&w=28728036
 • Patrycjo GospodarkaPedzi-Maciejewicz, JESTES TAM? [b] BUM!!![/b] wyborcza.biz/biznes/1,101562,7316356,PKB_wzroslo_o_1_7_proc__Alez_sie_kreci_.html wyborcza.biz/biznes/1,101562,7249210,Polska_gospodarka_rosnie_i_coraz_szybciej_wychodzi.html wyborcza.biz/biznes/1,101562,7130747,Kryzys_sie_konczy___mowia_specjalisci_od_przewidywania.html
 • No, ale przecież nie o przedsiębiorców ma dbać IVRP.
Pokaż wątki z forum:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się