Forum Turystyka Europa Wschód Europy
ZMIEŃ
      kaliningrad

kaliningrad

(14 wyniki)
    • W wakacje będę organizowała wycieczkę na wybrzeze polskie, może Warmię z 1dniowym wypadem do Kaliningradu. Może ma ktoś jakiś ciekawy program...Zwiedzanie z przewodnikiem/pilotem. Noclegi w Polsce...Pozdrawiam.
    • boring boring...
    • witam pewnie podobny wątek sie już pojawiał ale zapytam jeszcze raz... poszukuje tanich noclegów w kaliningradzie... jak sie poruszać po obwodzie...? aa i czy możliwe jest przejechanie pociągiem z kaliningradu do wilna..? jeśli tak to jakie sumy wchodzą w gre..? z góry dziękuje i pozdrawiam
    • Czy ktoś jechał rowerem do Kaliningradu i dalej na mierzeję kurońską,a może aż na Litwę? Jak z kierowcami? Bo dróg dla rowerów to tam nie zauważyłem :-)
    • Bardzo proszę o info osoby ,które kiedyś tam były?Czego się spodziewać,jak oceniacie,może jakieś rady?Jakie jedzenie-gdzie warto się stołować i czego spróbować?Czy opłaca się coś kupić?Pozdrawiam Ola P.S.Wyjazd w celach służbowych,nie wakacyjnych.
    • Mieliśmy ogromne szczęście, bo wjazd i wyjazd z obwodu mieliśmy załatwione urzedowo, więc w sumie na wjazd samochodami do Obwodu czekaliśy tylko 1,5 godziny no i był z nami wicekonsul RP, wyjazd podobnie. Średni czas oczekiwania indywidualnego turysty wjeżdżającego samochodem to 30 godzin. Ubezpieczenie na obwód do kupienia w Bezledach na przejściu po polskiej stronie. Samochód z 2000 r. z silnikiem 2.0 l to 154 złote. Aha, najkrótszy okres trwania takiego ubezpieczenia to dwa tygodnie. Rosja...
    • W okolicach grudnia zamierzam sie wybrać na jednodniowy wypad do kaliningradu, koszt całokowity około 90 zł (północna i środkowa Polska) może ktoś wybrał by si ę ze mną, jade z koleżanką. Zawsze cos można kupić tania wudeczka, papieroski, zegarki, tanie kosmetyki itp (zbliżają się świeta):), jak ktos zainteresowany podajcie meila to napisze szczegóły.
    • Czy ktoś wie jak uzyskać bezpłatną wizę do Kaliningradu? Wybieram się tam żeby kupić bilety na kolej transsyberyjską.
    • Rozwazam wyjazd do Krolewca na dlugi majowy. Warto? Czy ktos z Was moze podrzucic mi jakies rady - gdzie najlepiej nocowac, dojazd (czy autem do Bartoszyc i dalej autobusem to dobre rozwiazanie), ew. problemy / formalnosci na granicy, co w miescie i okolicach warto zobaczyc. Bede bardzo wdzieczny :-) z.
    • Macie może jakieś ciekawe sugestie jak najtaniej dolecieć do Petersburga? Na razie planuję wylot z Kaliningradu, ale też nie jest to tanie - cena biletu dla osoby nie będącej mieszkańcem obwodu kaliningradzkiego wynosi prawie 200 Euro (mieszkańcom obwodu bilety dotuje państwo) Chyba do Petersburga lata tania linia - Air Berlin - ktoś próbował? Będę wdzięczny za pomoc. (Wylot - 11 kwietnia,powrót - 16 kwietnia). Na jazdę pociągiem nie starczy mi czasu.
    • Jakiś czas temu prowadziłem już ten watek. Zgodnie z umową dwustronną Polacy nie potrzebują wiz tranzytowych, jesli jadą przez Rosję krócej niż 10 dni. Jednak wielu praktyków sugeruje, że wizę trzeba posiadać. Pytalem konsula rosyjskiego z Gdańska. Powiedział, że wiz nie trzeba, ale że nie wszystcy "pogranicznicy" o tym wiedzą. I właściwie nie powiedział, czy wizę mam wyrabiać, czy też nie. Pytałem rosyjskiego komendanta przejścia granicznego Gołdap-Gusiev. Nie miał żadnych wątpl...
    • Witam czy był ktoś w Królewcu? warto tam jechać?może ktoś zna ceny w tamtejszych sklepach? CZy są tam hipermarkety? czy można płacić kartą? dzieki za odpowiedz...
    • Witam, chciałbym się spytać, czy znacie może jakieś biuro podróży, które zorganizowałoby wycieczkę dla grupy ponad 30 osób do Rosji. Może macie jaieś doświadczenia z tego typu wyjazdów. W grę wchodzi Soczi + wybrzeże M. Czarnego, Sankt Petersburg oraz Kaliningrad. Czas: do 6 dni Dojazd dowolny
    • Witam Chcialbym spedzic 2-3 dni z Petersburgu w lutym. Mam wrazenie, ze zima jest tam uroczo. -jesli ktos uwaza, ze zima nie jest dobrym terminem, prosze o informacje - jak najtaniej dojechac? Pociagiem, samochodem, czy autokarem? - gdzie spedzic 2-3 noce tanim kosztem (malzenstwo ok.30l-nie przepadamy za luksusami) Bede wdzieczny za kazda odpowiedz Pawel

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się