Forum   manipulowanie kursem

manipulowanie kursem

(7 wyników)
  • Oni się nie bawią w manipulowanie kursami akcji. To zbyt czasochłonne i kosztowne. Opanowali za to prawie całkowicie rynek instrumentów pochodnych. I co jakiś czas możemy obserwować polowanie na zlecenia stop-loss drobnicy i średniaków. Trzeba przyznać, że kiedy uda im się ustrzelić frajerów, to widok nagłego wysypu "transakcji ratunkowych" jest imponujący.
  • Wielkie mi rzeczy! Działania "wielkich" inwestorów sprowadziły na przykład notowania Lotosu poniżej 10 zł. Dzisiaj Lotos chodzi po złotych 17. I co? Ten przykład to nie wprowadzenie innych inwestorów w błąd? Inna sprawa. Fundusze albo "rekiny" sprzedają sobie wzajemnie akcje, żeby uaktywnić zlecenia stop-loss złożone przez drobnicę giełdową i nikt jakoś się tego nie czepia.
  • Tłumacząc na nasze UE i USA apelują do Chin:kupujcie u nas drogo sprzedawajcie nam tanio.Bo taki jest sens handlowy i ekonomiczny o dewaluację juana.Ale chinole mają to głęboko w doopie i się im nie dziwię.
  • ci bankowi kryminalisci i zlodzieje powinni wyladowac w wiezieniach,sprawa powinna zajac sie prokuratura
  • kurna, grozi mu 5 lat, obniżył cenę spółki o 50%, a może się wykupić 20 tys., ale granda
  • Czy któryś z forumowiczów zna może wykładnię lub jakiś wyrok - gdzie przebiega granica pomiędzy wyrafinowanym kupnem-sprzedażą papierów wartościowych i instrumen tów pochodnych a nielegalnym manipulowaniem kursem? Czy niedawny przypadek zarządzającego Skarbcem nam to dopiero wyjaśni?. Próbowałem doczytać w przepisach gdzie taka granica przebiega - poza "zmową" nic nie znalazłem. Mój obecny stan wiedzy wskazuje że każdy duży inwestor może bawić się w kotka i myszkę z rynkiem i nie ma par...
  • jak bedzie, do przodu czy do tyłu
Pokaż wątki z forum:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się