Forum   rtg kręgosłupa

rtg kręgosłupa

(5 wyników)
  • Witam... opis zdjecia rtg kręgosłupa szyjnego Nieprawidłowa krzywizna kręgosłupa szyjnego - z tendencją do kyfosy.Wysokość trzonów prawidłowa. Krążki międzykręgowe zachowane.Bez cech niestabilności. Co moze oznaczać taki wynik. Wizyte u ortopedy mam dopiero za 3 tygodnie.Pozdrawiam i dziekuje.
  • MAM 33 LATA.OD JAKIEGOŚ CZASU MAM PROBLEM Z KRĘGOSŁUPEM,BÓL NIE DAJE CHODZIĆ,LEŻEĆ ANI NIC ZROBIĆ.NAJMNIEJSZY WYSIŁEK FIZYCZNY TOWARZYSZY OGROMNY BÓL W GÓRNEJ CZĘŚCI KRĘGOSŁUPA (OKOLICE LĘDZWIOWO- PIERSIOWEJ).BYŁEM U LEKARZ,PODEJRZEWAŁ DYSKOPATIE..PRZEPISAŁ MI LEKI ALE NIC NIE POMAGA.TRWA TO JUŻ PONAD MIESIĄC I NIE WIEM CO MAM DALEJ ROBIĆ,A BÓL SIĘ NASILA.ZROBIŁEM SOBIE RTG KRĘGOSŁUPA I WCZORAJ ODEBRAŁEM WYNIKI.CZY KTOŚ WIE JAK JE ODCZYTAĆ? -PRZEJSCIOWY KRĄG S1,wąska przestrzeń m...
  • wyszło mi z prześwietlenia kręgosłupa następująco: kręgosłup szyjny bez zmian. Nierówne zarysy blaszek granicznych trzonów D6-7-8-9 guzki Schmorla. Moze mi ktoś pomóc zrozumieć te wyniki, bo nie bardzo wiem co jest grane. Pozdrawiam Magda
  • "Odwrócenie krzywizny szyjnej kręgosłupa. Drobne osteofity tylno dolnej krawędzi trzonu kręgu C5". Będę bardzo wdzięczna za każdą odpowiedź. Do lekarza idę dopiero w przyszłym tygodniu, a przyznam, że trochę mnie ten wynik zaniepokoił. Dziękuję.
  • Od roku obserwuję u siebie chyba postępujący ból pleców. Bolą nawet jak się położę. Łopatka,czasem dolna część kręgosłupa. Niekiedy rano nawet nie mogę wstać, tak mnie boli. Co to jest, do cholery? Mam 45 lat.
Pokaż wątki z forum:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?