Forum   szkoły wyższej

szkoły wyższej

(40 wyników)
 • blogi.newsweek.pl/Tekst/spoleczenstwo/639811,uniwersytety-polskie-naga-smutna-prawda.html Zapraszam państwa do lektury zalinkowanego tekstu; w nim Czarna Lista Najgorszych Szkół Wyższych w Polsce, tz. takich, które należą do najgorszych 25% szkół wyższych w świecie.
 • Zapraszam państwa do przeczytania tekstu, zawierajacego Czarną Listę najgorszych Szkół Wyższych w Polsce. blogi.newsweek.pl/Tekst/spoleczenstwo/639811,uniwersytety-polskie-naga-smutna-prawda.html
 • Witam, zastanawiałam się nad niepubliczną szkołą Wańkowicza, jednakże 8 tysięcy to dla mnie za dużo.. ;) . Chcę studiować dziennikarstwo ( specjalizacja: radio/tv ) . Jaka publiczną szkołę wyższą w Warszawie moglibyście mi polecić ? lLub ew. 'tanią' i na ktorą w miarę łatwo można się dostać ? Oczywiście na dziennikarstwo ;) pozdrawiam !:)
 • [sonda=Czy jesteś za likwidacją wszystkich prywatnych szkół wyższych?] [*]Tak [*]Nie [/sonda]
 • Moherowy beret jeden. W żadnym mieście nie zakazano tej wystawy. Po tym co zrobił powinien zostać wywalony na zbity pysk z tego miasta. To właśnie między innymi takim "geniuszom" jak Wiesław Kamiński Lublin jest ostatnim, najbardziej nędzną mieściną w Polsce, nie godną szkół wyższych. Po prostu moherowe zero.
 • ksw
 • www.frp.org.pl/kodeksf.htm 'Kodeks dobrych praktyk szkół wyższych" połączy spojrzenie na problemy etyki zawodowej członków społeczności akademickiej i naukowej z wymaganiami dobrych praktyk i obyczajów, jakim podlegają organy szkół wyższych: rektorzy, dziekani, senaty i rady wydziałów, a także inne osoby pełniące funkcje w uczelniach' Co tym sądzicie ?
 • Z informacji PAP o Konferencja o jakości kształcenia w szkołach wyższych 25- 09-2002 "Praca na wielu etatach, bierność w pracy naukowej i niewłaściwa postawa etyczna - to główne zarzuty kierowane do nauczycieli akademickich" "Jednym z głównych grzechów nauczycieli akademickich jest pasywność w sferze badań naukowych. Jest to zdeterminowane warunkami materialnymi uczelni, które nie dysponują takimi środkami finansowymi, jakie mogłyby zaspokoić wszelkie potrzeby badawcze"- powied...
 • W rankingu wyższych uczelni na świecie - najlepsza polska uczelnia - Uniwersytet Jagielloński zajmuje 304 miejsce, Uniwersytet Warszawski - 364. Zielona wyspa pod każdym względem.
 • jak to jest, bo o ile w szkołach liceum/gim/podst ucznia ubezpiecza szkoła, a jak to jest w szkolnictwie wyższym ?
 • Czy orientujecie się Państwo, gdzie można ukończyć taki kurs? Może wiecie , jakie inne kursy "warto" ukończyć, zanim zostanie się Dziekanem na wyższej uczelni (prywatnej). A może nic nie warto kończyć :). Jaki jest zakres obowiązków Dziekana na prywatnej uczelni? Jeszcze nie byłam na rozmowie, więc chciałabym coś więcej wiedzieć. Domyślam się, że co uczelnia to inne obowiązki:), ale proszę Państwa o podzielenie się Waszą wiedzą i doświadczeniem w tej kwestii. Pozdrawiam serdecznie !
 • Jeden z wykładowców oznajmił mojej grupie ćwiczeniowej, ze po ukończeniu Wyższych Szkół lub PWSZ nie ma szans na przyjęcie na studia doktoranckie na Uniwersytet.Czy to prawda? Sam przytoczył historię, że na osoba po ukończeniu filologii polskiej na jednej ze szkół rolniczych starała się o przyjęcie na studia doktoranckie na KUL. Kiedy komisja rekrutacyjna przeczytała nazwe uczelni, którą ukończyła-parsknęła śmiechem-jak słusznie przypuszczacie nie została przyjęta. I co ja mam mysleć o...
 • Nie sądzicie, że to głupota? Wiadomo, że prym wiodą wśród uniwersytetów UJ i UW, ale te wszystkie rankingi tworzone na podstawie kryteriów typu: wyposażenie biblioteki, ikość profesorów zwyczajnych na metr kwadratowy... Czy to jest ważne? Czasem magister ma więcej do powiedzenie niż doktor habilitowany, bardziej przykłada się do pracy. Przecież wszystko zależy od wykładówców i tego, czy chcesz się uczyć czy nie! Co innego uczelnie techniczne, zgoda. Ale to gdzie studiuje się kie...
 • seniora art directora?! YEAH!!! Jak bede duzy tez zostane seniorem art directorem. Na razie jestem junior comment writerem...
 • I tak wyższe szkoły,zwłaszcza prywatne stały się szkółkami.Bardzo mało uczelni się szanuje,gdyż trwa pogoń za studentami.Możemy się za to szczycić wysoką ilością studentów ale o jakości amerkańskich koledżów.
 • Co myślicie o topstudia.pl ? Jak wam się podoba pomysł takiego rankingu tworzonego przez studentów, niezależnego i nastawionego tylko na odczucia studiujących. Czy waszym zdaniem taki ranking ma sens ?
 • Mam problem. Mam napisać podanie adresowane do pani prorektor jednej z wyższych uczelni i nie wiem, czy mam ją w tym piśmie tytułować "Jej Magnificencja". Jak to jest - czy tytuł ten przysługuje tylko rektorom, a prorektorom już nie, a może tego tytułu używamy tylko w bezpośrednich zwrotach, a w podaniach można sobie to darować? Pomożecie?
 • Witam! Chciałam zapytac o waszą opinie co do rankingów wyższych uczelni.Dzis przejrzałam ten z Wprost i tak sie zastanawiam, czy należy przy wyborze uczelni takimi zestawieniami sie kierować? a jak wy podchodzicie do tego typu rankingów? czy uważacie je za wiarygodne?
 • jaką szkołę możecie polecić, mogą być studia I stopnia lub uzupełniające.W Warszawie lub internetowe, kierunki humanistyczne.Niedrogie...
 • ksw

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się