Dodaj do ulubionych

dj czy zespół?

24.05.06, 22:40
Witajcie,
właśnie próbujemy rozwiązać z narzeczonym dylemat dj czy zespół?
Jakie są wasze doświadczenia ?

Pozdrawiam serdecznie
Obserwuj wątek
    • kasila Re: dj czy zespół? 25.05.06, 09:56
      cześć! my zdecydowaliśmy się na orkiestrę z wielu powodów. płyta nie zastapi
      żywych ludzi, którzy przekazują emocje, poza tym nikt na weselu nie oczekuje
      występu A.M. Jopek czy Madonny. trzeba tylko znaleźć odpowiednią orkiestrę.
      pozdrawiam
      ps.przy płycie to jak na dyskotece, a to jest wesele.
      pozdrawiam
    • agnrek Re: dj czy zespół? 25.05.06, 10:04
      Dla mnie też wesele, nawet z najlepszem dj'em, jest w klimacie dyskoteki. Sama
      mam zespół w 5-osobowym składzie - trzy gitary, klawisze, perkusja, trzy głosy.
      Tego nastroju się nie powtórzy.
    • maya28 Re: dj czy zespół? 25.05.06, 10:07
      zespół. My zamówiliśmy jednego muzyka, który śpiewa i gra "człowiek
      orkiestra". Jestem zachwycona jego głosem i klimatem jaki tworzy ( Frank
      Sinatra, New York New York etc.)Gral na ślubie mojej siostry, na którym był też
      DJ i miałam porownanie na żywo i u nas żadnego DJa nie będzie.
      • seed39 Re: dj czy zespół? 21.12.13, 19:05
        Nie czytałem wszystkich wpisów - to nieprawda że z DJ to tylko dyskoteka! , dobry DJ to lepszy , i TAŃSZY sukces. Miałem DJ-a i nie zamienił bym Go na zespół.
        Chcesz się dowiedzieć więcej pisz na seed39@gazeta.pl .
    • svidy Re: dj czy zespół? 25.05.06, 10:15
      My mamy dj'a, bo:
      1. taniej (nasz bierze 1000 zeta)
      2. nie będzie przerw "w nadawaniu", bo panowie poszli na jednego
      3. nikt nie będzie śpiewał kalecznym angielskim
      4. będziemy tańcować przy oryginalnej muzyce, którą wszyscy znają
      Ale to nasze zdanie... :)
    • svidy Re: dj czy zespół? 25.05.06, 10:16
      My mamy dj, bo:
      1. taniej (nasz bierze 1000 zeta)
      2. nie będzie przerw "w nadawaniu"
      3. nikt nie będzie śpiewał kalecznym angielskim
      4. będziemy się bawić przy oryginalnej muzyce, którą wszyscy znają

P.S Sprawdź pocztę!
      • agnrek Re: dj czy zespół? 25.05.06, 10:39
        svidy napisała:

> My mamy dj, bo:
        > 1. taniej (nasz bierze 1000 zeta)
        > 2. nie będzie przerw "w nadawaniu"
        > 3. nikt nie będzie śpiewał kalecznym angielskim
        > 4. będziemy się bawić przy oryginalnej muzyce, którą wszyscy znają
        >

Muszę się tu z Tobą zgodzić i nie zgodzić :)
        1. zespół rzeczywiście jest droższy, ale trudno, żeby 4-5 osób wzięło 1000 pln
        za noc :)
        2. jak wybierzesz kiepski, to będzie kaleczył angielski, a jak wybierzesz
        dobry, to nie będzie - to jest stereotyp, że każdy śpiewa łąmańcami, czas się
        tego pozbyć :)
        3. Cichych przerw nie ma, zespół nie pije na weselu!!!! jak pije, to go nie
        bierzesz :) A jak jest przerwa, to masz włączoną muzykę.

> P.S Sprawdź pocztę!
        >
    • monikaa13 zespół 25.05.06, 10:35
      Tylko zespół, dobry zespół z dobrym prowadzącym potrafi rozkręcić całe wesele,
      poderwać gości do zabawy no i muzyka na żywo, nie wyobrażam sobie żeby na
      weselu nie było zespołu, nie byłam jeszzce na takim weselu z d.j. i nie chcę
      być, uwielbiam jak gra zespół, wspaniałe oprzeżycia, a nie puszczana z CD muzya
      i to jeszcze jakaś dyskotekowa, lubie tradycyjne wesela z polskąświetną muzyką,
      sprzyjającą zabawie.

Oczywiście zdarza się że zespół jest okropny i z zabawy nici, amm takie
      doświadczenie z wesela na którym byłam jakis czas temu, zespól był tak okropny,
      ze po 24 juzchciało się iść do domyu, ale na to samo można natrafić przy
      doborze d.j.

Poprostu tzrba przejrzeć oferty obejrzeć jak grają i sie zdecydować, omówić z
      nimi wesele, jak ma wyglądać.

Poz atym ja lubie jak jest osoba która prowadzi, taki prawi ewodzirej, która
      podejdzie do stolika, zagada, poprowadzi konkurs, a nie tylko śpiewa 3 piosenki
      i przerwa pół godziny.
      • atenette Re: zespół 25.05.06, 11:14
        Dla mnie tylko i wylacznie DJ. I nie dlatego, ze jest tani bo ja place sporo,
        ale dlatego, ze nie odpowiada mi konwencja slubu z zespolem. Zle mi sie to
        kojarzy, nie podoba mi sie i choc bylam na wielu weselach nie spotkalam jeszcze
        zespolu, ktory naprawde dobrze by spiewal. Zreszta do stylu mojego wesela i
        ludzi jacy tam beda zespol zupelnie nie pasuje. Tak wiec wszystko to zalezy od
        Ciebie i calej konwencji wesela. Pozdrawiam
        • agnrek Re: zespół 25.05.06, 12:32
          Ciągle jeszcze pokutują w Polsce opinie, że jak zespół na wesele, to na pewno
          gra disco polo i śpiewa łamanym angielskim, a do tego fałszuje. Czas się chyba
          wyzbyć takich poglądów, bo nie każdy zespół to amatorzy.
          Owszem, zespół zawodowych muzyków będzie kosztował najmarniej 3 tysiące, ale
          warto.
          • maya28 Re: zespół 25.05.06, 13:12
            i nie każdy zespól ma w repertuarze "majteczki w kropeczki" :) JA jestem naszym
            muzykiem zachwycona, ściagmy go az z gór, ale grał na naszym pierwszym wspólnym
            sylwestrze i mamy do niego ogromny sentyment. Przetańczyliśmy wtedy całą noc
            wiec i teraz powinno być super :))) Co ciekawe w tej samej knajpie na pietrze
            byl DJ dla tzw "młodszego pokolenia", efekt był taki, ze większośc młodych i
            tak bawiła sie na dole.
    • librea Re: dj czy zespół? 25.05.06, 12:50
      my na początku mieliśmy mieć DJ, nawet bardzo fajnie grał i bawił gości-
      oglądaliśmy na prezentacjach. ale mój przyszły teść stwierdził, że do niczego
      się nie wtrąca ale DJ na weselu sobie nie wyobraża i załatwił nam orkiestrę i
      sam za nią zapłaci, bo my stwierdziliśmy ,że na wydatek o 1000zł większy nie
      jesteśmy gotowi. DJ chciał 700zł, a orkiestra 1700zł, więc jest róznica.wybór
      należy do Was i zależy ile macie pieniążków.
      • szara82 Re: dj czy zespół? 25.05.06, 13:36
        monikaa13
        > nie wyobrażam sobie żeby na weselu nie było zespołu, nie byłam jeszzce na takim weselu z d.j. i nie chcę być,
        Po prostu rozwalają mnie takie argumenty. Nie byłam nigdy na weselu z dj, ale wiem że jest gorszy od zespołu - jak można coś takiego napisać? I jeszcze moje ulubione "nie wyobrażam sobie".
        Prawda jest taka - są lepsi i gorsi dje i lepsze i gorsze zespoły. Krzywdzące są opinie, że zespół pokaleczy muzykę, a dj to dyskoteka.
        Myślę, że każdy sobie sam powinie przeprowadzić kalkulację, nie tylko finansową. Bo jeśli np. masz więcej młodych, albo zależy Ci na bardzo konkretnych piosenkach i wykonaniach to chyba lepiej dj. A jeśli cenisz bardziej biesiadno-wodzirejskie klimaty to zespół. Nie ma jednego rozwiązania dla wszystkich.
    • svidy Re: dj czy zespół? 25.05.06, 13:29
      Ale dj to niekoniecznie od razu dyskoteka!!! Nasz, przy okazji, jest świetnym
      wodzirejem, dodaje i "dośpiewuje" co-nie-co od siebie i już na samym początku
      uprzedził, że nie będzie grał tego, co my (narzeczony i ja) sobie życzymy,
      tylko to, przy czym goście będą się dobrze bawić.
      • agnrek Re: dj czy zespół? 25.05.06, 13:45
        O nie, tylko nie śpiewający dj, który udaje wodzireja a la Połomski i "Cała
        sala śpiewa z nami". Widziałam coś takiego na weserlu i broń mnie Panie Boże
        przed takim artystą :)
      • atenette Re: dj czy zespół? 25.05.06, 13:50
        My mamy wlasnie duzo mlodych i to takich, ze DJ pasuje mi 100 razy bardziej.
        Mamy swietnego DJ, ktory prowadzi imprezy klubowe i duze imprezy firmowe i taka
        konwencja slubu wlasnie nam odpowiada. Dodatkowo bedzie z nim na weselu
        wodzirej, ktory rozbawi cale towarzystwo (choc i tak nie wydaje mi sie to
        konieczne). Bedziemy tez miec telebim, karaoke, super oswietlenie, pare i inne
        efetky i jezeli nawet kojarzy sie to komus z dyskoteka to wcale mi to nie
        przeszkadza. Wole dyskoteke niz wiejska potancowke ;)
      • dark8 Re: dj czy zespół? 25.05.06, 13:54
        Moi rodzice byli na weselu, gdzie był DJ i wrócili bardzo zniesmaczeni. Goście
        weselni od 40-stki w górę. Może było z 5 osób młodych. DJ przede wszystkim
        "puszczał" zmiksowane piosenki, przeważała wersja techno. Nie widział albo nie
        chciał widzieć, że prawie nikt się nie bawił. Moi rodzice zdzierżyli kilka
        kawałków potem nie dali rady. Wesele skończyło się tym, że większość spiła się
        do nieprzytomności, bo nie tańczyli.A przy okazji szkoda, że nie widziałam
        mojego taty tańczącego dwa na jeden przy rytmach techno ;-)
        • atenette Re: dj czy zespół? 25.05.06, 14:38
          Trzeba wiedziec jakiego DJ'a sie bierze i dogadac sie co do muzyki, dokladnie
          tak samo jak robi sie to z zespolem. Ja np. poprosilam DJ'a a duzo muzyki z lat
          80 bo wszyscy sie przy tym swietnie bawia. Zreszta doswiadczony DJ wie, ze
          muzyke dobiera sie do gosci i musi byc jakims kompletnym matolem zeby puszczac
          techno kiedy na sali wiekszosc osob to osoby starsze.
          A przy okazji bylam ostatnio na weselu, na ktorym zespol byl najwieksza porazka
          przez ktora nie udala sie cala impreza (ludzie sie po prostu nie bawili). A co
          zabawne para mloda szukala i przesluchiwala zespoly przez kilka miesiecy zeby
          znalezc najlepszy. Takze nie mozna generalizowac, gdyz moze sie to zdarzyc
          zarowno gdy ma sie zaspol jak i DJ'a. Ja nie odrzucam zespolu mowiac, ze jest
          to glupi pomysl, ale odrzucam go, bo jak wspomnialam nie pasuje on do konwencji
          mojego wesela i tyle.
    • kosciem Re: dj czy zespół? 25.05.06, 16:35
      Witaj. U mnie na weselu byl DJ. Poczatkowo maz (wtedy narzeczony) mial
      watpliwosci jak to bedzie wygladalo, bo jeszcze nigdy nie byl na weselu z DJ'em
      itd. Ale jak przyszlo co do czego okazalo sie ze DJ byl swietnym wyborem:
      1. taniej niz zespol
      2. nie bylo chodzenia na jednego
      3. muzyka byla swietna
      4. goscie bawili sie doskonale
      dlatego polecam DJ'a. Ale wybor nalezy do Ciebie
    • xxxmikaxxx Re: dj czy zespół? 25.05.06, 20:02
      Goraco polecam DJ'a, ktory gral na moim weselu - Michala Kwiatkowskiego (jest
      prezenterem Radia Zlote Przeboje w Lodzi). Musze przyznac, ze mialam sporego
      pietra bo na weselu byla istna mieszanka wybuchowa - 160 osob w bardzo roznym
      wieku, z roznych miast i krajow. Michal dokonal cudu - przez cala noc parkiet
      byl pelny i wszyscy bawili sie znakomicie.
      Jesli chodzi o muzyke, to moge rowniez polecic kwartet smyczkowy The Strings,
      ktory gral w Kosciele i potem, podczas obiadu rozpoczynajacego wesele.
    • paula-band Re: dj czy zespół? 28.11.13, 16:46
      Witam serdecznie.
      Chciałbym polecić Państwu usługi muzyczne na Wasze wesele.
      Kilka słów o nas:
      Formacja Paula-Band to trio wokalne istniejące na rynku od kilkunastu lat
      i w związku z tym mamy duże doświadczenie w prowadzeniu wesel i zabaw.
      Zespół występuje w składzie trzy osobowym (wokal męski i żeński)
      plus profesjonalny wodzirej który prowadzi całe wesele bawiąc gości różnego rodzaju zabawami i konkursami z zachowaniem wysokiej kultury osobistej.
      Repertuar składa się z samych znanych przebojów polskich w stylu pop,
      dance, rock, disco, disco polo, tańce klasyczne.
      Film reklamowy wysyłam pocztą. Cena za usługę do uzgodnienia.
      Zespół posiada profesjonalne nagłośnienie oraz oświetlenie.
      Kontakt z zespołem : 608-559-607
      e-mail. remix.adam@gmail.com
    • saczek1 Re: dj czy zespół? 29.11.13, 21:06
      To zależy od gustó i gości. Jak będzie dużo młodych ludzi to może być dj, a jak wiekszość to starsi to raczej zespół. Jednak w jednym i drugim wypadku polecam wziąć troszkę droższego któy dobrze zabawi i poprowadzi wesele, dzięki temu państwo młodzi nie mają tyle do roboty na weselu :)
    • djkasta Re: dj czy zespół? 10.12.13, 20:02
      Witam .DJ Maciej PROFESJONALNA OBSŁUGA IMPREZ MUZYCZNYCH. Wieloletnie doświadczenie, profesjonalny sprzęt nagłośnieniowy, oświetlenie, wytwornice dymu, wytwornice baniek itp. Do każdej imprezy podchodzę profesjonalnie. Posiadam bardzo szeroki repertuar polski oraz zagraniczny od lat 60 do współczesnych hitów. Imprezy prowadzone przeze mnie są urozmaicane przez grę na akordeonie (biesiada za stołami), śpiewam i gram na klawiszach, prowadzę karaoke liczne zabawy i konkursy.Współpracuję z wokalistkami oraz zespołem skład 2,3 lub 4 osobowy .Jeśli chodzi o szczegóły to dokładniejszą ofertę prześlę na e-maila .Zadzwoń lub napisz a na pewno się dogadamy 693 202 301 e-mail kasta105@op.pl
    • bestjob Re: dj czy zespół? 14.12.13, 23:19
      Nie bardzo rozumiem, nad czym się tu zastanawiać... zespół na wesele to żywi ludzie, którzy potrafią czasem nie tylko dobrze grać, ale też bawić gości, w zależności od grupy wiekowej, upodobań itp. Dj tego nie zrobi... To tak jakby zamiast iść na koncert włączyć sobie muzę z mp3 i zamknąć oczy... ;)
    • mateusz239 Re: dj czy zespół? 24.12.13, 21:29
      Dzień Dobry. jesteśmy grupa 2 DJ, pochodzimy z Jaworzna ( okolice Katowic) gramy jako DJ od 2 lat. Organizujemy Wesela, Urodziny, Imieniny i oraz różne okazje. Posiadamy własny sprzęt, nagłośnienie, oświetlenie też mamy karaoke prowadzimy różne zabawy. Klienci są z nas zadowoleni i bardzo nas polecają. Umiemy każda publiczność, unas się nikt nie nudzi. Jeśli pan/pani są nami zainteresowani prosimy o kontakt z Nami : DJ MATT ( Mateusz) nr.kom : 693032914 e mail: matek96-13@o2.pl DJ ZŁOTY (Dawid) nr.kom: 609638067.

O To Nasza Strona :
      djzlotydjmatt.pl.tl/O-NAS--ar--ar--.htm
    • arni_dj Re: dj czy zespół? 10.01.14, 01:42
      Kochani,
      Doświadczenie mi podpowiada że najlepszym rozwiązaniem jest połączenie DJ-a z zespołem.
      Dobry DJ i dobry zespół razem na weselu to mistrzostwo Świata. Popatrzcie jak organizowane są duże imprezy firmowe, zawsze jest gwiazda wieczoru i muzyka mechaniczna - zabawa bez przerwy do białego rana. Najedzeni, napici i wybawieni Goście to tajemnica sukcesu każdej imprezy weselnej. Jak wybrać to co na weselu dla ducha, prosto - skorzystać z doświadczenia. Podpowiem mam dwudziestoletnie doświadczenie weselne, wybierając mnie pomogę Wam wybrać dobry zespół, fotografa, kamerzystę. Moja wiedza będzie Waszą wiedzą.
      • sandy266 Re: dj czy zespół? 11.05.14, 11:21
        Witam,

Jeśli mowa o zespołach na wesele chciałabym przestrzec przed zespołem Blue Moon z Warszawy. Może i mają atrakcyjną ofertę, może i umieją grać i śpiewać ale niestety nie umieją się dostosować do próśb młodych. Krótko mówiąc: jeśli zależy Wam aby na Waszym weselu było tak jak Wy tego chcecie to szczerze nie polecam zespołu bo nie trzymają się ustaleń z Młodymi tylko robią po swojemu...

Pozdrawiam!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka