Dodaj do ulubionych

Jak malować pokoje na poddaszu?

22.09.04, 16:42
Witam,

Czy pomieszczenia na poddaszu malujecie na kolor łącznie z sufitem, czy też
sufit powinien pozostać biały? A jeśli połowa sufitu jest "prosta", a od
połowy rozpoczyna się skos? Przymierzam się do samodzielnego malowania
mieszkania i nie wiem co wyglądałoby lepiej. Kolory raczej stonowane.

Z góry dzięki za podpowiedzi.
Obserwuj wątek
    • serlena Re: Jak malować pokoje na poddaszu? 22.09.04, 18:59
      TO JEST FORUM ARANŻACJA WNETRZ, A NIE PORADNIK "ZROB TO SAM"!

      pojedź do najbliższej Castoramy - doradzą Ci fachowo :)

      Serlena
      • umywalka_pentagonalna Re: Jak malować pokoje na poddaszu? 22.09.04, 21:14
        serlena napisała:

        > TO JEST FORUM ARANŻACJA WNETRZ, A NIE PORADNIK "ZROB TO SAM"!
        > ****************

        uważam że dobrze trafiłam..
      • gruby_waldek Re: Jak malować pokoje na poddaszu? 22.09.04, 22:19
        serlena napisała:

        > TO JEST FORUM ARANŻACJA WNETRZ, A NIE PORADNIK "ZROB TO SAM"!
        >
        > pojedź do najbliższej Castoramy - doradzą Ci fachowo :)
        >
        > Serlena

        Czyżbyś pracowała w Castoramie? :=)

        Gruby Waldek

        PS. Czy my się przypadkiem nie znamy?
    • magda176 Witaj na forum 22.09.04, 19:50
      może podeślesz jakieś zdjęcie tego poddasza. Niedługo rusza stronka ze
      zdjęciami zawsze łatwiej się rozmawia jak widac wnętrze na zdjęciu. Wiem, że
      jest (było?) na forum parę osób, które takie mieszkania mają, może ktoś się
      odezwie?

      Pozdrawiam
      Magda
    • magda176 Cdn. 22.09.04, 20:00
      A jakie jest to poddasze wysokie czy raczej niskie? I czy dużo tych skosów? Tak
      sobie myślę, że ja napewno nie malowałabym ścian i sufitu na jeden i ten sam
      kolor, chyba, że biały albo bardzo jasny. A o jakich kolorach myślałaś/myślałeś?

      pozdr.
      Magda
      • umywalka_pentagonalna more info 22.09.04, 21:12
        Mieszkanie mam dwupoziomowe, ale całe jest na poddaszu, w każdym pomieszczeniu
        skos, wszystkie okna oprócz balkonowego w salonie dachowe. Przymierzam się do
        samodzielnego malowania całości, a zaczynać będę od małych pokoi. Skosy
        rozpoczynają się od około 1,20m wysokości, a w każdym z mniejszych pokoi
        około "połowa" sufitu jest pozioma, a "połowa" skoszona.

        Najgorszym problemem i wyzwaniem jednocześnie będzie salon, który nie ma
        właściwie sufitu, bo skos biegnie hen aż do szczytu nad drugim poziomem, a z
        antresoli mogę sobie na salon w dół spojrzeć. Nie wiem czy to zrozumiały opis..
        Widzę że stronka ze zdjęciami już nie istnieje. Jutro zrobię aktualne zdjęcie
        (bo mam tylko gołych murów),wrzucę jak się uda na inną stronkę i podam linka.

        Z góry dzięki za zainteresowanie:)
        • madzik35 Re: more info 24.09.04, 14:07
          umywalka_pentagonalna napisała:

          > Najgorszym problemem i wyzwaniem jednocześnie będzie salon, który nie ma
          > właściwie sufitu, bo skos biegnie hen aż do szczytu nad drugim poziomem, a z
          > antresoli mogę sobie na salon w dół spojrzeć. Nie wiem czy to zrozumiały
          opis..

          Witam,
          mieszkam na poddaszu - jednopoziomowym, salon jest połączony z kuchnią, skos
          zaczyna się na wys. 140, i biegnie do szczytu - w najwyższym punkcie mam 4,6 m.
          Z antresoli również patrzę na salon + kuchnię - trochę podobny układ ;-) I
          sufit pomalowałam na biało, ale mam naturalny podział ściana / sufit - w
          postaci belek stropowych. Znajomy pomalował pokój ze skosami jednym kolorem i
          przemalowywał sufit na biało, bo źle to wyglądało. Chociaż wydaje mi się, że to
          zależy od światła (ilości okien) i rodzaju skosów.
          pozdrawiam Magda
      • umywalka_pentagonalna Re: Cdn. 22.09.04, 21:17
        magda176 napisała:

        > A jakie jest to poddasze wysokie czy raczej niskie?

        Salon i kuchnia na I poziomie kończą się dopiero w szczycie nad II poziomem,
        pozostałe pomieszczenia mają standardową wysokość (2,60m?).

        A o jakich kolorach myślałaś/myślałeś
        > ?
        >
        W mniejszych pokojach, od których będę zaczynała, kolory raczej jasne,
        pastelowe, średnio nasycone (morela, brzoskwinia, fiołek,..)
    • amused.to.death Re: Jak malować pokoje na poddaszu? 22.09.04, 21:29
      Widziałam ostatnio dom ze skosami (z bardzo dużą ilością skosów, często dosyć nisko się zaczynających) - sufity były w takich samych kolorach jak ściany (pastelowe kolory) i bardzo dobrze to wyglądało. W zasadzie trudno byłoby sobie wyobrazić tam coś innego.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka