Dodaj do ulubionych

Mc Donald's

16.06.08, 19:13
Odwiedziłem wczoraj piotrkowskiego Mc Donaldsa po kilku latach nie bytności w takich knajpach. Po prostu miałem ochotę na kotlet z psa II kategorii pomielonego razem z budą i z suką. I tu moja nazwa hamburgera cytowana za filmem "Psy" Pasikowskiego dużo nie odbiega od rzeczywistości. Złożyłem już zamówienie i grzecznie czekałem w kolejce na odbiór kanapki wśród sporej grupy zgłodniałych klientów. Wszystko przebiegało w miłej atmosferze, aż o zgrozo zobaczyłem młodą pracownicę Mc dodającą właśnie kotlety do smażenia z opakowania zbiorczego, czyli z jakiegoś wora. Wyszło jej to dość nie zgrabnie i jeden kotlecik upadł jej na podłogę. Zaczekałem na jej reakcje, co zrobi, a ona swobodnie kopła kotlecika pod regał, w którym smażyły się hamburgery. To i tak chyba lepsze rozwiązanie niż miałaby go z powrotem dać do smażenia. Ale to wszystko dzieje się na oczach klientów!!!! Może jest w Piotrkowie jakaś służba np. Sanepid, która zajmuje się kwestią żywienia w takich lokalach? Może jakiś kontrola, może ten nieszczęsny kotlecik tam jeszcze leży? Ja odebrałem swojego kotleta za 6,90 PLN i z mieszanymi odczuciami kulinarnymi go skonsumowałem. Chyba zrobię sobie przerwę na kilka lat od Mc. pomyślcie o setkach dzieci jedzących tam kanapki i lody, oby nie było za późno, i higiena w Mc się poprawiła.
Obserwuj wątek
    • warwara.romanowna.szyszkina Re: Mc Donald's 16.06.08, 19:32
      gulu-gulu-gulu napisał:

> Odwiedziłem wczoraj piotrkowskiego Mc Donaldsa po kilku latach nie bytności w t
      > akich knajpach. Po prostu miałem ochotę na kotlet z psa II kategorii pomieloneg
      > o razem z budą i z suką. I tu moja nazwa hamburgera cytowana za filmem "Psy" Pa
      > sikowskiego dużo nie odbiega od rzeczywistości. Złożyłem już zamówienie i grzec
      > znie czekałem w kolejce na odbiór kanapki wśród sporej grupy zgłodniałych klien
      > tów. Wszystko przebiegało w miłej atmosferze, aż o zgrozo zobaczyłem młodą prac
      > ownicę Mc dodającą właśnie kotlety do smażenia z opakowania zbiorczego, czyli z
      > jakiegoś wora. Wyszło jej to dość nie zgrabnie i jeden kotlecik upadł jej na p
      > odłogę. Zaczekałem na jej reakcje, co zrobi, a ona swobodnie kopła kotlecika po
      > d regał, w którym smażyły się hamburgery. To i tak chyba lepsze rozwiązanie niż
      > miałaby go z powrotem dać do smażenia. Ale to wszystko dzieje się na oczach kl
      > ientów!!!! Może jest w Piotrkowie jakaś służba np. Sanepid, która zajmuje się k
      > westią żywienia w takich lokalach? Może jakiś kontrola, może ten nieszczęsny ko
      > tlecik tam jeszcze leży? Ja odebrałem swojego kotleta za 6,90 PLN i z mieszanym
      > i odczuciami kulinarnymi go skonsumowałem. Chyba zrobię sobie przerwę na kilka
      > lat od Mc. pomyślcie o setkach dzieci jedzących tam kanapki i lody, oby nie był
      > o za późno, i higiena w Mc się poprawiła.

A czy nie miałeś obaw, że te kopnięte kotlety oni podczas sprzątania wyjmują i z
      powrotem wkładają do tego wora, aby następnego dnia uszczęśliwić nimi takich
      głodomorów jak Ty?
      Smacznego! Niech Ci się przynajmniej nie odbija przez całą noc tym kotletem.
      P.S. Czy nie masz wrażenia, że ten kotlet zawierał też zmielony łańcuch od budy?
    • majkel01 Re: Mc Donald's 16.06.08, 20:25
      A mnie dziwi dlaczego Makdonaldy czasami nazywane są mianem "restauracja".
      Powinno się mówić "bary Makdonalds", bo to chyba ten segment gastronomii.
    • gulu-gulu-gulu Re: Mc Donald's 16.06.08, 21:34
      Dodajmy do menu Mc zestawy kuchni z ulicy Glinianej i Żwirki, a pozbędziemy się problemu schroniska i gawronów z parku miejskiego, a Piotrków będzie w ścisłej czołówce kulinarnej elity. Makłowicz czy Pascal przyjadą na przeszkolenie do piotrkowskiej Restauracji Mc. EuroKuchnia 2012 dla Piotrkowa!!!
      • bogd2 Re: Mc Donald's 17.06.08, 10:21
        Ja, jak i wielu mieszkańców kamienic w centrum, chętnie dodałbym im jeszcze do menu pieczone gołąbki, bo też mam dość obsranych okien i samochodów, nasi radni wrony w parku to widzą, a "kochane" gołąbki? "Mam pomysła" - schronisko, jak nazwa wskazuje, jest dla bezdomnych zwierząt, niech je przeniosą gdzie tam chcą, to schronisko, ale niech wezmą tam to całe ptactwo; krakające i gruchające
        • gulu-gulu-gulu Re: Mc Donald's- Mc Zestaw 17.06.08, 10:54
          Może wprowadzić nowe menu do naszego Maca? Typowo piotrkowskie zestawy obiadowe np.: Mc zestaw Radziszewska z mielonym i surówą z modrej kapuchy, Mc zestaw z kotlecikiem kopanym – specjalność zakładu, pieczone gołąbki trybunalskie wg. przepisu pani Jadzi z Dąbrowskiego, Mc Wrona opiekana w guano a’la Żwirki no i pies gliniowany(grillowany) na deser. Do picia patyk od pana Zdzicha z murka na Rynku Trybunalskim. Za wszystko będzie można płacić oczywiście kartą miejską Piotrkowa Tryb., która to niedługo nie będzie nadawać się do niczego. W promocji za free będzie jeszcze pasztet a’la Chojniak.
          • eryk_klaptonow Re: Mc Donald's- Mc Zestaw 17.06.08, 11:32
            Le menu:
            1. Duży zestaw "Rada miejska" a w nim Big Marian, radni panierowani
            w zmielonych w niszczarce interpelacjach, do picia woda lana na
            posiedzeniach.
            2. Zestaw "President" a w nim hot-dog a la murek w Rynku, sałatka z
            byłych dyrektorów szkół, na deser lody o smaku wyborczego
            zwycięstwa, do popicia woda ze "nowej" oczyszczalni.
            3. Zestaw "ex-President" a w nim czarny chleb i kawa zbożowa...
            4. Zestaw "Euro 2008" a w nim jedenaście paluszków BARDZO słonych
            oraz kotlet siekany Leo nabity na widelec.
            Do każdego zestawu łyżka dziegciu GRATIS!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka