Dodaj do ulubionych

DŹWIĘKOSZCZELNA WARSTWA NA ŚCIANĘ

IP: *.warszawa.opoka.net.pl 12.11.02, 10:24
Do mieszkania, z którym sąsiaduję wprowadziło się dość głośne towarzystwo.
Chciałabym położyć na ścianę coś co ją "uszczelni" na dźwięki. Możecie mi
polecić jakąś firmę? A może coś czym warto pokryć ścianę? Zaznaczam, że
słyszę ich pomimo regału pełnego książek stojącego przy tejże ścianie.
Pozdrawiam i z góry dziękuję.
Obserwuj wątek
    • Gość: Karol Nie jest to łatwe IP: *.hnet.pl / 172.20.6.* 14.11.02, 00:24
      Masz biedaku pecha. Dźwiękoszczelną warstwą powinien się wymościć hałasliwy
      sąsiad. W razie odmowyjego współpracy spróbuj chałupniczo przegrody
      dwuwarstwowej - elastycznej powłoki dylatującej (korek, filc, pianka, etc. -
      grubości milimetrowe) + maksymalnie ciężkiej i oddylatowanej na krawędziach
      (również podparcia) ścianki licowej( cegła pelna, kamień, beton - grubość
      liczona w centymetrach. Staraj się wymościć w ten sposób nie tylko same
      przegrody dzielące Ciebie od sąsiada, ale też sąsiednie. Izolacja akustyczna
      zależy od ciężaru przegrody- ekranu! Budując skutecznie nie zapomnij sprawdzić
      nośności stropu pod tobą, aby nie zlecial komuś na glowę!. Tematem drażliwym
      jest prawidlowe zakotwienie tego "ekranu". Efekt końcowy będzie taki sobie.
      Poczytaj wcześniej chociaz trochę na ten temat, abyś mógł rozpoznać lepiej swój
      przypadek, bo może się okazać, że winę ponosi np. stolarka okienna.
      • Gość: Trinity Re: Nie jest to łatwe IP: *.warszawa.opoka.net.pl 14.11.02, 09:51
        Witam serdecznie i dziękuję za porady Karolu :-)
        Na szczęście nade mną nikt nie mieszka - hałas jest "tylko" obok. Okna mam z
        pcv. Ulica jest dość cicha.
        Dzieki jeszcze raz i pozdrowionka :-)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka