zoneo 29.09.08, 16:36 Mam w projekcie wyłaz na dach. Do czego ten wyłaz, czy kominiarzowi nie lepiej wejśc na dach po drabinie niż przeciskać się przez okno 45/60 ? Nie mam pojęcia jak to rozwiązać, bo wyłaz wg. projektu wychodzi mi w sypialni. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
jarecki_2 Re: wyłaz 29.09.08, 16:59 Kominiarz oprócz wejścia na sam dach musi jeszcze wykonać tam pewne czynności, nie tylko kominiarz zresztą. O ile wygramoli się z drabiny na dach to jeszcze wypadało by żeby dostał się do kominów lub inny fachowiec do innych instalacji na dachu (anteny czy coś innego). Na samym dachu powinny również znaleźć się podesty do poruszania się po dachu, żeby nie łazić bezpośrednio po dachówce czy co to tam będzie. Urwana rynna, połamane nogi lub kręgosłupy, zniszczone pokrycie dachu to prawdopodobne skutki włażenia na dach po drabinie z zewnątrz. Sprawdź sobie czy nie można wykonać włazu w innym miejscu niż sypialnia, możesz taki właz wykonać gdzie Ci pasuje niemalże, to nie musi być tam gdzie jest w projekcie. Odpowiedz Link Zgłoś