Dodaj do ulubionych

Poddasze - sposoby na skosy

07.12.08, 16:52
artykuł jak z klaudi
Obserwuj wątek
      • Gość: Przemo Re: Ja sam zrobiłem podasze IP: 193.91.6.* 10.09.10, 09:24
        Mieszkania na poddaszach mogą być "wielkie" bo nie ograniczają ich wewnętrzne ściany nośne. Tzn. konstrukcja (więźba) dachu najczęściej jest oparta na drewnianych słupach i na ścianach zewnętrznych z pośrednictwem murłat i stąd bierze się wrażenie przestronności.
      • Gość: krzych Re: Najlepsza zabawa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.12.08, 14:10
        Tys prowda! Dlatego na moim poddaszu hula wiatr i nie zamierzam
        mieszkać pod uroczymi skosami, waląc w nie łbem i smażyć się w
        upalne dni w imię wykorzystania każdego skrawka wolnej przestrzeni!
        Dzięki temu latem na parterze mam przyjemny chłodek i ciepełko zimą!
        Ten folklor to jest miły, ale w schronisku górskim....
        • Gość: Przemo Re: Najlepsza zabawa IP: 193.91.6.* 10.09.10, 09:30
          Co kto lubi. Jeśli pokrycie dachowe na połaciach południowych i zachodnich stanowi blachodachówka w ciemnym kolorze i poddasze nie jest odpowiednio ocieplone to współczuje mieszkańcom. Jeśli natomiast jest dachówka ceramiczna, która ma zdolność do akumulacji ciepła i dach jest odpowiednio ocieplony to nie ma różnicy między parterem a poddaszem.
    • Gość: cromwell Re: Poddasze - sposoby na skosy IP: *.147.246.94.ip4.artcom.pl 09.09.10, 21:58
      wreszcie trzezwe spojrzenie ludzi nie szukajacych "usprawnien"
      grzebiac w gotowcach czlowiek mimo woli akceptuje proponowana siermiege
      dom z uzytkowym poddaszem niepodpiwniczony to tragedia
      pewnie mozna w takim wynalazku zyc
      ludzie zyja w budach i namiotach bez wody\
      tylko czlowiek placi kase za projekt
      wychowany w betoniakach nie ma pojecia o podstawowych wymaganiach
      dlatego godzi sie na taka chu.jowke

pzdr.
    • kra.kers Poddasze - sposoby na skosy 10.09.10, 07:45
      osobiście bardzo podobają mi się mieszkania ze skosami. jeśli ktoś ma dryg, albo zatrudni dobrego fachowca, to można osiągnąć efekt bardzo ładnego i przytulnego mieszkania Zastanawiam się tylko, jak to jest podczas upałów i mrozów ? Czy nie odczuwa się trochę za bardzo warunków atmosferycznych z za okna ?
      • Gość: ewa Re: Poddasze - sposoby na skosy IP: *.chem.uw.edu.pl 10.09.10, 09:29
        jak sie mam maly dom to po prostu poddasze i ewentualnie piwnica nie moga byc tylko izolatarami termicznymi i skladowiskiem rzeczy zbednych.
        Zwkle ktos kto decydujacy sie na dom staje przed wyborem mniejszy dom z wykorzystaniem kazdej wolnej przestrzeni ale blizej centrum lub wiekszy dom, w ktorym mozna sobie powzolic na niewykorzystana przestrzeni ... ale dlugie dojazdy do pracy.
        Z doswiadczenia wiem ze miejsce na poddaszu ma urok zwlaszcza dla nastolatka/i - wlasny 'apartament' i 'daleko' od rodzicow to duze atuty w tym wieku, a to ze troche wiecej schodow i troche cieplej lub zimniej nie ma jeszcze w tym wieku takiego znaczenia ;-)
    • jar.os Re: Poddasze - sposoby na skosy 10.09.10, 11:32
      w lecie gorąco ,w zimę zimno ,co to za brednie ,jak ktoś se poddasze zaizoluje 10 cm wełny myśląc że to starczy to o czym tu mowa ,a poddasze zrobione z odrobiną tzw. tołku nie musi być pojemnikiem na duperele
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka