Dodaj do ulubionych

sprzedaż - podatki - znowu :-)

09.05.05, 09:15
Cześć, wklejam wam najnowszą jaką znalazłam informację na temat sprzedaży
przez Allegro, mam nadzieję że się przyda smile

5. Transakcje handlowe za pośrednictwem Internetu podlegają opodatkowaniu!
Odpłatne zbycie towarów (rzeczy), nawet jeśli nie następuje w wykonywaniu
działalności gospodarczej, jeżeli zostało dokonane przed upływem 6 miesięcy
od dnia ich nabycia, stanowi źródło przychodu podlegające opodatkowaniu
podatkiem dochodowym od osób fizycznych (art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. d ustawy z
26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, tekst jednolity:
Dz.U. z 2000 r. nr 14, poz. 176 z poźn. zm., dalej: updof). Należy zatem
pamiętać, że w przypadku odpłatnego zbycia rzeczy ruchomych opodatkowaniu
podlega osiągnięty z tego tytułu dochód (różnica pomiędzy przychodem
uzyskanym z odpłatnego zbycia rzeczy a kosztem jej nabycia, pomniejszona o
wartość nakładów poczynionych w czasie posiadania rzeczy). Dochód podlega
opodatkowaniu, a zatem trzeba wykazać go w rocznym zeznaniu podatkowym,
łącznie z dochodami z innych źródeł (art. 45 ust. 1 updof). Ponadto
prowadzenie sprzedaży towarów zasadniczo podlega opodatkowaniu VAT zgodnie z
art. 5 ust. 1, art. 113 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i
usług (Dz.U. z 2004 r. nr 54, poz. 535 z późn. zm.). Transakcje za
pośrednictwem portali aukcyjnych podlegają VAT po przekroczeniu wartości
sprzedaży stanowiącej równowartość 10.000 euro, powodujące utratę zwolnienia
z podatku od towarów i usług. To nie koniec! Sprzedaż lub zamiana rzeczy i
praw majątkowych znajdujących się na terytorium RP w sytuacji, gdy żadna ze
stron nie jest podatnikiem podatku od towarów i usług lub jest z niego
zwolniona, powoduje powstanie obowiązku podatkowego w podatku od czynności
cywilnoprawnych (art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy z 9 września 2000 r. o
podatku od czynności cywilnoprawnych, Dz.U. z 2000 r. nr 86, poz. 959 z późn.
zm., dalej: ustawa o pcc). Dokonanie sprzedaży rzeczy ruchomych za
pośrednictwem internetowych portali aukcyjnych o wartości rynkowej
przekraczającej 1.000 zł (art. 9 pkt 6 ustawy o pcc) powoduje obowiązek (bez
wezwania organu podatkowego) złożenia deklaracji PCC zapłaty podatku w
terminie 14 dni od dnia powstania obowiązku podatkowego, stosownie do art. 10
ustawy o pcc).

Pozdrawiam,
Marta
Obserwuj wątek
    • kasiaba1 Re: sprzedaż - podatki - znowu :-) 09.05.05, 09:24
      Tak, Martusiu, tak... forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=23390&w=23631425

      A kiedy wpadniesz na kawę wink
      • onnanohito Re: sprzedaż - podatki - znowu :-) 09.05.05, 09:35
        a to się popisałam smile)))

        na kawę - jak wiesz - po środzie .... smile))))
        • surtout Re: sprzedaż - podatki - znowu :-) 09.05.05, 09:51
          A kiedy parkujemy???
          Sur
          • onnanohito Re: sprzedaż - podatki - znowu :-) 09.05.05, 10:44
            chyba będę się już uczyć "na żywym organiźmie" smile)) do środy czasu za dużo nie
            zostało w końcu - dzięki za ducha pomocy smile
            • carolinuss egzaminek?? 09.05.05, 10:49
              kciuki trzymamsmile

              Wierzę w nieskończoną siłę wyobraźni, bo...niemożliwe nie istniejesmile!!!
              • kasiaba1 Re: egzaminek?? 09.05.05, 11:00
                Nie, nie egzaminek smile
                Ale kciuki możesz...
            • surtout Re: sprzedaż - podatki - znowu :-) 09.05.05, 10:58
              Mój też żywy, tylko nieco przechodzony ;P
            • naryanah Re: sprzedaż - podatki - znowu :-) 09.05.05, 11:05
              studiujesz na AM??
              ktorej?
            • tiggera fajna zabawa się zrobiła:) 09.05.05, 11:09
              chyba się przyłączę, musze tylko wymyslic pytaniesmile
              • carolinuss Hehe:) 09.05.05, 11:11
                Wierzę w nieskończoną siłę wyobraźni, bo...niemożliwe nie istniejesmile!!!
                • onnanohito Re: Hehe:) 09.05.05, 11:59
                  hahahahha
                  smile)))

                  egzaminek to był - 14 lat temu surprised

                  a w środę zaczynam umiejętności wdrażać w życie nasze powszednie ....

                  strzeżcie się smile
                  • toxicloki Re: Hehe:) 09.05.05, 12:15
                    Martus tylko prosze - po poludniu!!!smile)) na 11.30 mam wizyte u okulisty....smile)))))
                    wlasnie - juz drugi etap bedzie za mna, jeszcze tylko soczewy hehehesmile)))
                    • kasiaba1 Re: Hehe:) 09.05.05, 12:19
                      toxicloki napisała:

                      > Martus tylko prosze - po poludniu!!!smile)) na 11.30 mam wizyte u okulisty....smile)
                      > ))))
                      > wlasnie - juz drugi etap bedzie za mna, jeszcze tylko soczewy hehehesmile)))

                      Aga, w samą porę... będziesz lepiej widzieć na ulicy co nadciąga...
                      • toxicloki Re: Hehe:) 09.05.05, 12:22
                        kaska, wiedziec to ja bede, ale coby cos zaradzic to ja sie chyba od razu do
                        ortopedy zapisze... niech mi jakies cos poleci dzieki czemu bede szybciej
                        biegala i mnie tak czesto skurcze nie beda lapacsmile))))))
                        • kasiaba1 Re: Hehe:) 09.05.05, 12:32
                          Ja Ci zaraz zapiszę...będziesz jak nowa.
                          • carolinuss Re: Hehe:) 09.05.05, 13:11
                            jesteście niemożliwewink, wiem, że ciekawość, to 1 stopień, ale teraz to mi
                            jakimś maratonem zalatuje, hahaha.
                            Wyobraźnia rzeczywiście nie zna granicwink

                            Wierzę w nieskończoną siłę wyobraźni, bo...niemożliwe nie istniejesmile!!!
                            • toxicloki Re: Hehe:) 09.05.05, 13:52
                              carolinus, tak piszesz bo ty marty (onnanohito) nie znaszsmile)))))
                              kasiu -dawaj te recepty!!!smile))) bo ja juz sie zaczynam bacsmile))
                              • onnanohito Re: Hehe:) 09.05.05, 14:15
                                Tyyyy Toxi ... smile))
                                Ogłaszam, że od jutra będę krążyć podstępnie wokół Twojego domu ... smile))))

                                .....
                                • toxicloki Re: Hehe:) 09.05.05, 15:38
                                  oglaszam, ze pojutreze ide ogladac mieszkanko daleko stad i jak cie za
                                  kierownica zobacze jutro to go nawet ogladac nie bede - biore od rekismile)))))))

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka