Dodaj do ulubionych

Pytanie o szlifowanie - decoupage.

16.05.05, 11:12
W niektórych wątkach Forumki Kochane wpominałyście, że po którejs warstwie
lakieru mozna przeszlifować "wyrób" i bedzie wyglądał bardziej jak namalowany.
Tak sie właśnie zastanawiam, jak sie do tego zabrać w praktyce. I czy w ogóle.
Robie teraz drugą stronę debiutanckiej deseczki [bo na pierwsza jakos mnie nie
zachwyca ;P] i przykleiłam po prostu na drewno dośc spory motyw z serwetki.
Oczywiscie sie pomarszczyła miejscami. I po pierwszej warstwie lakieru troche
odstaja te marszczenia. Lakierować dalej, tak..? Ile warstw? Czy po którejś
szlifowanie papierem ściernym[??] nie zedrze serwetki a da efekt wygładzenia
i.. "płaskości"? Czym to szlifowac? Papierem ściernym? Kupiłam najdrobniejszy
w Leroy M.- 320 chyba na nim jest oznaczenie, były jeszcze jakies takie
"wodoodporne" czy cos takiego, nie w zółtych arkuszach a w szarych wink))
zapytałam Pana do czego one są, bo były drobniejsze jeszcze, ale Pan mi
powiedział, że one sa np do lakierów samochodowych etc, a te "żółte" do
drewna. Więc mam ten do drewna, ale wydaje mi sie, że dośc ostry jest i by mi
wszystko porysował...
Całośc szlifowac, jeśli w ogóle? Czy miejsca "odstajace"?
kjkk_jak_zwykle_w_rozterkach
Obserwuj wątek
    • kocio-kocio Re: Pytanie o szlifowanie - decoupage. 16.05.05, 11:20
      Delikatnie przeszlifować można już po 1 czy 2 warstwie.
      To powinno trochę "obciąć" te zagniecenia.
      Na to jeszcze kilka warstw i sama uznasz: albo gotowe, albo szlifujesz dalej.
      320 to chyba nawet za drobny papier.
      Ja używam 280 do wykończeń (czyli właśnie szlifowania lakieru) i 220 do
      szlifowania farby, jeśli robią mi się smugi, czy coś.
      • kjkk Re: Pytanie o szlifowanie - decoupage. 16.05.05, 11:30
        Kocio-kocio- uff, 280-tke tyz mam, wziełam 2 arkusze, a co- zaszalałam ;D

        a miejscowo szlifujesz, czy po całości? Miałam jakies takie "fantazje", ze mi
        porysuje i zmatowi i zepsuje całośc... ale wirze Ci na słowo, ze nie smile

        Zawsze szlifujesz? czy tylko czasem, jak cos odstaje? ...Tobie pewnie rzadko cos
        odstaje, chlip chlip wink
        • kocio-kocio Re: Pytanie o szlifowanie - decoupage. 16.05.05, 11:33
          Większe zmarchy miejscowo, ale ostrożnie, żeby nie wyszlifować dziury ;o)
          Bo ja też miewam większe zmarchy ;o)

          A po całości, ale też z naciskiem na motyw wtedy, kiedy zależy mi na uzyskaniu
          głedkiej powierzchni, bez odznaczającego się motywu. Szczególnie jeśli kleję
          papier, a nie serwetkę.
          Wtedy trzeba wszystko przeszlifować mniej więcej co 5 warstw lakieru.
          I położyć ich ze 20 albo i lepiej...

          Ważna uwaga!
          Lakier musi być baaaardzo suchy, bo inaczej będzie się mazał!
          • kjkk slicznie dziekuję :o) n/t 16.05.05, 12:03
    • swing polecam: 16.05.05, 12:40
      gąbki ścierne - są idealne, odpowiednio delikatne a skuteczne
      niezastąpione również przy klejeniu na surowym drewnie
      a zmarszczki da się zgubić - trzeba lakierować-suszyć-lakierować-suszyć-
      lakierować-suszyć-szlifować i znów od początku do skutku...
      wink
      • kjkk Swing, 16.05.05, 13:43
        czy Ty wiesz, jak mi się -przez Ciebie także ;P - wydłuża lista Zakupów
        Niezbędnych? suspicious ehh...
        ;D
        kjkk z opustoszałym portfelem wink
        • swing no, to... 16.05.05, 14:04
          ...ja przepraszam wink

    • krak886 Re: Pytanie o szlifowanie - decoupage. 17.05.05, 13:24
      sprawdź, może znajdziesz odpowiedź na leroymerlin.pl, jeżeli nie to możesz tam
      zadać pytanie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka