wpia 11.05.04, 17:22 ile macie egzaminów, z czego? Wolicie ustne czy pisemne? Studia przygotowują do sesji? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
zuzzka1 Re: jak tam sesja? 15.05.04, 17:48 ja mam 6 egzaminow,(1 rok) w tym 1 ustny.zdecydowanie wole pisemne testowe, nie lubie wypowiedzi pisemnych..brrr Odpowiedz Link Zgłoś
amela15 Re: jak tam sesja? 21.05.04, 14:46 Ten ustny pewnie z Nauczania Społecznego Kościoła?!!!!!:-) Ja mam go jeszcze przed sobą:( i teraz stwierdziłam, że teraz nie znajde czasu, aby go zdac na dyżurze! Nie wiesz czy Chojnicka będzie w katedrze także podczas sesji i czy jeżeli nie zdam go teraz to pozostaje mi wrzesień czy moze zorganizują jakis egzamin pisemny? Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
hans99 Re: jak tam sesja? 21.05.04, 16:13 Wielki egzamin to nauczanie spoleczne:))))Ogromna ksiega :)))) Odpowiedz Link Zgłoś
facecja Re: jak tam sesja? 21.05.04, 19:23 amela15 napisała: > Ten ustny pewnie z Nauczania Społecznego Kościoła?!!!!!:-) macie taki przedmiot???? we wrocławiu jest coś takiego jak historia doktryn politycznych i prawnych - prawo 2 rok, administracja 1 rok. I w skłąd tego milutkiego przemdiotu, obok platona, anarchistów, liberałów i całej reszty myślicieli, których świat nosił przez 2500 lat wchodzi właśnie też "katolicka nauka społeczna", na którą nawiasem mówiąc mogliśmy poświęcić raptem 1 ćwiczenia... tak więc zazdroszczę tego KNSu Odpowiedz Link Zgłoś
wpia Re: jak tam sesja? 21.05.04, 21:23 my mieliśmy o KNS w teori do prawa publicznego gospodarczego - i to tez pojawialo sie w tescie. Natomiast niewiem czy jest to w programie doktryn, bo jeszcze doktryn nie mialem, ale sadze ze tak. Samego KNS-u niemamy jako oddzielnego przedmiotu w Warszawie. Odpowiedz Link Zgłoś
amela15 Re: jak tam sesja? 21.05.04, 21:41 Na Uj też mamy historie doktryn politycznych i prawnych do wyboru już od pierwszego roku. KNS ( jak na to mówicie:-)) to osobny przedmiot,wykład typowo autorski i łatwe punkty. Odpowiedz Link Zgłoś
facecja Re: jak tam sesja? 21.05.04, 22:36 amela15 napisała: > Na Uj też mamy historie doktryn politycznych i prawnych do wyboru już od > pierwszego roku. KNS ( jak na to mówicie:-)) to osobny przedmiot,wykład typowo > autorski i łatwe punkty. A ciekawi mnie, czy to co jest na KNSie, jest w HDPiP i odwrotnie. Czy np. program doktryn na UJ obejmuje tez naukę Kościoła? Bo my cholera mamy to w jednym i żadne punkty nie wpadają :( mało tego - prof. się lubuje w encyklikach, a ja ich niestety za najłatwiejsze nie uważam... Odpowiedz Link Zgłoś
amela15 Re: jak tam sesja? 21.05.04, 22:42 Szczerze mówiąc to nie wiem, bo nie wybrałam w tym roku tego przedmiotu i raczej w ogóle go nie wybiorę, ponieważ ta tematyka kompletnie mi nie odpowiada. Jeżeli bardzo chcesz wiedzieć to moge zapytać znajomych. Z tego co wiem koledzy uczyli sie z takiej grubej zielonej ksiązki ( niestety autorów nie znam), a doktryny i nauczanie to jedna katedra. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
facecja Re: jak tam sesja? 21.05.04, 23:14 amela15 napisała: > Jeżeli bardzo chcesz wiedzieć to moge zapytać znajomych. dzięki, ale nie rób sobie kłopotów, moja ciekawość mija równie szybko, jak i przychodzi :) >Z tego co > wiem koledzy uczyli sie z takiej grubej zielonej ksiązki ( niestety autorów nie> znam), jeśli Henryk Olszewski i Maria Zmierczak, to łączę się w bólu :) Dziękuję za linka Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
amela15 Re: jak tam sesja? 21.05.04, 22:49 Dla facecji: www.law.uj.edu.pl/users/khdpip/DYDAKTYKA/dyd_hist%20doktr_ramki.htm Odpowiedz Link Zgłoś
astoreth13 Re: jak tam sesja? 09.06.04, 18:27 HDPP jest w porzadku, tak mi sie wydaje, dosc przyjemny i łatwy przedmiot. Tylko ze niestety autorka ksiazki, czyli prof. Zierczak ma akurat z nami wykłady i to juz jest z lekka przerąbane. Jak się nie umie dokładnie wszyst5kiego to koniec. Odpowiedz Link Zgłoś
facecja Re: jak tam sesja? 09.06.04, 21:16 astoreth13 napisała: > HDPP jest w porzadku, tak mi sie wydaje, dosc przyjemny i łatwy przedmiot. > Tylko ze niestety autorka ksiazki, czyli prof. Zierczak ma akurat z nami > wykłady i to juz jest z lekka przerąbane. Jak się nie umie dokładnie > wszyst5kiego to koniec. jak isę ma z naszym profesorem, który uważa, że już za dużo mamy urzędników państwowych nie znających Machiavellego, to nie jest to łatwy i przyjemny przedmiot. Jest to wręcz KOBYŁA. Ale co trzeba przyznać - przynajmniej ciekawa. Odpowiedz Link Zgłoś
zuzzka1 ...nauczanie społeczne koscioła:) 22.05.04, 13:08 tak ten ustny to nauczanie społ. koscioła moze ksiazeczka malutak i mowia ze łatwy egzamin ale to takie bzdury, i takie klepanie..mnie sie osobiscie ciezko tego uczy..no i ze trzeba zdawac na dyzurach..to sie tak odklada..i odklada..brakuje mi motywacji zeby w koncu isc i zdac to. Odpowiedz Link Zgłoś
zuzzka1 ..do ameli15 22.05.04, 13:13 ja slyszalam ze ona ponoc pyta zawsze do 15 lipca..ale trzeba to sprawdzic:D na pewno bedzie pytala do konca czerwca co tydzien na dyzurze.nie zorganizuja pisemnego, we wrzesniu znow trzeba bedzie na ustny.. Wiem, tez ze mozna zdawac to po wykladzie z doktryn z zaocznymi(wykład jest 10.45-14.15 w sali przewiazka na sw.anny co 2 tyg w soboty) ale trzeba wczesniej sie z nia umowic. nio to powodzenia..a ja moze w ten czwartek sie wybiore..(hmm?) Odpowiedz Link Zgłoś
amela15 Re: ..do ameli15 22.05.04, 14:54 Dzieki za informacje! Spadłaś mi jak z nieba!!!:-)Też chciałam iść w tym tygodniu, ale przygotowuje się do przedterminu z historii Polski i nie mam czasu. Masz racje z tym, że ustne to wcale nie taka fajna sprawa..przekłada się tylko cały czas ten egzamin! Ja miałam na niego iść w marcu!:-( Trzeba się dowiedzieć czy to prawda z tym lipcem, bo mi sie wydaje dziwne nawet, że do końca czerwca. Dobrze by było! zdałabym to prawie po konstytucji 23...... Odpowiedz Link Zgłoś
astoreth13 Re: jak tam sesja? 09.06.04, 18:30 ja mam jeszcze tylko dwa egz na szczeście, jeden z prawa karnego (niesłuszna poprawka) i prawo europejskie. Zdecydowanie wolę pisemne, można sie zastanowić i zawsze się cos napisze. Na ustnym byłam pierwszy raz dwa tygodnie temu, straszna trema przed i ledwie zdałam, choć wiem ze na pisemnym poszłoby mi lepiej. U nas jest sesja ciągła i można zdawać przez cały rok, więc na UAMie większość uczy się z książek a nie z notatek. Odpowiedz Link Zgłoś