Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Malowanie metodą przecierki

IP: *.mech.pk.edu.pl 31.05.02, 08:43
    Witam,
    Czy ktos wie jak to się robi?
    To chyba nic skomplikowanego, ale nie bardzo wiem jak sie za to zabrac, zeby
    wszystkiego nie zepsuć.
    Jakie mam kupic farby, czy dwa kolory i jaki sprzet.
    A moze ktos zna inną metode, zeby osiagnac podobny efekt.
    Maar
    Obserwuj wątek
      • Gość: aga Re: Malowanie metodą przecierki IP: 157.25.126.* 31.05.02, 10:31
        kiedyś zrobilismy to za pomocą zwykłej gąbki i zwykłej farby - efekt bardzo
        fajny (nawet pomimo amatorskiego sprzętu), ale praca baaaardzo ciężka
        mielismy dwa odcienie farby (jasny i ciemny) i malowalismy jeden na drugi
        po pomalowaniu jednego pokoju wielkosci około 16m mielismy juz seredecznie dosyc
            • szwajcar3 Re: Malowanie metodą przecierki 12.06.02, 12:49
              Metoda jest taka: malujesz jaśniejszym podkładem większy fragment a potem
              kawałek ok. 1m2 farbą wierzchnią. Tą drugą czynność można wykonać "niechlujnie"
              tzn. dowolne maźnięcia pędzlem. Nie czekając aż wyschnie przecierasz gąbką,
              rękawiczką itp. (według uznania) i lecisz dalej. Po takiej pracy siłownia
              będzie zbędna. Aha! I najlepiej tak zacierać brzegi aby w przypadku przerwy w
              pracy nie było widać granicy (trzeba rozcierać).
              Pozdrowienia i powodzenia!
              PS. Moja babcia jak weszła na moje mieszkanie spytała się kiedy pomalujemy
              pokój?
      • ewaa76 Re: Malowanie metodą przecierki 06.06.02, 08:01
        Hej !
        Ja pomalowałam tak ścianę w kuchni. Sama. Najpierw miałam kuchnię białą. Kiedy
        mi zbrzydła i sie lekko przybrudziła postanowiłam zmienić kolor. Kupiłam farbę
        zieloną. Robiłam to tak: najpierw wałkiem zrobiłam na ścianie trochę smug i
        kleksów. Potem wszystko to rozcierałam szmatą (oczywiście nie można zrobić tych
        plam farbą na całej scianie bo wyschnie i już nic się nie zrobi). Jako że
        miałam wcześniej na ścianie już białą farbę to miałam o połowę roboty mniej.
        Zajęło mi to ok 2 godz. (ściana 2,5 na 3 m)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka