jurek_kiler
30.10.06, 15:38
Witam !
Zbliża się kolejny sezon palenia w kominku i przy tej okazji chciałem sie
pozbyć sadzy nagromadzonej w kominie, poprawić jego drożność i spalanie w
kominku.
Znalazłem ostatnio na Allegro na aukcji preparaty typu Antysadza, które
powodują wypalenie się nagromadzonej sadzy, przywracając tym samym pierwotne
właściwości instalacji kominkowej. Tyle z grubsza mówią opisy tych produktów.
W sprzedaży najczęściej występują Flamit Antysadza (dostępny w saszetkach),
Fidibus Antysadza (dostępny również w saszetkach) i Sadpal (dostępny w
opakowaniu zbiorczym 1 kg). Moje pytanie brzmi - czy ktoś z Was lub Waszych
znajomych zna i może testował któryś z tych produktów? Czy rzeczywiście są
one tak skuteczne jak przedstawiaja opisy i mówią dystrybutorzy (oczywiście
każdy z nich twierdzi, że jego produkt jest duuużo lepszy niż konkurencyjny)?
Czy mają jakieś wady? Jeśli się decydować, to na który z tych trzech (a może
występuje w sprzedaży jeszcze jakiś inny produkt)? Proszę o porady.
Tylko proszę nie piszcie, że najlepiej wezwać kominiarza - z pewnych przyczyn
(mniejsza o szczegóły) wypalenie, to jest to jedyny sposób w jaki mogę się
pozbyć sadzy kominowej.
pzdr