Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    Projekt Z29 - prosba o opinie, uwagi

    05.12.08, 12:05
    Witam!
    Wybralismy taki projekt
    www.z500.pl/projekt/z29/rzuty.html?lustro=0
    Chetnie przyjme wszystkie uwagi, wskazowki, spostrzezenia.
    Z gory dziekuje

    Obserwuj wątek
      • Gość: ada Re: Projekt Z29 - prosba o opinie, uwagi IP: *.eranet.pl 07.12.08, 23:18
        Witam,
        Całkiem fajny dom. Przynajmniej z "użytkowego" punktu widzenia. Chyba pierwszy
        raz widzę gotowy projekt z pralnią :-)Chociaż jej wadą jest to, ze jest z dala
        od garderób. Innym mankamentem na dole moim zdaniem jest pomieszczenie
        gospodarcze (i rozumiem jednocześnie kotłownia) przy garażu. Powierzchnię pokoju
        dziennego ograniczają schody.
        Bardzo podoba mi się wyjście na taras w pobliżu kuchni. Poranna kawa w lecie na
        tarasie bez przedzierania się przez pokój dzienny...
        Na górze OK. Bez skosów, więc fajne spore pokoje. Trochę nie podoba mi się
        łazienka (długa, wąska), ale to kwestia gustu.
        Pozdrawiam
        • Gość: ewa Re: Projekt Z29 - prosba o opinie, uwagi IP: *.aster.pl 08.12.08, 08:12
          Podoba mi się ten projekt. Piętrowy, bez skosów. Przestrzen dobrze
          wykorzystana. Nie mam większych uwag; może wolałabym aby salon nie
          był widoczny od razu po wyjsciu z wiatrołapu i żeby klatka schodowa
          nie była widziana z salonu.Pozdrawiam
      • Gość: kowalska Re: Projekt Z29 - prosba o opinie, uwagi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.12.08, 12:46
        To co zawsze będzie mnie raziło w układzie funkcjonalnym domu to
        otwarta kuchnia i dojście tylko przez salon oraz schody
        zlokalizowane w salonie.
        Widać jednak, że wielu osobom podoba się takie rozwiązanie i to jest
        kwestia rzecz jasna gustu. Salon ograniczony jest
        również "wystającym" kominkiem, to też ogranicza komunikację
        (szerokość pokoju to 4.08 do komina).
        Plusem są pokoje na piętrze, wygodne pokoje, a nie klitki po 9m2.
        • seadevil Re: Projekt Z29 - prosba o opinie, uwagi 08.12.08, 13:28
          Bardzo wszystkim dziekuje. Wszystko sobie jeszcze raz przeanalizuje.
          Mamy nietypowa dzialke i ten projekt jest praktycznie spelnieniem
          marzen w porownaniu z reszta na dzialke o dlugosci 18m :)

          "Na dniach" bedziemy ten projekt kupowac, wiec chetnie wyslucham
          wszystkiego co macie do powiedzenia.

          Co do lazienki, to zakladalam, ze bedziemy miec minumum 10metrowa,
          ale brak projektow zawierajacych wszystko to co chce wraz z taka
          lazienka :( zastanwaiam sie, czy da sie ja troche powiekszyc, ale to
          chyba nie bedzie proste...
          Pozdrawiam cieplo
      • Gość: Nika Re: Projekt Z29 - prosba o opinie, uwagi IP: 217.96.62.* 08.12.08, 13:32
        Ogólnie mi się podoba, ale podobnie jak któregoś przedmówce, nie przekonuje mnie
        wejście do kuchni przez salon i zbytnie otwarcie salonu na hol.
        No i kwestia późniejszego umeblowania salonu:
        - jeśli tak jak w wizualizacji, to masz kominek za plecami,a to zwykle jest
        największy "magnes" w salonie. Poza tym nie wiem, ile jest tam miejsca, ale
        ciepło od kominka po pierwsze może działać niekorzystnie na meble a po drugie
        być niebezpieczne (parzyć), na trasie hol - kuchnia.
        - jeśli chciał(a)byś ustawić siedzisko w innym miejscu, to albo masz wyjście na
        taras, albo (jeśli postawisz w rogu) nie będziesz miał/a gdzie postawić
        telewizora. Chyba, że go nie planujesz w salonie. Zakładam, że nie postawisz
        siedziska pod schodami, bo to byłoby zupełnie nietrafione rozwiązanie.
        - w salonie przydałby się również dodatkowy stół na większe uroczystości. Jest
        spory, więc teoretycznie powinien się jakiś zmieścić. Ale trzebaby pomyśleć gdzie.
      • Gość: al9 ma wady IP: *.teleton.pl 08.12.08, 15:16
        bryła domu zaskakująco (jak na gotowy projekt)elegancka
        z zewnatrz - super!
        wewnątrz - za mała dolna łazienka. KONIECZNIE wkomponuj w nia kabinę
        prysznicową - jesli się zdecydujesz na projekt...
        O schodach i kuchiach powtarzac sie nie będę :-)
        pozdrawiam
        al
      • pudht Re: Projekt Z29 - prosba o opinie, uwagi 08.12.08, 16:06
        1. sciana dzielaca kuchnie od salonu w calosci wymurowal i oddzielil
        kuchnie od salonu
        2. komin przy kuchni obrocil o 90° i przesunol o dobry metr w prawo -
        komin w salonie
        3. wejscie do kuchni na miejscu komina
        4. dzwi z sieni otwierane w druga strone na salon
        5. lazienke na pietrze mozna wentylowac bezposrednio przez dach
        6. sciane pomiedzy lazienka a sypialnia 3 przesunac razem z dzwiami
        i sciana pomiedzy sypialnia 2 a korytazem gdzie jest kanapa o jakis
        metr

        moze do jutra jeszcze cos mi w padnie to dopisze
        • seadevil Re: Projekt Z29 - prosba o opinie, uwagi 08.12.08, 16:14
          Pudht - bardzo Ci dziekuje za wskazowki. Juz teraz wiem, ze na bank
          skorzystam ze zmiany lazienki :)
          Na ten kominek faktycznie nie zwrocilam uwagi w taki sposob jak Wy a
          to przeciez bardzo wazne... Cos tu trzeba przeorganizowac i Twoje
          wskazowki Pudht bardzo mi w tym pomoga. Jeszcze raz dziekuje i
          czekam na wiecej!
          Pozdrawiam
          Monika
        • pudht Re: Projekt Z29 - prosba o opinie, uwagi 09.12.08, 08:02
          mozna by jeszcze bylo w garderobie zrobic zsyp do pralni - nie
          musisz znosic ubran.
          schody wykonac w odbiciu lustrzanym i masywne z betonu, oddzielic
          scianka od salonu, pomieszczenie pod schodami wykozystac jako
          magazynek z dojsciem od pralni bo jako tako brak spirzarni a w
          salonie bedziesz miala wtedy rog zeby postawic jakies meble
        • pudht Re: Projekt Z29 - prosba o opinie, uwagi 09.12.08, 08:27
          jeszcze jedna zmiana: wejscie do sypialni 1 zrobic jak do sypialni
          3. wtedy kazdy bedzie mial dojscie do tarasu a nie bedzie ci musial
          deptac przez sypialnie. minus ze garderoba bedzie oddzielna, ale
          chyba nie biegasz nago po domu
          • Gość: seadevil Re: Projekt Z29 - prosba o opinie, uwagi IP: *.171.122.118.static.crowley.pl 09.12.08, 13:17
            Pudht! Nie wiem jak Ci dziekowac!
            A to sa zmiany, ktore trzeba naniesc w projekcie, czy to cos w stylu
            zmiany ukladu scianek dzialowych? Mowi tu o schodach, lazience i
            zsypie z garderoby. Ja jestem zupelnei zielona...
            • pudht Re: Projekt Z29 - prosba o opinie, uwagi 09.12.08, 14:24
              >Pudht! Nie wiem jak Ci dziekowac!<
              podaj adres wysle ci rachunek. :)

              powiedz architektowi przed adaptacja co chcesz pozmieniac a on juz
              bedzie wiedzial jak co zalatwic.

              a jeszcze lepiej zrob kopie projektu i czerwonym mazakiem nanies
              sama zmiany i mu je daj
              • m-habibi Re: Projekt Z29 - prosba o opinie, uwagi 09.12.08, 14:41
                Slicznie Ci dziekuje Pudht!
                Pozdrawiam
                Monika

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka