seadevil 05.12.08, 12:05 Witam! Wybralismy taki projekt www.z500.pl/projekt/z29/rzuty.html?lustro=0 Chetnie przyjme wszystkie uwagi, wskazowki, spostrzezenia. Z gory dziekuje Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: ada Re: Projekt Z29 - prosba o opinie, uwagi IP: *.eranet.pl 07.12.08, 23:18 Witam, Całkiem fajny dom. Przynajmniej z "użytkowego" punktu widzenia. Chyba pierwszy raz widzę gotowy projekt z pralnią :-)Chociaż jej wadą jest to, ze jest z dala od garderób. Innym mankamentem na dole moim zdaniem jest pomieszczenie gospodarcze (i rozumiem jednocześnie kotłownia) przy garażu. Powierzchnię pokoju dziennego ograniczają schody. Bardzo podoba mi się wyjście na taras w pobliżu kuchni. Poranna kawa w lecie na tarasie bez przedzierania się przez pokój dzienny... Na górze OK. Bez skosów, więc fajne spore pokoje. Trochę nie podoba mi się łazienka (długa, wąska), ale to kwestia gustu. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ewa Re: Projekt Z29 - prosba o opinie, uwagi IP: *.aster.pl 08.12.08, 08:12 Podoba mi się ten projekt. Piętrowy, bez skosów. Przestrzen dobrze wykorzystana. Nie mam większych uwag; może wolałabym aby salon nie był widoczny od razu po wyjsciu z wiatrołapu i żeby klatka schodowa nie była widziana z salonu.Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kowalska Re: Projekt Z29 - prosba o opinie, uwagi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.12.08, 12:46 To co zawsze będzie mnie raziło w układzie funkcjonalnym domu to otwarta kuchnia i dojście tylko przez salon oraz schody zlokalizowane w salonie. Widać jednak, że wielu osobom podoba się takie rozwiązanie i to jest kwestia rzecz jasna gustu. Salon ograniczony jest również "wystającym" kominkiem, to też ogranicza komunikację (szerokość pokoju to 4.08 do komina). Plusem są pokoje na piętrze, wygodne pokoje, a nie klitki po 9m2. Odpowiedz Link Zgłoś
seadevil Re: Projekt Z29 - prosba o opinie, uwagi 08.12.08, 13:28 Bardzo wszystkim dziekuje. Wszystko sobie jeszcze raz przeanalizuje. Mamy nietypowa dzialke i ten projekt jest praktycznie spelnieniem marzen w porownaniu z reszta na dzialke o dlugosci 18m :) "Na dniach" bedziemy ten projekt kupowac, wiec chetnie wyslucham wszystkiego co macie do powiedzenia. Co do lazienki, to zakladalam, ze bedziemy miec minumum 10metrowa, ale brak projektow zawierajacych wszystko to co chce wraz z taka lazienka :( zastanwaiam sie, czy da sie ja troche powiekszyc, ale to chyba nie bedzie proste... Pozdrawiam cieplo Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Nika Re: Projekt Z29 - prosba o opinie, uwagi IP: 217.96.62.* 08.12.08, 13:32 Ogólnie mi się podoba, ale podobnie jak któregoś przedmówce, nie przekonuje mnie wejście do kuchni przez salon i zbytnie otwarcie salonu na hol. No i kwestia późniejszego umeblowania salonu: - jeśli tak jak w wizualizacji, to masz kominek za plecami,a to zwykle jest największy "magnes" w salonie. Poza tym nie wiem, ile jest tam miejsca, ale ciepło od kominka po pierwsze może działać niekorzystnie na meble a po drugie być niebezpieczne (parzyć), na trasie hol - kuchnia. - jeśli chciał(a)byś ustawić siedzisko w innym miejscu, to albo masz wyjście na taras, albo (jeśli postawisz w rogu) nie będziesz miał/a gdzie postawić telewizora. Chyba, że go nie planujesz w salonie. Zakładam, że nie postawisz siedziska pod schodami, bo to byłoby zupełnie nietrafione rozwiązanie. - w salonie przydałby się również dodatkowy stół na większe uroczystości. Jest spory, więc teoretycznie powinien się jakiś zmieścić. Ale trzebaby pomyśleć gdzie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: al9 ma wady IP: *.teleton.pl 08.12.08, 15:16 bryła domu zaskakująco (jak na gotowy projekt)elegancka z zewnatrz - super! wewnątrz - za mała dolna łazienka. KONIECZNIE wkomponuj w nia kabinę prysznicową - jesli się zdecydujesz na projekt... O schodach i kuchiach powtarzac sie nie będę :-) pozdrawiam al Odpowiedz Link Zgłoś
pudht Re: Projekt Z29 - prosba o opinie, uwagi 08.12.08, 16:06 1. sciana dzielaca kuchnie od salonu w calosci wymurowal i oddzielil kuchnie od salonu 2. komin przy kuchni obrocil o 90° i przesunol o dobry metr w prawo - komin w salonie 3. wejscie do kuchni na miejscu komina 4. dzwi z sieni otwierane w druga strone na salon 5. lazienke na pietrze mozna wentylowac bezposrednio przez dach 6. sciane pomiedzy lazienka a sypialnia 3 przesunac razem z dzwiami i sciana pomiedzy sypialnia 2 a korytazem gdzie jest kanapa o jakis metr moze do jutra jeszcze cos mi w padnie to dopisze Odpowiedz Link Zgłoś
seadevil Re: Projekt Z29 - prosba o opinie, uwagi 08.12.08, 16:14 Pudht - bardzo Ci dziekuje za wskazowki. Juz teraz wiem, ze na bank skorzystam ze zmiany lazienki :) Na ten kominek faktycznie nie zwrocilam uwagi w taki sposob jak Wy a to przeciez bardzo wazne... Cos tu trzeba przeorganizowac i Twoje wskazowki Pudht bardzo mi w tym pomoga. Jeszcze raz dziekuje i czekam na wiecej! Pozdrawiam Monika Odpowiedz Link Zgłoś
pudht Re: Projekt Z29 - prosba o opinie, uwagi 09.12.08, 08:02 mozna by jeszcze bylo w garderobie zrobic zsyp do pralni - nie musisz znosic ubran. schody wykonac w odbiciu lustrzanym i masywne z betonu, oddzielic scianka od salonu, pomieszczenie pod schodami wykozystac jako magazynek z dojsciem od pralni bo jako tako brak spirzarni a w salonie bedziesz miala wtedy rog zeby postawic jakies meble Odpowiedz Link Zgłoś
pudht Re: Projekt Z29 - prosba o opinie, uwagi 09.12.08, 08:27 jeszcze jedna zmiana: wejscie do sypialni 1 zrobic jak do sypialni 3. wtedy kazdy bedzie mial dojscie do tarasu a nie bedzie ci musial deptac przez sypialnie. minus ze garderoba bedzie oddzielna, ale chyba nie biegasz nago po domu Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: seadevil Re: Projekt Z29 - prosba o opinie, uwagi IP: *.171.122.118.static.crowley.pl 09.12.08, 13:17 Pudht! Nie wiem jak Ci dziekowac! A to sa zmiany, ktore trzeba naniesc w projekcie, czy to cos w stylu zmiany ukladu scianek dzialowych? Mowi tu o schodach, lazience i zsypie z garderoby. Ja jestem zupelnei zielona... Odpowiedz Link Zgłoś
pudht Re: Projekt Z29 - prosba o opinie, uwagi 09.12.08, 14:24 >Pudht! Nie wiem jak Ci dziekowac!< podaj adres wysle ci rachunek. :) powiedz architektowi przed adaptacja co chcesz pozmieniac a on juz bedzie wiedzial jak co zalatwic. a jeszcze lepiej zrob kopie projektu i czerwonym mazakiem nanies sama zmiany i mu je daj Odpowiedz Link Zgłoś
m-habibi Re: Projekt Z29 - prosba o opinie, uwagi 09.12.08, 14:41 Slicznie Ci dziekuje Pudht! Pozdrawiam Monika Odpowiedz Link Zgłoś