Dodaj do ulubionych

dom opieki dla ojca...?

04.06.17, 12:37
napiszcie proszę, bo mam moralne dylematy...tata jest chory, wymaga stałej opieki. Ja mam trójkę dzieci, prace i trudno mi pogodzic życie z opieką nad nim. Dodam ze mieszkamy w bloku w 2-pokojowym mieszkaniu wiec dla taty nie jestem tu w stanie wygospodarować miejsca, spokoju, odpowiednich warunków przez co opieka sprowadza sie do dojazdów codziennych, nie ma mnie tam na stałe, wynajmuje opiekunke na kilkanaście godzin dziennie, ale...podsunięto mi pomysł na dom opieki www.domopiekigeravita.pl/dom-opieki.html. Pielegniarki, lekarz na stałe w razie potzreby, ciągła opieka, nie tak jak moja, łatana...ale wiadomo...cieżko mi decyzje podjać mimo ze ośrodek wygląda super, ma fajne opinie...pomóżcie w podjęciu decyzji, doradxcie, moze macie doświadczenia podobne, co zrobiłyscie wtedy...?
Obserwuj wątek
  • lotreg Re: dom opieki dla ojca...? 23.10.17, 22:15
   Moim zdaniem najlepszy wyborem mógłby być w takiej sytuacji jakiś dobry dom opieki. Nie piszesz skąd jesteś ale wydaje mi się że prawdopodobnie możesz być z okolic Warszawy. W takiej wytuacji poleciłbym Ci wybór tego domu opieki domrodzinny.pl . Można tam dostać miejsce zarówno na NFZ (wtedy miesięczny koszt to 70% renty lub emerytury) lub prywatnie - pokój 2-3 osobowy kosztuje 2700 zł. To nie jest aż tak dużo, a Twój tata miałby opiekę 24 godziny na dobę.
  • osrodekfinezja Re: dom opieki dla ojca...? 03.07.18, 22:33
   Jestem przedstawicielem domu opieki Finezja w Dąbrówce koło Warszawy. Chciałbym serdecznie zachęcić do zapoznania się z możliwościami, które proponuje nasz dom opieki. Naszą dewizą jest stawianie na pierwszym miejscu dobra naszych podopiecznych oraz dążenie do odzyskania przez nich sprawności i umożliwienie im powrotu do zdrowia. Oprócz profesjonalnej opieki medycznej zapewniamy również dostęp do zabiegów pielęgnacyjnych i rehabilitacyjnych. Dodatkowo nasz ośrodek zlokalizowany jest w pięknych okolicznościach natury co również ma dobry wpływ na naszych podopiecznych. Gwarantujemy opiekę na najwyższym poziomie i dobro pacjentów na pierwszym miejscu.
  • 8becia8 Re: dom opieki dla ojca...? 04.07.18, 09:07
   Byłam w podobnej sytuacji - to znaczy rodzic jest w najlepszej formie, praca i dom nie pozwalały mi w 100% poświęcić się mu, a wymagał opieki praktycznie całodobowej. Co więcej, bardzo bolało mnie, ze musiał większość czasu spędzać sam w domu. I nie ukrywam, bałam się wiele razy, że stanie się coś nieoczekiwanego - upadek, zasłabnięcie, a ja nie będę przy rodzicu, żeby mu pomóc na czas. Z tego powodu zdecydowałam się jednak, po długich rozmowach z bliskim, na Leśny Dom Seniora. Dom poleciła mi przyjaciółka, której ciotka mieszka tam już 2 rok. Ośrodek jest na wysokim poziomie, ale najwazniejsze dla mnie było, zeby pracownicy i opieka była tam wykwalifikowana, lekarz non stop i panował szacunek do starszych, zrozumienie. Z perspektywy roku moge powiedzieć, że choć ta decyzja była nieunikniona, to rodzic czuje się dobrze w Lesnym Domu Seniora.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka