Dodaj do ulubionych

Marsz Żywych w Tykocinie

IP: *.ld.euro-net.pl 08.05.05, 12:48
W Tykocinie mordowani byli też Polacy
nie zapominajmy o tym
Obserwuj wątek
      • mbulele Re: Marsz Żywych w Tykocinie 09.05.05, 23:04
        pewnie ze powinna chociaz Polakow bylo tam w mniejszosci a najwiecej zydkow.
        Ickow tam zalatwili podstepem bo oglosili ze szefcy zidowscy beda teraz szyc
        buty dla Wehrmachtu i zbudujemy duza fabryke obuwia w lesie.
        No to poszli te zydki ze szpadlami do lasu zeby fundamenty pod fabryke kopac
        spiewajac wesole piosenki.
        • Gość: jamu Re: Marsz Żywych w Tykocinie IP: *.bialystok.agora.pl 10.05.05, 10:12
          >>pewnie ze powinna chociaz Polakow bylo tam w mniejszosci a najwiecej zydkow.
          Ickow tam zalatwili podstepem bo oglosili ze szefcy zidowscy beda teraz szyc
          buty dla Wehrmachtu i zbudujemy duza fabryke obuwia w lesie.
          No to poszli te zydki ze szpadlami do lasu zeby fundamenty pod fabryke kopac
          spiewajac wesole piosenki.

Dowcip to masz lotny jak wagon cementu. W dodatku okazujesz sie najzwyklejszym
          w świecie nieukiem historycznym.

Doły, drogi debilku, kopali pod przymusem mieszkańcy okolicznych wsi. Kobiety,
          starcy i dzieci z tykocińskich żydów zostały na miejsce egzekucji zawiezione
          ciężarówkami (z tykocina do lasu pod łopuchowem jest niezły kawał drogi).
          Maszerowali mężczyźni. A te wesołe piosenki, wcale nie były takie wesołe...

Niepozdrawiam

• natt Re: do mbulele 10.05.05, 15:37
                  alex.4 napisał:

> posty takie mbulele pokazują najlepiej jedno rzecz - potrzebna jest edukacja
                  i
                  > przypominanie o holokauście.

i to chyba już od poziomu przedszkola. Bo niestety, takie bzdurne podejście do
                  historii to można tylko z domu wynieść. Więc przedszkole winno zająć się jak
                  najszybszą neutralizacją jadu wsączanego w domowym zaciszu w małe główki.
                    • mbulele Re: do mbulele 11.05.05, 00:37
                      -dziękuję kochani za cenne uwagi,
                      -z innych źrodeł czytałem, że to właśnie Zydzi własnoręcznie kopali te doły,
                      -że właśnie w Tykocinie było dużo zakładów szewskich prowadzonych przez braci
                      starozakonnych,
                      -była przez Niemców puszczona pogłoska o planowanej w Tykocinie fabryce obuwia
                      dla Wehrmachtu celowo dla zmyłki,
                      -szkoda, że nikt nie dostrzegł (w moim ostatnim zdaniu) gorzkiej ironii, że
                      ludzie idąc do lasu mieli jeszcze resztki nadziei że może to będzie fabryka
                      albo getto,
                      - a najbardziej smutne, że nikt nie zaprotestował na moją ewidentną prowokację,
                      że Polaków było tam niewielu bo najwięcej Zydów - czekałem na słowa, że wszyscy
                      byli Polakami...
                          • zenon_smiglo Re: do mbulele 11.05.05, 22:21
                            natt napisał:

> alex.4 napisał:
                            >
                            >> i to chyba już od poziomu przedszkola. Bo niestety, takie bzdurne podejście
                            do
                            > historii to można tylko z domu wynieść. Więc przedszkole winno zająć się jak
                            > najszybszą neutralizacją jadu wsączanego w domowym zaciszu w małe główki.
                            -------------------------------------

Pasuje do ciebie, jak ulal. Teraz, na tym forum, nareszcie aleksieju mozesz
                            saczyc bezkarnie ten antypolski jad wyniesiony z domu.
                            • natt Re: do mbulele 12.05.05, 11:34
                              zenon_smiglo napisał:

> Pasuje do ciebie, jak ulal. Teraz, na tym forum, nareszcie aleksieju mozesz
                              > saczyc bezkarnie ten antypolski jad wyniesiony z domu.

Co ma piernik do wiatraka? Jaki antypolski jad? Ktoś jest antypolski bo boli go
                              negowanie zabijania żydów? To jakaś paranoja...
                              • janou Re: do mbulele 12.05.05, 13:51
                                ja jestem z francji,z polskim jezykiem jest mi nie latwo,mysle to samo co
                                napisalas lub napisales.byla na tym forum ,polemika o religii ,wydajesz mi
                                porzadnym czlowiekiem,dlatego pytam tylko NATT,czy w Polsce dzieci z religi
                                prawoswawnej moga sie uczyc w szkole ,wlasnej religii,dziekuje za
                                odpowiedz.janou ps ja jestem katolik ? katoliczka ? nie wiem czy tak sie
                                mowi ,ale nie obrazam zadnej wiary.
                                • natt Re: do mbulele 12.05.05, 14:41
                                  janou napisała:

> ja jestem z francji,z polskim jezykiem jest mi nie latwo,mysle to samo co
                                  > napisalas lub napisales.byla na tym forum ,polemika o religii ,wydajesz mi
                                  > porzadnym czlowiekiem,dlatego pytam tylko NATT,czy w Polsce dzieci z religi
                                  > prawoswawnej moga sie uczyc w szkole ,wlasnej religii,dziekuje za
                                  > odpowiedz.janou ps ja jestem katolik ? katoliczka ? nie wiem czy tak sie
                                  > mowi ,ale nie obrazam zadnej wiary.

Prawosławne dzieci mogą się uczyć swojej religii w szkole i przedszkolu. Na
                                  podlasiu jest to częste. Wystarczy, że rodzice zgłoszą taką potrzebę.
                                  pozdrawiam
                                  • ciekawsky Re: do mbulele 12.05.05, 14:52
                                    oraz prawoslawna ikona moze i powinna wisiec kolo katolickiego krzyza w klasie,
                                    gdzie jest taka chec rodzicow.

a we Francji muzulmanki nie moga nawet nosic chust. Co ciekawsze powoli do
                                    francuskiego prawa zakrada sie absurd. Byla nawet taka wypowiedz ministra
                                    oswiaty, ze nalezaloby zakazac noszenia...brody, bo ta tez ma w niektorych
                                    przypadkach podteks religijny. Tylko cholerka jak francuski urzednik ma
                                    zadecydowac ktora broda jest "talibana" a ktora pospolitego brodacza. I do tego
                                    chuste mozna nalozyc na glowe po wyjsciu ze szkoly a taka brode to co (?)
                                    przypiac czy jak...? Oj pomieszalo sie niektorym, pomieszlo.
                                    • fiat_lux Re: do mbulele 12.05.05, 15:02
                                      a o co powinien prosic rodzic ktory pragnie wychowac swoje dziecko w ateizmie i
                                      swiatopogladzie wolnym od jakiejkolwiek religii i innych zabobonow?
                                      • ciekawsky Re: do mbulele 12.05.05, 16:12
                                        a co mu przeszkadza, ze muzulmanka nosi chuste a wyznawca judaizmu kipe?
                                        problem we Francji nie polega na tym, ze zabrania sie symboli religijnych na
                                        scianach szkol, bo takich w szkole publicznej nie ma.
                                        "laickosc panstwa" dokonuje sie kosztem wolnosci religijnej drugich i jakie to
                                        skutki przyniesie to sie dopiero okaze...
                                        • fiat_lux Re: do mbulele 12.05.05, 16:23
                                          napisales ze ze wzgledu na tolerancje obok krzyza katolickiego powinna wisiec
                                          prawoslawna ikona. co nalezy powiesic aby zadowolic ateistow ktorzy uwazaja ze
                                          oba symbole sa symbolem zabobonu i obrazaja jego uczucia jako czlowieka
                                          inteligentnego?

i po cholere w ogole daja te symbole jesli wisza w klasie? uczniowie sie ucza
                                          lepiej? cieplej jest zima czy co???
                                          • ciekawsky Re: do mbulele 12.05.05, 16:41
                                            fiat_lux napisał:

> napisales ze ze wzgledu na tolerancje obok krzyza katolickiego powinna wisiec
                                            > prawoslawna ikona. co nalezy powiesic aby zadowolic ateistow ktorzy uwazaja ze
                                            > oba symbole sa symbolem zabobonu i obrazaja jego uczucia jako czlowieka
                                            > inteligentnego?
                                            >
                                            > i po cholere w ogole daja te symbole jesli wisza w klasie? uczniowie sie ucza
                                            > lepiej? cieplej jest zima czy co???

moja odpowiedz byla dla janou. Dla mnie moga nie wisiec, no problem. Taka
                                            wlasnie sytuacja byla do tej pory we Francji. Zadnego symbolu religijnego bys
                                            nie uswiadczyl w szkole publicznej a co kto nosil na glowie to juz byla jego
                                            sprawa. Teraz laickos panstwa "wchodzi na glowe" swoich obywateli ograniczajac
                                            zagwarantowana im konstutucja wolnosc wyznania i praktykowania.

Czy ty tez jestes za tym, zeby zabronic noszenia Zydom kipe a muzulmanom chust.
                                            A moze tak jak francuski minister oswiaty wychodzisz z sugestia, ze "broda" tez
                                            jest symbolem religijnym i nalezy jej zabronic w publicznej szkole??
                                          • ciekawsky Re: do mbulele 12.05.05, 16:59
                                            fiat_lux napisał:

> napisales ze ze wzgledu na tolerancje obok krzyza katolickiego powinna wisiec
                                            > prawoslawna ikona. co nalezy powiesic aby zadowolic ateistow ktorzy uwazaja ze
                                            > oba symbole sa symbolem zabobonu i obrazaja jego uczucia jako czlowieka
                                            > inteligentnego?

W rzeczy samej co za zniewaga. A moze wprowadzic segregacje w autobusie z
                                            przodu inteligentni ateisci a z tylu miejsce dla zabobonnych ludzi w jarmulkach
                                            czy muzulmanskich chustach. Przeciez te symbole obrazaja uczucia ateistow,
                                            ktorzy chca wychowac swoje dzieci z dala od tych zabobonow.
                                            Cos mi sie wydaje, ze podobny scenariusz byl juz przerabiany w historii ;-)
                                            • natt Re: do mbulele 13.05.05, 09:20
                                              Jedną sprawą są symbole wiary noszone i demonstrowane przez wiernych - krzyżyk,
                                              kipa, chusta, broda czy co tam jeszcze jakaś religia wymyśli. Od tego szkole
                                              czy komu kolwiek innemu wara...
                                              Natomiast szkoła publiczna, utrzymywana z podastków wszytkich obywateli winna
                                              być pozbawiona jakichkolwiek symboli. Albo niech wiszą w niej wszytkie. A to
                                              choćby z braku miejsca jest trudno wykonalne...
                                              • fiat_lux Re: do mbulele 13.05.05, 10:31
                                                natt napisał:

> Jedną sprawą są symbole wiary noszone i demonstrowane przez wiernych - krzyżyk,
                                                >
                                                > kipa, chusta, broda czy co tam jeszcze jakaś religia wymyśli. Od tego szkole
                                                > czy komu kolwiek innemu wara...
                                                > Natomiast szkoła publiczna, utrzymywana z podastków wszytkich obywateli winna
                                                > być pozbawiona jakichkolwiek symboli. Albo niech wiszą w niej wszytkie. A to
                                                > choćby z braku miejsca jest trudno wykonalne...

stad moje pytanie: po cholere to komu? czy wyniki sa lepsze? czy moze jest w
                                                klasie cieplej zima?
                                                • zenon_smiglo Re: do mbulele 13.05.05, 17:59
                                                  natt napisał:

> Co ma piernik do wiatraka? Jaki antypolski jad? Ktoś jest antypolski bo boli
                                                  go
                                                  >
                                                  > negowanie zabijania żydów? To jakaś paranoja...
                                                  ---------------------------------------------
                                                  To jest wlasnie typowa logika paranoika. Nie chce mi sie nawet podczepiac
                                                  linkow o antypolskim jadzie aleksieja. Zrobie to dopiero wtedy, jak natt nauczy
                                                  sie chociaz troche myslec.

Mnie boli jego glupota. "Negowanie zabijania zydow" A biale myszki tez widzisz?
                                                  A moze glupolu myslisz, ze jestes genialny i wlasnie przeprowadziles dowod na
                                                  antysemityzm Polakow?

Zadam wiec pytanie w twoim stylu:

Dlaczego wszyscy ktorzy nienawidza Polski i Polakow, to brudne, prymitywne,
                                                  pozbawione rozumu proste chamy?
                                                  • mbulele Re: do mbulele 14.05.05, 08:53
                                                    tylu milych ludzi tu do mnie napisalo że musze odpowiedziać.
                                                    nigdzie nie negowalem że tam wymordowano żydow tylko że podalem inną wersję
                                                    przebiegu wypadków.
                                                    czytalem a też i rozmawialem z miejscowymi że wobec żydów niemiecki okupant
                                                    użyl podstąpu obiecując zatrudnienie WSZYSTKIM żydom bo w Tykocinie mialo się
                                                    szyć buty dla armii niemieckiej i wlaśnie żydzi mieli to robić.
                                                    dlatego mieli się nie chować tylko stawić do pracy.
                                                    kto kopal doly i jak tam żydów wymordowano nic mi do tego i na ten temat nie
                                                    bede dyskutowal bo nie wiem - pewnie tak samo jak ich wszedzie mordowano.
                                                    w calym gwarze tej dyskusji jakies biedaki umyslowe jak alexiej IV-ty czy
                                                    przestraszony żurnalista z GW(NIP-agora) postanowily mnie zakrzyczeć
                                                    przypinając latke "antysemity" - a ja się nie dam i będę konsał w dupku bo ani
                                                    nie neguje faktu zabijania żydów i zawsze potempiałem.
                                                    a tym co wykorzystujom haslo Holocaustu żeby na podstawie sfabrykowanych
                                                    zarzutów przypiąć łatke antysemity mówie stanowcze nie i moge nawet dać w morde.
    • janou Re: Marsz Żywych w Tykocinie 13.05.05, 20:20
      ciekawsky napisal "a teraz laickos panstwa ogranicza wolnosc wyznania i
      pratykowania) a kto daje autoryzacje na budowe meczetow ?widzisz slome w oczach
      sasiada ,a nie widzisz drzewa w swoich.tu vois la paille dans l'oeil du
      voisin,mais pas l'arbre dans le tien.
      • zenon_smiglo Re: Marsz Żywych w Tykocinie 13.05.05, 20:24
        janou napisała:

> ciekawsky napisal "a teraz laickos panstwa ogranicza wolnosc wyznania i
        > pratykowania) a kto daje autoryzacje na budowe meczetow ?widzisz slome w
        oczach
        >
        > sasiada ,a nie widzisz drzewa w swoich.tu vois la paille dans l'oeil du
        > voisin,mais pas l'arbre dans le tien.
        --------------------------------------
        A moze troche konkretow o tych "drzewach"?

Ja tez uwazam, ze Polska jest krajem o wiekszej tolerancji niz Francja.
      • ciekawsky Re: Marsz Żywych w Tykocinie 13.05.05, 22:36
        anou napisała:

> ciekawsky napisal "a teraz laickos panstwa ogranicza wolnosc wyznania i
        > pratykowania) a kto daje autoryzacje na budowe meczetow ?

a czy zawsze daje ??? z tego co czytalem we francuskich mediach wiele projektow
        budowy meczetu zostaly zablokowane.

Islam to druga co do wielkosci religia we Francji, takze sila rzeczy musza
        istniec meczety, musza istniej muzulmanskie cmentarze itd.

Jednakze nie Tobie decydowac, kiedy muzulmanka ma nosic na swojej glowie chuste
        a kiedy nie. To juz jej sprawa i w dodatku "zagwarantowana" przez konstytucje!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka