Dodaj do ulubionych

Późny apel radnych do Sejmu i Senatu

IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 26.08.04, 20:43
Wspaniałe wystąpienia posłów w debacie sejmowej nt. włączenia AMed. do UMK,
de facto, debaty dotyczącej obrony idei powołania uniwersytetu w Bydgoszczy,
na bazie Akademii Bydgoskiej i Akademii Medycznej.

Teresy Piotrowskiej (Platforma Obywatelska) - jeszcze parę tygodni temu
obawiałem się o postawę Pani poseł, ale dzisiaj wspaniałe wystąpienie.
Anny Bańkowskiej (Socjaldemokracja Polska) - niezłomna
Grzegorza Gruszki (Socjaldemokracja Polska) - jak wyżej, Gruszka robi
niesamowitą robotę.
Grażyny Ciemniak (Sojusz Lewicy Demokratycznej)
Tomasz Markowski (Prawi i Sprawiedliwość) - wspaniałe zapytania do ministra
Szulca.

Minister Szulc - TOTALNIE - niezorientowany w temacie, żałość i upadek.

Kłopotek (PSL) chyba zdryfił, bo nie miał odwago pokazać się na mównicy, ze
swoimi "odkrywczymi" szkodliwymi dla Bydgoszczy poglądami. KŁOPOTEK MOŻE
SOBIE SZUKAĆ NOWEGO OKRĘGU WYBORCZEGO. W BYDGOSZCZY NIE MA CZEGO SZUKAĆ. W
imieniu PSL przemawiał niezwykle "błyskotliwy" poseł z Lubelszczyzny z
niejakiego Wrzelowa. Człowiek wykształcony, ale w tej sprawie niekompetentny.
Obserwuj wątek
    • Gość: Stefan Apel radnych do Sejmu i Senatu nie był próżny!! IP: *.tvgawex.pl 26.08.04, 21:21
      Radni są przedstawicielami mieszkańców miasta Bydgoszczy. Bydgoszcz mówi NIE
      dla fuzji AM z UMK. Parlamentarzyści powinni to uszanować!!!
      Wszystko co było do tej pory robione na siłę przez nieodpowiedzialnych
      polityków zwyczajnie nie wypaliło. Na wyborach im podziękujemy!
      • Gość: widz Re: Apel radnych do Sejmu i Senatu nie był próżny IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.08.04, 21:24
        A oni zapewne zapłaczą się z tego powodu.Walczy się o przegraną sprawę nie
        uważasz?
        • Gość: pel Re: Apel radnych do Sejmu i Senatu nie był próżny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.08.04, 21:39
          A protestujaca Bydgoszcz pewno znowu powie "nie"" i po prostu nie pojdzie na
          wybory
          :-)))))))))

          a Gruszke to ja rozumiem: meczy sie chlop, zeby jakos to WSP w cv zatuszowac.
          Jakby miał uniwersytet w B. to juz by lepiej wygladalo. A na razie oficjalnie
          wykazuje tylko UMK (wieczorowe studia podyplomowe)
          zabawny czlowieczek
          • Gość: pozor Re: Apel radnych do Sejmu i Senatu nie był próżny IP: *.torun.mm.pl 26.08.04, 22:04
            Przypomnijcie sobie wasze obrzydliwe zabiegi, zeby sila zaanektowac Torun do
            waszego kuj-pomu.Bezwstydni pieniacze i megalomani odpowiednio
            zabarwieni.Poczekajmy do jutra.
            • Gość: ciekawa Re: Apel radnych do Sejmu i Senatu nie był próżny IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.08.04, 22:06
              E zaraz tam chcieliśmy,trzeba się było przyłączyć do Gdańska,mielibyście lepiej
              a przy okazji moglibyście im coś ukraść.
            • Gość: blog Re: Apel radnych do Sejmu i Senatu nie był próżny IP: *.tpnet.pl / *.tpnet.pl 26.08.04, 23:20
              Gościu weż nie piep.. Te twoje wypociny to jedna wielka bzdura. Toruń przed
              wojną i po to była dziura i tyle.
            • Gość: blog Re: Apel radnych do Sejmu i Senatu nie był próżny IP: *.tpnet.pl / *.tpnet.pl 26.08.04, 23:23
              pozor, nie ośmieszaj się
          • Gość: ciekawa Czego się wstyda ona Gruszka? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.08.04, 22:04
            • Gość: pozor Re: Czego się wstyda ona Gruszka? IP: *.torun.mm.pl 26.08.04, 22:23
              ciekawa, twoja bezczelnosc albo amnezja jest kuriozalna.
            • Gość: pel Re: Czego się wstyda ona Gruszka? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.08.04, 22:40
              a bo skonczyl z wyroznieniem wychowanie obronne na wsp
              tak mu dobrze szlo, ze miasto mu mieszkanie podarowalo i nawet w gazecie to
              opisali
              ty bys sie tym chwalila?
    • Gość: Boro akademia nasza, strata wasza IP: *.petrus.com.pl 26.08.04, 22:34
      teraz to już musztarda po obiedzie.
      TO ile zarobiliśmy? ile wart jest AM?
    • Gość: red Re: Późny apel radnych do Sejmu i Senatu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.08.04, 22:37
      Jak to jest, że w Warszawie zawsze chętniej słucha się głosu Torunia niż
      Bydgoszczy... Wybraliśmy miernoty, to teraz mamy.
      • Gość: ff Re: Późny apel radnych do Sejmu i Senatu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.08.04, 22:40
        jak to jest?
        zwyczajnie sraja na was czerwone gnidy.Ot i cała tajemnica.
    • Gość: st Re: Późny apel radnych do Sejmu i Senatu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.08.04, 22:40
      Najwyższy czas panu Dombrowiczowi podziękować. NIE CHCEMY TAKIEGO PREZYDENTA,
      który nie rozumie, co się wokół dzieje.
    • Gość: ano Re: Późny apel radnych do Sejmu i Senatu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.08.04, 22:43
      Mam wrażenie, że ktoś próbuje nas uszczęśliwić na siłę. Jeżeli fuzja jest tak
      korzystna dla Bydgoszczy, a Toruń nam tyle daje, to dlaczego przyjechali
      prezydent Zaleski i rektor Kopcewicz bronić tej idei jak Częstochowy?
    • Gość: . Re: Późny apel radnych do Sejmu i Senatu IP: *.petrus.com.pl 26.08.04, 22:46
      oj biedna ta Bydgoszcz. Mają takich radnych co to przesypiają (pewnie byli z
      Gruszką w jakimś night clubie) a potem tracą czas i pieniądze na próżne apele.
      Jak Toruń wasz przejmie będzie wam lepiej.
      • Gość: Daniusia Re: brawo Toruń! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.08.04, 22:48
        Z cała pewnoscią bedą się cieszyć pod torunskim panowaniem,a całe to chołota
        może wreszcie nauczy sie odroinke kultury od nas.
    • Gość: blog Niech GW nie ściemnia. AB jest przeciw! IP: *.tpnet.pl / *.tpnet.pl 26.08.04, 23:17
      Nie ściemniajcie, te półsłówka, zdjęcia nic nie zmienią. Nie wprowadzajcie
      ludzi w bład. Nikt w Bydgoszczy nie jest za, z wyjątkiem niektórych
      importowanych "intelektualistów" z senatu
    • Gość: POLON Re: Późny apel radnych do Sejmu i Senatu IP: *.chem.uni.torun.pl 27.08.04, 08:00
      Z Akademii Bydgoskiej i ATR, to parafialną szkółkę niedzielną (nie obrażając
      żadnej) możecie utworzyć a nie Uniwersytet!
      • Gość: Centy Re: Późny apel radnych do Sejmu i Senatu IP: *.mpn.pl / 212.122.213.* 27.08.04, 08:26
        Ty German! Z AB i ATR-u nikt uniwerku nie chce powoływać, bo te uczelnie dążą
        do dwóch odmiennych uniwersytetów. A parafialną szkółkę niedzielną to ty se
        morzesz buraku stworzyć przy radiu, które ma ryja. Narty!
        P.S. To co wyczynia Dombrowicz to jest po prostu paranoja. Temu panU już
        podziękujemy. O Śliwce Z AM nie wspomnę, bo to zwykła szmata lecąca na kasę,
        natomiast wstyd mi za radnych: Gwicińską (nie gdy nie czaiła bazy i zawsze była
        przeciwna wszystkim dobrym inicjatywom jak np. odbudowanie jednej z zabytkowych
        pierzei rynku) no i Sawka (nachapał się kasiory i to strasznie złodziej i teraz
        daje pokaz swojej ignorancji). JAK SIĘ TYM OSOBĄ NIE PODOBA W BYDZI TO WYPAD Z
        BARU! NIKT ZA WAMI NIE ZAPŁACZE BARANY! ZOBACZYMY KTO BĘDZIE CHCIAŁ
        SPRZEDAWCZYKÓW!
      • Gość: seba Re: Późny apel radnych do Sejmu i Senatu IP: *.tpnet.pl / *.tpnet.pl 27.08.04, 09:27
        Z AB i AMed. da się. Jakoś w Olsztynie, Z-G, Opolu udało się. Białymstoku itd.
    • Gość: noname PIENIACZE IP: *.bydgoszcz.sdi.tpnet.pl 27.08.04, 08:41
      Bicie piany i tyle....
    • Gość: starzec Re: Późny apel radnych do Sejmu i Senatu IP: *.bp.com.pl 27.08.04, 09:17
      kłopotek jest w atenach na olimpiadzie- i ma w nosie sprawy regionu, ot, co!
    • ryyys Re: Późny apel radnych do Sejmu i Senatu 27.08.04, 09:58
      Bydgoscy radni nagle się zbudzili! Co robi miasto dla nauki i kultury (kultura
      jest równie ważna, np. bydgoskie ważne i interesujace imprezy muzyczne - na co
      mogą liczyć?)w Bydgoszczy ? - Trudno powiedzieć, jeśli pominąć fakt upartego
      forowania AB do poziomu, do którego nie dorosła. Są jeszcze w Bydgoszczy inne
      uczelnie, a wszystkie one nie muszą się łączyć w jedną - uniwersytet. Trzeba
      dbać o to, by się rozwijały w zakresie swoich profilów. To spowoduje
      rzeczywisty, a nie formalny rozwój środowiska naukowego. Tymczasem władze
      samorządowe mają jednego tylko beniaminka - AB.
      Jest jednak problem polegający na tym, że środowisko polskich uniwersytetów
      dąży wszelkimi metodami (np. podobno UMK chce powołać wydział techniczny! -
      absurd, który może tylko jeszcze bardziej popsuć i tak złe relacje pomiędzy
      uczelniami w obu miastach naszego i tak kiepskiego regionu) do wyeliminowania
      konkurencji. Jeśli temu dążeniu nie można się przeciwstawić, to wymaga to
      ponownego przemyślenia stanowiska władz wszystkich bydgoskich uczelni do
      pomysłu powołaniw w Bydgoszczy jednego uniwersytetu.

      Apeluję do rektorów wszystkich uczelni bydgoskich (AMed, ATR, AB i AMuz):
      SPOTKAJCIE SIĘ I OCEŃCIE SYTUACJĘ - RZECZOWO ! MOŻE NIE MA INNEGO WYJŚCIA ?
      • Gość: Saul Re: Apeluję do rektorów uczelni bydgoskich IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 27.08.04, 10:21
        > Są jeszcze w Bydgoszczy inne
        > uczelnie, a wszystkie one nie muszą się łączyć w jedną - uniwersytet

        W jeden konglomerat? Nie chyba raczej nie. Niech Akademia Techniczno-Rolnicza
        rozwija się swoją ścieżką, przekształcając się ewentualnie w Uniw.
        Technologiczny, lub Politechnikę.
        Natomiast Akademia Bydgoska, Akademia Medyczna :( (??) i ewentualnie Akademia
        Muzyczna, KONIECZNIE, muszą zacieśnić współpracę i skupić się nad wsparciem
        poselskiego projektu o powołaniu uniwersytetu.


        > Apeluję do rektorów wszystkich uczelni bydgoskich (AMed, ATR, AB i AMuz):
        > SPOTKAJCIE SIĘ I OCEŃCIE SYTUACJĘ - RZECZOWO ! MOŻE NIE MA INNEGO WYJŚCIA ?
        To wydaje się naturalne i oczywiste.. Jednak postępowanie Rektora AM było od
        początku nieuczciwe. Wspaniale to ukazała poseł Teresa Piotrowska prezentująca
        stanowisko Platformy Obywatelskiej w debacie sejmowej.

        Przytoczyła słowa Rektora AM sprzed roku: "Uczelnie są, bym powiedziała -
        autonomiczne i chcą być same, tworzyć swój potencjał same."

        Jaka obłuda!!! Widać dzisiaj jak chcą być same. Trudno się dziwić, że nie
        doszło do konsensusu.







    • Gość: Avalla'h Wyprowadzić Toruń z Kujawsko -Pomorskiego!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.08.04, 10:43
      Jak widzę poziom dyskusji ze strony Bydgoszczan na forum na temat fuzji AM do
      UMK, to odchodzi mi ochota na mieszkanie w takim "wspólnym" wojwództwie. Nigdy
      nie byłem za tym, żeby z Bydgoszczą tworzyć jedno województwo. Podobno mamy
      dwie stolice województwa, jednak włodarze i mieszkańcy Bydgoszczy jakby o tym
      często zapominają. Sądzę, że lepiej nam by było gdybyśmy się znaleźli w
      Województwie Pomorskim (w naszym historycznym regionie, czyli w Pomorzu
      Gdańskim). Co to za województwo, w którym szowinistycznie nastawieni
      Bydgoszczanie chcą wszystko zabrać (ukraść jak powiedziała "ciekawa", zresztą
      miała na myśli fuzję AM do UMK), a gdy jest inicjatywa obu!!! środowisk
      dotycząca połączenia, to się taki rwetes zrobił w Bydgoszczy że hej. Pytam się
      ile instytucji zdąrzyli wyprowadzić z Torunia już Bydgoszczanie? Trzeba było
      nie ślinić się do Torunia i nie robić judaszowskich gestów w 1998 roku (okres
      reformy samorządowej), a stworzyć sobie województwo bez Torunia. Mielibyście
      wtedy swój własny uniwerek, na poziomie rzeszowskiego lub zielonogórskiego i
      byłby spokój. I tak wszyscy, którzy chcieliby studiować a nie stracić pięć lat
      wybraliby porządne uczelnie tak jak UMK. Pozdrawiam i oby stało się tak,
      żebyśmy się nie musieli już męczyć razem!!!
    • Gość: Saul KOMUNA ZAWSZE NISZCZYŁA BYDGOSZCZ!!! IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 27.08.04, 11:32
      DZISIAJ MAMY KOLEJNY DOWÓD JAK TO KOMUNIŚCI WSPIERAJA BYDGOSZCZ!!!
      ULUBIONY TEMAT SZOWINISTÓW TORUŃSKICH. DZISIAJ W RAMACH TEGO "WSPARCIA"
      KOMUNISTYCZNY RZĄD NISZCZY BYDGOSKĄ NAUKĘ.
      BYDGOSZCZ PRZEZ 50 LAT KOMUNIZMU ZOSTAŁA ZDE-GRA-DO-WA-NA DO ROLI MAIASTA
      DRUGIEJ KATEGORII. TRZEBA BYĆ ŚLEPYM ŻEBY TEGO NIE DOSTRZEGAĆ. DZISIAJ - W
      WIELU DZIEDZINACH - ZDYSTANSOWAŁY NAS MIASTA T.J. LUBLIN, KIELCE BOŻE!!!,
      KATOWICE, NIE MÓWIĄC O TRÓJMIEŚCIE CZY POZNANIU... POZOSTAJE NAM SPIERAĆ SIĘ Z
      PROWINCJONALNYM TORUNIEM.. IRONIĄ HISTORII JEST TO, ŻE DZISIAJ SZUKAMY OPARCIA
      W POSTKOMUNISTACH.


      PRZESTAŃCIE WYPISYWAĆ BZDURY JAKOBY BYDGOSZCZ ZAWDZIĘCZAŁA SWOJĄ POZYCJĘ
      KOMUNISTOM!!!


      • Gość: waca Re: KOMUNA ZAWSZE NISZCZYŁA BYDGOSZCZ!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.08.04, 11:56
        Przez 50 lat Bydgoszcz NIE ZOSTAŁA zdegradowana, bo 50 lat temu nie było tu ani
        Akademii muzycznej, ani WSP/AB, ani ATR, a teraz jest.

        50 lat temu (ani nawet 30) Bydgoszcz nie miała żadnej uczelni wyższej !!!
        • Gość: Saul Re: KOMUNA ZAWSZE NISZCZYŁA BYDGOSZCZ!!! IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 27.08.04, 12:21
          A co szanowny kolego myślisz, że w innych miastach nic nie powstawało?

          Uniwersytety powstały w Gdańsku, Poznaniu, Łodzi, Toruniu, Katowicach. A CO
          KOMUNIŚCI POWOŁALI W BYDGOSZCZY (???) Nie napiszę bo nie mam skłonności
          masochistycznych. Na dzień dobry spalili, a następnie zburzyli perłę
          architektury i kultury bydgoskiej - Teatr Miejski - arch. Ferdinand Lepcke.

          Ale co tu porównywać się do Poznania, Łodzi czy Gdańska..(???)
          Wystarczy zestawić osiągniecia komunistów w Bydgoszcz i Lublinie. Miasta bardzo
          podobne i o porównywalnej pozycji w okresie II Rzeczypospolitej (1918-39).
          W Lublinie powołano m.in.:Uniwersytet MC-S, Politechnika Lubelska, Akademia
          Rolnicza, Akademia Medyczna. O czym tu mówić...

          • Gość: Saul Re: KOMUNA ZAWSZE NISZCZYŁA BYDGOSZCZ!!! IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 27.08.04, 12:53
            Dopiero od 1989 roku, nasze miasto dostało szansę rozwoju porównywalną, nie
            ograniczaną. Proszę mnie źle nie zrozumieć. Nie czynię zarzutu wobec ludzi,
            którzy przez 50 lat żyli w Bydgoszcy i robili co mogli by rozwijać miasto.
            Zarzut jest w kierunku centralnego aparatu w Warszawie, dla którego Bydgoszcz
            była na drugim planie.
            Było 50 lat na powołanie uniwersytetu, porządnej politechniki, lotniska,
            ośrodka telewizyjnego. Bydgoszcz dopiero od 1989 roku nadrabia zaległości.
            JESTEM PRZEKONANY, ŻE DLA BYDGOSZCZ PRZYCHODZĄ DOBRE LATA. JEST DUŻO SUKCESÓW:
            PORT LOTNICZY, TVP3, SZANSA NA UNIWERSYTET, INWESTYCJE NATO.

            BĘDZIE DOBRZE, GŁOWA DO GÓRY!!!
    • Gość: Stefan Gdzie są władze Bydgoszczy? IP: *.kujawsko-pomorskie.pl 27.08.04, 11:47
      Co to za Prezydent?
      Zdanie:
      Stokroć lepszy jest lew na czele armii baranów niż baran wiodący
      armię lwów.
      doskonale obrazuje układ Toruń - Bydgoszcz.
      • Gość: ff Re: Gdzie są władze Bydgoszczy? w dupie! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.08.04, 11:53
        Bracia bydgoszczanie mamy was zasyfione gnidy w dupie.na kolana psy i
        przepraszac!
    • Gość: Krzyżak Żal mi was IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.08.04, 13:28
      No i stało się fuzja przegłosowana :-))))))))))
      Szczere wyrazy współczucia. :-\
      • Gość: Saul A nam Was.. hehe IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 27.08.04, 14:06
        To tak dla rozluźnienia atmosfery... :)
        Jarzmo zniewolenia zawisło nad Bydgoszczą o godz. 10.50 CWE :))
        W Toruniu zauważono, ruchy wojsk krzyżackich na czele z Wielkim Mistrzem
        Urlichem von Rydzyngenem. :)))

        A tak na poważnie to jest jeszcze Senat, Prezydent. Ważne, że poselski projekt
        powołania Uniwersytetu im. KW w Bydgoszcz, znalazł zrozumienia. BĘDZIE DOBRZE!!!

        BYDGOSZCZ FOREVER!!!
    • Gość: D.Rajczyk ŻENUJĄCA RYWALIZACJA ZAMIAST EFEKTÓW SYNERGII IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.08.04, 16:02
      he,he - zbyt wiele tu żenującej konfrontacji, od lat widzę że miasta te zamiast
      się uzupełniać wykorzystując efekt synergii, rywalizują ze sobą o wszystko;
      Toruń - gdyż jest mniejszy i zazdrosny o administracyjne splendory a Bydgoszcz
      bo wieksza i bez należnego wielkości prestiżu; zamiast tworzyć naprawdę silną
      politechnikę (a potencjał przemysłowy i techniczny Bydgoszczy jest naprawdę
      ogromny mimo złych efektów ostatnich kilkunastu lat) to środowiska rywalizują o
      uniwersytet który jako nowy i powstający w Bydgoszczy zawsze będzie narażony na
      porównania i przez lata nie będzie miał szans zdobycia odpowiedniej rangi i
      marki; jestem torunianinem przez kilka lat pracującym w Bydgoszczy - mam przez
      to wrażenie że te dzisiejsze animozje odgrzewane regularnie przez polityków i
      żużlowców mają przynieść popularność takim politykom jak : Piotrowska, Gruszka,
      którzy nie mają szans na granie pierwszych skrzypiec w swych partiach, oni sami
      natomiast walczą twardo o swój elektorat mając na uwadze przyszłe wybory - tyle
      że robią na prawdę złą robotę, skupiliby się raczej na pozyskaniu środków na
      dokończenie Opery w Bydgoszczy albo organizacji jakiegoś prestiżowego i
      promocji znanego festiwalu od czego i prestiż miasta Bydgoszczy by znacznie
      urósł; ale Wy Drodzy Bydgoszczanie nie posłuchacie pewnie 39-letniego
      torunianina ... . P.S. Możnaby zająć sie budową kolejki, nowego mostu na Wiśle,
      obwodnicy północnej Bydgoszczy aby odciążyć ul. Kamienną, zaporą w Solcu
      Kujawskim - jak widać temnatów i to w pełni pozytywnych jest całkiem sporo
      • Gość: syn ergetyk Re: EFEKTÓW SYNERGII IP: *.tpnet.pl / *.tpnet.pl 27.08.04, 16:55
        Już w historii Chełmno wykorzystywało efekt synergii z Toruniem. Co z tgo ma to
        widzć dzisiaj. O Chełmży nie wspominająć, zdegradowana do rangi gminy. Ach ten
        Toruń.. prowincja, szkoda, ze tego nie widzą.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka