Dodaj do ulubionych

Kic , kic ...

30.07.03, 03:50
Uwielbiam imprezy gdzie jadła , picia , tańca i ciekawych rozmów nie braknie.
Zauważyłam , że płeć męska jeść , wypić i pogadać to chętnie . Tańczyć jednak
panowie na ogół nie lubią aż do czasu gdy picie zacznie działać aaa tak wtedy
chętnie... czasem ledwo się taki na nogach trzyma ale kic , kic , kop hop :)
No i pytanie czemu to tak ?:) Wyjątkowe panie , które tańczyć nie lubią nawet
po większej ilości alkoholu nie zaczynają pląsać bo... nie lubią dalej a
panowie zmieniają zdanie...
Obserwuj wątek
    • magia1 Re: Kic , kic ... 30.07.03, 09:11
      elodio, czy chcesz o tym porozmawiac?

      • elodia Re: Kic , kic ... 31.07.03, 00:30
        Och , oczywiście , że chcę porozmawiać... Przecież pytanie zadałam wyraźne :
        czemu to tak ??? Aleee zdaje się - nikt nie zna wytłumaczenia :)
    • Gość: Gall Re: Kic , kic, tan, tan, tan IP: 217.97.147.* 31.07.03, 08:28
      Elodio
      Nie generalizuj.

      To prawda, że niektórzy twierdzą, że tańczenie na trzeźwo to szaleństwo, ale
      nie wydaje mi się, by było to regułą.

      Wielu moich przyjaciół (zamążpójście im pomogło)wchodzi na parkiet od razu jak
      zaczynają się takty muzyki i muszę przyznać, że jest to zdecydowana większość.

      A niektórym to nawet niezłe pijaństwo i tak nie pomoze, by ruszyli w tany (i
      dobrze)

      Pozdrawiam
      Gall
    • Gość: dervish Re: Kic , kic ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.03, 09:15
      Wole chyba pogadac przy piwie, w klimatach nocno-pubowych niz uprawiac
      gimnastyke przy muzyce.No chyba, ze jestem zmuszony odrobic te panszczyzne:-)
      Ale jakos mnie to nie kreci.
      Pozdrawiam.
      • lokator Re: Kic , kic ... 31.07.03, 13:26
        Gość portalu: dervish napisał(a):

        > Wole chyba pogadac przy piwie, w klimatach nocno-pubowych niz uprawiac
        > gimnastyke przy muzyce.No chyba, ze jestem zmuszony odrobic te panszczyzne:-)
        > Ale jakos mnie to nie kreci.
        > Pozdrawiam.


        Parametry rezystorów stałych.

        Oczywiste, że podstawowym parametrem jest rezystancja R . Rezystancja
        znamionowa to rezystancja określona przez producenta i podawana w oznaczeniu
        rezystora. Dokładna rezystancja jaką posiada rezystor nazywana jest rezystancją
        rzeczywistą. Różnica między wartościami rzeczywistą i znamionową nie przekracza
        wartości wynikającej z tzw. tolerancji rezystora. Tolerancja rezystora jest to
        wyrażony w % stosunek maksymalnej odchyłki rezystancji rzeczywistej od
        rezystancji znamionowej, do rezystancji znamionowej.
        Wartości rezystancji znamionowej są znormalizowane i tworzą ciągi liczb
        określone tzw. szeregami E6, E12, E24 itd. Liczby 6, 12, 24 określają ilość
        wartości rezystancji zawartych w dekadzie np. od 10 do 100 . Z każdym
        szeregiem jest związana tolerancja, która umożliwi pełne pokrycie zakresu
        możliwych rezystancji tzw. możne wybrać dowolną wartość rezystancji korzystając
        z większej ilości różnych rezystorów z jednego szeregu. Tolerancji 20%
        odpowiada szereg E6, 10% szereg E12, a 5% szereg E24. Każdy wyższy szereg
        zawiera wartości z szeregu niższego.

        E6 (20%) 10, 15, 22, 33, 47, 68,
        E12 (10%) 10, 12, 15, 18, 22, 27, 33,
        39, 47, 56, 68, 82,
        E24 (5%) 10, 11, 12, 13, 15, 16, 18, 20,
        22, 24, 27, 30, 33, 36, 39, 43,
        47, 51, 56, 62, 68, 75, 82, 91,


        Szeregi wyższe od podanych to szeregi 2%, 1%, 0,5% służące do oznaczania
        tzw. rezystorów precyzyjnych. Należ wspomnieć, że ograniczony jest zakres
        możliwych rezystancji, zależny od typu rezystora i mocy znamionowej, określony
        przez producenta. Np. popularne rezystory węglowe RWW o mocy 0,25 W posiadają
        możliwe wielkości rezystancji od 9,1 ohm do 1,5 Mohm a o mocy 0,5 W od 10 ohm
        do 4,7 Mohm
        Moc znamionowa jest to maksymalna moc jaka może być wydzielona w postaci
        ciepła przez rezystor. Jest ona określana przez producenta i wynika z
        oznaczenia lub wymiarów zewnętrznych rezystora. Wartości mocy znamionowej są
        także znormalizowane. Odpowiedni szereg posiada następujące wartości : 0,125;
        0,25; 0,5; 1; 2W itd. Moc znamionowa powszechnie stosowanych rezystorów do
        montażu powierzchniowego w obudowie 1206 (3,2X1,6 mm) wynosi 0,1 W. Moc
        znamionową określa się po ustaleniu dopuszczalnej temperatury pracy rezystora.
        Temperatura ta zależy od budowy rezystora i materiału warstwy rezystancyjnej.
        Wzrost temperatury środowiska w jakim pracuje rezystor powoduje konieczność
        zmniejszenia dopuszczalnej mocy wydzielanej w rezystorze poniżej mocy
        znamionowej. Moc wydzieloną w rezystorze można obliczyć po zmierzeniu napięcie
        na jego zaciskach korzystając z przytoczonego wzoru:


        P=U 2 /R

        Przekroczenie mocy znamionowej może spowodować uszkodzenie rezystora.


        Ja również pozdrawiam!
        :-)))))
        • Gość: Ted® Re: Kic , kic ... IP: *.bydgoszcz.sdi.tpnet.pl 31.07.03, 13:40
          rezystor, dawniej opornik, jak nazwa wskazuje nie jest dobrym elementem
          tanecznym

          a moc znamionowa opornika rosnie z kwadratem natezenia pradu i to chyba
          wszystko wyjasnia, aby nie dopuscic do uszkodzenia przy tej samej mocy opornosc
          musi zmalec
          • lokator Re: Kic , kic ... 31.07.03, 14:50
            Gość portalu: Ted® napisał(a):

            > rezystor, dawniej opornik, jak nazwa wskazuje nie jest dobrym elementem
            > tanecznym
            >
            > a moc znamionowa opornika rosnie z kwadratem natezenia pradu i to chyba
            > wszystko wyjasnia, aby nie dopuscic do uszkodzenia przy tej samej mocy
            > opornosc musi zmalec

            To prawda. Żeby uniknąć dramatów, opór przed pląsaniem powinien być mniejszy...
            • elodia Re: Kic , kic ... 01.08.03, 01:59
              Owszem niektórzy panowie lubią pląsać (szczególnie dziwkarze :)))))))) tylko ja
              pytam o tych , którzy po trzeźwemu nie znoszą a jak wypiją to sami się wyrywają
              na parkiet ? Co im się odmienia - bo jeśli przez wódkę to na panie też tak
              powinno działać a jakoś nie zauważyłam :)
              • Gość: Ted® Re: Kic , kic ... IP: *.bydgoszcz.sdi.tpnet.pl 01.08.03, 10:14
                ona podobno z elektronika a prawo ohma zapomniala? wstyd
              • lokator Re: Kic , kic ... 01.08.03, 10:42
                elodia napisała:

                > Owszem niektórzy panowie lubią pląsać (szczególnie dziwkarze :)))))))) tylko
                ja
                >
                > pytam o tych , którzy po trzeźwemu nie znoszą a jak wypiją to sami się
                wyrywają
                >
                > na parkiet ? Co im się odmienia - bo jeśli przez wódkę to na panie też tak
                > powinno działać a jakoś nie zauważyłam :)

                Może tak zrozumie:

                Masz opór właściwy delikwenta, alkohol traktujesz jako elektrolit z określoną
                przewodnością, którą tutaj rozpatrywać będziemy też jako opór. Wzór na
                równoległe połączenie:
                Rw=(R1*R2)/(R1+R2).
                Teraz wiesz dlaczego maleje u facetów?
                A dlaczego nie widać różnicy u kobiet?
                Bo kobiety są zepsute.
                • elodia Re: Kic , kic ... 02.08.03, 00:49

                  Bo kobiety są zepsute

                  Hmm... a Tyś aniołek niewiniątko lelijkowate... ostatnia rzecz o jaką Cię
                  podejrzewam:)!:) Z drugiej strony ciekawa rzecz , skoro powiadasz - zepsute-
                  widocznie wiesz to z doświadczenia ( i zasada -kto z kim przestaje takim się
                  staje nie zadziałała ? ) ;cóż , nie znam kobiet w towarzystwie , których
                  przebywasz więc trudno mi polemizować...
                  • lokator Re: Kic , kic ... 07.08.03, 23:14
                    Sprawa jest banalna.
                    Faceta można opisać prawem Ohma, a kobiety nie. Jaki wniosek?
                    Trzeba wymienić na nowy model....




                    Hu! Hu! Hu!
                    • elodia Re: Kic , kic ... 09.08.03, 00:51
                      powiedz to swojej Pani... ( za ewentualne skutki nie odpowiadam he he he)
                      • polynomial Re: Kic , kic ... 09.08.03, 01:02
                        Na zachodniej półkuli nowy dzionek nastał?

                        Polynomial-C
                        • elodia Re: Kic , kic ... 09.08.03, 01:51
                          skąd wiesz ? :)))

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka