Dodaj do ulubionych

Peg Perego Duette

03.07.12, 11:46
Witam wszystkie Mamy, chciałam Was spytać o opinie o PP Duette, czyli tandem dla dwójki dzieci. W moim przypadku ma to być wózek dla dzieci rok po roku, (różnica wieku będzie 15mcy) z tym że starszy synek lubi sobie pospać na spacerze, młodszą (pojawi się na jesieni) włożę w miękkim nosidle do leżącej spacerówki, więc założenie jest takie że oba siedziska mają się rozkładać. Z tego co się rozglądałam to z tramwajowych wózków (podwójne - boję się że się nie zmieścimy w różnych przejściach) tylko chyba PP ma taką funkcję. Oglądałam go na żywo, jak też i ABC zooma (tylko w zoomie siedziska nie rozkładają się do poz leżącej) i PP bardzo mi się podoba. Czy któraś Mama tu korzysta z PP? Jak z jakością? wytrzyma nasze krzywe ulice i polską zimę? Włoski design, wiadomo, super, ale jak z wytrzymałością? Obecnie jeżdżę z synkiem Emmą, to jest to czołg nie do zdarcia. Wiadomo, każdy wózek ma wady, więc ciekawi mnie co jest najsłabszym ogniwem w PP?
Podzielcie się proszę swoimi wrażeniami na ten temat, z góry dziękuję
Obserwuj wątek
    • monia1-23411 Re: Peg Perego Duette 03.07.12, 13:26
      Od dwóch lat moje bliźniaki jeżdżą tym wózkiem i nie wyobrażam sobie innego dla dwójki dzieci. Dzieciaki można dowolnie usadzać, jedyny mankament który zaobserwowałam to w przypadku ustawienia gondolek przodem do kierunku jazdy i dużej wadze dzieci jest problem z wjechaniem na większy krawężnik.
      Wózek udało mi się kupić po okazyjnej cenie, troszkę go przerobiłam:
      - zmieniłam bolce na których się trzymają przednie koła (były tak zjechane, że koła nie miały się na czym trzymać)
      - wzmocniłam linkę, która czasami się urywa i niestety wtedy nie ma jazdy.
      Problem jest w przypadku piachu lub sypkiego śniegu wtedy kiepsko się go prowadzi (trzeba użyć siły bo się zakopuje).
      Rewelacyjnie sprawdza się w domu czy też w sklepie.
      Mój wózek obecnie ma 5 lat i mimo dużej wagi chłopaków (13 kg i 20 kg) oraz zakupów w koszyku lekko prowadzi się go jedną ręką.
      • tulimatka Re: Peg Perego Duette 04.07.12, 00:38
        Monia, bardzo dziękuję za uwagi, mam pytanie: linka która czasami się urywała, to linka od układu kierownicy, dobrze rozumiem? Czy wg Ciebie ona się urywała bo już była trochę zużyta a Ty dodatkowo ją "dobiłaś" np w lesie czy na piachu, czy raczej producent zrobił ją za słabą? Czy jak się zerwie, to rzeczywiście stoisz w miejscu, nie pojedziesz dalej? a jak naprawiałaś, oddawałaś do firmowego serwisu, czy do "złotej rączki" ? Moje obecne doświadczenie wskazuje, że wózkiem będę się poruszać raczej tylko po strefie miejskiej - dom - sklep - plac zabaw - park z twardymi alejkami, więc zastanawiam się czy ta linka będzie kłopotliwa w takiej scenerii...?
        • monia1-23411 Re: Peg Perego Duette 04.07.12, 17:34
          Jest to linka od układu kierowniczego. Linka "urywała: mi się jak natrafiałam na nieprzewidzianą przeszkodę i zbyt mocno trzymałam kierownicę. Przez pierwszy miesiąc na spacery chodziłam ze śrubokrętem. Jak tylko kierownica zaczynała mieć luzy to przy przeszkodzie musiałam rozkręcać kierownicę i zakładać linkę na nowo. Podczas 2 letniego użytkowania wózka tak naprawdę ta linka nie zerwała mi się tylko wysuwała z tych części w których była zamocowana. Mam tu na myśli to białe plastikowe kółeczko w kierownicy (jak ją rozkręcisz to zobaczysz jak ta linka jest tam założona) i raz mi się zsunęła spod kół. Między przednimi kołami, pod spodem jest ona zamocowana, jak zajrzysz pod spód to zobaczysz gdzie są końcówki linki. Za każdym razem sama sobie radziłam za pomocą śrubokręta, ale mój teść mi pomógł i tak ją zamocował, że przez 1,5 roku jeszcze ani razy się nie zerwała.
          Jak się urwą końcówki linki to musisz zamawiać nowe, bo wtedy nie ma żadnej jazdy.
          Jeżeli chodzi o teren o jakim mówisz to nie powinno być kłopotu. Ważne żeby nie natrafiać na żadne większe przeszkody.
          Jeżeli będziesz miała wózek nowy, na gwarancji to podejrzewam, że nie będziesz miała z nim żadnych problemów. Jak kupisz używany to zwróć uwagę czy stelaż przy przednich kółkach jest wytarty. Jeśli tak, to oznacza, że przednie koła ocierają o stelaż i wtedy będzie się ciężko prowadziło wózek z obciążeniem. Dodatkowo zdejmij kółka i sprawdź bolce czy nie są wyszczerbione.
        • monia1-23411 Re: Peg Perego Duette 04.07.12, 17:44
          I jeszcze jedno. Jeżeli chodzi o ochraniacze na nogi to zdają egzamin przy małych dzieciach. W moim przypadku tak było, że używałam je jak dzieci były leżące. Lepiej zaopatrzyć się w śpiworki, takie które składają się z dwóch części i są zasuwane na suwak.
    • juliza Re: Peg Perego Duette 03.07.12, 21:43
      Ja PP Duette przejeździłam z bliźniakami 2 lata i uważam, że to był świetny wybór.
      Zalety:
      - Siedzenia rozkładane na płasko - ja nie kupiłam gondolek, maluchy urodzone w listopadzie przejeździły na składanych na pół rożkach i przykryte kocykami.
      - Kierownica - cudowny wynalazek - koła skręcały wtedy, kiedy ja chciałam, a nie wówczas, kiedy np. natrafiły na krawężnik czy korzeń drzewa; świetne manewrowanie między sklepowymi półkami, a także przy wyjazdach przy kasach
      - Ogromny kosz na zakupy
      - możliwość ustawiania siedzeń w dowolnej konfiguracji
      Wady:
      - ciężar wózka - przestałam nim jeździć, kiedy dzieci ważyły po 15 kg i spadł śnieg - nie dało rady się ruszyć
      - przy dwójce dzieci w różnym wieku, lżejsze kładłabym na przednim siedzisku, bo wtedy łatwiej się go prowadzi
      Kupiłam go jako nowy, sprzedałam za 70% ceny, byłam bardzo zadowolona.
      • tulimatka Re: Peg Perego Duette 04.07.12, 00:47
        Juliza, również bardzo dziękuję za wpis, moje młodsze dziecko też będzie listopadowo-grudniowe, i podobnie jak Ty nie chcę już kupować gondolki. Mam emmę full opcję wink więc w domu pobujam małą w gondoli w emmie, a na spacery planuję że wystarczy spacerówka PP. Niemniej, budka w PP jest dużo cieńsza niż buda w emmie - to zrozumiałe, emmy robią Szwedzi więc są wyczulenia na zimno. Jak w Twoim przypadku budki w PP zdały zawieruchę grudniowo-styczniową? Nie zawiewało dzieci? I czy w trakcie użytkowania wózka, coś przestało działać, czy wszystko było ok?
        • juliza Re: Peg Perego Duette 04.07.12, 11:25
          Budki w PP są bardzo głębokie, dodatkowo z tyłu się odpinają i można zrobić taki "namiocik". Dzieci zdrowe, pierwszy raz zachorowały w wieku 13 miesiący, nigdy nie skarżyły się na "zawiewanie". Wózek uzytkowaliśmy 2 lata i nigdy nic się nie popsuło. Mieszkam w Wawie, uzywałam go też głównie do wypraw na plac zabaw i do sklepu. Można go prowadzić jedną ręką, dodatkowo skręcając.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka