Dodaj do ulubionych

Candida albicans - leczenie...

28.06.05, 13:50
odebrałam dziś wyniki badań mojej córci - 13 miesięcy:
1. w badanej próbce kału nie stwierdzono obecności antygenu gardia lamblia (?)
2. posiew kału - wyhodowano candida albicans
jutro mamy odebrać wynik na robale.
I co teraz???jak i czym leczyć, co dawać do jedzenia, a czego nie?
Obserwuj wątek
    • ladiwa Re: Candida albicans - leczenie... 28.06.05, 18:56
      Pierwszą rzeczą, którą trzeba wykluczyć z diety, jest cukier rafinowany -
      drożdze rosną na cukrze! Trzeba wyeliminować zwykłe pieczywo i mleko. Więcej
      informacji znajdziesz np. tu:
      www.zdrowie.klips.org/cichy_zabojca_nowy.htm
      lub wpisz w wyszukiwarkę - candida, grzybica
    • ladiwa Re: Candida albicans - leczenie... 28.06.05, 19:20
      Jeszcze odnośnie leczenia - NIE POZWÓL NA ŻADNE LECZENIE ANTYBIOTYKOWE TO
      TYLKO -OSŁABI JESZCZE BARDZIEJ SYSTEM ODPORNOŚCIOWY twojego dziecka!Przewlekle
      pasożytujące grzyby są bardzo odporne na antybiotyki.Są cwane.Potrafią się
      ukrywać i przeczekać okres leczenia i znowu się uaktywniają kiedy człowiek jest
      osłabiony antybiotykiem. Poszukaj lepiej lekarza homeopaty lub izopaty.
      • sigvaris Re: Candida albicans - leczenie... 28.06.05, 23:34
        Ladiwa sugeruje Ci mówiąc wprost nie daj wcisnąć sobie do leczenia dziecka
        nystytyny. To antybiotyk.
        Jeśli masz stwierdzonego grzyba w przewodzie pokarmowym to dziecko raczej
        bankowo swędzi odbyt. Ulżyj mu i poproś o maść clotrimazol (to nie żaden
        steryd) i smaruj skórę wokół odbytu. Raczej dziecku nie zaszkodzi a może pomóc.
        Leczenie głównie dietą. Wspomaga się izopatią lub homeopatią. Działa. Ale
        poczytaj więcej przez wyszukiwarkę wrzucając hasło: candida.

        Pierwszy wynik oznacza, że nie macie lamblii. Jeśli jesteś pewna tego
        laboratorium... jest OK.
        • mamamichasi Re: Candida albicans - leczenie... 29.06.05, 07:48
          antybiotyku to ja na pewno nie dam sobie wcisnąć. Walczę ze skórą u Michasi od
          sierpnia 2004 i wiele różnych specyfików już przetestowałyśmy - niestety
          Nystatynę również - no ale teraz jestem już trochę mądrzejsza. Michasia nie je
          żadnych słodyczy, pije Nutrę, nie dostaje danonków itp. i jajek też - cały czas
          myślałam, że ma alergię pokarmową, tylko nie wiadomo na co...
          No właśnie, a czy mogę podać jej jajko? W piątek jedziemy do homeopaty -
          zobaczę co ona na to wszystko powie. Jeśli chodzi o lamlie - to na pewno
          powtórzę badania
          A tak na marginesie - cały czas powtarzałam tym wszystkim konowałom, do których
          jeździliśmy, że "coś w moim dziecku siedzi" - no i jak widać miałam rację...
          • sigvaris Re: Candida albicans - leczenie... 29.06.05, 14:26
            Co do jajka - ja się kompletnie na tym nie znam. Jak będę rozszerzać dietę
            swojemu dziecku będę albo pod ścisłą "opieką" Kruffy i innych mam. Albo nie
            wiem jak będzie.
    • mamamichasi Re: Candida albicans - leczenie... 29.06.05, 07:55
      a tak w ogóle to się zastanawiam, skąd u tak małych dzieci biorą się te
      wszystkie paskudztwa?
      • sigvaris Re: Candida albicans - leczenie... 29.06.05, 14:25
        Od nas ... To nas nikt nie badał latami..
        Nie mówię zawsze, ale bardzo często.
        Miałaś kiedyś badanie kału w kierunku lamblii, w kierunku grzybów? Ty, Twój
        mąż?
        To straszne jak się człowiek nad tym zastanowi.
        • mamamichasi Re: Candida albicans - leczenie... 29.06.05, 14:35
          no, masz rację, ani ja, ani mój mąż nie mieliśmy noigdy robionych badań w
          kierunku tych wszystkich świństw. ale wiesz, co mnie najbardziej wkurza - żaden
          lekarz u którego byliśmy z Michaśką nie zlecił, ba nawet nie wspomniał o tego
          typu badaniach, a jak poszłam do rodzinnego po skierowanie, to usłyszałam: a po
          co? ja nie widzę potrzeby - powiedziałam jej, mam cie gdzieś ty głupia babo i
          zrobiłam badania we własnym zakresie - no i proszę... szkoda sił na jakikolwiek
          komentarz
          • sigvaris Re: Candida albicans - leczenie... 29.06.05, 21:28
            Leczenie candidy to trudna sprawa.
            Zero słodkiego.
            Możesz podawać citrosept, jeśli dziecko nie jest uczulone na cytrusy
            Możesz poczytać, był post o srebrze kolonidalnym (uważam dobra sprawa).
            Możesz poczytać stare posty o "candida". Dziewczyny pisały tam wiele o diecie.
            Ale ja myślę, że proste jest wrogiem skomlikowanego.
            Wyeliminuj cukier. Ogranicz weglowodany. Dodaj tłuszczu (rosoły z kury wsiowej,
            masło orzechowe) do diety.
            Popytaj o leki "sanum". Też wystarczy wrzucić takie hasło do wyszukiwarki.
            Bardziej trzymaj się zaleceń homeopatów lub izopatów... niż medycyny zachodniej
            ( w tym przypadku niestety tak uważam).
            • mamamichasi Re: Candida albicans - leczenie... 30.06.05, 10:49
              dzięki za podpowiedzi; jutro mamy wizytę u naszej homeopatki - ciekawe, co
              powie na grzybka...
            • ewa1715 do sigvaris 30.06.05, 14:27
              Ja w akcie desperacji poszłam do pediartry homeopaty...
              dłuuuugo to rozwazałam, ale naprawde jestem zdesperowana. Moja córka nie śpi,
              krzyczy, ryczy, drapie się i wogóle jest coraz gorzej. Na skórze bo poza nią
              (odpukać) jest ok. No i dostałyśmy na początek - wskazanie do stosowania diety
              na grzybki i inne kropelki. Boże, mam nadzieję, ze coś pomoże.
              Zasatanwaim się tylko, co ja mam jej dawać jeść, bo w sumie i tak prawie nic
              nie może, mało waży i tyle jeszcze muszę wyeliminować z jej diety. Może coś byś
              mi doradziłą?
              Pozdarwiam Ewa
              PS przeglądałam wyszukiwarkę, ale tam jest raczej o tym czego nie wolno, niż co
              dawać jeść. Dzięki
              • sigvaris Re: do sigvaris - do Ewa 30.06.05, 17:17
                Ewa zanim będę mogła Ci pomóc, napisz w jakim wieku jest dziecko. To ważne.
                I przeczytaj taki post o drapaniu:
                forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=578&w=25793013&a=25850550
                Koniecznie przemyśl sprawę innych pasożytów poza grzybicą, takich jak:
                - lamblia
                - robaki
                A może już robiłaś te badanie?
                • ewa1715 Re: do sigvaris - do Ewa 30.06.05, 22:16
                  Sigvaris,
                  nie zrobiłam jeszcze badań na pasozyty (mimo, iż - nie wiem, czy pamiętasz -
                  konsultowałam to z Tobą). Jakoś tak nie mogę zebrać siły an to, trochę ciągle
                  cos mi nie po drodze.
                  Z kolei moja córka, ma 14 miesięcy, naprawdę niewiele rzeczy ma w jadłospisie,
                  jeśli jej odstawię pieczywo, owoce i nie wiem, co tam jeszcze to co ja kurcze
                  mam jej dać jeść????
                  Jestem zatroskana
                  Ewa
                  • sigvaris Re:od sigvaris - do Ewa 30.06.05, 22:27
                    Przepraszam Ewa, dostaję dużo maili. I czasami faktycznie ... Przepraszam
                    Ewa - co do tego co córka może jeść jest tylko tu chyba Kruffa.
                    Ja nie jestem, jakby Ci tu powiedzieć, dobrym adresem.
                    Ale bez badań nie pomoże Ci żadna dieta.
                    Lamblia ma w nosie co sie je. Truje cały czas. Robale też.
                    Tylko grzyby można leczyć dietą....
                    Ale tego nie wiesz, czy to sa tylko grzyby..
                    Zacznij od etapu 1. Potem wejdź na etap 2.
                    Po co się męczyć i denerwować?
        • edmaslowiec Re: Candida albicans - leczenie... 03.07.05, 22:45
          Tyle tutaj wiadomości a ja wciąż nic nie wiem proszę o pomoc. Jestem matką
          rocznego Kacperka. Jak skończył miesiąc wyszła mu wysypka na początku na buzi,
          szyjce,na klatce piersiowej, ktora go strasznie swędzi.Też mi się wydaje,że
          marnieje w oczach niby dieta najpierw Bebilon Pepti teraz Bebilon Amino. Ma
          wysypkę na całym ciele, też wydaje mi się,że coś w nim siedzi. Ma czerwone
          swedzące plamy, w nocy się strasznie drapie pomimo Fenistilu w kropelkach.Lekarz
          nie zaleca żadnych badań.Zrobiłam sama morfologię i wyszła hemoglobina poniżej
          normy. Smaruje go kremem robionym z hydrokortizonem, ale to nie pomaga.Proszę
          potraktować moją prośbę priorytetowo, czekam na pomocne odpowiedzi.
    • bajonek Re: Candida albicans - leczenie...Zgłupiałam całko 30.06.05, 21:35
      Czym więcej czytam tym coraz mniej wiem. Wyeliminowałam dziecku (3 lata)
      gluten, cukier (zero) je gotowane. Także dodaje do zupy cebulę i czosnek.
      Zaczęłam czytać książki w/g pięciu przemian i tam dzieciom nie wskazane jest
      podawanie potraw kwasnych:zup ogórkowych i kapuśniaków a kapustki nie lubią
      pasożyty i grzybki? Więc już sama nie wiem jak to jest??!
      Przez tak 1,5 tygodnia skórka na twarzy wyglądała po prostu super, dziecko
      przytyło 1 kg bo miała apetyt i okaz spokojnego dziecka i od dwóch dni znowu
      okropna szyja i policzki i blada a dieta taka sama i znowu się wścieka o byle
      co.( i znowu kg mniej) i waga przez rok taka sama. Ja już głupieję (leczymy się
      u chińczyka - na początku było ok)Fakt trochę lepsze noce, mniej histeryzuje.
      Wyniki w laboratorium nie wykazały pasożytów, (mam wątpliwości co do
      skuteczności tych badań) ale homeopatia przez ponad rok nie dała żadnych
      efektów, bo pewnie w dziecku coś siedzi. oczywiście nikt tego nie zasugerował i
      dzięki że jesteście.
      Niestety Doktor M. jest teraz chora i może polecicie innego lekarza izopatę?I
      co z tą dietą? Dawać te kwaśne (uczulona na cytrusy)i co jeszcze pomaga pozbyć
      sie tego cholerstwa?
      • sigvaris Re: Candida albicans - leczenie.. Bajonek 30.06.05, 22:34
        Pisałam. Może byc pogorszenie. I to okropne. Nie poddawaj się. Trzymaj dietę i
        ani pół kroku w tył.
        Dla uczulonych na cytrusy... i citrosept - zerknij na srebro koloidalne.
        Ostanio był nawet taki wątek. Dziecko ma 3 latka - myślę, ze pomożesz mu tylko.

        Nie dawaj teraz nic słodkiego (nawet jabłka). Masz etap, kiedy albo dieta, albo
        grzybek znajdzie sobie sposób na dalsze pożycie...
        U nas leczenie trwało 1,5 - 2 miesiąca.
        U nas w czasie diety i leków: z candida na +, mieliśmy candida na ++. Ten
        grzyb nie jest łatwy, jak się patogennie namnoży. Jakby był łatwy to by go
        nystatynka raz dwa... A tu nic z tego.
        Głowa do góry. I walcz dalej. Jesteś bliżej końca, niż dalej.
    • bajonek Re: Candida albicans - leczenie... 30.06.05, 21:41
      a jeszcze jedno, moje dziecko b.lubi jabłka, czy one też nie są wskazane przy
      grzybkach? a może dawać ecomer?
    • betac do Sigvaris 30.06.05, 23:03
      Witam
      ChciAłam się Ciebie takiej rzeczy zapytać.
      Mój synek teraz 3letni w wieku 3 miesięcy miał robione badanie kału na
      salmonelle i pałeczki shigella tego na szczęście nie wychodowano lecz były: E-
      coli nieenteropatogen(+++), proteus mirabilis(poj. kolonie) oraz CANDIDA (+).
      Pamiętam, że lekarz powiedział wtedy, żebym się nie martwiła, bo te bakterie są
      często czy nawet zawsze u człowieka. Lekarka przepisała wtedy synkowi
      Nifuroksazyd. Podobne badanie było też za rok lecz w już w nim nie było
      Candidy. A wspomnę,że te wszystkie badania były zrobione, ponieważ robił
      zielone ze śluzem kupy i strasznie ulewał.
      Teraz jest na ścisłej diecie - alergia pokarmowa a tylko na jajko potwierdzona
      testem.
      Czytając te wszystkie testy o grzybach, robalach zastanawiam sie czy Jaś
      właśnie nie ma prawie od urodzenia GRZYBA. Proszę cię Sigvaris (dla mnie już
      stałaś się specem od tych spraw) odpowiedz na mój post PROSZĘ
      • generex Re: do Sigvaris 01.07.05, 09:48
        Czytam z zainteresowaniem o CANDIDA i mam pytanie na temat diety podczas
        leczenia. Czy makarony bezglutenowe itp. oparte na niewielkiej ilosci maki
        pszennej bezglutenowej oraz na mace kukurydzianej i ziemniaczanej sa w porzadku?
        Czy wszystkie rzeczy zarowno pszenne jak i ziemniaczane sa weglowodanowe i
        raczej niewskazane?
        pozdrwiam i dziekuje
        Gen
        • kasiulka751 na grzybka Flumycon ???? 01.07.05, 14:26
          Witam
          U mojej 6 mies. córki bez alergicznych zmian (mam nadzieję) zaczeło się od
          pleśniawek-ponad 2 mies. nie schodziły na dłużej niż 3 dni, potem
          megazatwardzenia-kozie bobki na które bierze lactulose. Zrobiłam posiew kału na
          grzyby i wyszła candida ++, lekarz mnie lekko wyśmiał, że panikuję-mam podawać
          po kropelce Flumyconu (od 6 roku życia ale mocny więc pomoże)i stwierdził, że
          to minie. Co robić ?? Kto ma racje....Trochę jestem przerażona...Pomocy
          kasia
          • sigvaris Re: na grzybka Flumycon ???? 04.07.05, 00:32
            Kasiu, próbowałm znaleźć coś o Flumyconie. Ale znalazłam inne forum, gdzie
            dziewczyny piszą, że czasami grzyby się na niego oudparniają.
            I to faktycznie silny lek. Daj osobny wątek o Flumyconie. Są tu eMamy lepiej
            obeznane w lekach, pewnie odpowiedzą. Ja, poza tym, że nie wierzę w leki
            medycyny zachodniej przy grzybicy, nic więcej Ci nie będę na tym etapie
            opowiadać. Za mało wiem.
        • sigvaris Re: Generex 04.07.05, 00:28
          Jestem "żywieniową" nogą nie przymierzając, ale makarony to z całą pewnością
          węglowodany. Więc przy leczeniu grzybicy pewnie trzeba je ograniczyć, lub wręcz
          okresowo wykluczyć. I zastąpić. Ale czym? Lepiej pisać z błaganiem do Kruffy,
          żeby doradziła co można w trakcie takiej diety jeść. Ja tu
          cieniuuuutko...Kuchnia to nie moja domena. Niestety.
      • sigvaris Re: Betac! 04.07.05, 00:25
        Betac, przez internet niewiele można pomóc. Ale w tym niewiele... namawiam Ci
        na badania. Zrób je:
        - badanie kału w kierunku lamblii
        - badanie kału w kierunku grzybów
        - badanie kału w kierunku robaków.
        Wiesz, że kluczowe jest tu laboratorium. Szukaj dobrego. Szukaj takiego co
        miewa chorych na lambiozę. Szukaj takiego, który Waszą próbkę kału na grzyby
        będzie hodował 2,5 tygodnia - nie 7 dni!
        Bez badań nie można Wam pomóc. Nijak.
        Daj znać jak Wam idzie. Koniecznie.
        Albo dopytuj.
        • betac do Sigvaris 05.07.05, 19:42
          Witam i bardzo dziękuję Ci za odpowiedź. Napewno zrobie te badania lecz bedę
          miała trudnści z dobrym laboratorium. Tam gdzie mieszkam jest tylko jedno więc
          tylko liczę, że są dokładni i mają profesjonalne laborantki. A na lamblię już
          synka leczyłam lecz tylko tak zapobiegawczo. Zresztą już o tym wcześniej
          pisałam w innym poście. Wiem tylko, że zrobiłam błąd nie lecząc całej rodziny.
          Nie byłam stanowcza prosząc lekarza o leki dla pozostałych członków rodziny. W
          pierwszej kolejności zrobię badania na grzyby, zobaczę co wyjdzie. Napewno dam
          znać jak nam idzie.
          Serdecznie pozdrawiam, do miłego... smile
    • bajonek Re: Candida albicans - leczenie.Dzięki Sigvaris.. 01.07.05, 19:10
      Dzięki za podpowiedz co do srebra koloidalnego - wrzuciłam na wyszukiwarkę i
      wydaje mi się ok - zamówiłam je w aptece i zacznę od przyszłego tygodnia. I
      zaczniemy wszyscy kurację srebrem, bo ja tez mam alergię ( a może grzybka?) bo
      wieczorem okropnie swędzi mnie nos w nosie i nawilżanie pomaga ale na trochę a
      i podobno pomaga na trądzik (30 -stka na karku i jeszcze to paskudztwo).
      Planuje schemat działania
      Dieta + srebro koloidalne
      pózniej ecomer albo sanum (w zalezności kiedy uda mi się umówić na wizyte u dr.
      M) i zobaczymy.
      Dziękuję za porady, szczególnie sigvaris.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka