empi
31.03.10, 11:59
Z dniem 01.04.2010 r. eksperymentalnie wchodzą w życie nowe
zasady funkcjonowania forum lubelskiego Gazeta.pl. Lublin dostąpił
zaszczytu pilotowania nowego projektu. Doceniono
zaangażowanie,przywiązanie i odpowiedzialność użytkowników forum
portalu gazeta.pl. Tak więc wprowadzone zostaną zmiany w regulaminie
polegające na:
1.Nadawaniu rang użytkownikom.
Wyższa ranga to większe uprawnienia. Staż, ilość postów, założonych
tematów, liczba kliknięć na kosz wpływa na rangę. Z rangą będzie
wiązać się przywilej stopniowego nabywania praw do np. nominowania
kogoś do zabanowania, wystawiania oceny za całokształt dokonań
poszczególnym zarejestrowanym użytkowników forum, będzie to widoczne
stale przy nicku użytkownika.
2.Banowanie użytkowników
Stosowane będą ograniczenia pisania na forum. Czasowe na okres 1
tygodnia, 1 miesiąca, 1 roku oraz dożywotnio. Istnieć będzie także
możliwość całkowitego uniemożliwienia dostępu do portalu Gazeta.pl.
Opracowano odpowiednie oprogramowanie i dokonano stosowne zmiany w
skrypcie forum pozwalające na śledzenie zmiennego IP użytkownika i
jego ciągłe aktualizowanie. Na okres zabanowania wpływać będzie
ilość negatywnych ocen innych użytkowników posiadających odpowiednio
wysoką rangę uzyskaną za swoje wcześniejsze osiągnięcia.
3.Ułaskawienie zabanowanego
Zabanowany użytkownik może skorzystać z prawa do "łaski". Jedna przy
każdej próbie zalogowania ukazywać się będzie formularz z treścią
odpowiednich przeprosin i zobowiązania do poprawy na przyszłość.
Użytkownicy z odpowiednią rangą, poprzez głosowanie większością
zwykłą, będą mieli prawo umożliwić dostęp do forum zabanowanemu,
jednak przez okres nałożonej wcześniej kary w treści jego postów
będzie zawarty link do jego przeprosin i zobowiązania do poprawy.
4.Użytkownicy niezalogowani.
Wszystkie ich posty będą się ukazywać po akceptacji opiekunów forum
lub po uzyskaniu poparcia przez sześciu użytkowników z odpowiednią
rangą.
5.Szczegóły dotyczące zasad przyznawania rang zostaną
opracowane po dyskusji na forum.Opiekunom forum przysługiwać będzie
dokonywanie wszelkich zmian w decyzjach użytkowników z rangą w
zakresie dotyczącym zachowania profilu tematycznego forum.
Sorki jeśli coś niedokładnie przedstawiłem. Mam nadzieję, że jak
zawsze kulturalna, merytoryczna dyskusja pozwoli nam zrozumioeć i
wcielić powyższe zasdy w miarę sprawnie. Pomysły na dalsze
udoskonalanie zasd funkcjonowania naszego forum mogą stać się
przykładem do zastosowania w całym portalu Gazeta.pl
pzdr..