Dodaj do ulubionych

Ważny Komunikat !!!

31.03.10, 11:59
Z dniem 01.04.2010 r. eksperymentalnie wchodzą w życie nowe
zasady funkcjonowania forum lubelskiego Gazeta.pl. Lublin dostąpił
zaszczytu pilotowania nowego projektu. Doceniono
zaangażowanie,przywiązanie i odpowiedzialność użytkowników forum
portalu gazeta.pl. Tak więc wprowadzone zostaną zmiany w regulaminie
polegające na:
1.Nadawaniu rang użytkownikom.
Wyższa ranga to większe uprawnienia. Staż, ilość postów, założonych
tematów, liczba kliknięć na kosz wpływa na rangę. Z rangą będzie
wiązać się przywilej stopniowego nabywania praw do np. nominowania
kogoś do zabanowania, wystawiania oceny za całokształt dokonań
poszczególnym zarejestrowanym użytkowników forum, będzie to widoczne
stale przy nicku użytkownika.
2.Banowanie użytkowników
Stosowane będą ograniczenia pisania na forum. Czasowe na okres 1
tygodnia, 1 miesiąca, 1 roku oraz dożywotnio. Istnieć będzie także
możliwość całkowitego uniemożliwienia dostępu do portalu Gazeta.pl.
Opracowano odpowiednie oprogramowanie i dokonano stosowne zmiany w
skrypcie forum pozwalające na śledzenie zmiennego IP użytkownika i
jego ciągłe aktualizowanie. Na okres zabanowania wpływać będzie
ilość negatywnych ocen innych użytkowników posiadających odpowiednio
wysoką rangę uzyskaną za swoje wcześniejsze osiągnięcia.
3.Ułaskawienie zabanowanego
Zabanowany użytkownik może skorzystać z prawa do "łaski". Jedna przy
każdej próbie zalogowania ukazywać się będzie formularz z treścią
odpowiednich przeprosin i zobowiązania do poprawy na przyszłość.
Użytkownicy z odpowiednią rangą, poprzez głosowanie większością
zwykłą, będą mieli prawo umożliwić dostęp do forum zabanowanemu,
jednak przez okres nałożonej wcześniej kary w treści jego postów
będzie zawarty link do jego przeprosin i zobowiązania do poprawy.
4.Użytkownicy niezalogowani.
Wszystkie ich posty będą się ukazywać po akceptacji opiekunów forum
lub po uzyskaniu poparcia przez sześciu użytkowników z odpowiednią
rangą.
5.Szczegóły dotyczące zasad przyznawania rang zostaną
opracowane po dyskusji na forum.Opiekunom forum przysługiwać będzie
dokonywanie wszelkich zmian w decyzjach użytkowników z rangą w
zakresie dotyczącym zachowania profilu tematycznego forum.

Sorki jeśli coś niedokładnie przedstawiłem. Mam nadzieję, że jak
zawsze kulturalna, merytoryczna dyskusja pozwoli nam zrozumioeć i
wcielić powyższe zasdy w miarę sprawnie. Pomysły na dalsze
udoskonalanie zasd funkcjonowania naszego forum mogą stać się
przykładem do zastosowania w całym portalu Gazeta.pl

pzdr..
Obserwuj wątek
    • wampir-wampir Re: Ważny Komunikat !!! 31.03.10, 12:14
      Sorki, ale to na poważnie czy na 1 kwietnia?
      • empi Re: Ważny Komunikat !!! 31.03.10, 12:17
        Czy ja byłem kiedyś niepoważny? :)
        pzdr.
    • tajnos.agentos Re: Ważny Komunikat !!! 31.03.10, 12:17
      Czy ta dyskusja będzie miała formę sądu skorupkowego?
      • wampir-wampir Re: Ważny Komunikat !!! 31.03.10, 12:22
        Wiesz co Empi, my się na zakapturzonych nie nadajemy. Mało ci
        zarzutów o "gminę"? Niech se gazeta eksperymentuje gdzie indziej.
        Forum sex grupowy polecam :-)))
        • empi Re: Ważny Komunikat !!! 31.03.10, 12:26
          Ty byś tylko baraszkował na forum :). Czas na odpowiedzialność! Co
          inni o nas powiedzą jak damy plamę?
          pzdr.
      • empi Re: Ważny Komunikat !!! 31.03.10, 12:23
        Najpierw dyskusja, potem sąd! :)
        pzdr.
        • wampir-wampir Re: Ważny Komunikat !!! 31.03.10, 12:30
          Nie ma za bardzo nad czym dyskutować. Big Brothera proponujesz. Ja
          sobie nie życzę łatkowania mojego nicka czyli przyznawania jakiejś
          rangi i nie zamierzam brać udziału w nominowaniu kogokolwiek do
          banowania. Jeśli ten idiotyzm faktycznie wejdzie w życie, bo cały
          czas mam nadzieję, że jednak żartujesz, to będę pisał niezalogowany
          albo w ogóle przestanę.
          • empi Re: Ważny Komunikat !!! 31.03.10, 12:33
            4.Użytkownicy niezalogowani.
            Wszystkie ich posty będą się ukazywać po akceptacji opiekunów forum
            lub po uzyskaniu poparcia przez sześciu użytkowników z odpowiednią
            rangą.
            pzdr. :)
            • wampir-wampir Re: Ważny Komunikat !!! 31.03.10, 12:37
              Bredzisz Empi, jak niby post niezalogowanego użytkownika miałby
              uzyskać akceptację sześciu kapturowców, jak nawet admini nie mają
              możliwości czytania postów przed ich ukazaniem się na forum?
              Wysypałeś się - prima aprilis :-)))
              • empi Re: Ważny Komunikat !!! 31.03.10, 12:42
                Ty piszesz jak jest do tej pory, ja zaś piszę jak ma być, po to są
                zmiany. Czytaj ze zrozumieniem :)
                pzdr.
                • wampir-wampir Re: Ważny Komunikat !!! 31.03.10, 12:46
                  No to w takim razie proponowane zmiany są tak debilne, że mogą wejść
                  w życie jedynie 1 kwietnia. A jak coś ma wejsć w życie na prima
                  aprilis, to musi to być podpucha. Empi, przestań wkręcać :-)))
          • tajnos.agentos Re: Ważny Komunikat !!! 31.03.10, 12:36
            Ależ, to jest bardzo słuszna koncepcja! Nareszcie zacznie się liczyć continuum
            oraz odpowiedzialność. Ludzie będą wybiegać w przyszłość, planować, robić
            karierę, zdobywać pozycje... Nie chciałbyś kiedyś figurować na przykład na
            zielono jako oberwampir-wampir I rangi? Jakaż to nobilitacja!
          • zubelz Re: Ważny Komunikat !!! 31.03.10, 12:37
            Najlepiej krecią robotę zwalić na innych a odpowiedzialność za czyny rozdrobnić
            na bliżej nie określone forum.
            Czy wszyscy chcą mieć pierwszego dzisiaj?
            • tajnos.agentos Re: Ważny Komunikat !!! 31.03.10, 12:47
              zubelz napisał:

              > Czy wszyscy chcą mieć pierwszego dzisiaj?

              Po zastanowieniu... Reguły wolnego rynku wymagają, by na przykład Boże
              Narodzenie zaczynało się następnego dnia po Zaduszkach i trwało do Wielkiego
              Postu. Dziś każdy woli zjeść dziś to, co ma zjeść jutro, a zrobić pojutrze to,
              co ma zrobić dziś. Poza tym, przecież nasze VIPy oraz inne celebryty bardzo
              dbają, by prima aprilis trwał cały rok, co nie?
    • Gość: bosman Empi - to nie lepiej od razu nazwać forum... IP: *.centertel.pl 31.03.10, 12:52
      "Amvay Forum"? Tam też "robi się" karierę :-)
      Ale wtedy ja się wypisuję z tego kabaretu.
      • tajnos.agentos Re: Empi - to nie lepiej od razu nazwać forum... 31.03.10, 12:58
        Co za naród malkontentów... Nic, tylko narzekać, krytykować - a coś od siebie,
        to już nie, gdzieżby? Zrób tu coś dla takich - cokolwiek, niewiele, ale zawsze
        coś - to Cię z błotem zmieszają, w glebę wdepszą, fekaliami obrzucą...:P
        • empi Re: Empi - to nie lepiej od razu nazwać forum... 31.03.10, 13:07
          Podane do wiadomości wcześniej by można było temat przedyskutować!.
          Niestety, wszyscy by krytykowali, każdemu co innego nie pasi a
          własnych propozycji brak! :).
          pzdr.
          • Gość: bosman mnie "pasi" to co jest IP: *.centertel.pl 31.03.10, 13:16
            "lepsze jest wrogiem dobrego"
            • empi Re: mnie "pasi" to co jest 31.03.10, 13:19
              bosmanku, skóra Ci cierpnie?
              pzdr.
        • Gość: bosman a ciesz się tajnosku, ciesz..... IP: *.centertel.pl 31.03.10, 13:09
          i czekaj aż Cię aron z tekstylnym i jakąś tam jeszcze podłą materią "zmoderują".
          Przecież oni tylko na to czekają. Empiego też nie oszczędzą.
          • empi Re: a ciesz się tajnosku, ciesz..... 31.03.10, 13:14
            Widzisz bosmanie, jak Ty i inni się wykarzą odpowiednią postawą i
            zaangażowaniem to będzie można zmusić ich do podpisania lojalki
            jeśli zechcą pisać na forum. :)
            pzdr.
            • wampir-wampir Re: a ciesz się tajnosku, ciesz..... 31.03.10, 15:12
              empi napisał:

              > Widzisz bosmanie, jak Ty i inni się wykarzą odpowiednią postawą


              A co masz na myśli pisząc o odpowiedniej postawie? Kto to będzie
              oceniał, krasnalki?
              • empi Re: a ciesz się tajnosku, ciesz..... 31.03.10, 15:21
                > A co masz na myśli pisząc o odpowiedniej postawie? Kto to będzie
                > oceniał, krasnalki?
                Jakbyś dokładnie przeczytał propozycje to zorientowałbyś się, że
                jako aktywny, poprawny użytkownik zbierajsz punkty od innych
                zdobywasz stosowną reputację na podstawie której otrzymujesz
                odpowiednią rangę. Wtedy wspólnie z innymi możesz decydować o
                banowaniu niegrzecznych obniżając ich reputację. Nad tym wszystkim
                będą dalej czuwali opiekunowie forum. :)
                pzdr.
                • wampir-wampir Re: a ciesz się tajnosku, ciesz..... 31.03.10, 15:32
                  No dobra, przekonałeś mnie. Rozumiem, że dysputy na temat banowania
                  będą się odbywać w plenerze, a piknikowe akcesoria oraz trunki
                  zapewni gazeta.pl. Wchodzę :-)))
                  • empi Re: a ciesz się tajnosku, ciesz..... 31.03.10, 15:38
                    Widzisz doszedłeś do sedna. :) Możemy stworzyć wspaniały,
                    samoregulujący się kolektyw! W myśl zasady kolektyw to my!!! Klika
                    to oni!!!. My staniemy tu gdzie kolektyw, może być plener. Oni niech
                    stoją tam gdzie klika! :)
                    pzdr.
                    • wampir-wampir Re: a ciesz się tajnosku, ciesz..... 31.03.10, 15:58
                      empi napisał:

                      > Widzisz doszedłeś do sedna. :) Możemy stworzyć wspaniały,
                      > samoregulujący się kolektyw! W myśl zasady kolektyw to my!!! Klika
                      > to oni!!!. My staniemy tu gdzie kolektyw, może być plener. Oni
                      niech
                      > stoją tam gdzie klika! :)

                      Tak, to rzeczywiście wspaniały pomysł. Prosty, praktyczny,
                      pozbawiony wad. Wart rozpropagowania na wszystkich gazetowych forach.
                      Nie wątpię, że będziemy podróżować i ukazywać piękno naszego świata
                      wszystkim, którzy tego zapragną i tym, którzy nie. Wspierajmy się i
                      innych zatem :-)))
                      www.youtube.com/watch?v=woW1tvVV0pE&feature=related
            • Gość: bosman czyli same... IP: *.centertel.pl 01.04.10, 10:51
              grzeczne, pokorne, po linii i po bazie komentarze. Jak za komuny. Podobno byłeś
              czynnym opozycjonistą, podobno MO spuszczało ci wpier....l. No i wbili Ci to do
              głowy. Powodzenia.
              • wampir-wampir Re: czyli same... 01.04.10, 12:26
                Gość portalu: bosman napisał(a):

                > Podobno byłeś
                > czynnym opozycjonistą, podobno MO spuszczało ci wpier....l. No i
                wbili Ci to do
                > głowy. Powodzenia.

                Naprawdę myślisz, że będę nominował i ułaskawiał, zmuszał do
                samokrytyki i obiecywania poprawy? Oj, Bosman, sądziłem, że przez te
                lata zdążyliśmy się lepiej poznać...
                Dla Ciebie:
                jaform.wrzuta.pl/audio/3cMAwVyEmot/jan_krzysztof_kelus_-_piosenka_zeglarska
          • tajnos.agentos Re: a ciesz się tajnosku, ciesz..... 31.03.10, 13:21
            Aaale ściebie pesymiiiiiistaaaaa...:)
            • joannabarska Re: a ciesz się tajnosku, ciesz..... 31.03.10, 15:49
              Zabawa zaczyna sie,jak widze,w wigilie prima aprilis. OK, ale dla
              niektorych prima aprilis trwa codziennie.
    • przemyslaw-leniak zatkało mnie normalnie 31.03.10, 16:13
      ad 1 to Barska rozumiem bedzie marszałkiem?
      ...
      ad 2 obawiam się że nic nie uda mi się już napisać
      ...
      ad 3 hmm ;-)
      ...
      ad 4 to zdemoluje forum - zniszczy akurat to co w nim fajne czyli
      dobra stronę techniczną i właściwie to forum cenzurowane przestanie
      spełniac swą funkcję miejsca wymiany (powiedzmy że przemyśleń)
      ...
      ad 5 proponuję zastosować rangi wojskowe - w końcu forum to ciagła
      walka jest...
      pzdr.
    • czarownica.z.tubtina Ważny Komunikat !!! Zakladamy wlasne forum!!! 31.03.10, 17:55
      Eeeee... i Ty empi to tak na serio, czy wyrwales sie jak Filip z
      konopii przed primaaprilisem?!?!?!?!

      Przeciez to pachnie juz nie tylko dj (byl kiedys taki w agorze i nie
      byl to aron), ale wlasnie aronowa Bialorusia.

      Dziwie sie czemu nikt nie pomysli o bojkocie takiego forum i
      dlaczego nikt nie pomysli o zalozeniu naszego, wlasnego
      forum?!?!?!?!
    • janostrzyca Chiny Ludowe przodują w takich zabawach 31.03.10, 18:06
      Widać i nasi totalitaryści chcą ścigać się z Chińczykami we
      wprowadzanu cenzury.
      • Gość: JB Re: Chiny Ludowe przodują w takich zabawach IP: *.lublin.mm.pl 31.03.10, 19:00
        empi ma stary kalendarz,mysli,ze juz 1 kwietnia dzisiaj
        • empi Re: Chiny Ludowe przodują w takich zabawach 31.03.10, 19:19
          Dzisiaj zapowiedź, tylko. Jutro zaś nowe wchodzi w życie. Proszę się
          koniecznie zalogować.:)
          pzdr.
    • elan13 gratulacje Empi 31.03.10, 18:59
      Tylko pogratulować Empi inteligencji członków twojej gminy.
      Niektórzy słusznie wzięli twój wpis za żart primaaprilisowy, ale
      część potraktowała to na poważnie nawet polemizując i wysuwając
      zastrzeżenia. Najciekawsze, że w ich wytresowanych za komuny
      móżdżkach coś takiego zostało uznane za prawdopodobne!!!

      Wieloletnia tresura propagandzistów rabbiego Michnika nie poszła na
      marne. Matołkom nie posiadającym własnego rozumu, nawet największą
      bzdurę wystarczy opakować w gładkie słowa, poprzeć "autorytetem"
      samego rabbiego, lub Gazety Wyborczej i będą łykać jak młode
      pelikany - wszystko.
      • Gość: JB Re: gratulacje Empi IP: *.lublin.mm.pl 31.03.10, 21:03
        e l a n i z m ....
        • empi Re: gratulacje Empi 31.03.10, 21:05
          to jest elaństwo, nie nobilitujmy naukowo tego.
          pzdr.
          • _aaa_ Re: gratulacje Empi 31.03.10, 22:13
            A dajcie spokuj, elan to smutny człowiek i tyle.

            Na dodatek, jak widać pości zwyczajowo, co może wzmagać frustracje:))))
      • jola.iza1 Re: gratulacje Empi 31.03.10, 22:52
        elan 13
        Nie doceniają Ciebie, a szkoda:( Zawsze się znaleźć może ktoŚ.
        Trudno i darmo, albo się wycofasz z tezy, albo pójdzie w świat, na ratunek Elanu
        13??
        • tajnos.agentos Re: gratulacje Empi 01.04.10, 08:08
          Nie bój. Są tacy, co doceniają:
          lublin.com.pl/artykuly/pokaz/5708/lublin%20,akcja,abw,przy,ul%20,kossaka/
    • jola.iza1 Re: Ważny Komunikat !!! 31.03.10, 21:38
      Empi??
      A ten żart z Admilicją siwi&giwi uzgodniłeś??
      Jak tak, to tak, jak nie, to trzymam się Siwej, niestety:)
      • empi Re: Ważny Komunikat !!! 31.03.10, 21:48
        jaki żart? W tym temacie one nie mają żadnej mocy decyzyjnej :).
        Mają także przestrzegać wszelkich zasad, regulaminów które wprowadza
        właściciel forum czyli portal gazeta.pl. Forum lubelskie ma
        pilotować zmiany idące w kierunku który podałem. Teraz należy je
        przedyskutować, wypróbować i może nawet coś zasugerować. Tymczasem
        tracimy czas na zbędne dywagacje na temat Prima Aprilis. :)
        pzdr
        • wampir-wampir Re: Ważny Komunikat !!! 31.03.10, 22:11
          Ja bym chciał uprzejmie donieść, że Pani Siwa jest bardzo miłą,
          uczynną i uprzejmą osobą i Pan Barrin też. Jednak największym
          autorytetem wśród adminów zawsze był i na zawsze pozostanie dla mnie
          Empi :-)))) Proszę więc uczynić zadość Jego uprzejmej prośbie i nie
          tracić czasu na duperele.
          forum.gazeta.pl/forum/w,61,109292356,109292356,Pytanie_do_Admina.html
          • _aaa_ Re: Ważny Komunikat !!! 31.03.10, 22:15
            Wampirze, coś strasznie chlapie...i śliskie takie jest.
            Wazelina????:P)))
          • jola.iza1 Re: Ważny Komunikat !!! 31.03.10, 22:27
            wampir-wampir napisał: ....
            Masz rację:)
            • wampir-wampir Re: Ważny Komunikat !!! 31.03.10, 22:30
              O tak, to pisałem ja Zje Żabkę Wacław :P
              • _aaa_ Re: Ważny Komunikat !!! 31.03.10, 22:38
                wampir-wampir napisał:

                > O tak, to pisałem ja Zje Żabkę Wacław :P


                Przestań tak pisac, bo narazasz all, na moje skojarzenia i przypomnienia.
                Suchaj, ja tu ogladałam (przez palce!) ze dwa dni temu, że aborygeni to jedzą takie hardcory rózne typu np. okręznicę jakiegoś tam torbacza. Anthony Bourdain to opowiadał ilustrując materiałem filmowym. On jest twardziel gastronomiczny, ale sprawiał wrażenie, że też chce przez palce...
                • wampir-wampir Re: Ważny Komunikat !!! 31.03.10, 22:55
                  Wiesz co, ja kiedyś byłem w kambodżańskiej knajpie i bardzo mi
                  smakował posiłek. Niestety jak się dowiedziałem, co zjadłem, to
                  okazałem się ksenofobem pozbawionym manier...
                  Już nie będę pisał o żarciu :-)))
                  • _aaa_ Re: Ważny Komunikat !!! 31.03.10, 23:04
                    wampir-wampir napisał:

                    > Wiesz co, ja kiedyś byłem w kambodżańskiej knajpie i bardzo mi
                    > smakował posiłek. Niestety jak się dowiedziałem, co zjadłem, to
                    > okazałem się ksenofobem pozbawionym manier...
                    > Już nie będę pisał o żarciu :-)))

                    Nie pisz.
                    Ja napiszę, że właśnie mi stoi, biszkopt.
                    I jestem z tego dumna!!!
                    • wampir-wampir Re: Ważny Komunikat !!! 31.03.10, 23:10
                      No cóż, kobiety to dziwne istoty :-)))
                      • folkatka Re: Ważny Komunikat !!! 31.03.10, 23:26
                        Muszę szczerze napisać, że nie widze nic złego w tych zmianach - z zastrzezeniem
                        że wszystko musi zostac przedyskutowane.
                        Na wszystkich innych forach w którcy uczestnicze są różne mechanizmy
                        samoregulujące, sa rangi etc.
      • tajnos.agentos Empi na prezydenta! 01.04.10, 08:16
        Empi! Empi! Empi! Empi!:)
    • shawman Re: Ważny Komunikat !!! 01.04.10, 10:34
      Ja kiedyś o rangach wypowiedziałem się negatywnie, ale mogę zmienić zdanie,
      jeżeli zobaczę, jak to funkcjonuje. Rozumiem, że jest to mechanizm na wzór
      programów lojalnościowych - dużo piszesz, więc damy ci coś, co cię nobilituje,
      żebyś się nie znudził i nie poszedł gdzie indziej. Dostrzegam tylko jeden
      problem - ilość nie przechodzi w jakość, zatem nie każdy user dużo piszący na
      forum powinien mieć możliwość wpływania na jego kształt.

      Ja tego nie potrzebuję, ale OK, zobaczmy. Ważne, by każdy, niezależnie od rangi,
      mógł się swobodnie wypowiadać - to podstawa.

      Głosowanie nad prawem "łaski" - ciekawy pomysł, zobaczymy jak to będzie
      funkcjonować.

      Banowanie - normalne rozwiązanie.

      Publiczne przeprosiny - nie podoba mi się, kojarzy mi się z samokrytyką z czasów
      słusznie minionych.
      • pogarda Re: Ważny Komunikat !!! 01.04.10, 11:04
        Jesli na prawde takie zmiany sa planowane, a nie sadze zeby empi
        zartowal z tak powaznych spraw, to ja mam pewne zastrzezenia.

        Doskonalym przykladem moze byc malpiarnia. Nie jestem w stanie
        strawic tego czlowieka, ale bez niego to forum bylo by nudne. To
        wlasnie takie indywidua jak on czy elan rozbawiaja mnie do lez
        przyprawiajac niekiedy o paroksyzmy smiechu swoimi pogladami i
        wypowiedziami. Ale to ich poglady i ich opinie do ktorych maja
        niezbywalne prawo, nawet jesli tym samym oddechem sami odmawiaja
        tego prawa innym. W sytuacji, kiedy moglibysmy opiniowac innych
        powstaje grozba, ze opinie beda powodowane nie merytoryczna
        wartoscia tekstu, ale rywatnymi sympatiami lub antypatiami
        forumowiczow.

        Druga obawa jaka mam to "pospolite ruszenie". Obserwuje forum z
        daleka i musze przyznac, ze kilka rzeczy mnie przeraza. Obawiam sie,
        ze cala masa elanopodobnych malpiarni nagle zacznie klikac na posty
        wartosciowych forumowiczow. Jako przyklad podam JB. Mimo, ze daleki
        jestem od twierdzenia, ze podzielam jej poglady cenie jej
        merytoryczny wklad i jasno przedstawiany punkt widzenia. "Pospolite
        ruszenie" trolli mogloby zaszkodzic tym z nas, ktorzy maja cos do
        powiedzenia niekoniecznie po linii katchenot'a.

        To z kolei obarczy Empiego jeszcze wiekszym nawalem pracy przy
        ocenie oceniajacych not. Bedzie bardzo trudno jednej osobie (bo
        czarta widzialem ostatni raz na forum przed bitwa pod Grunwaldem)
        ogarnac wszystkie noty i zaopiniowac, ktora z nich jest szczera a
        ktora powodowana personalnymi niesnaskami.

        Pomyslu jako takiego nie krytykuje - wiele forow na swiecie dziala w
        proponowany sposob - sa to jednak fora prywatne, tematyczne etc.
        Zastanawiam sie jakie rozwiazania moglyby wchodzic w gre tak, aby
        wiekszosc mogla je zaakceptowac bez pojkotu forum.
        Pozdr.
        • wampir-wampir Re: Ważny Komunikat !!! 01.04.10, 11:30
          Jesteś niesprawiedliwy wobec Małpy porównując go do elana. Małpa nie
          zieje nienawiścią, nie etykietuje ludzi, nie wyzywa, nie jest
          monotematyczny. Owszem, czasem bywa nachalny ze swoją pispropagandą,
          wtedy wysyłamy go na drzewo. Ale to jednak zupełnie inny typ niż
          porąbany elan. Ja lubię Małpę.
          • pogarda Re: Ważny Komunikat !!! 01.04.10, 11:39
            Wampirze. Faktycznie mocno przebarwilem postacie forumowe. Nie po to
            jednak, by porownywac czy porozniac ale by uwypuklic problemy, jakie
            moim zdaniem moga sie pojawic.
            A i uwierz mi - tak jak napisalem uprzednio - ja tez lubie malpe,
            chociaz wydaje sie to niemozliwe. Taka sprzecznosc siedzi w
            czlowieku - lubie go, chociaz zniesc nie moge, bo nie trawie :)
            Pozdr.
            • _aaa_ Re: Ważny Komunikat !!! 01.04.10, 15:41
              pogarda napisał:

              > A i uwierz mi - tak jak napisalem uprzednio - ja tez lubie malpe,
              > chociaz wydaje sie to niemozliwe. Taka sprzecznosc siedzi w
              > czlowieku - lubie go, chociaz zniesc nie moge, bo nie trawie :)
              > Pozdr.

              Pogardo, kazdy ma swojego wewnętrznego masochistę, dlatego ja to rozumiem doskonale. Sądzę, że wampir równiez:)))
          • _aaa_ Re: Ważny Komunikat !!! 01.04.10, 15:39
            wampir-wampir napisał:

            > Jesteś niesprawiedliwy wobec Małpy porównując go do elana. Małpa nie
            > zieje nienawiścią, nie etykietuje ludzi, nie wyzywa, nie jest
            > monotematyczny.

            No nie do końca tak jest. Mnie kiedyś naupychał od idiotek, bo nie pasowały mu ceny nieruchomości. Miał tez jakies problemy z wiązaniem krawatów, bo a Ameryce to mu w sklepie taki pieknie zasupłali, a u nas to tylko jest Tesco, gdzie jak wiadomo nawet na promocji tego nie robią.
            Małpa jest po prostu misiem o małym rozumku, na dodatek nienajlepiej wychowanym. Staram sie go nie czytać, tak jak bosmana:)))
            • wampir-wampir Re: Ważny Komunikat !!! 01.04.10, 15:48
              _aaa_ napisała:

              > Małpa jest po prostu misiem o małym rozumku, na dodatek
              nienajlepiej wychowanym
              > . Staram sie go nie czytać, tak jak bosmana:)))

              To Małpa Ci nawrzucał? No patrz, nie zauważyłem. Kiedyś go
              objechałem za chamski tekst wobec Joasi i myślałem, że chwatit,
              zrozumiał, zaprzestał. A toś mnie zastrzeliła...
        • empi Re: Ważny Komunikat !!! 01.04.10, 11:46
          Wnosisz cenne uwagi. Może na skutek aktywności użytkowników wyłoni
          się Rada Zaufania Forumowego :). Będzie się składała z użytkowników
          ze stażem i wysoką reputacją wynikającą z ocen użytkowników,
          zróżnicowana w poglądach. Kadencyjność odpada, to ma być coś w
          rodzaju Rady Mędrców. Jej skład musi zapewnić szeroką gamę poglądów
          politycznych oraz stosowny walor etyczny. Taki mechanizm pozwoli nam
          zachować na forum np. elana. Rada mając na względzie dobro forum
          napewno będzie zdawała sobie sprawę z faktu, że elan doskonale
          ośmiesza antysemityzm i wręcz jest lekarstwem na wszelkie tego typu
          fobie. Aron pozostanie, ma u mnie fory :, w jego szaleństwie jest
          trochę intelektu. Małpa, jak to małpa, każdy cyrk ma małpy swoje ku
          uciesze gawiedzi :). JB jak się "wkurzy" zawsze wniesie stosowną
          korektę dla wszelkich skrajności. Forum musi być dostepne dla
          poglądów różnych. Skrajności powinniśmy utłuc śmiechem. Pozostaje
          jeszcze czy Rada ma być jawna czy utajniona. To jest problem.
          pzdr.
          • pogarda Re: Ważny Komunikat !!! 01.04.10, 12:24
            Tajna rada traci mi troche kapturowa inkwizycja, jawna moze wniesc
            za to wiele dobrego. Kazdy "radny" powinien jednoczesnie podac
            przyczyne i pobudki jakie nim/nia powodowaly przy farmulowaniu
            opinii tak, by wszystko bylo jasne.
            Zadaniem takiej rady mogloby byc raczej "udzielanie wskazowek" -
            punktowanie rzeczy niewlasciwych moralnie z punktu widzenia forum.
            Za przyklad takowych uwazam odrynarne plucie na forumowiczow bez
            wyraznych przyczyn. Za rzeczona nie jestem w stanie uznac jedynie
            faktu niepodzielania pogladow adwersarza :)
            Jednorazowe napady nowych nickow tez moglyby byc tematem dla takiej
            rady. Wielonickowosc wrecz powinna. Od samego poczatku pisze
            pod "pogarda" nawet jesli moj nick (chociaz wziety z historii
            hackerologii) kojarzy sie zle. Nie pochwalam dzialan osob, ktore co
            chwila zmieniaja podpis, powodujac jedynie konfudacje mojej jak i
            innych osob.
            Pozdr.
          • pogarda Post Scriptum: 01.04.10, 12:28
            empi napisal:
            Aron pozostanie, ma u mnie fory :, w jego szaleństwie jest
            trochę intelektu. Małpa, jak to małpa, każdy cyrk ma małpy swoje ku
            uciesze gawiedzi :)


            Czyzbys dostal ulgowy? ;-)
            A powaznie: ja na przyklad lubie bosmana - jesli nie klnie to pisze
            z sensem, trzeba tylko sie przebic przez warstwy a mozna zobaczyc,
            ze ten facet na prawde ma cos do powiedzenia.
            Pozdr
            • empi Re: Post Scriptum: 01.04.10, 12:49
              Wątek zmienia swój charakter, zaczynamy mówić coś o sobie i
              innych :).Bosman zyskałby jeszcze więcej gdyby nie "bosmanił", nie
              jest zawzięty, mściwy, pokrzyczy ale to tylko jego skóra, w głębi
              jest bardziej miękki.
              Traktuję forum jako swoiste miejsce na wychowywanie się ludzi w
              duchu szanowania cudzych poglądów i wartości. Zazwyczaj kogoś kto ma
              inne traktujemy jako wroga i obiekt do unicestwienia. Tu na forum
              zaczynamy to zmieniać, powolutku :). Zobacz, folkatkę wszyscy
              poważają, z lewa i prawa. Ona też potrafi z każdym porozmawiać
              normalnym tonem. JB ma całkowicie odmienną wizję polityczną niż np.
              moja. Nigdy sobie nie nawtykaliśmy, szanujemy swoje odmienności,
              mamy wiele wspólnych opinii. Tajnoos.agentos, wampir, janostrzyca
              któremu chce się jeszcze coś zmieniać, wampir i _aaa_ w symbiozie :)
              itd. Każdy jest wartością tego forum.
              pzdr.
              • pogarda Re: Post Scriptum: 01.04.10, 13:15
                Wszyscy sa czescia tego forum. Wymieniles wielu wartych uwagi,
                podzielam :)
                Wracajac do moich obaw, to nie straszni nam ci, ktorzy mysla, ale
                ci, ktorzy mysla, ze mysla. Wiekszosc z nas jest tolerancyjna i
                otwarta na poglady innych, nawet jesli ich nie podzielamy.
                Moje obawy dotycza tych, ktorzy wzieli sobie za punkt honoru to, by
                edukowac i leczyc dewiantow z ich przypadlosci. Bo przeciez
                przypadloscia jest w ich mniemaniu posiadanie innych pogladow.

                Moj stary ojciec mawial, ze nadgorliwosc jest gorsza od faszyzmu.

                Ponadto ze wzgledu na specyfike lubelskiego forum (szerokosc
                pogladow, klase adwersarzy etc) wprowadzenie tak szerokich zmian w
                dzialaniu forum moze zdac egzamin. Obawiam sie, ze na warszawskich
                stronach juz tak byc nie musi. Jestesmy w koncu "swinka
                doswiadczalna". Postarajmy sie myslec o innych. My sie znamy i wiemy
                o sobie na wzajem wiele - wiemy na co nas stac, na kogo mozna liczyc
                itd.
                Inne fora moga nie byc tak uprzywilejowane :)
                pozdr.
                • wampir-wampir Re: Post Scriptum: 01.04.10, 15:10
                  Pogarda to nie jest tak, jak piszesz. Większość z nas jest wprawdzie
                  tolerancyjna i otwarta, ale nikt z nas nie jest święty. Z wyjątkiem
                  Empiego oczywiście, Empi jest najlepszym adminem na gazecie, wzorem
                  cnót wszelakich i doskonałością, której my nigdy nie osiągniemy ;D.
                  Nasze oceny zawsze będą subiektywne, bo oceny są tylko takie. To
                  niby dlaczego mielibyśmy je formułować w sposób, który określi kto
                  może, a kto nie tu pisywać, kto musi, a kto niekoniecznie
                  przepraszać i błagać o wybaczenie? Jeśli elan wali we mnie gudłajem
                  parchem i geszefciarzem, to ja mu odpowiadam zawszonym, niemytym,
                  załganym polaczkiem i czołgam po glebie w mniej lub bardziej
                  wybredny sposób. To samo robią Tajnos czy Bosman. To także jest
                  specyfika tego forum. Jeśli pojawiają się tu zbawcy, misjonarze i
                  edukatorzy, to stosuje się "dziobanie glisty" i w końcu zaczynają
                  zachowywać się tak, jak zwyczajni użytkownicy albo po prostu znikają.
                  I jest git. I niech tak zostanie.
                  • _aaa_ Re: Post Scriptum: 01.04.10, 15:33
                    wampir-wampir napisał:

                    Jeśli elan wali we mnie gudłajem
                    > parchem i geszefciarzem, to ja mu odpowiadam zawszonym, niemytym,
                    > załganym polaczkiem i czołgam po glebie w mniej lub bardziej
                    > wybredny sposób. To samo robią Tajnos czy Bosman. To także jest
                    > specyfika tego forum. Jeśli pojawiają się tu zbawcy, misjonarze i
                    > edukatorzy, to stosuje się "dziobanie glisty" i w końcu zaczynają
                    > zachowywać się tak, jak zwyczajni użytkownicy albo po prostu znikają.
                    > I jest git. I niech tak zostanie.


                    Prawdę wampir pisze, taki wersal Panowie uprawiają.
                    Tylko ja z pełną kulturą i sztuką zwracam się do kolegów mendzących, co nie wiedzieć czemu bardzo ich denerwuje.
                    Grzeczna jestem, miła, "wyrazów" nie używam, a im ciśnienie skacze.
                    Łaj????:)))

                    • wampir-wampir Re: Post Scriptum: 01.04.10, 15:40
                      _aaa_ napisała:

                      > Tylko ja z pełną kulturą i sztuką zwracam się do kolegów
                      mendzących, co nie wie
                      > dzieć czemu bardzo ich denerwuje.
                      > Grzeczna jestem, miła, "wyrazów" nie używam, a im ciśnienie skacze.
                      > Łaj????:)))

                      A opisy sexu oralnego na śniadanie, to co??? I jak ma im nie
                      skakać ;-)))
                      • _aaa_ Re: Post Scriptum: 01.04.10, 15:47
                        wampir-wampir napisał:


                        > A opisy sexu oralnego na śniadanie, to co??? I jak ma im nie
                        > skakać ;-)))
                        >
                        >
                        Tira, rira. Że to był opis seksu odkrył elan, ale on zawsze się lubi dogrzebać to ma (nie żałuj mu wampirze, sam wiesz jak jest, poza tym święta itd:P). Ja pisałam tylko o konsumpcji i to terapeutycznej:))))
                        • wampir-wampir Re: Post Scriptum: 01.04.10, 15:53
                          _aaa_ napisała:

                          > Ja pisałam tylko o konsumpcji i to terapeutycznej:))))

                          A byczusie i pieszczoszki??? Co to ma niby znaczyć???

                          ;-)))

                          • _aaa_ Re: Post Scriptum: 01.04.10, 17:31
                            wampir-wampir napisał:
                            >
                            > A byczusie i pieszczoszki??? Co to ma niby znaczyć???
                            >
                            > ;-)))
                            >



                            To była chwila słabości:)))
                            • wampir-wampir Re: Post Scriptum: 01.04.10, 17:35
                              _aaa_ napisała:

                              > To była chwila słabości:)))

                              To było kilka chwil, ale się nie martw :-)))
                    • pogarda Re: Post Scriptum: 01.04.10, 15:40
                      _aaa_ napisala:
                      [...] Grzeczna jestem, miła, "wyrazów" nie używam, a im ciśnienie
                      skacze. Łaj????:)))

                      Nic mi przy tobie nie skacze... Raczej mnie intrygujesz niz
                      denerwujesz :)))
                      Pozdr.
                      • _aaa_ Re: Post Scriptum: 01.04.10, 17:03
                        pogarda napisał:

                        > Nic mi przy tobie nie skacze... Raczej mnie intrygujesz niz
                        > denerwujesz :)))
                        > Pozdr.


                        Pogardo?:)))
    • pogarda Re: Ważny Komunikat !!! 01.04.10, 15:26
      empi mam jeszcze jedno pytanie, a w zasadzie prosbe o doprecyzowanie.
      [...] liczba kliknięć na kosz wpływa na rangę [...]
      W jaki sposob? czy to znaczy, ze ilos negatywnych ocen mojego (dla
      przykladu) postu - vide klikniec na kosz przy nim, czy tez ilosc
      moch reportow lamania netykiety?
      pozdr.
      • empi Re: Ważny Komunikat !!! 01.04.10, 15:36
        będą dwie ikonki - i +, to będą notowania Twojej reputacji, można
        dać jakieś ikonki graficzne :). Będzie to ocenianie przez samych
        użytkowników, może być nawet w skali od jeden do pięciu. Ponadto wg
        stosownego algorytmu biorącego pod uwagę staż na forum, ilość
        założonych tematów, postów będą dodawane punkty pozytywne extra z
        automatu. Można to wszystko naprawdę bardzo skomplikować :)
        pzdr.
        • pogarda Re: Ważny Komunikat !!! 01.04.10, 15:43
          Rozumiem, ze minus piec mialoby oznaczac wskazanie zlamania
          netykiety?
          Coz... mimo ze na forum pisuje od dosc dawna, wyjatkowo aktywnie od
          kilku miesiecy tylko a wypowiedzialem ie juz na ten temat wyjatkowo
          obficie, wiec juz sie zamkne ;)
          Chetnie zobacze co "najstarsi gorale" maja do powiedzenia :)
          Pozdr.
        • _aaa_ Re: Ważny Komunikat !!! 01.04.10, 15:43
          hmmmmmm, no ciekawe jaką ja bym miała opinię?

          Swoją drogą to można by jeszcze kategorie ustalić, w jakich byłby delikwent oceniany:))))
          • empi Re: Ważny Komunikat !!! 01.04.10, 15:50
            nie komplikujmy, może np. pasi mi lub nie, chociaż można też tak
            uczynić, że np. Twój głos jest więcej warty ponieważ Twoja ranga
            jest wysoka i czyjaś niska. Wszystko to wymaga głębokich studiów i
            przemyśleń. Cieszę się, że forumowicze z takim zaangażowaniem
            podchodzą do sprawy :)
            pzdr.
            • _aaa_ Re: Ważny Komunikat !!! 01.04.10, 15:53
              empi napisał:

              > nie komplikujmy, może np. pasi mi lub nie, chociaż można też tak
              > uczynić, że np. Twój głos jest więcej warty ponieważ Twoja ranga
              > jest wysoka i czyjaś niska. Wszystko to wymaga głębokich studiów i
              > przemyśleń. Cieszę się, że forumowicze z takim zaangażowaniem
              > podchodzą do sprawy :)
              > pzdr.


              Takie swoiste punkty za pochodzenie bedziemy mieli?
              Pięknie i nostalgicznie zaczyna sie robić:)))
          • wampir-wampir Re: Ważny Komunikat !!! 01.04.10, 15:51
            Jesteś prowokatorką, kobietą rozpustną i głęboko amoralną,
            mmmmmmm... Bardzo, bardzo Cię lubię :-)))
            • _aaa_ Re: Ważny Komunikat !!! 01.04.10, 15:54
              wampir-wampir napisał:

              > Jesteś prowokatorką, kobietą rozpustną i głęboko amoralną,
              > mmmmmmm... Bardzo, bardzo Cię lubię :-)))



              Jak bardzo głęboko?:))))
              • wampir-wampir Re: Ważny Komunikat !!! 01.04.10, 15:56
                Opowiem Ci po 23.00 ;-)))
                • Gość: JB Takie sobie uwagi... IP: *.lublin.mm.pl 01.04.10, 17:27
                  Po co tu cokolwiek zmieniac? - jesli mamy mowic powaznie. Nie ma
                  obowiazku "bycia" na forum Lublin, sa inne,w ktorych mozna
                  zaistniec, jesli sie tego bardzo pragnie. Gdy sie nie ma wlasnego
                  blogu, mozna wpisywac sie do cudzych, co widac chocby po blogu
                  Passenta, ktorego cenie szczegolnie. Ja lubie tu konkretnie bywac,
                  bo na ogol znam wszystkich z ich wypowiedzi i - nawet nie czytajac -
                  wiem,czego moge sie spodziewac. Tu nie trzeba tez za kazdym razem
                  (jak u "giwi") logowac sie. Kto mnie zna, wie,ze JB to
                  skrot "joannybarskiej" i jest OK. Pogladow moich w zasadniczy sposob
                  nie zmieniam, aczkolwiek nie jestem skorupiakiem mimo mej
                  osiemdziesiątki. Mam rozterki: smiac sie czy plakac,kiedy obserwuję
                  dyskusje na temat zapraszenia gen.Jaruzelskiego do Moskwy i slucham
                  chamskich odzywek Gowina czy Migalskiego.Gowin pozuje na
                  intelektualiste, niech mu tam...Dzisiejsze media to temat sam w
                  sobie. Jak wezma na warsztat jakis temat ,to ciagna go tak dlugo,ze
                  az sie chce jechac do stolicy Łotwy. Czesto wypadek drogowy,a sporo
                  ich w kraju, staje sie czolowka wiadomosci telewizyjnych. Zajmujemy
                  sie byle Pacanowem,a nie wiemy w zasadzie nic na temat wydarzen w
                  Nowym Jorku, Pekinie czy Buenos Aires. Gdyby nie mozliwosc
                  obserwowania innych telewizji, zylibysmy na drzewach.Ofensywa
                  serialowa trwa,ale ja,na szczescie,ogladam tylko dwa seriale i
                  widze,ze i te sa coraz gorsze z odcinka na odcinek. W TVP3
                  najciekawsze dokumenty pokazuje sie w okolicach polnocy.Mam dwa
                  magnetowidy,wiec daje rade. Fakt,ze interesuje sie polityka i
                  ogarnela mnie zgroza,kiedy w jednym z programow 38-latka,matka
                  pieciorga dzieci,nie wiedziala, kto jest premierem
                  Polski.Niestety,nawet absolwenci obecnych uczelni maja wiedze
                  szczatkowa,a w domach rodzinnych wiele ich nie nauczono,bo chyba i
                  rodzice nie za bardzo "kumaci". Korespondent TV akcentuje "szyng" w
                  nazwie Waszyngton,bo przyzwycajony jest na akcentowanie
                  przedostatniej sylaby. Ale nie wzystkie slowa sa wypowiadane w
                  jezyku polskim, niektore pochodza z laciny,czesto nalezy wypowiadac
                  je inaczej.Rozgadalam sie,ale to juz ostatnie "podrygi",bo czas w
                  miejscu nie stoi i nie jest moim sojusznikiem. Przepraszam,ze nie
                  stawiam "ogonkow" przy poszczegolnych slowach, po prostu zwykle
                  lenistwo i klopoty z czuciem w dwoch palcach. Dozyjecie mego wieku -
                  zobaczycie,jak jest.Oczywicie zycze tego nawet "elanowi 13". Tyle
                  narka,jak sie dzis mawia.
                  • elan13 Re: Takie sobie uwagi... 03.04.10, 12:12
                    Gość portalu: JB napisał(a):

                    > Dozyjecie mego wieku -
                    > zobaczycie,jak jest.Oczywicie zycze tego nawet "elanowi 13". Tyle
                    > narka,jak sie dzis mawia.

                    Nawet elan13 dziękuje za życzenia i jednocześnie życzy by czas
                    wielkanocny przyniósł głębokie refleksje nad tym, co w życiu
                    najistotniejsze. Może to będzie Wielkanoc przemienienia?
    • Gość: nauczyciel Re: Ważny Komunikat !!! IP: *.chello.pl 01.04.10, 19:49
      jako osobnik niezalogowany i zabierający głos tylko od czasu do
      czasu podpadam pod punkt 4 :), ok, ale przypominam, że zanim zaczną
      obowiazywać nowe standardy, należy wcześniej opracować stosowne
      procedury ... , najlepiej , jak takie procedury zostaną opracowane w
      zespołach tematycznych ( tematyka do uzgodnienia), następnie
      zebrane, przeanalizowane, wybrane właściwe .... dopiero wówczas
      można wdrażać ... wiem, co piszę, tak to właśnie wygląda w naszej
      rzeczywistości
      Dobrych Świąt zalogowanym i tym "na czarno"
      • Gość: olek Czy empi wreszcie nauczył sie netykiety ? IP: *.adsl.inetia.pl 07.04.10, 06:43
        dostali ostrzezenie i nic to nie dało, nadal sie trzymaja na siłę
        • lech.niedzielski Przypomina się "Rejs" ... . 07.04.10, 11:29
          Hm.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka