puzon20 07.05.10, 21:49 a może kolejną akcją arcybiskupa będzie zapalanie zniczy na gromach poległych żołnierzy Wermachtu, UPA, NKWD i UB. Przecież to też ludzie, którzy walczyli i ginęli w przekonaniu, że jest to słuszna sprawie Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
elbertson dzieki za adresy , pojdziemy z synem . Nawet 08.05.10, 01:05 odebrano Im prawoslawne krzyze i pochowano pod radziecka gwiazda . Odprawcie w niedziele msze za dusze tych biedakow . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ktosik Re: Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Rosjan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.05.10, 07:56 Zawsze zapalałam znicze na grobach różnych żolnierzy w dniu 1 listopada. Nie widzę jednak powodu by to robić z okazji 9 maja, tym bardziej, ze sa powody by w ten wlaśnie dzień tego nie robić ( historyczne powody), nie popadajmy w przesadę. W Smoleńsku władze Rosji zachowały się na poziomie, ale nie z milości tylko z tego powodu ,że takie są standardy na świecie, dbali o wlasny wizerunek i dbają nadal. Nie jestem rusofobem, zwykli Rosjanie niczym się od nas nie różnią. Odpowiedz Link Zgłoś
glutoplazma Re: Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Rosjan 08.05.10, 08:33 Jeszcze się nie przyzwyczaiłeś? Toż, to jest taki element massmedialnej popkultury, co i rusz to ktoś próbuje poderwać jakieś nowe pospolite ruszenie: cała Polska czyta dzieciom, cała Polska biega, cała Polska jeździ rowerkiem, cała Polska śpiewa i tańczy, cała Polska pali świeczkę i pogrąża się w zadumie, cała Polska wali z gwinta... Olać i będzie spokój.:) Odpowiedz Link Zgłoś
glutoplazma Re: Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Rosjan 08.05.10, 08:37 PS. Daleki jestem od przyznawania racji oszołomom, sprowadzającym wszystko do wyrywania paznokci i strzelania w tył głowy. Świeczki na różnych żołnierskich grobach od czasu do czasu palę, ale nigdy na hasło z góry, gdyż nienawidzę politycznej otoczki takich zachowań oraz przeraża mnie wybiórczość w pielęgnowaniu pamięci. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mikojan Re: Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Rosjan IP: *.adsl.inetia.pl 08.05.10, 08:40 Sowiecka agentura od zawsze , działa zupełnie jawnie wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Za-co-mamy-sie-odwdzieczac-Rosji-Za-ukrywanie-szczegolow-sledztwa,wid,12246088,wiadomosc_prasa.html Odpowiedz Link Zgłoś
glutoplazma Re: Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Rosjan 08.05.10, 08:47 W sprawie sowieckiej agentury, może by tak wkleił jakiś linczek do tekstu oryginalnego w Waszym dzienniku, a nie do komentarza w WP, co?:D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: oto Re: Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Rosjan IP: *.adsl.inetia.pl 08.05.10, 10:21 W dniu 16 grudnia 1945 r. w parku im. Staszica w Łodzi grupa żołnierzy Armii Czerwonej dokonała zbiorowego gwałtu i zabójstwa studentki Uniwersytetu Łódzkiego Marii Tyrankiewiczówny. Tak reagowało wówczas społeczeństwo Łodzi: Do pierwszych otwartych protestów młodzieży doszło w grudniu 1945 r. w Łodzi. Została tam zamordowana studentka uniwersytetu Maria Tyrankiewicz. W powszechnym przekonaniu została zgwałcona i zastrzelona przez żołnierzy sowieckich z pobliskiej jednostki. Wieść o zbrodni szybko obiegła cały kraj, w pogrzebie 19 grudnia uczestniczyły delegacje z większości ośrodków akademickich. Zgromadzone w czasie uroczystości tłumy młodzieży studenckiej i szkolnej wzburzone były podjętą przez władze bezpieczeństwa próbą urządzenia cichego, nocnego pochówku oraz artykułem z miejscowego organu PPR, niedwuznacznie sugerującym, iż "prowokacyjnego mordu" dokonali "reakcyjni studenci". Już w trakcie pogrzebu doszło do pierwszych przepychanek z funkcjonariuszami MO i UB, które wkrótce przekształciły się w zamieszki. Studentów wznoszących m.in. okrzyki: "Precz z UB", "My chcemy prawdziwej demokracji" rozproszono salwami z broni palnej, gdy zaatakowali kamieniami budynek "Głosu Robotniczego". W kolejnych dniach trwały niepokoje, próbowano organizować wiece protestacyjne. Funkcjonariusze UB nie dopuszczali jednak studentów do budynków akademickich, gromadzącą się młodzież rozpraszały bojówki ZWM i PPR, trwały aresztowania. Wydarzenia łódzkie stały się pretekstem do pierwszej ogólnopolskiej kampanii prasowej, żądającej zniesienia autonomii wyższych uczelni, do czego jednak wówczas jeszcze nie doszło. Represje wobec uczestników wydarzeń były także stosunkowo łagodne - kilkunastu z nich zostało skazanych na symboliczne kary do dwu tygodni aresztu, a jedynie Halinę Popczyk sąd wojskowy skazał na trzy lata więzienia. www.stanislaw.plewako.pl/zwm/rolaZWM.htm Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aneta Re: Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Rosjan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.05.10, 10:24 Ta cala akcja wmawiania ludziom uprzedzeń jest po prostu niesprawiedliwa. Proszę twórców tej nieszczęsnej akcji, by nie przelewali swoich fobii na innych. Ludzie szanują zmarłych bez względu na narodowość. Trzeba tylko trochę się nad tymi ludźmi pochylić i ich posłuchać a nie wymyślać niestworzone historie w izolacji. Odpowiedz Link Zgłoś
glutoplazma Re: Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Rosjan 08.05.10, 10:29 Cicho być. Lud ma powszechne przekonanie i lud łaknie winnych, sexu, broni i igrzysk. Trza ludowi dać bo jak nie, to lud nie pójdzie na wybory a nawet jak pójdzie, to odda głos nie temu, co trza. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aneta Re: Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Rosjan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.05.10, 14:38 Jak jutro na mszach dalej będzie to "umoralnianie" połączone z obrażaniem to na znak protestu wychodzę z kościoła. Lubię mój Kościół i nie zgadzam się na takie praktyki. Mam nadzieje,ze się abp Życiński ocknie i przypomni sobie komu powinien służyć Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gaja Re: Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Polaków IP: *.adsl.inetia.pl 08.05.10, 17:35 ja zapale ale na mogiłach obrońców Polski a nie okupantów www.youtube.com/watch?v=mT9aaE-p4pc&feature=related Odpowiedz Link Zgłoś
glutoplazma Re: Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Polakó 08.05.10, 17:41 Uważaj, nie pomyl się. Wśród NSZowców było całkiem sporo zwykłych morderców, którzy z obroną ojczyzny mieli tyle wspólnego, co nic. Odpowiedz Link Zgłoś
glutoplazma Re: Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Polakó 08.05.10, 17:44 www.ipn.gov.pl/wai/pl/245/808/ Odpowiedz Link Zgłoś
gilgamesz Re: Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Rosjan 08.05.10, 23:16 II turę proponuję zacząć 17 września. chyba że wszyscy już zapomnieli o tej rocznicy... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: j2 Re: Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Rosjan IP: *.lublin.mm.pl 08.05.10, 23:19 dwaj protoplaści unii europejskiej, zbrodnicze socjalistyczne kraje, hitlera i stalina pobiły się. My teraz mamy dziękować jednym bandytom że wprawdzie nas też pobili ale zwyciężyli drugiego bandytę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jan Re: Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Rosjan IP: *.146.6.182.nat.umts.dynamic.eranet.pl 09.05.10, 03:19 Jeśli nie rozumiesz symbolicznego znaczenia takiego gestu to jakakolwiek rozmowa z Tobą nie ma sensu. Nigdy nie miałem zbyt wielkiego mniemania o ludziach, ale to co się dzieje ostatnio dostarcza kolejnych dowodów, że zdecydowana większość populacji to idioci. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rea Thank you for Katyn IP: *.adsl.inetia.pl 09.05.10, 09:52 tak jest, uczucijmy sowieckie wojska wywożące Plaków na Sybir, mordujące żołnierz Polskiego Państwa Podziemniego, strzelających w tył głowy oprawców w katynia itp. W podzieowaniu za Katyń - świeczka podwójna. Ciakwe co zaproponuje gazetka na 17 września. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JB Sami sie uczcie! IP: *.lublin.mm.pl 09.05.10, 10:09 Ten ogłupiały rea nie wie chyba, ze Stalin wywozil na Syberie rowniez wielu sposrod tych radzieckich zolnierzy, ktorzy znalezli sie w niemieckiej niewoli. Sama nie wiem po co podejmowac dyskusje z taki typami? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rea Re: Sami sie uczcie! IP: *.adsl.inetia.pl 09.05.10, 14:47 Przytoczenie faktu, że Stalin wywoził na Syberię również swoich żołnierzy świadczy o twojej niskiej inteligencji: Hitler też mordował swoich rodaków - w związku z tym należy mu automatycznie wybaczyć zbrodnie wobec narodu polskiego? Ja też już się więcej nie odezwę, bo wolę dyskutować z Polakami, a nie sowiecką agenturą. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: matka Re: Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Rosjan IP: *.adsl.inetia.pl 09.05.10, 09:57 www.youtube.com/watch?v=MbvVjRcXiGY Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tatuś Re: Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Rosjan IP: 89.167.6.* 09.05.10, 10:08 www.youtube.com/watch?v=nV_2VbTLDXg&feature=related Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JB Re: Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Rosjan IP: *.lublin.mm.pl 09.05.10, 10:55 pani matka ,to wyjatkowo idiotyczne. Ale pisostwo atakuje,wiadomo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JB Re: Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Rosjan IP: *.lublin.mm.pl 09.05.10, 10:58 www.youtube.com/watch?v=OkeoPCq-_uk Odpowiedz Link Zgłoś
kossmann Jednak najważniejsze, to .... 09.05.10, 11:17 ... dobrze się bawić! Po lubelsku .... forum.fronda.pl/?akcja=pokaz&id=3460025 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tajnos.agentos Re: Jednak najważniejsze, to .... IP: 89.167.6.* 09.05.10, 11:24 Pięknie, coraz lepiej... Polityka na cmentarze! Ciekawe, jaki wrzask ta hołota podniesie, gdy kiedyś przez pomyłkę jakiś satanista odwróci krzyż na grobie zatwierdzonego przez nich tak zwanego "polskiego patrioty".:( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mona Re: Jednak najważniejsze, to .... IP: *.adsl.inetia.pl 09.05.10, 11:29 czy ktos ci broni palic świeczki IP: 89.167.6.* zamiast szczekać idź palić Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tajnos.agentos Re: Jednak najważniejsze, to .... IP: 89.167.6.* 09.05.10, 11:32 Ktoś Ci każe szczekać na forum? Zamiast w niedzielę ujadać w biurze idź na spacerek. Hauhau! Odpowiedz Link Zgłoś
stanziemnicki Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Rosjan 09.05.10, 11:26 Wczoraj z kolegą przespacerowałem się przez cmentarz wojskowy na lubelskiej nekropolii w Lublinie. Widac zdrowe reakcje na apel TW „Filozofa”. Przy hełmie pamięci „wyzwolicieli” z czerwonej armii ktoś zareagował wbrew zamierzeniom uwikłanego we współprace z sowiecka bezpieką Józefa Ż. img535.imageshack.us/img535/3737/dscn4711.jpg img156.imageshack.us/img156/6363/dscn4709y.jpg img219.imageshack.us/img219/5136/dscn4707h.jpg img263.imageshack.us/img263/4563/dscn4705.jpg Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tajnos.agentos Re: Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Rosjan IP: 89.167.6.* 09.05.10, 11:33 To napewno była prowokacja PO - jak w Oleśnicy...:D Odpowiedz Link Zgłoś
stanziemnicki Re: Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Rosjan 09.05.10, 11:42 a co było w Oleśnicy?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tajnos.agentos Re: Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Rosjan IP: 89.167.6.* 09.05.10, 11:50 Jak to co??? Tak zwani "polscy patrioci" zaznaczyli swą obecność, ale sądząc z komentarzy to nie mogli być zwolennicy PiSuaru, tylko napewno prowokacja Żydów z PO.:D wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,7825357,Zbezczeszczony_pomnik_w_Olesnicy_to_wstyd_dla_miasta.html Odpowiedz Link Zgłoś
stanziemnicki Re: Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Rosjan 09.05.10, 12:01 Bolszaja spasiba Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tajnos.agentos Re: Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Rosjan IP: 89.167.6.* 09.05.10, 12:03 Tu jest Polska i forum polskojęzyczne. Tu się rozmawia po polsku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: joannabarska Bandytyzm IP: *.lublin.mm.pl 09.05.10, 12:13 Te wience na fotkach to wyjątkowy bandytyzm. Co za durnie tak czynią? Chyba pisostwo az tak głupie nie jest? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja sowieckie pachołki IP: *.adsl.inetia.pl 09.05.10, 14:04 bardzo dobrze że takie wieńce się pojawiły. Prawda w oczy kole, no nie, sowieckie pachołki? To właśnie przynieśli nam sowieccy żołnierze: gwałt, rabunek, eksterminację narodu - od inteligencji po rolników przeciwstawiających się sowieckiej agresji. Niech ruski się w oógle cieszy że ich cmentarze jeszcze u nas są. Prawda jest taka, że w podziękowaniu za to "wyzwolenie" powinniśmy wszystko ekshumować, zapakowac do wagonów towarowych - i niech sobie zabierają. Może na Sybir, zgodnie z dawną sowiecką tradycją?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tajnos.agentos Re: sowieckie pachołki IP: 89.167.6.* 09.05.10, 14:08 Idź pachołku i zrób tam jeszcze kupę. A co, niech Twoje będzie na wierzchu! www.youtube.com/watch?v=2uor6b-oHZo Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JB Re: sowieckie pachołki (sluchaj "ja"!) IP: *.lublin.mm.pl 09.05.10, 14:49 Ty cały "ja" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tajnos.agentos Re: sowieckie pachołki (sluchaj "ja"!) IP: 89.167.6.* 09.05.10, 16:15 Nie ma nad kim się rozczulać, tacy jak on wrzucają pety i butelki do mauzoleum i krematoryjnych pieców na Majdanku... Śmieć, prostak - i tyle. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JB empi IP: *.lublin.mm.pl 09.05.10, 14:52 Empi,nie kasujesz tego durnia "ja"? Odpowiedz Link Zgłoś
empi Re: empi 09.05.10, 15:13 Głupota nie podlega "cenzurze". On potrafi widocznie walczyć jedynie z nieboszczykami i to anonimowo. Nie potrafi pojąć, że świeczkę można zapalić i dla jednego prawego i dobrego. Nie może pojąć, że gdzieś tam o naszych dzielnych żołnierzach też mają podobnie złe wojenne wspomnienia. Wojna demoralizuje. Wcale mi się komuna nie podobała, nie uważałem jej za coś pięknego. Nie uważałem zwycięstwa sowieckiego za całkowite szczęście dla Polski. Jedynie wiem, gdyby nie zaangażowanie ZSRR w wojnę i przyjęcie na siebie głównego jej ciężaru, wojna trwałaby być może dziesięciolecia. Czy przetrwalibyśmy my i inni jako naród? Dlatego warto zapalić na grobach tych żołnierzy świeczkę. Zapaliłem, choćby dla tego ruskiego sołdata który pomógł mojej kuzynce schować się przed innym także ruskim sołdatem. pzdr. pzdr. Odpowiedz Link Zgłoś
stanziemnicki Re: empi 09.05.10, 15:15 II wojna światowa skończyła sie w 1989 r. trwała blisko 50 lat. Tak stwierdział polityk PO Jerzy Buzek - przewodniczący parlamentu UE Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JB Re: empi IP: *.lublin.mm.pl 09.05.10, 15:30 Buzek nie jest dla mnie wyrocznia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tajnos.agentos Re: empi IP: 89.167.6.* 09.05.10, 15:59 Wojna jak wojna... Skończyły się jej konsekwencje w postaci pojałtańskiego podziału świata. Jeszcze jedna nieprzemyślana wypowiedź pod publiczkę, głupstwo i przekłamanie - jak choćby to słynne stwierdzenie J.K. Bieleckiego z roku, bodajże 1990, że niby 40 lat komunizmu wyrządziło Polsce więcej szkód, jak II Wojna światowa... Odpowiedz Link Zgłoś
panuelo.beauty Re: empi 09.05.10, 15:21 Cze, bardzo fajnie i osobiście sformułowałeś wypowiedź swą, bez szemrania masz rację!!!Wklejam na cmentarz prawosławny w Lublinie O 19.30. pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tajnos.agentos Re: empi IP: 89.167.6.* 09.05.10, 16:10 > Głupota nie podlega "cenzurze". Nieeee? A co w takim razie podlega? Kto tu może bezkarnie bluzgać jadem, kłamać, oskarżać, ubliżać a kto powinien uważać, na co i dlaczego?:D Odpowiedz Link Zgłoś
stanziemnicki Re: Bandytyzm 09.05.10, 15:13 pewnie marzy sie pani zeby być brutalnie zgwałacona przez cały pułk ruskich wygłodniałych soładaków. Ale te liberalne kobiety XXI wieku mają fetysze i fantazje Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JB J.Kaczynski do Rosjan IP: *.lublin.mm.pl 09.05.10, 15:27 wyborcza.pl/1,75248,7859544,Jaroslaw_Kaczynski_zwrocil_sie_do_ Rosjan.html No,no...Sprytne to nawet. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JB Re: J.Kaczynski do Rosjan IP: *.lublin.mm.pl 09.05.10, 15:27 Dodajcie to,co nie jest tu na niebiesko.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JB Re: J.Kaczynski do Rosjan IP: *.lublin.mm.pl 09.05.10, 15:40 Jarosław Kaczyński wyciąga rękę do „przyjaciół Rosjan”. – Są w historii takie momenty, które potrafią zmienić wszystko. Mam nadzieję, że taki moment nadchodzi – stwierdził w orędziu zamieszczonym na youtube.com. Zaznaczył jednak, że „nowe można budować tylko w oparciu o prawdę” – prawdę o Katyniu. Jarosław Kaczyński dalej nie rozmawia z dziennikarzami, ale wygłosił kolejne oświadczenie. Na konferencji prasowej znów nie pojawił się osobiście i to członkowie jego sztabu wyborczego przedstawili dziennikarzom krótkie, nagrane na wideo przesłanie szefa PiS „Do przyjaciół Rosjan”. Filmik, także w wersji z napisami lub lektorem, można zobaczyć na youtube.com. (Portal TVN24) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JB Re: "Stanziemnicki" IP: *.lublin.mm.pl 09.05.10, 15:29 Ziemnicki, Polacy codziennie gwałca Polki,a nie są zolnierzami frontowymi. Nie sledzisz prasy? Odpowiedz Link Zgłoś
stanziemnicki Re: "Stanziemnicki" 09.05.10, 15:44 MN Lublin - tłumaczy to wiele. Pani zapewnie jak odziennikarka tego lewicowego szmatławca. zabawia sie w Klubie Tektura - która z mordu katyńskiego urzadza sobie szopki i happeningi. woli pani ogladać tam pokaz filmów porno i słuchać koncertu grupy Satan tak tak gwałt w waszym środowisku to taka codzienna zabawa Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JB Re: "Stanziemnicki" IP: *.lublin.mm.pl 09.05.10, 16:15 Nie wiem ,o czym mowisz. Odpowiedz Link Zgłoś
stanziemnicki Re: "Stanziemnicki" 09.05.10, 16:30 nie przypominam sobie abym z Pania przechodził na ty Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JB Re: "Stanziemnicki" IP: *.lublin.mm.pl 09.05.10, 16:47 Tu sie nie mowi "pan" i "pani". Joaska jestem. Czesc...Nowy jestes? Odpowiedz Link Zgłoś
stanziemnicki Re: "Stanziemnicki" 09.05.10, 16:52 zapewne mógłbym być twoim dziadkiem smarkulo z Tektury Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tajnos.agentos Re: "Stanziemnicki" IP: 89.167.6.* 09.05.10, 16:56 Hajhitla.:P Odpowiedz Link Zgłoś
stanziemnicki Re: "Stanziemnicki" 09.05.10, 17:05 twój dziadek tak w latach 1939-44 salutował jako volksdeutch a nastepnie poszedł na współprace z PUBP i został utrwalaczem ludowej władzy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tajnos.agentos Re: "Stanziemnicki" IP: *.ip.netia.com.pl 10.05.10, 07:43 Twój dziadek wtedy donosił na Gestapo, a mój dziadek przez takich zginął w Oświęcimiu. Tacy jak Twój dziadek i później potrafili się "ustawić". Przez takich mój inny dziadek od 1944 d0 1947 przesiedział w łagrze koło Riazania, wrócił bez zębów, ważąc 34 kilogramy, ale szczęśliwy że w ogóle wrócił. Odpowiedz Link Zgłoś
empi Re: "Stanziemnicki" 09.05.10, 18:21 Jeden Rosjanin nabijał się z Polaków mówiąc " W Polsce to wszystko na "Pan". Także "tufle" nazywają się pantufle :)". pzdr. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tajnos.agentos Re: "Stanziemnicki" IP: 89.167.6.* 09.05.10, 16:47 Nie wiem jak u Was, ale w Polsce i nie tytlko przyjęło się, że wszyscy użytkownicy Internetu, z bardzo niewieloma wyjątkami się "tykają". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JB Nagroda za powrot Gdanska do Macierzy IP: *.lublin.mm.pl 09.05.10, 16:53 Nie wszędzie czczenie pamięci żołnierzy przebiegało spokojnie. W Gdańsku doszło do przepychanki - na trzymających transparent "Nie palcie zniczy okupantom" rzucił się rekordzista Guinnessa w grze na pianinie, Romuald Koperski. Interweniowała policja i straż miejska. - Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: buddy666 Re: Nagroda za powrot Gdanska do Macierzy IP: *.chello.pl 09.05.10, 19:19 Dzisiaj jest dzień zwycięstwa nad hitleryzmem, dzień, który od ponad 20 lat jest w Polsce zapomniany, bo w gruncie rzeczy dla prawicowców i ich akolitów jest dniem hańby. Prawicowcy mają w dupie wszystkich żołnierzy, którzy zginęli w II wojnie światowej, chyba, że przynależeli do AK. Wszyscy inni a tym bardziej żołnierze radzieccy to wrogowie, którzy nieśli za sobą komunizm. Prawicowcy napisali po 1989 roku nowa historię i bronią jej jak niepodległości, choć jest zafałszowana do granic absurdu. Żołnierze radzieccy nie nieśli za sobą komunizmu, oni walczyli i ginęli , ginęli masowo po to aby poskromić faszyzm. To samo robili nasi żołnierze, którzy szli aż spod Lenino do Berlina. Im się należy szacunek i hołd. Socjalizm i ograniczenie wolności, to polityczna rozgrywka Stalina, Roosevelta i Churchilla, a nie zwykłego żołnierza, który wypełniał jedynie swoje obowiązki broniąc ojczyzny. Ale prawicowych oszołomów nikt nie przekona, więc po co nawet o tym pisać? Prawicowe oszołomy upajają się klęskami i żałobą bo to jest wpisane w ich kody genetyczne i nic się z tym nie da zrobić. Taka na przykład po Pegeerowska dójka, swego czasu chwaliła się jak to lubi doić krowy, pani Jakubiak, najpierw zarzuca Rosjanom, że wymuszają na nas świętowanie 9 maja, aby zaraz powiedzieć , że Polacy" zawsze darzyli szacunkiem groby radzieckich żołnierzy. Dlatego Polacy mogą tego dnia zapalić znicze albo wybrać inny wariant. Zauważyła, że Polacy nigdy nie niszczyli grobów, a nie lubili pomników symbolizujących Armię Czerwoną." Łaskawa pani, dała przyzwolenie Polakom na zapalenie zniczy , o jaka dobra, zaiste bez jej pozwolenia nikt by nie śmiał. A ten tekst o nie niszczeniu grobów to kolejna zagrywka wyborcza. Polacy niszczą groby i niszczyli. Niszczą masowo macewy i co im pod rękę podejdzie, bo mają w dupie szacunek do innych. Gorzej, Polacy muszą mieć wroga, inaczej to państwo nie jest w stanie funkcjonować. Jak nie Żyd, to rusek, jak nie rusek to szwab, jak nie szwab to pedał, lesba, czy inny asfalt. Szczytem hipokryzji wykazał się pan Jarek vel rusofob. Szczerze mówiąc nie wiem jak mu to co powiedział przeszło przez gardło, ale dla dobra kampanii wyborczej zapewne nie takie rzeczy robić będzie. A dziś oddajmy hołd poległym żołnierzom. Wszystkim. Odpowiedz Link Zgłoś
empi Re: Nagroda za powrot Gdanska do Macierzy 09.05.10, 21:10 nie powielaj identycznego tekstu w wielu tematach. pzdr. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JB Cudowne! IP: *.lublin.mm.pl 09.05.10, 21:54 Obejrzałam w telewizji moskiewskiej koncert z okazji Dnia Zwyciestwa. Ludzie, to jak powiew swiezego powietrza... Odpowiedz Link Zgłoś
gilgamesz Re: Cudowne! 10.05.10, 08:01 Skoro tam jest tak wspaniale, taka doskonała wolność, wszyscy tak szanuje się wzajemnie, to czemu męczy się Pani w tym zatęchłym padole wzajemnej nienawiści? Przyjęli by Panią z otwartymi rekami! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JB Re: Cudowne! IP: *.lublin.mm.pl 10.05.10, 09:26 Jasne,ale trzeba by miec te pol wieku mniej. Coraz trudniej życ mi jednak w kraju, w którym wskazowką na przyszłosc jest trauma, są trumny. Dla siebie wybrałam urnę. Zajmę mało miejsca. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: buddy666 Re: Nagroda za powrot Gdanska do Macierzy IP: *.chello.pl 09.05.10, 22:46 Dwa identyczne tematy, dwa identyczne teksty. OK? Odpowiedz Link Zgłoś