Dodaj do ulubionych

Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Rosjan

07.05.10, 21:49
a może kolejną akcją arcybiskupa będzie zapalanie zniczy na gromach poległych
żołnierzy Wermachtu, UPA, NKWD i UB. Przecież to też ludzie, którzy walczyli i
ginęli w przekonaniu, że jest to słuszna sprawie
Obserwuj wątek
    • elbertson dzieki za adresy , pojdziemy z synem . Nawet 08.05.10, 01:05
      odebrano Im prawoslawne krzyze i pochowano pod radziecka gwiazda .
      Odprawcie w niedziele msze za dusze tych biedakow .
    • Gość: ktosik Re: Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Rosjan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.05.10, 07:56
      Zawsze zapalałam znicze na grobach różnych żolnierzy w dniu 1
      listopada. Nie widzę jednak powodu by to robić z okazji 9 maja, tym
      bardziej, ze sa powody by w ten wlaśnie dzień tego nie robić (
      historyczne powody), nie popadajmy w przesadę. W Smoleńsku władze
      Rosji zachowały się na poziomie, ale nie z milości tylko z tego
      powodu ,że takie są standardy na świecie, dbali o wlasny wizerunek i
      dbają nadal. Nie jestem rusofobem, zwykli Rosjanie niczym się od nas
      nie różnią.
      • glutoplazma Re: Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Rosjan 08.05.10, 08:33
        Jeszcze się nie przyzwyczaiłeś? Toż, to jest taki element
        massmedialnej popkultury, co i rusz to ktoś próbuje poderwać jakieś
        nowe pospolite ruszenie: cała Polska czyta dzieciom, cała Polska
        biega, cała Polska jeździ rowerkiem, cała Polska śpiewa i tańczy,
        cała Polska pali świeczkę i pogrąża się w zadumie, cała Polska wali
        z gwinta... Olać i będzie spokój.:)
        • glutoplazma Re: Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Rosjan 08.05.10, 08:37
          PS. Daleki jestem od przyznawania racji oszołomom, sprowadzającym
          wszystko do wyrywania paznokci i strzelania w tył głowy. Świeczki na
          różnych żołnierskich grobach od czasu do czasu palę, ale nigdy na
          hasło z góry, gdyż nienawidzę politycznej otoczki takich zachowań
          oraz przeraża mnie wybiórczość w pielęgnowaniu pamięci.
          • Gość: mikojan Re: Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Rosjan IP: *.adsl.inetia.pl 08.05.10, 08:40
            Sowiecka agentura od zawsze , działa zupełnie jawnie
            wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Za-co-mamy-sie-odwdzieczac-Rosji-Za-ukrywanie-szczegolow-sledztwa,wid,12246088,wiadomosc_prasa.html
            • glutoplazma Re: Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Rosjan 08.05.10, 08:47
              W sprawie sowieckiej agentury, może by tak wkleił jakiś linczek do
              tekstu oryginalnego w Waszym dzienniku, a nie do komentarza w WP,
              co?:D
              • Gość: oto Re: Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Rosjan IP: *.adsl.inetia.pl 08.05.10, 10:21

                W dniu 16 grudnia 1945 r. w parku im. Staszica w Łodzi grupa
                żołnierzy Armii Czerwonej dokonała zbiorowego gwałtu i zabójstwa
                studentki Uniwersytetu Łódzkiego Marii Tyrankiewiczówny.

                Tak reagowało wówczas społeczeństwo Łodzi:
                Do pierwszych otwartych protestów młodzieży doszło w grudniu 1945 r.
                w Łodzi. Została tam zamordowana studentka uniwersytetu Maria
                Tyrankiewicz. W powszechnym przekonaniu została zgwałcona i
                zastrzelona przez żołnierzy sowieckich z pobliskiej jednostki. Wieść
                o zbrodni szybko obiegła cały kraj, w pogrzebie 19 grudnia
                uczestniczyły delegacje z większości ośrodków akademickich.
                Zgromadzone w czasie uroczystości tłumy młodzieży studenckiej i
                szkolnej wzburzone były podjętą przez władze bezpieczeństwa próbą
                urządzenia cichego, nocnego pochówku oraz artykułem z miejscowego
                organu PPR, niedwuznacznie sugerującym, iż "prowokacyjnego mordu"
                dokonali "reakcyjni studenci". Już w trakcie pogrzebu doszło do
                pierwszych przepychanek z funkcjonariuszami MO i UB, które wkrótce
                przekształciły się w zamieszki. Studentów wznoszących m.in. okrzyki:
                "Precz z UB", "My chcemy prawdziwej demokracji" rozproszono salwami z
                broni palnej, gdy zaatakowali kamieniami budynek "Głosu
                Robotniczego". W kolejnych dniach trwały niepokoje, próbowano
                organizować wiece protestacyjne. Funkcjonariusze UB nie dopuszczali
                jednak studentów do budynków akademickich, gromadzącą się młodzież
                rozpraszały bojówki ZWM i PPR, trwały aresztowania. Wydarzenia
                łódzkie stały się pretekstem do pierwszej ogólnopolskiej kampanii
                prasowej, żądającej zniesienia autonomii wyższych uczelni, do czego
                jednak wówczas jeszcze nie doszło. Represje wobec uczestników
                wydarzeń były także stosunkowo łagodne - kilkunastu z nich zostało
                skazanych na symboliczne kary do dwu tygodni aresztu, a jedynie
                Halinę Popczyk sąd wojskowy skazał na trzy lata więzienia.
                www.stanislaw.plewako.pl/zwm/rolaZWM.htm
    • Gość: aneta Re: Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Rosjan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.05.10, 10:24
      Ta cala akcja wmawiania ludziom uprzedzeń jest po prostu
      niesprawiedliwa. Proszę twórców tej nieszczęsnej akcji, by nie
      przelewali swoich fobii na innych. Ludzie szanują zmarłych bez względu
      na narodowość. Trzeba tylko trochę się nad tymi ludźmi pochylić i ich
      posłuchać a nie wymyślać niestworzone historie w izolacji.
      • glutoplazma Re: Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Rosjan 08.05.10, 10:29
        Cicho być. Lud ma powszechne przekonanie i lud łaknie winnych, sexu,
        broni i igrzysk. Trza ludowi dać bo jak nie, to lud nie pójdzie na
        wybory a nawet jak pójdzie, to odda głos nie temu, co trza.
        • Gość: aneta Re: Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Rosjan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.05.10, 14:38
          Jak jutro na mszach dalej będzie to "umoralnianie" połączone z
          obrażaniem to na znak protestu wychodzę z kościoła. Lubię mój Kościół i
          nie zgadzam się na takie praktyki. Mam nadzieje,ze się abp Życiński
          ocknie i przypomni sobie komu powinien służyć
          • Gość: gaja Re: Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Polaków IP: *.adsl.inetia.pl 08.05.10, 17:35
            ja zapale ale na mogiłach obrońców Polski a nie okupantów
            www.youtube.com/watch?v=mT9aaE-p4pc&feature=related
            • glutoplazma Re: Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Polakó 08.05.10, 17:41
              Uważaj, nie pomyl się. Wśród NSZowców było całkiem sporo zwykłych
              morderców, którzy z obroną ojczyzny mieli tyle wspólnego, co nic.
              • glutoplazma Re: Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Polakó 08.05.10, 17:44
                www.ipn.gov.pl/wai/pl/245/808/
    • gilgamesz Re: Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Rosjan 08.05.10, 23:16
      II turę proponuję zacząć 17 września. chyba że wszyscy już zapomnieli o
      tej rocznicy...
    • Gość: j2 Re: Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Rosjan IP: *.lublin.mm.pl 08.05.10, 23:19
      dwaj protoplaści unii europejskiej, zbrodnicze socjalistyczne kraje, hitlera i
      stalina pobiły się. My teraz mamy dziękować jednym bandytom że wprawdzie nas też
      pobili ale zwyciężyli drugiego bandytę.
    • Gość: Jan Re: Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Rosjan IP: *.146.6.182.nat.umts.dynamic.eranet.pl 09.05.10, 03:19
      Jeśli nie rozumiesz symbolicznego znaczenia takiego gestu to jakakolwiek rozmowa
      z Tobą nie ma sensu. Nigdy nie miałem zbyt wielkiego mniemania o ludziach, ale
      to co się dzieje ostatnio dostarcza kolejnych dowodów, że zdecydowana większość
      populacji to idioci.
      • Gość: rea Thank you for Katyn IP: *.adsl.inetia.pl 09.05.10, 09:52
        tak jest, uczucijmy sowieckie wojska wywożące Plaków na Sybir, mordujące
        żołnierz Polskiego Państwa Podziemniego, strzelających w tył głowy oprawców w
        katynia itp. W podzieowaniu za Katyń - świeczka podwójna.
        Ciakwe co zaproponuje gazetka na 17 września.
        • Gość: JB Sami sie uczcie! IP: *.lublin.mm.pl 09.05.10, 10:09
          Ten ogłupiały rea nie wie chyba, ze Stalin wywozil na Syberie
          rowniez wielu sposrod tych radzieckich zolnierzy, ktorzy znalezli
          sie w niemieckiej niewoli. Sama nie wiem po co podejmowac dyskusje z
          taki typami?
          • Gość: rea Re: Sami sie uczcie! IP: *.adsl.inetia.pl 09.05.10, 14:47
            Przytoczenie faktu, że Stalin wywoził na Syberię również swoich żołnierzy
            świadczy o twojej niskiej inteligencji: Hitler też mordował swoich rodaków - w
            związku z tym należy mu automatycznie wybaczyć zbrodnie wobec narodu polskiego?
            Ja też już się więcej nie odezwę, bo wolę dyskutować z Polakami, a nie sowiecką
            agenturą.
    • Gość: matka Re: Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Rosjan IP: *.adsl.inetia.pl 09.05.10, 09:57
      www.youtube.com/watch?v=MbvVjRcXiGY
      • Gość: tatuś Re: Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Rosjan IP: 89.167.6.* 09.05.10, 10:08
        www.youtube.com/watch?v=nV_2VbTLDXg&feature=related
      • Gość: JB Re: Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Rosjan IP: *.lublin.mm.pl 09.05.10, 10:55
        pani matka ,to wyjatkowo idiotyczne. Ale pisostwo atakuje,wiadomo.
        • Gość: JB Re: Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Rosjan IP: *.lublin.mm.pl 09.05.10, 10:58
          www.youtube.com/watch?v=OkeoPCq-_uk
    • kossmann Jednak najważniejsze, to .... 09.05.10, 11:17
      ... dobrze się bawić! Po lubelsku ....

      forum.fronda.pl/?akcja=pokaz&id=3460025
      • Gość: tajnos.agentos Re: Jednak najważniejsze, to .... IP: 89.167.6.* 09.05.10, 11:24
        Pięknie, coraz lepiej... Polityka na cmentarze! Ciekawe, jaki wrzask
        ta hołota podniesie, gdy kiedyś przez pomyłkę jakiś satanista
        odwróci krzyż na grobie zatwierdzonego przez nich tak
        zwanego "polskiego patrioty".:(
        • Gość: mona Re: Jednak najważniejsze, to .... IP: *.adsl.inetia.pl 09.05.10, 11:29
          czy ktos ci broni palic świeczki IP: 89.167.6.*
          zamiast szczekać idź palić
          • Gość: tajnos.agentos Re: Jednak najważniejsze, to .... IP: 89.167.6.* 09.05.10, 11:32
            Ktoś Ci każe szczekać na forum? Zamiast w niedzielę ujadać w biurze
            idź na spacerek. Hauhau!
    • stanziemnicki Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Rosjan 09.05.10, 11:26
      Wczoraj z kolegą przespacerowałem się przez cmentarz wojskowy na
      lubelskiej nekropolii w Lublinie. Widac zdrowe reakcje na apel
      TW „Filozofa”. Przy hełmie pamięci „wyzwolicieli” z czerwonej armii
      ktoś zareagował wbrew zamierzeniom uwikłanego we współprace z
      sowiecka bezpieką Józefa Ż.

      img535.imageshack.us/img535/3737/dscn4711.jpg
      img156.imageshack.us/img156/6363/dscn4709y.jpg
      img219.imageshack.us/img219/5136/dscn4707h.jpg
      img263.imageshack.us/img263/4563/dscn4705.jpg
      • Gość: tajnos.agentos Re: Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Rosjan IP: 89.167.6.* 09.05.10, 11:33
        To napewno była prowokacja PO - jak w Oleśnicy...:D
        • stanziemnicki Re: Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Rosjan 09.05.10, 11:42
          a co było w Oleśnicy??
          • Gość: tajnos.agentos Re: Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Rosjan IP: 89.167.6.* 09.05.10, 11:50
            Jak to co??? Tak zwani "polscy patrioci" zaznaczyli swą obecność,
            ale sądząc z komentarzy to nie mogli być zwolennicy PiSuaru, tylko
            napewno prowokacja Żydów z PO.:D
            wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,7825357,Zbezczeszczony_pomnik_w_Olesnicy_to_wstyd_dla_miasta.html
            • stanziemnicki Re: Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Rosjan 09.05.10, 12:01
              Bolszaja spasiba
              • Gość: tajnos.agentos Re: Zapal świeczkę w niedzielę na mogiłach Rosjan IP: 89.167.6.* 09.05.10, 12:03
                Tu jest Polska i forum polskojęzyczne. Tu się rozmawia po polsku.
      • Gość: joannabarska Bandytyzm IP: *.lublin.mm.pl 09.05.10, 12:13
        Te wience na fotkach to wyjątkowy bandytyzm. Co za durnie tak
        czynią? Chyba pisostwo az tak głupie nie jest?
        • Gość: ja sowieckie pachołki IP: *.adsl.inetia.pl 09.05.10, 14:04
          bardzo dobrze że takie wieńce się pojawiły. Prawda w oczy kole, no nie,
          sowieckie pachołki? To właśnie przynieśli nam sowieccy żołnierze: gwałt,
          rabunek, eksterminację narodu - od inteligencji po rolników przeciwstawiających
          się sowieckiej agresji. Niech ruski się w oógle cieszy że ich cmentarze jeszcze
          u nas są. Prawda jest taka, że w podziękowaniu za to "wyzwolenie" powinniśmy
          wszystko ekshumować, zapakowac do wagonów towarowych - i niech sobie zabierają.
          Może na Sybir, zgodnie z dawną sowiecką tradycją??
          • Gość: tajnos.agentos Re: sowieckie pachołki IP: 89.167.6.* 09.05.10, 14:08
            Idź pachołku i zrób tam jeszcze kupę. A co, niech Twoje będzie na
            wierzchu!
            www.youtube.com/watch?v=2uor6b-oHZo
          • Gość: JB Re: sowieckie pachołki (sluchaj "ja"!) IP: *.lublin.mm.pl 09.05.10, 14:49
            Ty cały "ja"
            • Gość: tajnos.agentos Re: sowieckie pachołki (sluchaj "ja"!) IP: 89.167.6.* 09.05.10, 16:15
              Nie ma nad kim się rozczulać, tacy jak on wrzucają pety i butelki do
              mauzoleum i krematoryjnych pieców na Majdanku... Śmieć, prostak - i
              tyle.
          • Gość: JB empi IP: *.lublin.mm.pl 09.05.10, 14:52
            Empi,nie kasujesz tego durnia "ja"?
            • empi Re: empi 09.05.10, 15:13
              Głupota nie podlega "cenzurze". On potrafi widocznie walczyć jedynie
              z nieboszczykami i to anonimowo. Nie potrafi pojąć, że świeczkę
              można zapalić i dla jednego prawego i dobrego. Nie może pojąć, że
              gdzieś tam o naszych dzielnych żołnierzach też mają podobnie złe
              wojenne wspomnienia. Wojna demoralizuje. Wcale mi się komuna nie
              podobała, nie uważałem jej za coś pięknego. Nie uważałem zwycięstwa
              sowieckiego za całkowite szczęście dla Polski. Jedynie wiem, gdyby
              nie zaangażowanie ZSRR w wojnę i przyjęcie na siebie głównego jej
              ciężaru, wojna trwałaby być może dziesięciolecia. Czy
              przetrwalibyśmy my i inni jako naród? Dlatego warto zapalić na
              grobach tych żołnierzy świeczkę. Zapaliłem, choćby dla tego ruskiego
              sołdata który pomógł mojej kuzynce schować się przed innym także
              ruskim sołdatem.
              pzdr.
              pzdr.
              • stanziemnicki Re: empi 09.05.10, 15:15
                II wojna światowa skończyła sie w 1989 r. trwała blisko 50 lat. Tak
                stwierdział polityk PO Jerzy Buzek - przewodniczący parlamentu UE
                • Gość: JB Re: empi IP: *.lublin.mm.pl 09.05.10, 15:30
                  Buzek nie jest dla mnie wyrocznia.
                • Gość: tajnos.agentos Re: empi IP: 89.167.6.* 09.05.10, 15:59
                  Wojna jak wojna... Skończyły się jej konsekwencje w postaci
                  pojałtańskiego podziału świata. Jeszcze jedna nieprzemyślana
                  wypowiedź pod publiczkę, głupstwo i przekłamanie - jak choćby to
                  słynne stwierdzenie J.K. Bieleckiego z roku, bodajże 1990, że niby
                  40 lat komunizmu wyrządziło Polsce więcej szkód, jak II Wojna
                  światowa...
              • panuelo.beauty Re: empi 09.05.10, 15:21
                Cze, bardzo fajnie i osobiście sformułowałeś wypowiedź swą, bez szemrania masz
                rację!!!Wklejam na cmentarz prawosławny w Lublinie O 19.30. pozdrawiam.
              • Gość: tajnos.agentos Re: empi IP: 89.167.6.* 09.05.10, 16:10
                > Głupota nie podlega "cenzurze".

                Nieeee? A co w takim razie podlega? Kto tu może bezkarnie bluzgać
                jadem, kłamać, oskarżać, ubliżać a kto powinien uważać, na co i
                dlaczego?:D
        • stanziemnicki Re: Bandytyzm 09.05.10, 15:13
          pewnie marzy sie pani zeby być brutalnie zgwałacona przez cały pułk
          ruskich wygłodniałych soładaków. Ale te liberalne kobiety XXI wieku
          mają fetysze i fantazje
          • Gość: JB J.Kaczynski do Rosjan IP: *.lublin.mm.pl 09.05.10, 15:27
            wyborcza.pl/1,75248,7859544,Jaroslaw_Kaczynski_zwrocil_sie_do_
            Rosjan.html No,no...Sprytne to nawet.
            • Gość: JB Re: J.Kaczynski do Rosjan IP: *.lublin.mm.pl 09.05.10, 15:27
              Dodajcie to,co nie jest tu na niebiesko..
              • Gość: JB Re: J.Kaczynski do Rosjan IP: *.lublin.mm.pl 09.05.10, 15:40
                Jarosław Kaczyński wyciąga rękę do „przyjaciół Rosjan”. – Są w
                historii takie momenty, które potrafią zmienić wszystko. Mam
                nadzieję, że taki moment nadchodzi – stwierdził w orędziu
                zamieszczonym na youtube.com. Zaznaczył jednak, że „nowe można
                budować tylko w oparciu o prawdę” – prawdę o Katyniu.
                Jarosław Kaczyński dalej nie rozmawia z dziennikarzami, ale wygłosił
                kolejne oświadczenie. Na konferencji prasowej znów nie pojawił się
                osobiście i to członkowie jego sztabu wyborczego przedstawili
                dziennikarzom krótkie, nagrane na wideo przesłanie szefa PiS „Do
                przyjaciół Rosjan”.

                Filmik, także w wersji z napisami lub lektorem, można zobaczyć na
                youtube.com. (Portal TVN24)

          • Gość: JB Re: "Stanziemnicki" IP: *.lublin.mm.pl 09.05.10, 15:29
            Ziemnicki, Polacy codziennie gwałca Polki,a nie są zolnierzami
            frontowymi. Nie sledzisz prasy?
            • stanziemnicki Re: "Stanziemnicki" 09.05.10, 15:44
              MN Lublin - tłumaczy to wiele. Pani zapewnie jak
              odziennikarka tego
              lewicowego szmatławca. zabawia sie w Klubie Tektura - która z mordu
              katyńskiego urzadza sobie szopki i happeningi.

              woli pani ogladać tam pokaz filmów porno i słuchać koncertu grupy
              Satan

              tak tak gwałt w waszym środowisku to taka codzienna zabawa
              • Gość: JB Re: "Stanziemnicki" IP: *.lublin.mm.pl 09.05.10, 16:15
                Nie wiem ,o czym mowisz.
                • stanziemnicki Re: "Stanziemnicki" 09.05.10, 16:30
                  nie przypominam sobie abym z Pania przechodził na ty
                  • Gość: JB Re: "Stanziemnicki" IP: *.lublin.mm.pl 09.05.10, 16:47
                    Tu sie nie mowi "pan" i "pani". Joaska jestem. Czesc...Nowy jestes?
                    • stanziemnicki Re: "Stanziemnicki" 09.05.10, 16:52
                      zapewne mógłbym być twoim dziadkiem smarkulo z Tektury
                      • Gość: tajnos.agentos Re: "Stanziemnicki" IP: 89.167.6.* 09.05.10, 16:56
                        Hajhitla.:P
                        • stanziemnicki Re: "Stanziemnicki" 09.05.10, 17:05
                          twój dziadek tak w latach 1939-44 salutował jako volksdeutch a
                          nastepnie poszedł na współprace z PUBP i został utrwalaczem ludowej
                          władzy
                          • Gość: tajnos.agentos Re: "Stanziemnicki" IP: *.ip.netia.com.pl 10.05.10, 07:43
                            Twój dziadek wtedy donosił na Gestapo, a mój dziadek przez takich zginął w
                            Oświęcimiu. Tacy jak Twój dziadek i później potrafili się "ustawić". Przez
                            takich mój inny dziadek od 1944 d0 1947 przesiedział w łagrze koło Riazania,
                            wrócił bez zębów, ważąc 34 kilogramy, ale szczęśliwy że w ogóle wrócił.
                    • empi Re: "Stanziemnicki" 09.05.10, 18:21
                      Jeden Rosjanin nabijał się z Polaków mówiąc " W Polsce to wszystko
                      na "Pan". Także "tufle" nazywają się pantufle :)".
                      pzdr.
                  • Gość: tajnos.agentos Re: "Stanziemnicki" IP: 89.167.6.* 09.05.10, 16:47
                    Nie wiem jak u Was, ale w Polsce i nie tytlko przyjęło się, że
                    wszyscy użytkownicy Internetu, z bardzo niewieloma wyjątkami
                    się "tykają".
                    • Gość: JB Nagroda za powrot Gdanska do Macierzy IP: *.lublin.mm.pl 09.05.10, 16:53

                      Nie wszędzie czczenie pamięci żołnierzy przebiegało spokojnie. W
                      Gdańsku doszło do przepychanki - na trzymających transparent "Nie
                      palcie zniczy okupantom" rzucił się rekordzista Guinnessa w grze na
                      pianinie, Romuald Koperski. Interweniowała policja i straż miejska. -
                      • Gość: buddy666 Re: Nagroda za powrot Gdanska do Macierzy IP: *.chello.pl 09.05.10, 19:19
                        Dzisiaj jest dzień zwycięstwa nad hitleryzmem, dzień, który od ponad 20 lat jest
                        w Polsce zapomniany, bo w gruncie rzeczy dla prawicowców i ich akolitów jest
                        dniem hańby. Prawicowcy mają w dupie wszystkich żołnierzy, którzy zginęli w II
                        wojnie światowej, chyba, że przynależeli do AK. Wszyscy inni a tym bardziej
                        żołnierze radzieccy to wrogowie, którzy nieśli za sobą komunizm. Prawicowcy
                        napisali po 1989 roku nowa historię i bronią jej jak niepodległości, choć jest
                        zafałszowana do granic absurdu.
                        Żołnierze radzieccy nie nieśli za sobą komunizmu, oni walczyli i ginęli , ginęli
                        masowo po to aby poskromić faszyzm. To samo robili nasi żołnierze, którzy szli
                        aż spod Lenino do Berlina. Im się należy szacunek i hołd. Socjalizm i
                        ograniczenie wolności, to polityczna rozgrywka Stalina, Roosevelta i Churchilla,
                        a nie zwykłego żołnierza, który wypełniał jedynie swoje obowiązki broniąc
                        ojczyzny. Ale prawicowych oszołomów nikt nie przekona, więc po co nawet o tym
                        pisać? Prawicowe oszołomy upajają się klęskami i żałobą bo to jest wpisane w
                        ich kody genetyczne i nic się z tym nie da zrobić.
                        Taka na przykład po Pegeerowska dójka, swego czasu chwaliła się jak to lubi doić
                        krowy, pani Jakubiak, najpierw zarzuca Rosjanom, że wymuszają na nas
                        świętowanie 9 maja, aby zaraz powiedzieć , że Polacy" zawsze darzyli szacunkiem
                        groby radzieckich żołnierzy. Dlatego Polacy mogą tego dnia zapalić znicze albo
                        wybrać inny wariant. Zauważyła, że Polacy nigdy nie niszczyli grobów, a nie
                        lubili pomników symbolizujących Armię Czerwoną."
                        Łaskawa pani, dała przyzwolenie Polakom na zapalenie zniczy , o jaka dobra,
                        zaiste bez jej pozwolenia nikt by nie śmiał. A ten tekst o nie niszczeniu grobów
                        to kolejna zagrywka wyborcza. Polacy niszczą groby i niszczyli. Niszczą masowo
                        macewy i co im pod rękę podejdzie, bo mają w dupie szacunek do innych. Gorzej,
                        Polacy muszą mieć wroga, inaczej to państwo nie jest w stanie funkcjonować. Jak
                        nie Żyd, to rusek, jak nie rusek to szwab, jak nie szwab to pedał, lesba, czy
                        inny asfalt.
                        Szczytem hipokryzji wykazał się pan Jarek vel rusofob. Szczerze mówiąc nie wiem
                        jak mu to co powiedział przeszło przez gardło, ale dla dobra kampanii wyborczej
                        zapewne nie takie rzeczy robić będzie.
                        A dziś oddajmy hołd poległym żołnierzom. Wszystkim.
                        • empi Re: Nagroda za powrot Gdanska do Macierzy 09.05.10, 21:10
                          nie powielaj identycznego tekstu w wielu tematach.
                          pzdr.
                          • Gość: JB Cudowne! IP: *.lublin.mm.pl 09.05.10, 21:54
                            Obejrzałam w telewizji moskiewskiej koncert z okazji Dnia
                            Zwyciestwa. Ludzie, to jak powiew swiezego powietrza...
                            • gilgamesz Re: Cudowne! 10.05.10, 08:01
                              Skoro tam jest tak wspaniale, taka doskonała wolność, wszyscy tak
                              szanuje się wzajemnie, to czemu męczy się Pani w tym zatęchłym padole
                              wzajemnej nienawiści? Przyjęli by Panią z otwartymi rekami!
                              • Gość: JB Re: Cudowne! IP: *.lublin.mm.pl 10.05.10, 09:26
                                Jasne,ale trzeba by miec te pol wieku mniej. Coraz trudniej życ mi
                                jednak w kraju, w którym wskazowką na przyszłosc jest trauma, są
                                trumny. Dla siebie wybrałam urnę. Zajmę mało miejsca.
                          • Gość: buddy666 Re: Nagroda za powrot Gdanska do Macierzy IP: *.chello.pl 09.05.10, 22:46
                            Dwa identyczne tematy, dwa identyczne teksty. OK?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka