Dodaj do ulubionych

Zwolnią pół tysiąca ludzi. Co z pakietem socjal...

27.05.10, 23:19
A kilka dni temu był artykuł jakie to mamy perspektywy. Sprzedali pzl za bezcen, a teraz wygaszą produkcję, przeniosą w inne miejsce i znów stracimy miejsca pracy. Komu z ten dobrobyt podziękować?
Obserwuj wątek
    • Gość: niedaję Re: Zwolnią pół tysiąca ludzi. Co z pakietem socj IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.05.10, 00:47
      Jak to komu podziękować!
      Sobie! Tylko sobie!
      Teraz praca robi się najważniejsza? Teraz?
      A demokracja? A wolność? Możliwość pojechania do Paryża z żoną?
      Do fryzjera chocby?
      Co? Że zostały kredyty? Że pieniądze?
      • Gość: q Re: Zwolnią pół tysiąca ludzi. Co z pakietem socj IP: *.ssp.dialog.net.pl 28.05.10, 01:43
        Jak to komu podziękować!
        **
        Sponsorom "Solidarności" którzy przekonywali że kapitalizm XIX wieku to
        najfajniejszy ustrój pod słońcem

        ____

        dotować polskie stocznie - żle
        dotować amerykańskiego Della - dobrze

        ___
        Za kilka tygodni amerykański Dell opuści Łódź i przekaże swą fabrykę
        Tajwańczykom, mimo to weźmie miliony rządowej pomocy

        wot kapitalizm:-)
        • zigzaur Re: Zwolnią pół tysiąca ludzi. Co z pakietem socj 29.05.10, 12:27
          To nie jest kapitalizm tylko biurokratyczny interwencjonizm.
          Zaś XIX wiek to okres najszybszego rozwoju ludzkości: demograficznego,
          gospodarczego i kulturowego.
    • janostrzyca Jest OK. O to przecież walczyła Solidarność. 28.05.10, 06:12
      Solidarność wraz z Kościołem walczyły o wprowadznie kapitalizmu w
      Polsce i cel osiągnęły. Teraz tylko obchody rocznicowe zostają bo
      fabryk i miejsc pracy juz nie ma. Gratulacje! Tak miało być!
      • Gość: aron won na Białoruś tow. ostrzyca IP: 91.200.94.* 28.05.10, 07:21
        won na Białoruś towarzyszu Ostrzyca. Tam wasze miejsce. Łukaszenko
        da wam pracę. Będziecie śledzić Andżelikę a on będzie wam za to
        płacił.
        da swidania. Rydzyk wam paszportu nie zabrał. Już was tu nie ma
        komusze psy.
        • Gość: weba31 Re: won na Białoruś tow. ostrzyca IP: *.chello.pl 28.05.10, 08:29
          Jeśli tak dalej pójdzie - to Białorusią nikogo przy polskiej nędzy
          nie przestraszysz. Vide: wiek emerytalny na Białorusi i w Polsce,
          stopa bezrobocia, zabezpieczenie społeczne, itd
          • Gość: aron Re: won na Białoruś tow. ostrzyca IP: 188.33.8.* 28.05.10, 13:30
            dlatego mowie wyjedzcie towarzysze juz dzis na Bialorus tam wasz
            raj. Da swidania. Bus do Terespola o 16.40.
            • Gość: michał Re: won na Białoruś tow. ostrzyca IP: 94.72.99.* 28.05.10, 19:45
              juz raz pisałem won do izraela chrzczony nożem pejsie
          • zigzaur Re: won na Białoruś tow. ostrzyca 29.05.10, 12:26
            Jak na razie, nie widać masowej emigracji z Polski na Białoruś. Znacznie więcej
            jest nielegalnej imigracji do Polski.
            Co do superemerytur na Białorusi: na GW pisze, że wynoszą 1 euro.
        • sothink aron = największy komuch 28.05.10, 11:48
          a sam modli się o Polskę Solidarną, o tysiące różnych ulg socjalnych
          jak za PRLu. nie wyzywaj aronku ludzi od komuchów skoro sam nim jesteś.
        • Gość: ujugr Re: won na Białoruś tow. ostrzyca IP: *.chello.pl 28.05.10, 16:55
          Ksywka Aron wiele mówi. Faktycznie czosnkowym żyje się teraz i tutaj świetnie. W ramach zjawiska zwnego hasbara należy bronić żydostwa, choćby pisząc odpowiednio na forach.
        • Gość: michał Re: won na Białoruś tow. ostrzyca IP: 94.72.99.* 28.05.10, 19:43
          won do izraela aron żydzie walący czochem
          • Gość: aron Re: won na Białoruś tow. ostrzyca IP: 91.200.94.* 28.05.10, 20:32
            co won Żydzi mieszkają w Polsce tak długo jak Polacy już za Mieszka
            I byli tutaj
            • sothink Re: won na Białoruś tow. ostrzyca 29.05.10, 11:26
              Żyd katolik antysemita, miłośnik Ojca Dyr.? buhuhahahahaahahahahahahaha
              Ale jaja:)
              Co aronku jakby Żydów zabrakło to nie było komu palić domów na
              polecenie księdza?
    • amsterdam53 Zwolnią pół tysiąca ludzi. Co z pakietem socjal... 28.05.10, 06:53
      Ja proponuje niech zwalniani idą do Wałęsy on twierdził że oszukał
      komuchów, ale nie komuchów on ozukał tylko zwykłych ludzi którzy
      żyli z pracy wlasnych rąk.Teraz ci oszukani ludzie cierpią biedę i
      nie mają pracy a obiecywano że jak obalą ''komunę" to będzie
      powszechny dobrobyt a co jest bida i nędza,a załady pracy są
      likwidowane bo przejmują je cwaniacy.
      • Gość: stan Re: Zwolnią pół tysiąca ludzi. Co z pakietem socj IP: *.chello.pl 28.05.10, 15:07
        wałęsa dzisiaj wypiął się na wszystkich, śmieje się do rozpuku , że
        tak wyprowadził naiwnych roboli w pole, rodzina opływa w
        dostatkach , więc o co chodzi , niech robole sami się martwią o swój
        los, on dzisiaj woli zadawać się z byłymi komuchami, jak robotnikiem
      • zigzaur Re: Zwolnią pół tysiąca ludzi. Co z pakietem socj 29.05.10, 12:29
        Jak ktoś ma dwie ręce lewe a do tego lepkie, to nic dziwnego, że go prędzej czy
        później wywalą z roboty.
        Klasa robotnicza to partacze, nieuki, pijaki i złodzieje.
        Trzeba klasę robotniczą wziąć za ryj.
    • radexxx75 Zwolnią pół tysiąca ludzi. Co z pakietem socjal... 28.05.10, 07:57
      Tak masz rację kolego Jastrzyca z łodzi zgineli włókiennicy na
      sląsku hutnicy sprawiedliwość dosła nawet na pomorze gdzie giną
      własnie stocniowcy, co zamian,? markety,kebaby, markety markety i
      praca za 900zł. cóż nam pozostaje albo isć w politykę, albo do
      budzetówki
      • zigzaur Re: Zwolnią pół tysiąca ludzi. Co z pakietem socj 29.05.10, 12:31
        900 zł to 300 USD. Za komuny dobra pensja była warta 30 USD.
        Polski robotnik zarabia 10 x więcej niż za komuny ale niesłusznie, bo wcale nie
        pracuje 10 x lepiej.

        Chcecie pracy, klaso robotnicza? Bądźcie bardziej pracowici i zdyscyplinowani o
        Chińczyków, a do tego tańsi.
    • Gość: bosman zaraz empi wytnie ale napiszę IP: *.centertel.pl 28.05.10, 09:33
      znów sqrvysyny wyruchali ludzi a i pośrednio nas. Jak u Pietrzaka w kabarecie:
      nie dość że dajemy dupy to jeszcze za to płacimy. Augusta w białych rękawiczkach
      wydymała konkurencję. Dobrze będzie jeśli zostawią chociaż budynki ale
      najprawdopodobniej opier....ą całość z zyskiem i pójdą w PiSdu.
      "Hej hej hej Sokoły
      daliście wyruchać się matoły,
      dzwoń dzwoń dzwoń dzwoneczku
      na pogrzebie Świdnik-PZL"
      PS: Kto i ile za to wziął" Zaczął bym od solidaruchów.
      • zubelz Re: zaraz empi wytnie ale napiszę 28.05.10, 09:42
        Zwalnianym zostało założyć związek zawodowy i rozbudować władze ile tylko się
        da. Zawsze część ludzi zostanie w pracy. Do końca roku dojdzie do tego że
        "pracować" będą tylko władze związków.
        • Gość: bosman to zupełnie jak w PKP n/t IP: *.centertel.pl 28.05.10, 11:09
          • sothink Re: to zupełnie jak w PKP n/t 28.05.10, 11:52
            to niech założą sobie firmy, a nie jakieś chore związki zawodowe które
            to państwo kładą na łopatki. A jak nie, to mówię to samo co aronowi,
            któremu źle w liberalnej kapitalistycznej Polsce, niech jadą pod
            centralny w Warszawie, albo do garów w rzeszowskiej knajpie.
            • Gość: bosman pieprzysz jołopie IP: *.centertel.pl 28.05.10, 11:59
              czy gdyby po prywatyzacji WROZAMETU nabywca rozpirzył by firmę aby usunąć
              konkurencję też byś tak pisał? Wal się czubie.
              • sothink Re: pieprzysz jołopie 28.05.10, 13:40
                "Jeszcze na początku roku w świdnickiej fabryce pracowało ok. 3,7
                tys. osób. Cięcia są potrzebne, bo PZL nie otrząsnął się jeszcze po
                ubiegłorocznym kryzysie. Główny odbiorca sprzętu - polska armia -
                drastycznie zmniejszyła zamówienia."

                gdyby nie rozdmuchane żądania wszelakiej maści roszczeniowych
                związków zawodowych, KK, rolników i innych nierobów to armia by miała
                pieniądze i napędzała by rozwój podobnie jak to miało miejsce w usa.
                Oczywiście ty wolisz kasę wyrzucić na miliard zapomóg, na 15 górników
                i stoczniowców zamiast na rozwój. Jesteś taki sam jak aron, idźcie se
                na piwko, a potem won z Polski, nie chcemy tu takich ja wy.
                • Gość: bosman nie wciskaj mi dziecka w brzuch IP: *.lublin.mm.pl 29.05.10, 08:28
                  nigdzie nie napisałem o żadnych zapomogach. nie odwracaj kota ogonem bo zupełnie
                  o czymś innym mowa. Jesteś takim jołopem że nie czaisz czy tniesz w ch...a?
                  • sothink Re: nie wciskaj mi dziecka w brzuch 29.05.10, 11:20
                    znalazł się wielki obrońca związkowców.. śmiech na sali. Zrozum
                    człowieku to między innymi związkowcy rujnują naszą gospodarkę. Jak
                    chcesz płacić na związkowców czy dotować krus nierobom rolnikom to
                    proszę bardzo, ale rób to z własnego portfela. Ps. nie bluzgaj tyle na
                    forum, ksiądz Cię tak nauczył?
                    • Gość: bosman znów łżesz IP: *.centertel.pl 31.05.10, 10:05
                      nie bronię związków bo to pasożyty tylko klnę w żywy kamień na niszczenie
                      gospodarki.
                      • sothink Re: znów łżesz 31.05.10, 13:14
                        no ale co zrobić skoro sami nie umiemy? a nawet jak firma polska dobrze
                        przędzie to polski właściciel ma już miliony w oczach i zamiast ją rozwijać to ją sprzedaje zagraniczniakowi(za szybko przynajmniej).
              • sothink Re: pieprzysz jołopie 28.05.10, 13:42
                "czy się stoi czy się leży, tysiąc złotych się należy", pakuj się i
                jedź na Kubę tam będziesz miał swój socjal nierobie
              • Gość: Andrzej Dla kogo konkurencją było WSK? IP: 212.106.16.* 28.05.10, 20:01
                i z jakim wyrobem? Od dawna wszystkie firmy w Polsce cierpią na brak
                dokapitalizowania, brak produktu konkurencyjnego na rynku,
                rozbudowane związki zawodowe i karmienie załóg podobnymi tekstami o
                pozbywaniu si e konkurencji.
                Tak na marginesie "Sokół" to wspólne dzieło inzynierów z ZSRR i
                Polski, miał byc kontrakt na ok. 1000 szt, dlatego też skasowano
                prosukcje motocykli w 1985 i przygotowywano się na typowo lotnicza
                produkcję.
                ZSRR zaczął odczuwać skutki ekonomicznej wojny z USA, nastapiły
                zmiany w Europie Środkowej i Wschodniej i tak naprawdę zostaliśmy z
                ręka w nocniku, bo rynek wschodni się skończył a na zachodni nie
                mieliśmy konkurencyjnych produktów. Jakis czas temu prowadzone były
                rozmowy z Bell-em, chyba ZZ nie wyraziły zgody, wtedy sytuacja firmy
                była trudna ale lepsza na rynku niz teraz. Agusta rozwinęła sie na
                licencyjnym produkcie Bell-a a Westland na Sikorskim, WSK wyrosło na
                współpracy z Radzieckim przemysłem. Bardzo fajnie i obiektywnie jest
                opisana historia Sokoła na stronie rosyjskiej, łącznie z nazwiskami
                konstruktorów, pilotów i przyczynami zakończenia współpracy.
                Polecam szczególnie politykom i zwiazkowcom by się wreszcie obudzili
                i wzięli do pracy zamiast powtarzać głupie teorie.
                • zigzaur Re: Dla kogo konkurencją było WSK? 29.05.10, 12:34
                  Wtedy, przy zatrudnieniu ok. 9000 pracowników, WSK był manufakturą, produkującą
                  ok. 2 helikoptery na miesiąc.
    • edwardrydz Ludzie glosujta na PO! Jak Wygra Brono to 28.05.10, 12:16
      bedzie druga Irlandia :-D A jak Dono to trzecia :-D
      • Gość: śmigły Ludzie nic nie róbta tylko czekajta... IP: 81.219.57.* 30.05.10, 01:23
        ... aż wam rząd robotę załatwi albo z nieba spadnie.
    • Gość: ws Re: Zwolnią pół tysiąca ludzi. Co z pakietem socj IP: *.xdsl.centertel.pl 28.05.10, 13:55
      Mamy dwóch zasłuzonych w walce z komuną,bez których by nie było
      wolności:Wałęsa i Jan Paweł II
      • Gość: friends1 Re: Zwolnią pół tysiąca ludzi. Co z pakietem socj IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.05.10, 14:38
        Mówili że będzie druga Ameryka...nie powiedzieli że Łacińska :(
        • slavkovski Re: Zwolnią pół tysiąca ludzi. Co z pakietem socj 28.05.10, 14:55
          PKB per capita 2008
          Polska - 13 799 USD
          Argentyna - 14 500 USD
          Chile - 14 900 USD
          Meksyk - 14 200 USD
          • sothink Re: Zwolnią pół tysiąca ludzi. Co z pakietem socj 29.05.10, 11:27
            bzdury, podaj źródło
            • slavkovski Re: Zwolnią pół tysiąca ludzi. Co z pakietem socj 29.05.10, 12:26
              Jeśli kłamię, udowodnij, jeśli nie potrafisz, to zamilcz. Źródła sam sobie znajdź.
              • zigzaur Re: Zwolnią pół tysiąca ludzi. Co z pakietem socj 29.05.10, 12:36
                Podaj jeszcze wskaźniki obciążeń podatkowych. Dla "szarego człowieka" ważne jest
                nie tylko, ile gospodarka wytwarza, ale także ile biurokracja zabiera
                pracownikowi i konsumentowi. Podaj np. stawki PIT i VAT czy różne obowiązkowe
                "składki".

                Może się okazać, że Meksykanin ma w kieszeni 3 x więcej niż Polak.
                • edwardrydz Meksykanin sie przynajmniej owocow naje tano. W PL 29.05.10, 18:00
                  truskawki 15 zl wiec dla bezrobotnych nieosiagalne a mala
                  zarabiajacych luksus. Dziekujemy ci Donaldzie !!!!
                  • Gość: aron Re: Meksykanin sie przynajmniej owocow naje tano. IP: 91.200.94.* 30.05.10, 07:50
                    truskawki drogie, ale świnie tanie. Kupować, zabijać i zjadać.
                    • sothink Re: Meksykanin sie przynajmniej owocow naje tano. 30.05.10, 14:13
                      wieprzowina jest niezdrowa, to mięso dla plebsu
                      • aron2004 Re: Meksykanin sie przynajmniej owocow naje tano. 31.05.10, 05:47
                        jak nie chcesz to nie jedz, nikt nie zmusza.
                        • sothink Re: Meksykanin sie przynajmniej owocow naje tano. 31.05.10, 13:14
                          nie jem bo to trucizna jak cukier
            • slavkovski Re: Zwolnią pół tysiąca ludzi. Co z pakietem socj 29.05.10, 12:39
              Przyznaję się do błędu. W przypadku wszystkich krajów za wyjątkiem Polski
              wziąłem tzw. Purchasing power parity. Nie było to celowe.

              Tekst
              linka
        • zigzaur Re: Zwolnią pół tysiąca ludzi. Co z pakietem socj 29.05.10, 12:37
          No przecież jeśli Ameryka, to katolicka, juści! Kto by tam naśladował
          lutersko-kalwińską Amerykę Północną?
    • azazel66 ale nas wydymali na zachodzie socjalizm ... 28.05.10, 15:26
      i troska o ludzi w polsce neoliberalny feudalizm i kolonializm.
    • cep_0 Tuskowe obietnice ......................... 28.05.10, 15:35
      Odczytajcie PRZEMÓWIENIE Z SEJMU pana TUSKA na rozpoczęcie sprawowania
      rządów i porównajcie z obecnym czasem.
      Prywatyzacja by ludziom żyło się szczęśliwie, a co wyszło : KŁAMSTWO,
      KŁAMSTWO ................, KŁAMSTWO.

      JEST TO RZĄD najbardziej kłamliwy z wszystkich jakie były w ostatnim 20 tu
      lecia POLSKI POSTKOMUNISTYCZNEJ.

      Jeszcze Komorowski do kompletu, a pójdziemy na ŻEBRY.

      TAK TRZYMAĆ, a lud upomni się o komunę (oczywiście MŁODZIEŻÓWKA po (paskudnie
      oszukujemy) będzie WYĆ , ŻE IM DOBRZE. Tylko dlaczego, może dlatego iż w
      mętnej wodzie nawet ryby biorą?.
      • Gość: mixx Re: Tuskowe obietnice ... i Kaczuchowe klamstwa! IP: *.dhcp.embarqhsd.net 29.05.10, 05:02
        Jeszcze Komorowski do kompletu, a pójdziemy na ŻEBRY.

        Juz byl raz niejaki Kaczynski, ktorego braciszek obiecywal trzy miliony nowych
        mieszkan!!!
    • tomt80 Zwolnią pół tysiąca ludzi. Co z pakietem socjal... 28.05.10, 16:07
      Pracuje na WSK PZL Świdnik i tu są prawdziwe przekrety,laminaty i
      inne wydziały to jedno wielkie bagno przez cholerne zwiazki układy i
      układziki ludzie Polski przemysł pada i nie mozna się z tym
      pogodzic !!!Włosi przejeli WSK i miało byc pieknie a teraz to horror
      dla pracowników mobbing i straszenie zwolnieniami to norma i
      niekopetentna kadra zarządzajaca brygadzisci i niektórzy majstrowie
      to norma WSK a prywatyzacja zabiła ten zakład to polityka!!!a pakiet
      gwarancyjny to jedno wielkie gówno i coś znaczy tylko na papierze
      • Gość: bosman to przypomnijcie sobie rok 1980..... IP: *.lublin.mm.pl 29.05.10, 08:32
        i lubelski sierpień. Za mało Was czy Wam się nie chce?
        • Gość: aron Re: to przypomnijcie sobie rok 1980..... IP: 91.200.94.* 29.05.10, 08:44
          bosmanku ci co strajkowali w 1980 już dawno sa na emeryturze albo
          rencie. a jak się tobie nie podoba w Katolickiej Polsce to poszedł
          won na Białoruś. Tam twoje miejsce. Każdy ma pracę, nawet socjolog.

          Da swidania tawariszcz basman. Najbliższy bus do Terespola o 16.40.
          • sothink Re: to przypomnijcie sobie rok 1980..... 29.05.10, 11:29
            akurat katolicka Polska to Polska płynąca związkami zawodowymi i
            socjalem jak za PRLu. Takiej Polski nie będzie, także pakuj się i won
            na Kubę.
    • ajwalec nawet do 36 razy miesieczna pennsja, w Polsce to 28.05.10, 16:31
      jest raj na ziemi, do tego 60 lat i emretura. W amer. pln. max. 16
      razy pensja i to przemysl olej-gaz, gdzie indziej mniej, a emerytura
      od 65 kobiety i meszczyzni. A Polacy dalej narzekaja.
      • Gość: WSK Re: nawet do 36 razy miesieczna pennsja, w Polsc IP: 213.25.120.* 28.05.10, 22:29
        oczywiście najpierw 841 PLN brutto zasiłku a potem 1300 emerytury i już tylko
        raj ,żyć i hulać i porównywać do statusu emeryta Europy zachodniej. Zabraknie
        życia młodym pokoleniom aby udźwignąć ciężar transformacji.
    • pandora-online a bezrobocie dalej 13% 28.05.10, 22:51
      a ile mln Polakow uciekla z dobrobytu Tuska za chlebem?
      • Gość: mixx Re: a bezrobocie dalej 13% IP: *.dhcp.embarqhsd.net 29.05.10, 05:08
        Ktos tu zapomina, iz wiecej Polakow wyjechalo za czasow rzadow Marcinkiewicza i
        pozniej J. Kaczynskiego...
        • Gość: aron Re: a bezrobocie dalej 13% IP: 91.200.94.* 29.05.10, 05:48
          bo akurat wtedy Anglia otworzyła rynek pracy
      • puchacz_sceptyk Re: a bezrobocie dalej 13% 29.05.10, 13:28
        pandora-online napisał:

        > a ile mln Polakow uciekla z dobrobytu Tuska za chlebem?

        Napewno wielokrotnie mniej, niż za jego poprzedników w ciągu 17 lat dobrobytu w
        posolidaruchowej Najjaśniejszej Pomrocznej, zwanej także Republiką Kolesiów
        (Teraz Ku*wa MY!!!).
        Ci, których perspektywa nędzy wygnała z Kraju za kawałkiem chleba, swoje życie
        wygrali, bez względu na status społeczny na emigracji.

        To haniebna "zasługa" sfory pazernych acz sprzedajnych kundli na żydomasońskiej
        smyczy.
        Straciliśmy blisko 3 miliony obywateli (w tym dzieci-przyszłość narodu!), a mimo
        to bezrobocie przerażająco rośnie, a wraz z nim bieda z nędzą pozostałych w
        kraju ludzi.
    • sselrats Zbrojeniowka powinna zaatakowac polska armie 29.05.10, 00:16
      w odwet ze ta drastycznie zmniejszyla zamowienia.
    • icc217 Produkcje chaly zakonczyc 29.05.10, 01:11
      Robic cos co ma jakosc i sens
    • ekav Zwolnią pół tysiąca ludzi. Co z pakietem socjal... 29.05.10, 08:02
      menadzerow i zarzad wypieprzy
      podobnie jak i w stoczniach
      czekaja az im ktos w teczce przyniesie zamowienie .Nasi zdobywaja
      nagrody w roznych dziedzinach, jak chocby ostanio studenci w USA za
      bezzalogowy model samolotu zwiadowczego ale my nie bedziemy
      korzystac z naszy wlasnych osiagniec. Po co w teczce przywioza
      zlecenia a jak nie to zamkniemy zaklad...
      nie ma produkcjo okretow czy samolotow przezucic sie na budowe
      elektrowni wiatrowych albo ksiezycowego miasta
      No ale niby kapitalizm mamy a biurokraci jeszcze w socjapizmie i w
      rzadzie sprzedawczyki.Zamowienia robia byle nie u nas w kraju
    • puchacz_sceptyk Nie wieta, co robić? Sztrejkujta! 29.05.10, 13:02
      A tak ładnie się za solidarności zaczęło.
      Kiedyś, do strajku, którego skutki pracownicy odczuwają od lat (i będzie coraz
      gorzej) wystarczyła niedosolona zupa i niesmaczny obiad w stołówce
      pracowniczej, ale to droższe "aż" o 50 groszy.
      A teraz co? Bedzieta hodować kozy?
      Budynki oflagować, ołtarzyk w bramie postawić, wezwać pomagierów z "konspiry"
      i czekać do góry brzuchem na nową, zasobną, dostatnią i niezależną V
      Najjaśniejszą Pomroczną.
      Solidaruchowe rządy mają moralny obowiązek was wesprzeć, choćby ze względu na
      wasz udział w budowaniu "etosu".
      • dociek Re: Nie wieta, co robić? Sztrejkujta! 30.05.10, 08:17
        Można rzec, że sami sobie nawarzyliście, czy nawarzyliśmy tego
        gorzkiego piwa. "Ogniska protestu społecznego przeciwko dyktaturze
        komuchów" zdychają wzorcowo wg kapitalistycznej formuły. I wszelkie
        bajki "z mchu i paproci" o dobrobycie z zachodu okazały się fałszem
        jak coniedzielne opowieści o życiu w raju. Ale Polak głupi, bo Polak
        to kupi.

    • dociek Re: Zwolnią pół tysiąca ludzi. Co z pakietem socj 31.05.10, 10:13
      Komu? Głosicielom nauk wszelakich i wizji dobrobytu gospodarki
      wolnorynkowej w wersji "nakradnijmy i spier***ajmy", którzy
      otumanili tłumy naiwnych ludzi pracy, by oddali to, na co jeszcze
      mieli jakiś wpływ.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka