krystyna.zw 27.05.10, 23:19 A kilka dni temu był artykuł jakie to mamy perspektywy. Sprzedali pzl za bezcen, a teraz wygaszą produkcję, przeniosą w inne miejsce i znów stracimy miejsca pracy. Komu z ten dobrobyt podziękować? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: niedaję Re: Zwolnią pół tysiąca ludzi. Co z pakietem socj IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.05.10, 00:47 Jak to komu podziękować! Sobie! Tylko sobie! Teraz praca robi się najważniejsza? Teraz? A demokracja? A wolność? Możliwość pojechania do Paryża z żoną? Do fryzjera chocby? Co? Że zostały kredyty? Że pieniądze? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: q Re: Zwolnią pół tysiąca ludzi. Co z pakietem socj IP: *.ssp.dialog.net.pl 28.05.10, 01:43 Jak to komu podziękować! ** Sponsorom "Solidarności" którzy przekonywali że kapitalizm XIX wieku to najfajniejszy ustrój pod słońcem ____ dotować polskie stocznie - żle dotować amerykańskiego Della - dobrze ___ Za kilka tygodni amerykański Dell opuści Łódź i przekaże swą fabrykę Tajwańczykom, mimo to weźmie miliony rządowej pomocy wot kapitalizm:-) Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Zwolnią pół tysiąca ludzi. Co z pakietem socj 29.05.10, 12:27 To nie jest kapitalizm tylko biurokratyczny interwencjonizm. Zaś XIX wiek to okres najszybszego rozwoju ludzkości: demograficznego, gospodarczego i kulturowego. Odpowiedz Link Zgłoś
janostrzyca Jest OK. O to przecież walczyła Solidarność. 28.05.10, 06:12 Solidarność wraz z Kościołem walczyły o wprowadznie kapitalizmu w Polsce i cel osiągnęły. Teraz tylko obchody rocznicowe zostają bo fabryk i miejsc pracy juz nie ma. Gratulacje! Tak miało być! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron won na Białoruś tow. ostrzyca IP: 91.200.94.* 28.05.10, 07:21 won na Białoruś towarzyszu Ostrzyca. Tam wasze miejsce. Łukaszenko da wam pracę. Będziecie śledzić Andżelikę a on będzie wam za to płacił. da swidania. Rydzyk wam paszportu nie zabrał. Już was tu nie ma komusze psy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: weba31 Re: won na Białoruś tow. ostrzyca IP: *.chello.pl 28.05.10, 08:29 Jeśli tak dalej pójdzie - to Białorusią nikogo przy polskiej nędzy nie przestraszysz. Vide: wiek emerytalny na Białorusi i w Polsce, stopa bezrobocia, zabezpieczenie społeczne, itd Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: won na Białoruś tow. ostrzyca IP: 188.33.8.* 28.05.10, 13:30 dlatego mowie wyjedzcie towarzysze juz dzis na Bialorus tam wasz raj. Da swidania. Bus do Terespola o 16.40. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: michał Re: won na Białoruś tow. ostrzyca IP: 94.72.99.* 28.05.10, 19:45 juz raz pisałem won do izraela chrzczony nożem pejsie Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: won na Białoruś tow. ostrzyca 29.05.10, 12:26 Jak na razie, nie widać masowej emigracji z Polski na Białoruś. Znacznie więcej jest nielegalnej imigracji do Polski. Co do superemerytur na Białorusi: na GW pisze, że wynoszą 1 euro. Odpowiedz Link Zgłoś
sothink aron = największy komuch 28.05.10, 11:48 a sam modli się o Polskę Solidarną, o tysiące różnych ulg socjalnych jak za PRLu. nie wyzywaj aronku ludzi od komuchów skoro sam nim jesteś. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ujugr Re: won na Białoruś tow. ostrzyca IP: *.chello.pl 28.05.10, 16:55 Ksywka Aron wiele mówi. Faktycznie czosnkowym żyje się teraz i tutaj świetnie. W ramach zjawiska zwnego hasbara należy bronić żydostwa, choćby pisząc odpowiednio na forach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: michał Re: won na Białoruś tow. ostrzyca IP: 94.72.99.* 28.05.10, 19:43 won do izraela aron żydzie walący czochem Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: won na Białoruś tow. ostrzyca IP: 91.200.94.* 28.05.10, 20:32 co won Żydzi mieszkają w Polsce tak długo jak Polacy już za Mieszka I byli tutaj Odpowiedz Link Zgłoś
sothink Re: won na Białoruś tow. ostrzyca 29.05.10, 11:26 Żyd katolik antysemita, miłośnik Ojca Dyr.? buhuhahahahaahahahahahahaha Ale jaja:) Co aronku jakby Żydów zabrakło to nie było komu palić domów na polecenie księdza? Odpowiedz Link Zgłoś
amsterdam53 Zwolnią pół tysiąca ludzi. Co z pakietem socjal... 28.05.10, 06:53 Ja proponuje niech zwalniani idą do Wałęsy on twierdził że oszukał komuchów, ale nie komuchów on ozukał tylko zwykłych ludzi którzy żyli z pracy wlasnych rąk.Teraz ci oszukani ludzie cierpią biedę i nie mają pracy a obiecywano że jak obalą ''komunę" to będzie powszechny dobrobyt a co jest bida i nędza,a załady pracy są likwidowane bo przejmują je cwaniacy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stan Re: Zwolnią pół tysiąca ludzi. Co z pakietem socj IP: *.chello.pl 28.05.10, 15:07 wałęsa dzisiaj wypiął się na wszystkich, śmieje się do rozpuku , że tak wyprowadził naiwnych roboli w pole, rodzina opływa w dostatkach , więc o co chodzi , niech robole sami się martwią o swój los, on dzisiaj woli zadawać się z byłymi komuchami, jak robotnikiem Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Zwolnią pół tysiąca ludzi. Co z pakietem socj 29.05.10, 12:29 Jak ktoś ma dwie ręce lewe a do tego lepkie, to nic dziwnego, że go prędzej czy później wywalą z roboty. Klasa robotnicza to partacze, nieuki, pijaki i złodzieje. Trzeba klasę robotniczą wziąć za ryj. Odpowiedz Link Zgłoś
radexxx75 Zwolnią pół tysiąca ludzi. Co z pakietem socjal... 28.05.10, 07:57 Tak masz rację kolego Jastrzyca z łodzi zgineli włókiennicy na sląsku hutnicy sprawiedliwość dosła nawet na pomorze gdzie giną własnie stocniowcy, co zamian,? markety,kebaby, markety markety i praca za 900zł. cóż nam pozostaje albo isć w politykę, albo do budzetówki Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Zwolnią pół tysiąca ludzi. Co z pakietem socj 29.05.10, 12:31 900 zł to 300 USD. Za komuny dobra pensja była warta 30 USD. Polski robotnik zarabia 10 x więcej niż za komuny ale niesłusznie, bo wcale nie pracuje 10 x lepiej. Chcecie pracy, klaso robotnicza? Bądźcie bardziej pracowici i zdyscyplinowani o Chińczyków, a do tego tańsi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bosman zaraz empi wytnie ale napiszę IP: *.centertel.pl 28.05.10, 09:33 znów sqrvysyny wyruchali ludzi a i pośrednio nas. Jak u Pietrzaka w kabarecie: nie dość że dajemy dupy to jeszcze za to płacimy. Augusta w białych rękawiczkach wydymała konkurencję. Dobrze będzie jeśli zostawią chociaż budynki ale najprawdopodobniej opier....ą całość z zyskiem i pójdą w PiSdu. "Hej hej hej Sokoły daliście wyruchać się matoły, dzwoń dzwoń dzwoń dzwoneczku na pogrzebie Świdnik-PZL" PS: Kto i ile za to wziął" Zaczął bym od solidaruchów. Odpowiedz Link Zgłoś
zubelz Re: zaraz empi wytnie ale napiszę 28.05.10, 09:42 Zwalnianym zostało założyć związek zawodowy i rozbudować władze ile tylko się da. Zawsze część ludzi zostanie w pracy. Do końca roku dojdzie do tego że "pracować" będą tylko władze związków. Odpowiedz Link Zgłoś
sothink Re: to zupełnie jak w PKP n/t 28.05.10, 11:52 to niech założą sobie firmy, a nie jakieś chore związki zawodowe które to państwo kładą na łopatki. A jak nie, to mówię to samo co aronowi, któremu źle w liberalnej kapitalistycznej Polsce, niech jadą pod centralny w Warszawie, albo do garów w rzeszowskiej knajpie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bosman pieprzysz jołopie IP: *.centertel.pl 28.05.10, 11:59 czy gdyby po prywatyzacji WROZAMETU nabywca rozpirzył by firmę aby usunąć konkurencję też byś tak pisał? Wal się czubie. Odpowiedz Link Zgłoś
sothink Re: pieprzysz jołopie 28.05.10, 13:40 "Jeszcze na początku roku w świdnickiej fabryce pracowało ok. 3,7 tys. osób. Cięcia są potrzebne, bo PZL nie otrząsnął się jeszcze po ubiegłorocznym kryzysie. Główny odbiorca sprzętu - polska armia - drastycznie zmniejszyła zamówienia." gdyby nie rozdmuchane żądania wszelakiej maści roszczeniowych związków zawodowych, KK, rolników i innych nierobów to armia by miała pieniądze i napędzała by rozwój podobnie jak to miało miejsce w usa. Oczywiście ty wolisz kasę wyrzucić na miliard zapomóg, na 15 górników i stoczniowców zamiast na rozwój. Jesteś taki sam jak aron, idźcie se na piwko, a potem won z Polski, nie chcemy tu takich ja wy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bosman nie wciskaj mi dziecka w brzuch IP: *.lublin.mm.pl 29.05.10, 08:28 nigdzie nie napisałem o żadnych zapomogach. nie odwracaj kota ogonem bo zupełnie o czymś innym mowa. Jesteś takim jołopem że nie czaisz czy tniesz w ch...a? Odpowiedz Link Zgłoś
sothink Re: nie wciskaj mi dziecka w brzuch 29.05.10, 11:20 znalazł się wielki obrońca związkowców.. śmiech na sali. Zrozum człowieku to między innymi związkowcy rujnują naszą gospodarkę. Jak chcesz płacić na związkowców czy dotować krus nierobom rolnikom to proszę bardzo, ale rób to z własnego portfela. Ps. nie bluzgaj tyle na forum, ksiądz Cię tak nauczył? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bosman znów łżesz IP: *.centertel.pl 31.05.10, 10:05 nie bronię związków bo to pasożyty tylko klnę w żywy kamień na niszczenie gospodarki. Odpowiedz Link Zgłoś
sothink Re: znów łżesz 31.05.10, 13:14 no ale co zrobić skoro sami nie umiemy? a nawet jak firma polska dobrze przędzie to polski właściciel ma już miliony w oczach i zamiast ją rozwijać to ją sprzedaje zagraniczniakowi(za szybko przynajmniej). Odpowiedz Link Zgłoś
sothink Re: pieprzysz jołopie 28.05.10, 13:42 "czy się stoi czy się leży, tysiąc złotych się należy", pakuj się i jedź na Kubę tam będziesz miał swój socjal nierobie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Andrzej Dla kogo konkurencją było WSK? IP: 212.106.16.* 28.05.10, 20:01 i z jakim wyrobem? Od dawna wszystkie firmy w Polsce cierpią na brak dokapitalizowania, brak produktu konkurencyjnego na rynku, rozbudowane związki zawodowe i karmienie załóg podobnymi tekstami o pozbywaniu si e konkurencji. Tak na marginesie "Sokół" to wspólne dzieło inzynierów z ZSRR i Polski, miał byc kontrakt na ok. 1000 szt, dlatego też skasowano prosukcje motocykli w 1985 i przygotowywano się na typowo lotnicza produkcję. ZSRR zaczął odczuwać skutki ekonomicznej wojny z USA, nastapiły zmiany w Europie Środkowej i Wschodniej i tak naprawdę zostaliśmy z ręka w nocniku, bo rynek wschodni się skończył a na zachodni nie mieliśmy konkurencyjnych produktów. Jakis czas temu prowadzone były rozmowy z Bell-em, chyba ZZ nie wyraziły zgody, wtedy sytuacja firmy była trudna ale lepsza na rynku niz teraz. Agusta rozwinęła sie na licencyjnym produkcie Bell-a a Westland na Sikorskim, WSK wyrosło na współpracy z Radzieckim przemysłem. Bardzo fajnie i obiektywnie jest opisana historia Sokoła na stronie rosyjskiej, łącznie z nazwiskami konstruktorów, pilotów i przyczynami zakończenia współpracy. Polecam szczególnie politykom i zwiazkowcom by się wreszcie obudzili i wzięli do pracy zamiast powtarzać głupie teorie. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Dla kogo konkurencją było WSK? 29.05.10, 12:34 Wtedy, przy zatrudnieniu ok. 9000 pracowników, WSK był manufakturą, produkującą ok. 2 helikoptery na miesiąc. Odpowiedz Link Zgłoś
edwardrydz Ludzie glosujta na PO! Jak Wygra Brono to 28.05.10, 12:16 bedzie druga Irlandia :-D A jak Dono to trzecia :-D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: śmigły Ludzie nic nie róbta tylko czekajta... IP: 81.219.57.* 30.05.10, 01:23 ... aż wam rząd robotę załatwi albo z nieba spadnie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ws Re: Zwolnią pół tysiąca ludzi. Co z pakietem socj IP: *.xdsl.centertel.pl 28.05.10, 13:55 Mamy dwóch zasłuzonych w walce z komuną,bez których by nie było wolności:Wałęsa i Jan Paweł II Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: friends1 Re: Zwolnią pół tysiąca ludzi. Co z pakietem socj IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.05.10, 14:38 Mówili że będzie druga Ameryka...nie powiedzieli że Łacińska :( Odpowiedz Link Zgłoś
slavkovski Re: Zwolnią pół tysiąca ludzi. Co z pakietem socj 28.05.10, 14:55 PKB per capita 2008 Polska - 13 799 USD Argentyna - 14 500 USD Chile - 14 900 USD Meksyk - 14 200 USD Odpowiedz Link Zgłoś
sothink Re: Zwolnią pół tysiąca ludzi. Co z pakietem socj 29.05.10, 11:27 bzdury, podaj źródło Odpowiedz Link Zgłoś
slavkovski Re: Zwolnią pół tysiąca ludzi. Co z pakietem socj 29.05.10, 12:26 Jeśli kłamię, udowodnij, jeśli nie potrafisz, to zamilcz. Źródła sam sobie znajdź. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Zwolnią pół tysiąca ludzi. Co z pakietem socj 29.05.10, 12:36 Podaj jeszcze wskaźniki obciążeń podatkowych. Dla "szarego człowieka" ważne jest nie tylko, ile gospodarka wytwarza, ale także ile biurokracja zabiera pracownikowi i konsumentowi. Podaj np. stawki PIT i VAT czy różne obowiązkowe "składki". Może się okazać, że Meksykanin ma w kieszeni 3 x więcej niż Polak. Odpowiedz Link Zgłoś
edwardrydz Meksykanin sie przynajmniej owocow naje tano. W PL 29.05.10, 18:00 truskawki 15 zl wiec dla bezrobotnych nieosiagalne a mala zarabiajacych luksus. Dziekujemy ci Donaldzie !!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Meksykanin sie przynajmniej owocow naje tano. IP: 91.200.94.* 30.05.10, 07:50 truskawki drogie, ale świnie tanie. Kupować, zabijać i zjadać. Odpowiedz Link Zgłoś
sothink Re: Meksykanin sie przynajmniej owocow naje tano. 30.05.10, 14:13 wieprzowina jest niezdrowa, to mięso dla plebsu Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 Re: Meksykanin sie przynajmniej owocow naje tano. 31.05.10, 05:47 jak nie chcesz to nie jedz, nikt nie zmusza. Odpowiedz Link Zgłoś
sothink Re: Meksykanin sie przynajmniej owocow naje tano. 31.05.10, 13:14 nie jem bo to trucizna jak cukier Odpowiedz Link Zgłoś
slavkovski Re: Zwolnią pół tysiąca ludzi. Co z pakietem socj 29.05.10, 12:39 Przyznaję się do błędu. W przypadku wszystkich krajów za wyjątkiem Polski wziąłem tzw. Purchasing power parity. Nie było to celowe. Tekst linka Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Zwolnią pół tysiąca ludzi. Co z pakietem socj 29.05.10, 12:37 No przecież jeśli Ameryka, to katolicka, juści! Kto by tam naśladował lutersko-kalwińską Amerykę Północną? Odpowiedz Link Zgłoś
azazel66 ale nas wydymali na zachodzie socjalizm ... 28.05.10, 15:26 i troska o ludzi w polsce neoliberalny feudalizm i kolonializm. Odpowiedz Link Zgłoś
cep_0 Tuskowe obietnice ......................... 28.05.10, 15:35 Odczytajcie PRZEMÓWIENIE Z SEJMU pana TUSKA na rozpoczęcie sprawowania rządów i porównajcie z obecnym czasem. Prywatyzacja by ludziom żyło się szczęśliwie, a co wyszło : KŁAMSTWO, KŁAMSTWO ................, KŁAMSTWO. JEST TO RZĄD najbardziej kłamliwy z wszystkich jakie były w ostatnim 20 tu lecia POLSKI POSTKOMUNISTYCZNEJ. Jeszcze Komorowski do kompletu, a pójdziemy na ŻEBRY. TAK TRZYMAĆ, a lud upomni się o komunę (oczywiście MŁODZIEŻÓWKA po (paskudnie oszukujemy) będzie WYĆ , ŻE IM DOBRZE. Tylko dlaczego, może dlatego iż w mętnej wodzie nawet ryby biorą?. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mixx Re: Tuskowe obietnice ... i Kaczuchowe klamstwa! IP: *.dhcp.embarqhsd.net 29.05.10, 05:02 Jeszcze Komorowski do kompletu, a pójdziemy na ŻEBRY. Juz byl raz niejaki Kaczynski, ktorego braciszek obiecywal trzy miliony nowych mieszkan!!! Odpowiedz Link Zgłoś
tomt80 Zwolnią pół tysiąca ludzi. Co z pakietem socjal... 28.05.10, 16:07 Pracuje na WSK PZL Świdnik i tu są prawdziwe przekrety,laminaty i inne wydziały to jedno wielkie bagno przez cholerne zwiazki układy i układziki ludzie Polski przemysł pada i nie mozna się z tym pogodzic !!!Włosi przejeli WSK i miało byc pieknie a teraz to horror dla pracowników mobbing i straszenie zwolnieniami to norma i niekopetentna kadra zarządzajaca brygadzisci i niektórzy majstrowie to norma WSK a prywatyzacja zabiła ten zakład to polityka!!!a pakiet gwarancyjny to jedno wielkie gówno i coś znaczy tylko na papierze Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bosman to przypomnijcie sobie rok 1980..... IP: *.lublin.mm.pl 29.05.10, 08:32 i lubelski sierpień. Za mało Was czy Wam się nie chce? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: to przypomnijcie sobie rok 1980..... IP: 91.200.94.* 29.05.10, 08:44 bosmanku ci co strajkowali w 1980 już dawno sa na emeryturze albo rencie. a jak się tobie nie podoba w Katolickiej Polsce to poszedł won na Białoruś. Tam twoje miejsce. Każdy ma pracę, nawet socjolog. Da swidania tawariszcz basman. Najbliższy bus do Terespola o 16.40. Odpowiedz Link Zgłoś
sothink Re: to przypomnijcie sobie rok 1980..... 29.05.10, 11:29 akurat katolicka Polska to Polska płynąca związkami zawodowymi i socjalem jak za PRLu. Takiej Polski nie będzie, także pakuj się i won na Kubę. Odpowiedz Link Zgłoś
ajwalec nawet do 36 razy miesieczna pennsja, w Polsce to 28.05.10, 16:31 jest raj na ziemi, do tego 60 lat i emretura. W amer. pln. max. 16 razy pensja i to przemysl olej-gaz, gdzie indziej mniej, a emerytura od 65 kobiety i meszczyzni. A Polacy dalej narzekaja. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: WSK Re: nawet do 36 razy miesieczna pennsja, w Polsc IP: 213.25.120.* 28.05.10, 22:29 oczywiście najpierw 841 PLN brutto zasiłku a potem 1300 emerytury i już tylko raj ,żyć i hulać i porównywać do statusu emeryta Europy zachodniej. Zabraknie życia młodym pokoleniom aby udźwignąć ciężar transformacji. Odpowiedz Link Zgłoś
pandora-online a bezrobocie dalej 13% 28.05.10, 22:51 a ile mln Polakow uciekla z dobrobytu Tuska za chlebem? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mixx Re: a bezrobocie dalej 13% IP: *.dhcp.embarqhsd.net 29.05.10, 05:08 Ktos tu zapomina, iz wiecej Polakow wyjechalo za czasow rzadow Marcinkiewicza i pozniej J. Kaczynskiego... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: a bezrobocie dalej 13% IP: 91.200.94.* 29.05.10, 05:48 bo akurat wtedy Anglia otworzyła rynek pracy Odpowiedz Link Zgłoś
puchacz_sceptyk Re: a bezrobocie dalej 13% 29.05.10, 13:28 pandora-online napisał: > a ile mln Polakow uciekla z dobrobytu Tuska za chlebem? Napewno wielokrotnie mniej, niż za jego poprzedników w ciągu 17 lat dobrobytu w posolidaruchowej Najjaśniejszej Pomrocznej, zwanej także Republiką Kolesiów (Teraz Ku*wa MY!!!). Ci, których perspektywa nędzy wygnała z Kraju za kawałkiem chleba, swoje życie wygrali, bez względu na status społeczny na emigracji. To haniebna "zasługa" sfory pazernych acz sprzedajnych kundli na żydomasońskiej smyczy. Straciliśmy blisko 3 miliony obywateli (w tym dzieci-przyszłość narodu!), a mimo to bezrobocie przerażająco rośnie, a wraz z nim bieda z nędzą pozostałych w kraju ludzi. Odpowiedz Link Zgłoś
sselrats Zbrojeniowka powinna zaatakowac polska armie 29.05.10, 00:16 w odwet ze ta drastycznie zmniejszyla zamowienia. Odpowiedz Link Zgłoś
ekav Zwolnią pół tysiąca ludzi. Co z pakietem socjal... 29.05.10, 08:02 menadzerow i zarzad wypieprzy podobnie jak i w stoczniach czekaja az im ktos w teczce przyniesie zamowienie .Nasi zdobywaja nagrody w roznych dziedzinach, jak chocby ostanio studenci w USA za bezzalogowy model samolotu zwiadowczego ale my nie bedziemy korzystac z naszy wlasnych osiagniec. Po co w teczce przywioza zlecenia a jak nie to zamkniemy zaklad... nie ma produkcjo okretow czy samolotow przezucic sie na budowe elektrowni wiatrowych albo ksiezycowego miasta No ale niby kapitalizm mamy a biurokraci jeszcze w socjapizmie i w rzadzie sprzedawczyki.Zamowienia robia byle nie u nas w kraju Odpowiedz Link Zgłoś
puchacz_sceptyk Nie wieta, co robić? Sztrejkujta! 29.05.10, 13:02 A tak ładnie się za solidarności zaczęło. Kiedyś, do strajku, którego skutki pracownicy odczuwają od lat (i będzie coraz gorzej) wystarczyła niedosolona zupa i niesmaczny obiad w stołówce pracowniczej, ale to droższe "aż" o 50 groszy. A teraz co? Bedzieta hodować kozy? Budynki oflagować, ołtarzyk w bramie postawić, wezwać pomagierów z "konspiry" i czekać do góry brzuchem na nową, zasobną, dostatnią i niezależną V Najjaśniejszą Pomroczną. Solidaruchowe rządy mają moralny obowiązek was wesprzeć, choćby ze względu na wasz udział w budowaniu "etosu". Odpowiedz Link Zgłoś
dociek Re: Nie wieta, co robić? Sztrejkujta! 30.05.10, 08:17 Można rzec, że sami sobie nawarzyliście, czy nawarzyliśmy tego gorzkiego piwa. "Ogniska protestu społecznego przeciwko dyktaturze komuchów" zdychają wzorcowo wg kapitalistycznej formuły. I wszelkie bajki "z mchu i paproci" o dobrobycie z zachodu okazały się fałszem jak coniedzielne opowieści o życiu w raju. Ale Polak głupi, bo Polak to kupi. Odpowiedz Link Zgłoś
dociek Re: Zwolnią pół tysiąca ludzi. Co z pakietem socj 31.05.10, 10:13 Komu? Głosicielom nauk wszelakich i wizji dobrobytu gospodarki wolnorynkowej w wersji "nakradnijmy i spier***ajmy", którzy otumanili tłumy naiwnych ludzi pracy, by oddali to, na co jeszcze mieli jakiś wpływ. Odpowiedz Link Zgłoś