Forum   wróble

wróble

(39 wyników)
 • Bo ja już nie pamiętam. Codziennie widuję kilka srok i stada wron. W centrum Warszawy. Czy to jest sukces ochrony ptaków?
 • Jestem zaniepokojona i zdezorientowana. Kilka dni temu odkryłam, iż trzy nieduże kolonie wróbli w okolicy mojego bloku zniknęły (mieszkam w centrum dużego miasta). Nie wiem od kiedy ich nie ma - umknął mi ten moment. Nie ma ani jednego! Zawsze w krzakach było słychać cudowny, wesoły świergot tych sympatycznych ptaszków, przefruwały z drzewa na drzewo, szukały pokarmu na chodnikach, a teraz pusto. Ani jednego wróbla! Powiem szczerze, że bardzo mnie to niepokoi. Co mogło się stać?
 • Witam Znalazłem dziś rannego wróbla, co zrobić żeby uratować bestię? Ma uszkodzone jedno skrzydło (nie lata, nie podlatuje - wyłącznie biega), całkiem zniszczone jedno oko, nie wiem czy coś jeszcze. Czy zawiezienie go do najbliższego weterynarza w mojej okolicy (Sosnowiec) będzie dobrym rozwiązaniem?
 • czym dokarmiać w/w zimą? Podobno chlebem nie powinno się, ziarnem pszenicy?
 • Witam. Mam wrażenie, że przez ostatnie kilka lat bardzo spadła liczebność wróbli w mieście. Mieszkam w bloku z wielkiej płyty w Krakowie Nowej Hucie. Kiedyś te ptaki wydaje mi się że były dużo liczniejsze, teraz u mnie na osiedlu ich prawie nie widuje. Być może ma to związek z ocieplaniem budynków? Czy Wy też macie takie odczucie że wróbli ubywa?
 • Warszawiacy pewnie zauważyli ze w CH Arkadia żyje stadko sześciu wróbelków. Żal mi tych ptaszków, żerują w części restauracyjnej, to frytka spadnie, to okruszki ze stołu. Było ich sześć, dziś widziałam cztery. Skąd się tam wzięły? Co piją? Czy jest szansa żeby się stamtąd wydostały?
 • Dopiero od niedawna odróżniam czyżyka od sikorki. Teraz przyglądam się wróblom... Jakie ptaszki można pomylić z wróblem?
 • Gdzie są wóble? Większość ptaków o których myślam,że to wróble okazało się mazurkami. Teraz widzę ,że w stadzie mazurków odwiedzających mój karmnik są zaledwie jeden, dwa wróble. Co może być tego powodem ?
 • Wśród stadka mazurków wypatrzyłem ptaszka takiego samego z taką innością: główka jasno brązowa i cienki jeszcze jaśniejszy pasek od oka do tyłu. Mazurek, wróbel, a może jeszcze ktoś inny? Dzięki za sugestie.
 • Czy ktoś orientuje się, jakie powinna miec optymalne wymiary i jakie cechy, aby zabezpieczyć pisklęta przed kotami i srokami, i ewentualnie umożliwić stosunkowo łatwe czyszczenie po sezonie lęgowym? Wiem jak powinna wyglądać budka dla kosa, ale na wróblich nie znam się zupełnie.
 • 2 dni temu znaleźliśmy małego wróbelka w studzience okna piwnicznego. Zostałby tam na pewną śmierć, więc zabraliśmy go do domu. Jest już trochę opierzony, tylko ogonek ma jakiś taki krótki. Karmimy go wg rad weterynarza i wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że na karku zrobił mu się ropień - duży. Byliśmy u weterynarza, który próbował go wycisnąć, wyszło mało ropy, ale sam guzek się znacznie zmniejszył. Co się stało z tą pozostałą zawartością ropnia? Czy mogla się gdzieś dostać głębiej, d...
 • Wpadl do naszego biurowca,szybem wentylacyjnym chyba, bo znalazl sie na 9 pietrze nie wiadomo jak. Siedzi na podwieszanej czesci sufitu, dostep do niego jest utrudniony, nie mamy jak go zlapac.Zarzadca budynku ma to w powazaniu.Dalismy mu jesc, wode, ale co dalej? Siedzi 3 dni.
 • mieszkam w bloku,od 5-ciu lat jaskółki mają na balkonie gniazdo.Dzisiaj przyleciał inny ptak podobny do wróbla,ale większy i po jednym pisklęciu wykradał z gniazda.Może ktoś pomoże mi tą zagadkę zrozumieć.Bardzo mi żal piskląt i ich rodziców.
 • Takie dzikie ptaki. Przylatują do mnie sikorki (bogatki i modre), wróble i kosy. Karmię slonecznikiem i widzę, że sikorki to go uwielbiają, ale reszta tak je bo nic innego nie ma. Nie wiecie czym najlepiej karmić wróble i kosy? Pszenica, proso, inne zboże (jakie?)?
 • www.naukawpolsce.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_naukapl.pap.pl&_PageID=1&s=szablon.depesza&dz=szablon.depesza&dep=382660&data=&lang=PL&_CheckSum=1811882926 „W Polsce wśród gatunków zagrożonych z listy IUCN są: kania rdzawa, orlik grubodzioby, dubelt, rycyk, kulik wielki, kraska i wodniczka.” Uświadomiłem sobie, że w tym roku nie widziałem czajki... I dudków w okolicy nie ma.
 • Prosze o wypowiedzi wszystkich osób znajacych sie na rzeczy, aby pomogli stworzyć jadłospis dla ZAGROŻONYCH WYGINIĘCIEM paserków ___ Następnym razem: wszyscy.na.wybory.patrz.pl/ !
 • countrywrobel.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?152950 I co Wy na to?
 • Witam ;o) jestem tu nowa i bbbbbbbb "zielona" w sprawie skrzydlatych ;o), ale mam nadzieje i zamiar sie troche podszkolic, mam twez pytanie. Dzis w nocy około 4 na parapecie mojego okna siedziało małe, szare i ćwierkało tak spiewnie, na pewno nie był to wróbel :o), co to mogło być? tak w nocy w dodatku? miły dzien sie zapowiadał bo tak zaczac śpiewnie, to fajnie. pozdrawiam cieplutko
 • W jednej z hurtowni spożywczych w Stalowej Woli(dużej hali samoobsługowej) wruble znalazły sobie świetną nisze ekologiczną.Hala jest bardzo wysoka,takrze wróbelki przesiadują sobie wysoko na konstrukcjach stalowych dachu i strzelają czasami swoimi odchodami w dość licznych klientów. A ich meni zaczyna się od wafelków cytrynowych na wagę,poprzez wafelki waniliowe,kakaowe,ciastka z sezamam ,rurki z mielonymi orzechami,ciastka czekoladowe,no i na zwykłej kaszy jęczmiennej się kończy....
 • Wróble(7)

  Na osiedlu, w którym mieszkałam przez 27 lat roiło się od wróbli , gawronów, kawek i srok. Osiedle jak osiedle - wielka płyta , i tereny zielone. Rano tak jazgotały ,że dospać nie było można, zwłaszcza latem. Zimą okupowały balkon domagdjąc sie jedzenia. Na obecnym osiedlu - domki jednorodzinne, niewysokie bloki,las i stara dzielnica pięknie zadrzewiona,wróbli nie widzę.Były dzierlatki,teraz też ich nie ma , nie widze i nie słyszę ich swiergotu. Sprawdzałam w centrum Poznania , ...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się