przemek.leniak 15.02.11, 01:36 ale cię chyba wygooglałem... gdzie jest Abertawe? i co cię aż tam poniosło? swoją droga świat jest zaskakująco mały czasem... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
wujekbronek Re: Pogardo nie gniewaj się 15.02.11, 17:00 :-) warto było to sprawdzić w guglach :-) Odpowiedz Link Zgłoś
przemek.leniak a i owszem 15.02.11, 17:07 przy okazji sprawdziłem że twierdzenie o tym że dwu dowolnych ludzi ma zawsze takich znajomych którzy mają znajomych którzy mają znajomych którzy... ...którzy się znają... w tym wypadku to nawet mniej niż 6 osób pomiędzy... co w sumie było fajnym odkryciem Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: potrzeszcz Re: a i owszem IP: *.adsl.inetia.pl 15.02.11, 17:25 A możesz zdradzić, jak sie gugla Pogardę? Też bym go sobie chętnie wyguglał :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ciupazka Re: a i owszem IP: *.nplay.net.pl 16.02.11, 13:22 pewnie tak: Swansea University Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: potrzeszcz Coś wyguglałem IP: *.adsl.inetia.pl 16.02.11, 13:35 www.swansea.ac.uk/staff/academic/ArtsHumanities/lubling/ To on? Odpowiedz Link Zgłoś
pogarda Re: Coś wyguglałem 16.02.11, 13:47 Geraldine to kobieta ptasku i gwarantuje ci, ze by sie obrazila, gdyby dowiedziala sie, ze nazwales ja mezczyzna. Poza tym to wyjatkowa postac. Nie to nie ja, ale jestes blisko ;) pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
tajnos.agentos Re: Coś wyguglałem 16.02.11, 13:49 Dobra dobra, Kopernik też była kobietą...:) Odpowiedz Link Zgłoś
pogarda Re: Coś wyguglałem 16.02.11, 13:51 A moze Marie Curie-Sklodowska tez??? o.O pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
tajnos.agentos Re: Coś wyguglałem 16.02.11, 14:03 Hmmm... Wygląda całkiem miło.:) Odpowiedz Link Zgłoś
pogarda Ptasku! 16.02.11, 14:24 Wlasnie kliknalem w link, ktory podales... Heh... a mowiles, ze nasz angielski ;-D wystarczyloby przeczytac drugi akapit w linku, ktory podales a wiedzialbys, ze Geraldine was born in Buenos Aires, Argentina a nie w lublinie na kalinie :P Mowilem... Klamca zawsze klamie ;P pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
tajnos.agentos Re: Ptasku! 16.02.11, 14:29 Pitok myśli, że jak ktoś się nazywa Lublin to musi być z Lublina. Analogicznie, wszystkie Romany pochodzą z Rzymu a Nierwiadomscy nie wiadomo skąd. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: potrzeszcz Re: Ptasku! IP: *.adsl.inetia.pl 16.02.11, 14:32 Imię "Roman" nie pochodzi od "Rzymu", tylko od "romansu" :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: potrzeszcz Re: Ptasku! IP: *.adsl.inetia.pl 16.02.11, 14:41 Czyli Idzi Rzymianin to znaczy Idzi Roman? No popatrz tylko, TW "Agentosie" he he :)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: potrzeszcz Re: Ptasku! IP: *.adsl.inetia.pl 16.02.11, 14:31 Pogardo, opiekujesz się dziećmi specjalnej troski, więc rozumiem, że mogło ci się trochę udzielić. Ta pani zajmuje się kulturą Patagonii, o ile pamiętam, i wyskoczyła mi w guglach już chyba z 10 razy :) Dzięki tym poszukiwaniem dowiedziałem się przynajmniej, że Cymru to znaczy Walia po walijsku :) Już mi się nie chce cię guglać, sa lepsze sposoby na leczenie kaca :) Odpowiedz Link Zgłoś
pogarda Re: Ptasku! 16.02.11, 14:48 A nie gugluj - sam ci podam troche tlumaczen, i tak: Walijski - Angielski - Polski Cymru - Wales - Walia Cymraeg - Welsh - walijski (jezyk) Gwlad Pwyl - Poland - Polska Marchew - one used to fag - używany, przyzwyczajony, Moron - carrot - Ptasiek pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
pogarda PS 16.02.11, 15:05 Nie opiekuje sie dziecmi specjalnej troski, a pracuje z ich rodzinami, szkolami, samorzadem, rzadem, unia europejska itd itp by zapewnic im godny start i wyrownac szanse. Sprawdz nasza strone Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: potrzeszcz Re: Ptasku! IP: *.adsl.inetia.pl 16.02.11, 15:08 > Moron - carrot - Ptasiek Powinno być tak: 1. Carrot - Ptasiek 2. Moron - Pogarda Brak związku logicznego w nr 1 wyjaśnia nam nr 2 :) Odpowiedz Link Zgłoś
pogarda Re: Ptasku! 16.02.11, 15:13 Tylko na tyle cie stac? Moron to po walijsku marchew a po angielsku: patasi mozdzek, czyli ty, ptasku ;) pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
potrzeszcz Re: Ptasku! 16.02.11, 15:15 Kiedyś w przedszkolu tez mnie jeden chłopak przezywał :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pogarda Re: Ptasku! IP: *.freedom2surf.net 16.02.11, 16:10 A probowales dostac sie do podstawowki? Jesli sie na prawde przylozysz, wycisniesz z siebie wszystko to mysle, ze dasz rade! Trzymam za ciebie kciuki! pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
pogarda Re: Pogardo nie gniewaj się 16.02.11, 12:57 Abertawe to walijska nazwa miasta Swansea. Mimo, ze obie nazwy sa do siebie nieprzystajace (o czym ponizej) sa stosowane wymiennie. Z celtyckiego: Aber: mouth, delta - czyli miejsce w ktorym rzeka wpada do morza Tawe (czyt: Taui) - rzeka nad ktora lezy Swansea, czyli angielski odpowiednik powinnien brzmiec Tawemouth w mysl zasady, na ktorej bazuja inne nazwy nadbrzeznych miast portowych jak Plymouth, Porthsmouth, Bournmouth itd Angielska nazwa ma inna tymologie: Swansea w IX w. nosilo nazwe Sweins eg albo ey (Sweinseg, Sweinsey - wszystkie formy, wliczajac wspolczesna wymawia sie Suonzi), Co oznacza Wyspa Sweina. Wyspa znajduje wie w widlach ujscia rzeki Tawe. Kim byl Swien do konca nie wiadomo (prawdopodobnie byl wikingiem), wiadomo natomiast, ze ok 1000r. zbudowal sobie foremny zameczek na tej wyspie i najezdzal sobie walijskie wybrzeze ;) Potem, po najezdzie Normandow na Walie Swansea zostalo ustanowione w XIIw. i krotko potem otrzymalo prawa miejskie. Tyle o historii i etymologii :) Nie gniewam sie nic a nic, bo i nie ma o co - ot wymienilismy skrajnie odmiene zdania na ten sam temat. Po to wlasnie mamy forum ;D Podejrzewam, ze w lublinie znalazloby sie kilku ludzi, ktorych znamy obaj. Dodam, ze dostalem ciekawa propozycje od jednego z lubelskich kolegow satyrykow, dziennikarzy, ale co to po co i dlaczego na razie nie zdradze, bo nie wiem czy cale przedsiewziecie sie powiedzie. Kiedys juz wspominalem, ze jestem dziennikarzem dorywczym i pisuje do roznych periodykow. Pisze o tym nie po to, zeby sie pochwalic, ale dlatego, ze to wlasnie ten publicysta o ktorym mowie jest potencjalnym naszym wspolnym znajomym a nazwiska wspominac na razie nie chce, bo caly projekt jest na razie w powijakach. pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
pogarda Re: Pogardo nie gniewaj się 16.02.11, 13:09 A tutaj masz mapke gdzie jest Abertawe ;) pzdr Odpowiedz Link Zgłoś